Kota Doria, Kota sarees yapımında kullanılan giysidir ve bu giysiler Kota bölgesi tarafından sağlanır ve dolayısıyla adı. Bu sarees, kare benzeri desenlerle ağ tipi bir desende dokunmuştur. Bu desenlere Khat denir ve sari üzerinde küçük bloklar gibi görünürler. Kota sarees hem saf pamuklu hem de ipekli malzemelerden gelir. Son derece hafiftirler ve bakımı kolaydır. İlk olarak Mysore’da ortaya çıkan Kota sarees, 18. yüzyılın başlarında Kota’ya tanıtıldı. Kota sarelerinin ipliği, ince bir dokuma yapmak için soğan suyu ve pirinç ezmesi ile güçlendirilmiştir. Sizi büyüleyecek yeni Kota sarelerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Sert Havalar İçin 20 Havalı Kota Saree Modeli:

Bu kısraklar hakkında da aynı hislere sahipseniz, aşağıdakileri biraz deneyin. Aşağıdaki makalede tartışılan resimlerle birlikte aşağıdaki en iyi 20 kota saree’de bir ganimet elde edin ve kesinlikle beğeneceksiniz.

1. Soluk Sarı Tasarımcı Kota Saree:

Soluk Sarı Tasarımcı Kota Saree

Bu, oradaki en iyi Kota sare’lerinden biridir ve üzerinde de güzel bir resim yapılır. İnsan eliyle yapılmış olması onu daha da özel kılıyor. Bu sari, muhtemelen aynı anda hem çekici hem de benzersiz bir şey arayan kadınlar için mükemmel bir şeydir. Bu sari, altın dantel benzeri bir tasarım sergilediği ve bu özel Kota saree ile ilgili en iyi özelliklerden biri olduğu kenar kısmında oldukça iyi bir desen izler..

2. Sarı Saf İpek Kota Saree:

Sarı Saf İpek Kota Sari

Güzel görünümlü bir Kota sari mi arıyorsunuz? Bu sadece sizin için olan olabilir. Sarı olan sare söz konusu olduğunda, kadınların en sevdiği renklerden birini spor yapıyor. Saree şenlikli olarak adlandırılabilir ve ayrıca düğün etkinliklerinde gururla gösterilebilir. Kenar kısmında yapılan desen de bahsetmeye değer ve bu saree’nin sarı rengi bu kadar ilahi görünmesini seveceksiniz..

3. Yaza Özel Kota Saree:

Yaza Özel Kota Saree

Bu sari, rahat bir kırmızı tonu ve ayrıca kahverengi bir renge sahiptir. Sadece bu tasarıma iyi bir göz atın ve görünüşünden kolayca etkileneceksiniz. Bordür kısmında yapılan desen de oldukça iyi ve kahverengi renk, bordürleri ve kenarları güzelleştirmek için mükemmel çekici bir renk gibi görünüyor. Bu saree üzerinde yapılan küçük noktalı desen de çok akılda kalıcı ve kadınlar kesinlikle bu saree giydiklerinde görünmelerini sağlayacak şekilde beğenecekler..

4. En Son Tasarım Kota Saree:

Son Tasarım Kota Saree

Bu, Hintli kadınların geleneksel modasının en güzel görüntülerinden biridir. Üzerinde yapılan birçok küçük çiçek deseni ile birlikte pembe rengi spor eder. Ancak pattu bölgesi farklı bir tasarıma sahip ve bu saree’nin en çekici görünen slaytlarından biri olduğu söylenebilir. Bir düğün vesilesiyle tamamen güzel bir şey giymek istiyorsanız, bunun bu amaç için en iyi stil giyim araçlarından biri olduğu söylenebilir. Onu giy ve seni pembe bir elmas gibi parlatacak.

5. Pune Yapımı Kota Pamuk Sari:

Pune Yapımı Kota Pamuk Sari

Bu, bir sari içinde göreceğiniz en tatlı renklerden biridir. Kesinlikle tüm zamanların en iyi Kota sare’lerinden biridir. Bu saree sporunun deseni oldukça dikkat çekicidir ve insanları bu tasarım malzemesiyle oldukça kolay bir şekilde ilgilendirecektir..

6. Çok Renkli Pamuklu Kota Saree:

Çok Renkli Pamuklu Kota Sari

Bu sezon renkli bir spor yapmak istiyorsanız, bu sari sizin için tamamen uygun bulacağınız bir şey. Bu saree’nin beyaz deseni, sınır kısmında kırmızı renkle daha da dekore edilmiştir..

7. Siyah Kota İpek Sari:

Siyah Kota İpek Sari

İşte sari severleri tamamen heyecanlandıracak bir şey. Bu, ipek malzemeyi nötr bir renkle birlikte spor yapan bir Kota sari ve istediğiniz hemen hemen her bluzla giyebileceksiniz. Herhangi bir şikayet olmadan istediğiniz her şeyle eşleşir.

8. Siyah ve Altın Kota Saree:

Siyah Ve Altın Kota Saree

Bu özel saree, Kota sari üreticileri için yeni bir adım ve oldukça moda bir adım olduğu söylenebilir. Bu pamuklu sari içindeki siyah şeffaf desen, insanları bu tasarım malzemesini heyecanlandıracak olan şeydir..

9. Gri ve Altın Kota Saree:

Gri ve Altın Kota Saree

Bu şüphesiz, Kota sari trendini destekleyen tüm zamanların en iyi gri sarelerinden biridir. Oldukça basittir ve tasarımcı bir bluzla güzel görünebilecek kısraklardan biridir. Tamamen çekici bir şey arıyorsanız, bu sari sizin için mükemmel olacaktır..

