Beyaz renk ve sariler, sariler ortaya çıktığından beri en uzun ve en güçlü bağ ile karşımıza çıkıyor. Başlangıçta, sareler sadece bir malzemeden, pamuktan yapılmıştır ve pamuk sadece beyaz renkte oluşturulmuştur. Kadınların eski resimlerine bir göz atın ve beyaz saree’nin kökeninden bu yana yolculuğuna bir göz atın. Beyaz sari de Hindistan’da geleneksel veya ritüel bir bağlantıyla gelir. Bazı yerlerde iyi bayramlarda ve günlerde kutsal bir renk olarak kabul edilirken, bazı yerlerde kötü zamanlarda da giyilir..

Ne olursa olsun, bugün moda satışında binlerce desen ve renk var; beyaz sari koleksiyonu farklı tasarımlarıyla hala kendine has bir yer tutuyor..

Beyaz Sarees’in Önemi:

Beyaz, saflık, sadelik ve huzur gibi unsurlarla bağlantılı bir renktir. Yine yeni başlangıçları ve temizliği temsil eder. Beyaz renkli bir sari giymek, hayal kırıklıklarına ve kötülüklere karşı savaşmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, güzel beyaz sari, festivaller, pujalar ve evlilikler gibi durumlarda Hindistan’daki kadınlar tarafından da taşınır. Bunun aileye ve kocaya barış, zenginlik ve refah getirdiği söylenir. Benzer şekilde, üzücü durumlarda renk, onu giyen kadınların zihinlerini sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle, beyaz renk ve herhangi bir kumaşta sari, Hint kültüründe büyük öneme sahiptir..

Beyaz Sarees’in Özellikleri:

Hiç şüphe yok ki, saf beyaz sari her zaman cazibe merkezi olmuştur, sari’yi popüler yapan bazı özellikler vardır. Onlardan bazıları:

 • Beyaz sari resimlerine göz atın ve muhteşem bir görünüm için diğer renklerle en iyi kombinasyonu verdiğini anlarsınız..
 • En iyi beyaz sarilerden biri yapmak için hem altın hem de gümüş iplik işi tasarımıyla iyi gidebilir.
 • Basit bir beyaz sari bile, üzerinde baskı veya ağır iş olmadan küçük bir kenarlıkla size en iyi klasik görünümü verir..

Beyaz sari modelleri bu nedenle çeşitli tasarımlarla çok sevimlidir..

Beyaz Saree Yapmak İçin En Çok Hangi Kumaş Kullanılır??

Beyaz sariler ortaya çıktıkları zaman sadece tek bir malzeme olan pamuk kullanılarak yapılmıştır. Daha sonra yıllar geçtikçe ve farklı malzemeler ortaya çıktıkça ipek, şifon, polyester, ağ, kadife vb. gibi farklı malzemelerde de bulunmuştur. Saree, malzeme çeşitliliğinin yanı sıra saf beyaz gibi farklı tonlarda da mevcuttur. kirli beyaz, krem ​​beyazı vb. Saree’yi daha çekici hale getirmek için. Yine sarinin parıltısını artırmak için farklı renkli, altın ve hatta gümüş tasarımlar veya iplik işleri beyaz sarileri daha çekici hale getirir. Böyle bir tasarım mı arıyorsunuz? En yeni beyaz sari tasarımlarına göz atın.

Saree Renginin Önemi Nedir??

Beyaz renk saflık, zenginlik, barış, sadelik, iyilik, masumiyet ve saflık gibi unsurları temsil eder.

 • Sembolik unsurları nedeniyle beyaz muhteşem sari, düğünler, festivaller, pujalar vb..
 • Altın takılarla beyaz sari giymek, aileye refah, iyi şanslar ve zenginlik getirdiğine inanıldığı için Kerala’da bir gelenektir..
 • Benzer şekilde, sıcak renklerin üzerine beyaz sari giymek de bazı olumsuz etkiler yaratır..
 • Hindistan’da daha önce dullar, yaşamlarına barış ve maneviyat getirmesi ve zihinlerini sakinleştirmesi için düz beyaz sari giymeye zorlandı..
 • Birçok geleneğe göre, gelinin beyaz sari giymesi yeni hayatı için iyi şansları simgelemektedir..

