İnci, temel olarak doğası gereği sert olan parıldayan bir nesnedir. Yumuşak dokulu olarak üretilebilir. Genel olarak, yaşayan yumuşakçalardan veya başka herhangi bir hayvandan elde edilir. Beyaz bir renk olan kalsiyum karbonattan oluşur. Kristal inci birçok boyutta bulunur. İnci işi sare’ler de renkli incilerin yardımıyla tasarlanmıştır. İncilerin Sri Lanka’daki Mannar Körfezi’nde doğurduğu söyleniyor. Değerli incilerin çoğu, Kral Devanampiya’nın eski zamanlarından türetilmiştir. Aynı inci işi, güzel ve asil sare yapmak için telkin edilmiştir. Ana köken, 100’den fazla inci çeşidi ile Sri Lanka’da görünüyor..

İnci İşi Saree Önemi:

İnci işi sarees, ister görünüm ister standart olsun, her şeyde güzeldir. Aynı sarees tüm çeşitlerde mevcuttur. Renkli inciler, saree’de büyüleyici ve farklı bir görünüm vermek için kullanılır. Kenarlar, doğal bir görünüm vermek için bazı güzel incilerle süslenebilir. Birçok farklı inci türünün bir kombinasyonu, gerçekten zengin bir görünüm verebilir. Bu nedenle, bazı büyük işlevler için değerli incilerin önemi nedeniyle inci sari tasarımları en iyi seçenektir..

Pearl Work Sarees Özellikleri:

İnci işi sarees, parlaklık vermek için birinci sınıf ve değerli incilerden etkilenir. Şimdi, incilerin sınırlar boyunca veya sarinin ortasında bir yerde bulunabileceği farklı tasarımlar geliyor. Bazı renkli inci kombinasyonları, gerçekten takdire şayan görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, inci işlemeli sare’ler, süper ve büyüleyici görünümleri ile harika bir koleksiyona sahiptir. Bu nedenle, inci sari tasarımlarının özellikleri, incilerin sari üzerinde farklı şekillerde kullanımına bağımlıdır..

Pearl Work Sarees için Hangi Kumaşlar Kullanılır?

Saree deseni herhangi biri olabilir, ancak gerçek kalite sarilerde kumaş kullanımı ile ölçülür. İnci işi sarees, brokar, chanderi, şifon, pamuk, ipek, georgette, keten, likra, ağ vb. kumaşlar kullanır. Bu kumaşlar, kumaşın saf özünü kullanırken sari yapmak için kullanılabilir. İnci işi sare’ler farklı desenlerde tasarlanabilir ve kullanılan kumaş bileşenleri sarinin kalitesini ölçebilir. İnci pamuklu sarees, koleksiyondaki sarelerden biridir..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir??

Vücut şekli, hangi saree’nin hangi vücut şekli tarafından giyileceğine karar vermede önemli bir role sahiptir. İnci işi sarees, ince bir vücuda sahip kadınlar içindir. İnce bir vücut ister sari ister şalvar olsun her zaman çekici bir görünüm verir. Sadece ince bedenlerle sınırlı değildir. Sağlıklı bir vücut, pamuk ve ipek gibi kumaşların inci sarilerini de giyebilir. Bu nedenle, ince ve fit bedenler için inci işi sarelerin parlaklığını ve değerini barındırmak için oldukça daha tavsiye edilir..

Resimlerle Pearl Work Sarees Güzel Koleksiyonu:

Düğün ve kraliyet işlevleri için birinci sınıf inci sari tasarımlarına bakalım..

1. İnci Bordür Sari:

İnci Bordür Sari

İnci bordür sarees, temel olarak bazı renkli incilerle birlikte bordürlerle birlikte tasarlanmıştır. Çekici bir görünüm verir.

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Bordür için inci sari tasarımları, ince bordür çizgisi boyunca renkli veya renksiz incilerden oluşan ince bir astar ile yapılır. Böylece, bu bordür sareleri, şaşırtıcı bir görünüm vermek için parlayan incilerle doldurulabilir. İnci işi sarees adına en iyi kaliteyi elde etmek için kullanılan kumaş pamuk veya ağdır..

Giyilecek Durumlar: İnci bordürlü sarees, basit ve küçük partilerde veya işlevlerde giyilebilir..