10. Kapalı Beyaz ve Mavi Kota Saree:

Kirli Beyaz Ve Mavi Kota Saree

İşte tüm sari severlerin çıldırmasına neden olacak bir şey. Bu çok basit ve bir o kadar da çekici. Fazla gösterişli olmadığı için olgun bayanlar hatta yaşlılar bile rahatlıkla taşıyabilir. Hala stile ayak uydurduğunuzdan emin olacak.

11. Ağır Baskılı Kota Saree:

Ağır Baskılı Kota Sari

Bunun, bir kadının neredeyse her yerde giyebileceği en iyi sarelerden biri olduğu iddia edilebilir. Rengarenk bir bluz ile giymek en uygunu olacaktır. Beyaz, bu saree ile spor yapmak için iyi bir renktir. Kirli beyaz desen, bu saree üzerinde yapılan yeşil ve pembe desen tasarımıyla mükemmel uyum sağlar..

12. Soluk Sarı Net Kota Saree:

Soluk Sarı Net Kota Saree

Muhtemelen ağ malzemesiyle yapılmış daha güzel bir Kota sari görmemişsinizdir. Saree, soluk sarı bir renge sahiptir ve üzerinde yapılan beyaz çiçek desenleriyle daha da güzelleştirilmiştir..

13. Sanatsal Ağır Sarı Kota Saree:

Sanatsal Ağır Sarı Kota Saree

İşte hemen hemen herkesin uygun bulacağı bir şey. Bu saree üzerinde yapılan tasarımlar, bu saree’nin en önemli çekiciliğidir. Bordo süslemeli bordürlü sarinin ince turuncu rengi, sizi güneş ışığı gibi göstereceğinden emin olabilirsiniz.!

14. Tamamen Beyaz Kota Saree:

Tamamen Beyaz Kota Saree

Bu, beyaz renkle gelen sadece beyaz bir saridir. Oldukça basittir ve şenlikli etkinliklerde taşınabilir. Yarım buçuk çeşit mavi ve beyaz kota malzemesiyle birlikte gelen Kota sarees’teki en popüler çeşitlerden biridir..

15. Gök Mavisi Kota Sari:

Gök Mavisi Kota Sari

Gök mavisi rengi, muhtemelen böyle çekici bir sari tasarımına sahip olmak için en iyi renktir. Saree’nin her yerinde müzik aletleri basmış, bu da neşeyle dans etmek istemenizi sağlıyor! Eşsiz sari, görünümü tamamlamak için baskılı kenarlık ve pallu ile de süslenmiştir..

16. Kravat ve Boya Kota İpek Sarees:

Kravat ve Boya Kota İpek Sarees

Kravat ve boya tarzında gelen bu güzel ipek Kota saree’ye bir göz atın. Güzel deniz yeşili ve mavi kombinasyonu, cennette yapılan bir eşleşmedir. Son derece hafiftir ve sarinin örtülmesini oldukça kolaylaştırır. Saree’nin en iyi kısmı, geleneksel durumlar için uygun olan bir zari sınırıdır..

17. İşlemeli Pembe Kota Pamuk Sarees:

İşlemeli Pembe Kota Pamuk Sarees

Bu muhteşem pembe kota pamuğu sari, herhangi bir kadının büyüleyici görünmesini sağlar. Son derece hafif ve zarif pembe kota pamuğu sari, her yerinde güzel bir nakışla birlikte gelir. Bu sari, özel görünmek istediğinizde, aynı zamanda ince ve rahat bir şey giymek istediğinizde günlük kullanım için mükemmeldir. Bu, en popüler en iyi kota sarelerinden biridir..

18. Rajasthani Kota Saree:

Rajasthani Kota Saree

Bu sevimli Rajasthani kota sari, otantik bir kota modelinde gelir. Sarı ve kırmızı kombinasyonu, herhangi bir hayırlı durum için mükemmeldir. Ayrıca güzel bir etki için Leheriya kravat ve boya deseni ile birleştirilmiştir. Bu hafif Hint kota sare tasarımı, ağır ipek sarelere alternatif olarak çoğunlukla yeni gelinler tarafından tercih edilir..

19. Zari Kota Sarees:

Zari Kota Sarees

Mütevazı Kota saree’nin ihtişamlı versiyonunu arıyorsanız, bu muhteşem turuncu ve pembe zari saf kota saree’ye göz atın. Altın sari, sarinin her yerinde çalışır ve çek şeklinde dokunur. Bu çeklerin içinde küçük bütalar görebilirsiniz. Bu yeni kota sarees tasarımı, düğünler ve diğer önemli günler için mükemmeldir..

20. Net Kota Sarees:

Net Kota Sarees

Bu çarpıcı yeşil renkli net kota sari, görünümünüzü değiştirebilir. Şaşırtıcı derecede zarif ve kadınsı görünüyor. Sari, sari üzerinde büyüyen muhteşem beyaz sarmaşıklara benzeyen güzel beyaz işlemeli bir kenarlıkla gelir. Beyaz bir bluzla eşleştirin ve birçok kalbi çalmaya hazır olun!

Bu Kota sarees, her yaştan kadın arasında son derece popülerdir. Özellikle işe sari giymeyi tercih eden bayanlar için Kota sarees en iyi seçimdir. Rahat, havadar ve bakımı son derece kolaydır. Kota sarees çok yönlüdür ve çeşitli renk ve desenlerde gelir. Ayrıca örtülmesi ve daha uzun saatler boyunca yerinde kalması oldukça kolaydır. Basit Kota, onu Leheriya, Zari ve Buti stilleri gibi diğer dokuma teknikleriyle birleştirerek çok yol kat etti. Kota sarees’in bu makalesini beğendiğinizi ve gardırobunuza bir tane eklemeyi planladığınızı umuyoruz..