Geleneksel Kadınlar için Güzel ve Şık Beyaz Renk Saris:

İşte resimlerle En İyi 20 Beyaz Sari.

1. Siyah Beyaz Sari:

Siyah Beyaz Sari

Tasarımcı dokunuşuyla baskılarla devam etmek ister misiniz? İşte benzersiz bir şekilde baskılara sahip siyah beyaz renkli bir tasarımcı sari.

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu siyah beyaz sari, iki farklı tasarıma sahip şifon malzemeden yapılmıştır. Saree’ye siyah baskılı bir pallu verilirken, alt patli’ye yüceltilmiş bir görünüm için siyah simetrik tasarım verilir. Saree, eksiksiz bir görünüm için hem beyaz hem de siyah renkle giyilebilir..

Giyilecek Durumlar: Her durum için en iyisi olan bu sari, partiler, kişisel ve kurumsal etkinlikler ve diğer küçük durumlar için popülerdir..

2. Beyaz ve Altın Sari:

Beyaz ve Altın Sari:

Beyaz ve altın kombinasyonlu sarees giymenin hayranı mısınız? Farklı bir görünüme sahip kırık beyaz sari tasarımıyla farklı bir şeye götürelim.

Saree Tasarım ve Kumaş: Altın işlemeli bu sari, georgette kumaştan yapılmıştır. Kirli beyaz saree, tam saree içinde beyaz kabartmalı noktalar verilirken, altın renkli bordüre kaba bir görünüm verilir. Yine sarinin üst kenarına nakışla tasarımcı bir dokunuş verilir. Sari, şık bir görünüm için altın işlemeli bir bluz ile en çok yakışır..

Giyilecek Durumlar: Altın bordürlü bu sari, düğünler, festivaller, dini günler ve daha birçok benzer durum için favoridir..

3. Mavi ve Beyaz Sari:

mavi ve beyaz sari

Bu düğün sezonunda yeni bir şeyler denemeyi mi düşünüyorsunuz? Birbirinden farklı tasarımları ve göz alıcı desenleriyle mavi beyaz sari koleksiyonunu denemeye ne dersiniz??

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu kaygan mavi ve beyaz sari, ağ ve kadife kumaş kombinasyonundan yapılmıştır. Pallu beyaz çiçek kenarlıklı kadife malzemeden yapılırken saree altta net bir görünüm verilir. Saree’nin tamamına da harika bir görünüm için benzer bir kenarlık verilir..

Giyilecek Durumlar: Bir düğün için mükemmel olan bu sari, resepsiyonlar, partiler ve diğer benzer geleneksel işlevler için de en iyisidir..

4. Beyaz ve Pembe Sari:

Beyaz ve Pembe Sari

Gümüş kenarlı beyaz bir sari taşımak ister misiniz? Yeni bir şey mi geliyor? Evet, bu çekici görünüm, kesinlikle kalbinizi rahatlatacak pembe ve beyaz bir sari kombinasyonu ile elde edilir..

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu saree, genel beyaz sari ve pembe pallu ile yarım sari görünümü verilir. Sarinin pallusuna ayrıca beyaz ağ tasarımında bir kenarlık ve sarinin görünümünü iyileştiren gümüş kenarlık verilir. Sarinin alt kısmına da pembe dokuma çiçekler verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu beyaz ve gümüş sari, partilerde ve diğer benzer işlevlerde taşınabilir.