2. İnci İş Tasarımcısı Saree:

İnci İşi Tasarımcı Saree

İnci işi tasarımcı sariler, incilerin gerçek kullanımına uyum sağlamak için birinci sınıf incilerle ve çeşitli tasarımlarla üretilmiştir..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Tasarımcının kısrakları, üzerinde birinci sınıf tasarımlara sahip olmak demektir. Bu tasarımlar, basit tasarımların iki veya daha fazla harika kombinasyonunun bir karışımı olabilir. Saree’ye kraliyet görünümü ve uygun bitirme gibi bazı gerçekten iyi tasarımlar sağlanabilir. Bu tasarımcı sarees, kaliteyi ana öncelik olarak vermek için kullanılan ipek veya net kumaşa sahiptir..

Giyilecek Durumlar: İnci işi tasarımcı sare’leri aynı büyük işlevler veya evlilikler için tutulabilir..

3. İncili Düğün Sari:

İnci ile Düğün Saree

İncili düğün sareleri, evlilik işlevlerinde giyilmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sare’ler çeşitli ve güzel bir görünüme sahip.

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Bunlar yine tasarımcı sarelerinden bir koleksiyon, ancak özellikle düğün amaçlı yapılmış. Bunun için kullanılan ağ kumaşı alınabilir. İçine kullanılan incilere uygun bazı özel tasarımlar gömülüdür. Aynısından saf bir düğün sari dokunuşu beklenebilir. Bu inciler genel görünüme gerçekten parlaklık katabilir..

Giyilecek Durumlar: Büyük olasılıkla bu kısraklar büyük işlevler ve evliliklerde giyilecek.

4. İnci Nakış Sari:

İnci Nakış Sari

İnci işlemeli sari, inci koleksiyonundan en çok aranan sarelerden biridir. Diğer tüm inci sare’lere kıyasla farklı bir görünüme sahiptir..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: İncinin asıl kullanım amacı parlama amaçlıdır. Biraz parıltıyla birlikte işlemeli görünüm, görünümünüze gerçekten yıldızlar katacaktır. Şaşırtıcı bir görünüm için sariye özel nakış tasarımları yerleştirilmiştir. Aynı ipek kumaş kaliteyi arttırmak için kullanılabilir. İnci işlemeli siyah sari, nakış koleksiyonlarından en iyi sarelerden biridir..

Giyilecek Durumlar: İnci nakış sari takmak için durumlar büyük olacak.

5. İnci Dantel Sari:

İnci Dantel Sari

İnci dantel sare’ler aynı zamanda üst dantel kullanan bir tasarımcı saridir. Bu bağcıklar, mükemmel bir görünüm vermek için kenarlara takılabilir..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: İnci işlemeli sariler hem kalite hem de tasarım açısından çeşitlilik göstermektedir. Aynı koleksiyon, sarideki bazı güzel görünümleri bağlamak için sari üzerinde üst dantel kullanan inci dantel saridir. Kullanılan kumaş, genel kaliteyi ölçmek için keten veya pamuktur. Bu nedenle, dantel sare’ler başka çeşitli tasarımlarda da gelir..

Giyilecek Durumlar: Bazı durumlar hem küçük hem de büyük partiler veya işlevler olabilir..

6. İnci Pamuklu Sari:

İnci Pamuklu Sari

İncilerden en basit koleksiyon inci pamuklu sari için geliyor. Bir kadın yazları giyebilir.

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: İnci pamuklu sari, kumaş pamuğu kullanan basit saridir. Saree, sınırlarla birlikte veya aralarında küçük tasarımlar aşılanabilir. Bu pamuklu sare’ler, ince bir vücut için sade ve takdire şayan bir görünüme sahiptir. Basit olmanın yanı sıra, çeşitli tasarımlara sahip bir tasarımcı inci pamuklu sari de alabilirsiniz. İnci pamuklu sari için en iyi renk pembe olabilir.

Giyilecek Durumlar: İnce ve basit işlevlerde veya küçük partilerde giyilebilir..

7. Düz İnci Sari:

Sade İnci Sari

En iyi sari basit ve sade olabilir. Aynısı, çok basit tasarımları olan veya hiç tasarımı olmayan sade inci sari için de geçerlidir..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Sade inci sariler, tüm zamanların en takdire şayan sarelerinden biridir. Kadınların çoğu ince ve sade sari giymeyi sever. Sade inci sari tasarlanmış olabilir veya olmayabilir, ancak incilerin kullanımı şaşırtıcı görünmesini sağlar. Bunun için kullanılan kumaş ipek, pamuk ve ketendir..