5. Kırmızı Kenarlı Beyaz Sari:

Kırmızı Bordürlü Beyaz Sari

Bu Durga Pooja için geleneksel bir görünüm mü arıyorsunuz? Festival için coşkunuzu ve saflık seviyenizi artıracak farklı bir tasarımcı dokunuşuyla, kırmızı kenarlıklı popüler Bengal beyaz sarisini neden denemiyorsunuz?.

Saree Tasarım ve Kumaş: Saf beyaz sariye, küçük tasarımlar oluşturan altın iplik işi ile daha da süslenmiş kırmızı bir kenarlık verilir. Saree, kırmızı renkli tasarımcı bluzlarıyla gerçekleştirilir..

Giyilecek Durumlar: Durga Pooja ile ünlü bu sari, altın süslemelerle birlikte etnik bir görünüm için düğün işlevlerinde ve diğer festivallerde de giyilebilir..

6. Beyaz Tasarımcı Sari:

Beyaz Tasarımcı Sari

Bazı özel günler için bu sefer kişiliğinize tasarımcı bir dokunuş vermek ister misiniz? İşte kesinlikle nefesinizi tutacak en iyi beyaz tasarımcı sari.

Saree Tasarım ve Kumaş: En yeni beyaz sariler arasında trend olan bu tasarım, sanat ipek malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Saf beyaz bir tabanla, saree, tüm saree’de altın zari ve nakış işleriyle tasarımcı bir dokunuş verilir. Saree ayrıca tavus kuşu tasarımlarıyla bir sınır çalışması verilir. Yine, tüm saree, güzelliğini arttırmak için altın iplik iş noktalarına da verilir..

Giyilecek Durumlar: Partilerde, düğünlerde veya resepsiyonlarda giyilebilir.

7. Beyaz İpek Sari:

Beyaz İpek Sari

Beyaz saree biraz ekstra güzellik katmak ister misiniz? Beyaz ve kırmızı kombinasyonundaki ipek Kanjivaram tarzı saree’ye bir göz atın. buna bayılacağın kesin.

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu beyaz ipek sari, kirli beyaz bir tabana sahip ipek malzemeden yapılmıştır. Ayrıca saree, altın iplik işinde minik mango baskı tasarımlı kırmızı bir pallu verilir. Saree’nin patli’si de ona benzersiz bir görünüm kazandıran kirli beyaz ve kırmızı olmak üzere iki renge ayrılmıştır..

Giyilecek Durumlar: Düğünler için en uygun olan bu Güney Hindistan beyaz sari, festivaller ve poojas sırasında da taşınır..

8. Düğün için Beyaz Sari:

Düğün için Beyaz Sari

Düğün, gelin için yeşil, kırmızı ve daha da önemlisi beyaz giyme fırsatı anlamına gelir. Ama tüm bunların bir kombinasyonunu mu arıyorsunuz? Düğün için bu yeni beyaz sari tasarımını seveceğinizden emin olabilirsiniz..

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu gelin beyazı sari, georgette malzemeden tasarlanmıştır. Saree’nin tamamına beyaz bir taban verilirken, palluya büyük çeklerle kırmızı renkli bandhani görünümü verilir. Yine bordüre yeşil ve kırmızı kombinasyonu ile de güzel bir görünüm kazandırılmıştır..

Giyilecek Durumlar: Gelin görünümü için mükemmel olan kırmızı kenarlı bu beyaz ipek sari, Karva Chauth ve diğer temel poojalar için de giyilir.

9. Beyaz Pamuklu Sari:

Beyaz Pamuklu Sari

Görünümünüze saflık katmak için basit ama sofistike olmak ister misiniz? Kadınlar, her durum için pembe kenarlı bu beyaz sari koleksiyonunu inanılmaz derecede seviyor.

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu sevimli beyaz pamuklu sari, pembe pallu ve bordür ile oldukça sade bir görünüm kazandırılmıştır. Saree’ye çiçek görünümünde geometrik tasarımlar verilirken, saree’nin tamamına da benzer bir çiçek tasarımı verilir. Saree ayrıca saree mükemmel bir görünüm veren bordür uyumlu bir bluz verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu pamuklu sari, piknikler, kedicikler vb. gibi küçük durumlar için yapılabilir..

10. Beyaz Ağ Sari:

Beyaz File Sari

Beyaz ve Ağ, kullanıcıya gösterişli bir kombinasyon verir. Ve bu kombinasyon beyaz bir sari içinde çok beğeniliyor. Bordür uyumlu bir bluz ile bu, giyilen her yerde herkesin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz..

Saree Tasarım ve Kumaş: Siyah kenarlı ve ağ kumaştan yapılmış bu sari. Sari’nin tamamı siyah iplik işi nakışla bırakılırken, bordür sari boyunca siyah dalgalarla tasarlanmıştır. Benzer bir siyah tasarımcı bluz ile güzel bir görünüm verir.

Giyilecek Durumlar: Sari, parti görünümü için en iyisidir, ancak diğer küçük etkinliklerde de giyilebilir..

11. Düz Beyaz Sari:

Düz Beyaz Sari

Düz beyaz saree’ye ayık bir şekilde biraz stil eklemek ister misiniz? Eşsiz bir görünüm için Resham ile dokunan Jamdani tasarımlarıyla tasarlanmış herhangi bir kısraka göz atın..

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu kirli beyaz renkli sari, Jamdani tarzında resham ve zari desenleriyle kabartmalı bir görünüm verilen pamuklu ipek malzemeden yapılmıştır. Saree, tasarımlara benzer çalışma sınırına sahip kabartmalı bir görünümde verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu güzel tasarım, sade ama çekici bir görünüm için partilerde, kokteyl partilerinde, resepsiyonlarda, düğünlerde ve benzeri durumlarda giyilebilir..

12. Beyaz Pattu Sari:

Beyaz Pattu Sari

Beyaz pattu sari’deki en yeni tasarımı mı arıyorsunuz? Neden hem çok doğal hem de gösterişli bir tasarım yapmıyorsunuz? Bu günlerde en moda pattu sarees arasında.

Saree Tasarım ve Kumaş: Kırmızı kenarlıklı bu kirli beyaz sari, ham ipek malzemeden yapılmıştır. Tam sari beyaz bir dokuya sahipken, kenarlık kalın ve geniş bir altın tabaka içerir. Son olarak sari, sarinin netliğini artıran kırmızı bir kenarlıkla sınırlandırılmıştır..

Giyilecek Durumlar: Bu sari en iyi düğünlerde, partilerde, festivallerde, dini günlerde ve benzeri birçok durumda giyilir..

13. Beyaz Süslü Sari:

Beyaz Süslü Sari

Beyaz, kırık beyaz, kahverengi, gri, siyah… Aman Tanrım! Bu muhteşem beyaz süslü saree’de hangi tonlardan bahsedilir? Sadece tek bir bakışla, herhangi bir kadın kesinlikle bu tasarıma düşecektir..

Saree Tasarım ve Kumaş: Kenarlı bu sari, benzersiz bir şekilde georgette malzemeden yapılmıştır. Komple saree, görünümünü arttırmak için beyaz renk, beyaz renk, gri ve siyah renk ile gölgeli bir görünüm verilir. Saree ayrıca çiçek desenleriyle farklı bir tasarımcı bordür ve nakışta da bağlama tasarımları verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu güzel tasarım kokteyl partilerinde, resepsiyonlarda, düğün öncesi etkinliklerde vb..

14. Beyaz İşlemeli Sari:

Beyaz İşlemeli Sari

Çiçek tasarımlarından ilham alan kırık beyaz ipek bir sari mi arıyorsunuz? İşte ayık bir şekilde modaya uygun bir görünüm veren göz kamaştırıcı bir tasarım.