Giyilecek Durumlar: Küçük işlevler ve toplama, bu sari giymek için uygun durumlar olacaktır..

8. İnci İşli Pembe Sari:

İnci İşlemeli Pembe Sari

İnci işi sari, renk açısından da çeşitlendirilebilir. Pembe renk genç kızlar için en uygun olanıdır..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Pembe renkli tasarımcı sari, güzel görünüm için seçilebilir. İnce bir vücut gerçekten yerde sallanabilir. Artık pembe renk nakış veya düz sariler için seçilebilir. Pembe sarees, ipek veya pamuk gibi her türden kumaşa sahip olabilir. Ana kullanım, genel sari içindeki incilerdir..

Giyilecek Durumlar: İnci işlemeli pembe sari, bazı moda şovları ve iyi işlevler için seçilebilir..

9. İnci İşli Siyah Saree:

İnci İşlemeli Siyah Saree

Siyah renk her zaman genç kadınların tercihi olarak kalabilir. Büyük partiler için en uygun olanıdır..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Tasarım bordür veya dantel olarak çeşitlendirilebilir. Siyah georgette inci sari bu alanda en iyi seçim olabilir. Partiler için ipek kumaştan siyah inci sare giyilebilir. Burada bordürlerdeki incilerle güzel bir görünüm sağlanabilir. Yani, ne tür sari giyeceği kadına bağlıdır..

Giyilecek Durumlar: İnci işlemeli siyah sari, büyük partilerde veya kraliyet törenlerinde giyilebilir..

10. Beyaz İnci İş Saree:

Beyaz İnci İş Saree

Renkten bahsedildiği gibi, beyaz öz, renkli incilerin gerçek bir ortalamasını sağlayabilir..

Saree Tasarım ve Kullanılan Kumaş: Beyaz inci işlemeli sariler çeşitli biçimlerde tasarlanmıştır. Bazıları işlemeli, tasarımcılar, pamuk, ipek inciler sare olabilir. Beyaz renk sağlıklı vücutlar tarafından da tercih edilebilir. Kumaş, en iyi kaliteyi sağlamak için pamuklu olabilir. Ayrıca, bazı tasarımcı beyaz inci saree’ye geçilebilir. Bu nedenle, kadınların beyaz sari tipini giymeleri de tercih edilir..

Giyilecek Durumlar: Bu sarees, küçük toplantılar veya partiler için giyilmeye uygundur..

Pearl Work Sarees için Hangi Bluz Uygun?

Bluz, saree’deki kadınların genel görünümüne karar vermede önemli bir role sahiptir. İnci işi sari size inci işi bluz da verebilir. Kraliyet işlevlerine veya partilerine katılırken, bluz sari desenine ve rengine uygun olmalıdır. Ve eğer küçük bir topluluğun parçasıysanız, aynı desen bluza sahip olmak sizin seçiminiz. Bu nedenle, inci işlemeli sariler ile uyumlu olan uygun bir bluzdur..

Pearl Work Sarees Bakımı Nasıl Yapılır??

Bu kısraklar pahalı ve güzel olup, bakımı daha fazla özen gerektirir. Bakım, esas olarak, bazı dikişler nedeniyle çıkabilen inciler için yapılmalıdır. Bu saree görünümünü bozabilir. Bu nedenle, sariyi güvenli bir yerde tutarak ve bu incileri kapabileceklerinden çocuklardan uzak tutarak özel bir özen gösterilmelidir. Bu nedenle, kişi uygun bir inci sari giymek için uygun bakımı sağlamalıdır..

İnci işi sarees, saf özveri ve işçilerden kumaş kullanımı çabasıdır. Bu incilerin, sarinin genel görünümünü değiştirebilecekleri için değerli olduğu söylenir. En zenginleştirici sareler ipek, nakış, pamuk, tasarımcılar, düğün inci işi sarilerdir. İnci sari tasarımları da ince gövdeler için takdire şayan. Çoğu kadın evlilik amacıyla inci sari seçer. Sizi diğerlerinden farklılaştırabilir. Yukarıda belirtilen koleksiyondan herhangi bir sari alınabilir. Aynı zamanda, bu kısrakların uygun bakımını sürdürmek gerekir..