Saree Tasarım ve Kumaş: Chanderi ipek malzemeden yapılmış bu beyaz işlemeli saree, ferahlatıcı bir çiçek bordür desenine sahiptir. Saree’ye basit bir pembe kenarlık verilirken, tam sari kenarlığı nakışta renkli çiçeklerle tasarlanmıştır. Saree, seçiminize göre tasarımcı dokunuşlu bir bluz veya basit bir ipek bluz da verilebilir..

Giyilecek Durumlar: Size onurlu bir görünüm veren bu sari, partilerde, resepsiyonlarda, düğünlerde vb..

15. Yarım Beyaz Sari:

Yarım Beyaz Sari

Bugünlerde sari ve lehenga görünümünü birleştiren yarım sareler oldukça talep görüyor. Benzer bir tasarım, voguish bir görünüm veren altın kenarlıklı beyaz sari içinde de taşınabilir.

Saree Tasarım ve Kumaş: Şifon malzemeden yapılmış bu yarı beyaz sari, Hindistan’ın güney tarafında popüler olan tarzda tasarlanmıştır. Saree sade bir doku verilirken bordüre kalın bir altın kemer verilir. Yine sarinin pallusuna altın noktalı nakış işi verilir.

Giyilecek Durumlar: Evlilikler veya resepsiyonlar için popüler olan bu tür sari, Kerala’daki dini bayramlar ve poojalar için de giyilir..

16. Beyaz Baskılı Sari:

Beyaz Baskılı Sari

Baskılara girmek ister misiniz? Aşkınızı ifade edecek bir tasarım mı arıyorsunuz? İşte ayrı bir görünüm için kırmızı ve beyaz sari kombinasyonu ile yapılmış bir tasarım.

Saree Tasarım ve Kumaş: Georgette’den yapılmış bu beyaz baskılı saree çiçek görünümündedir. Beyaz renkteki eksiksiz saree, siyah renkte polka tasarım görünümü verirken, saree ayrıca sari kenarlığı ve pallu üzerine basılmış güllerle birlikte gelir..

Giyilecek Durumlar: Bu siyah beyaz sari, rutin giyim veya küçük durumlar ve kedicikler, buluşmalar, piknikler ve daha pek çok etkinlik için giyilebilir..

17. Beyaz Parti Giyim Saree:

Beyaz Parti Giyim Sari

Bir partiye hafif ve basit bir şey taşımak ister misiniz? Görünümünüze biraz farklılık katmak için neden pembe kenarlı beyaz sari denemiyorsunuz??

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu beyaz parti giyim sari, küçük işlemeli bir kenarlıkla pürüzsüz bir görünüm verilirken şifon malzemeden yapılmıştır. Saree, nakışta çiçek desenli küçük bir bordür verilir. Saree, pembe ve gümüş ipliklerde gümüş işlemeli işlemeli bir bluz verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu beyaz ve pembe sari, herhangi bir parti, resepsiyon, festival ve hatta poojas için mükemmeldir..

18. Beyaz Şifon Sari:

Beyaz Şifon Sari

Bu sezon klasik bir görünüm mü arıyorsunuz? Ek güzellik katmak için bir dizi harika tasarım içeren beyaz şifon sari koleksiyonuna göz atın..

Saree Tasarım ve Kumaş: Mavi kenarlı bu beyaz sari şifon malzemeden yapılmıştır. Saree ayrıca sariyi canlı kılan kabartmalı çiçek tasarımlarıyla birlikte altın bir bordür verilir. Saree sınırına ve sarinin alt patlisine açık mavi tonlar verilir.

Giyilecek Durumlar: Partiler için mükemmel olan bu sari, etkinliklerde, buluşmalarda, küçük durumlarda vb..

19. Beyaz Kanchipuram Saree:

Beyaz Kanchipuram Sari

Altın kenarlıklı Güney Hindistan beyaz sarisinin büyük bir hayranı mısınız? Bu, Güney Hindistan’da etnik bir görünüm için popüler olan Kanchipuram tarzı sarelerde iyi bulunur..

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu beyaz Kanchipuram sari ipek malzemeden yapılmıştır. Saree’nin tamamına düz beyaz bir doku verilirken, sarinin sınırına altın renginde tasarımlar verilir. Ek olarak, saree’nin tamamına da altın bir kenarlık verilir..

Giyilecek Durumlar: Bu beyaz ve altın sari, altın takılarla Kerala’daki düğünler, festivaller ve dini etkinlikler sırasında popülerdir..

20. Kırmızı ve Beyaz Sari:

Kırmızı Beyaz Sari

Kırmızı ve beyazın bu kombinasyonuna bayılacaksınız! Neden sarilerde denemiyorsunuz? Evet kırmızı bordürlü bu beyaz sari bu kombin ile sari severlerin beklentilerini artırdı..

Saree Tasarım ve Kumaş: Bu kırmızı beyaz sari ipek malzemeden yapılmıştır. Halk arasında Bhagalpuri sanat tasarımı olarak bilinen beyaz sariye kırmızı ve altın renginde bir kenarlık verilmiştir. Yine, sanatsal bir dokunuş için saree, saree pallu ve patli’de Mehendi sanat tasarımları verilir..

Giyilecek Durumlar: Düğün öncesi işlevler için popüler olan bu sari, partilerde, festivallerde ve dini etkinliklerde de giyilebilir..

Beyaz Saris’e Nasıl Stil Verileceğine İlişkin İpuçları ve Püf Noktaları:

 • Beyaz sari çeşitli şekillerde giyilebilir ve hepsi arasında popüler olan, pallu’nun sınırlandırıldığı veya açık bırakıldığı sol omuz pallu stilidir..
 • Yine, Güney Hintliler, geleneksel Bengal tarzı sari, Madisar tarzı sare, pattu tarzı sare, vb. Gibi farklı beyaz renkli sari stilleri ile gelirler..
 • Benzer şekilde, yeni beyaz sari koleksiyonu, sol omuzda basitçe sarılmış ve gerçekleştirilen giyime hazır lehenga tarzı yarım sarees ile birlikte gelir..

Bu nedenle, kişinin yaşadığı bölgeye göre, beyaz muhteşem sari, zarif bir görünüm vererek buna göre giyilebilir..

Hangi Renk Bluz Beyaz Saree İle En İyi Gider??

Seçtiğiniz sari tonu, desen ve renk kombinasyonuna bağlı olarak bluz buna göre seçilebilir. Altın bordürlü beyaz sari gibi, altın işlemeli veya basit bluzla gitmek en iyisi olur. Benzer şekilde, kontrast bir görünüm için insanlar yeşil, kırmızı, mavi, pembe vb. renklerde bordür rengi bluzları tercih ediyor. Ancak, bu günlerde oldukça trend olan Kutch işi ve basit beyaz sari üzerinde popüler olan işlemeli bluzlar. Yine siyah bluzları da kullandıkları siyah beyaz kombinasyonunu altın renginde boyun işlemeleri ile taşımayı sevenler var..

Hindistan’daki beyaz sare’ler, derinden dini ve manevi bir bağlantıyla bağlanmıştır. Saree’nin içerdiği saflık seviyesi, onu iyi durumlar için en iyi hale getirir. Düz, baskılardan tasarımcı sare’lere, beyaz sare’ler, izleyicinin gözlerini tek bir bakışta yakalama yeteneğine sahiptir. Yine, en yeni beyaz sare’ler, her yaştan kadına uygun şık ve çekimser görünümün harika bir karışımına sahiptir..

Peki, bu yılki düğünler ve diğer dini bayramlar için de büyüleyici bir görünüm mü arıyorsunuz? Her sarinin birbirinden farklı olduğu akıllara durgunluk veren beyaz sari koleksiyonunu deneyin.