Organze pattu sarilerin orijinal ve geleneksel olarak ipekten üretilen özel bir sari türü olduğuna şüphe yoktur. Polyester veya naylon gibi çeşitli sentetik malzemeler içerir. Bu ince ve sürekli lif filamentleri, güzel bir düz, dokuma benzeri doku veya görünüm yaratacak şekilde çok dengeli bir şekilde birlikte dokunur. Derinden organze sare’ler, naylon ve polyesterden daha fazla lif lifi içerir ve örgüsünü normal organze sare’lerden çok daha yoğun ve daha ince yapan da budur. Derin organze sarelerde, kumaş görünüşte biraz daha az kalınlaşır. İpek daha çok MÖ 2450 – 2000 yıllarında ortaya çıkmaya başladığından, organzenin bu tarihten sonra ortaya çıkacağı ve dolayısıyla daha çok Orta Çağ civarında olacağı söylenebilir. Türkistan’ın Urgang kasabasında icat edilmiştir..

Organze Sarees Önemi:

Organze sare’lerin birçok kullanımı oldu ve hepsi kadınların giyim dizisinde oldukça önemliydi. Bu sare’ler çoğunlukla gelinler için düğünlerde kullanılır ve aynı zamanda gelin çeyizi için de kullanılır. Malzemesi sağlam olduğu için bayan abiyelerde de kullanılmaktadır ve ayrıca hazır elbiselerde de giysi astarlarında kullanılmaktadır. Ayrıca malzeme çok ince olduğu için kullanıcıya çok doğal ve ince gibi bir görünüm verme eğilimindedir..

Organze Sarees Özellikleri:

Organze sare’lerin temel özellikleri, esas olarak suni liflerden yapılmış olmalarıdır. Bazı miktarlarda doğal lifler kullanırlar, ancak çoğunlukla sentetik lifler olan naylon ve polyesterdir. Organze sarilerin lifleri de çok sıkı dokunmuştur, bu da ona çok zarif görünen çok mat bir görünüm verir ve aynı zamanda parlaklık da vermez. Bu aynı zamanda organze sare’leri çok daha yumuşak yapar ve onunla lüks bir ifade yaratmak çok kolaydır..

Hangi Yaş Grubundaki Kadınlar Daha Çok Tercih Ediliyor??

Organze sare’lerin kadınların giymesi için belirli bir yaş grubu yoktur. Kullanılan kumaşın kalitesi birinci sınıf olduğundan, her yaştan kadın üzerinde harika görünecek. Yine de, bu tür sarelerin daha çok genç ve orta yaşlı kadınlara yönelik olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca, genç nesil kadınlar çoğunlukla ince ve minyon görünümlerinin farkında olduklarından, bu organze sare’leri giymeleri için en iyi seçenek haline getirir..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir??

Organze sari giymek için gereken vücut şekli açısından böyle özel bir kılavuz yoktur. Bu tür sari herhangi bir vücut tipinde kolayca giyilebilir ve yine de sorunsuz ve harika görünebilir. Ancak, organze sarees için ideal olacak vücut şekli hakkında daha spesifik olmak istiyorsanız, o zaman vücudun şeklinin üstte şişkin, belde daha dar ve daha dar olacağı bir kum saati vücut şekli kesinlikle olacaktır. yine kalçalarda şişkinlik.

Trenddeki Kadınlar İçin En İyi 10 Organze Sari:

Üretilmiş sare gibi iyi bir dokuma ve ince satın almayı mı planlıyorsunuz? Bu saf organze sare’lere bakmalısın.

1. Organze İpek Sari:

Organze İpek Sari

Organze ipek sare’ler çoğunlukla ipek dokumadan yapılır ve bu nedenle çoğunlukla satın alınabilir. Bu sarees, biraz gündelik görünümü seven ama yine de o abartılı organze görünümünü korumak isteyen kadınlar içindir..

 • Tasarım: Organze ipek sariler çok modadır ve çok çeşitli tasarım ve baskı seçenekleriyle kolayca satın alınabilir. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk tonu, stil ve doku vardır..
 • Kumaş: Burada kullanılan kumaş çoğunlukla ipektir.
 • fırsat: Bu sari türü, her türlü yarı resmi veya gündelik durum için giyilebilir..

2. Düz Organze Sari:

Sade Organze Sari

Normal organze sare’ler, naylon veya polyester gibi doğal veya sentetik liflerden yapılabilir. Sarees normal ince dokumaya sahiptir ve organze sare’lerden beklediğiniz normal abartılı görünümü paylaşır.

 • Tasarım: Sade organze şeriatın tasarımı, çok az tasarım baskısı ile çok basittir veya hiç tasarım baskısı yoktur, malzeme şeffaflığına ve genel renk ve kaliteye daha fazla vurgu yapılır. Bu nedenle sade tasarımlar herkes tarafından giyilebilir..
 • Kumaş: Burada kullanılan kumaş sentetik veya doğal elyaf olabilir..
 • fırsat: Sade organze sarees herhangi bir amaç veya durum için giyilebilir ve bu kısımda böyle bir tavsiye gerektirmez..

3. Banarasi Organze Sari:

Banarasi Organze Sari

Banarasi organze ipek sariler, Hindistan’ın Varanasi şehrinde yapılan en iyi tasarımlara sahip olduğu için, evlilikler ve düğün törenleri ve durumlar için en iyi organze sari türüdür..

 • Tasarım: Banarasi organze sare tasarımı çoğunlukla sari örgüsünün düzenli aralıklarla bükülen Zari’nin gümüş ve altın brokarının kullanımını içerir. Tasarımcı pallu ve yama bordür gibi kullanılan birçok nakış da var..
 • Kumaş: Bu sari türünde ipek, dokuma için Zari ile birlikte kullanılır..
 • fırsat: Bu sari türü çoğunlukla düğün törenleri, evlilikler, yıldönümleri ve diğer resmi durumlar için yaratılmıştır..

4. Kanchi Organze Sari:

Kanchi Organze Sari

Kanchi organze sarees, çoğu kadın için mükemmel sari olmanın saf zarafetiyle birlikte sadeliğe sahiptir. Hem rahat hem de geleneksel bir görünüme sahiptir..

 • Tasarım: Kanchi organze sarisinin tasarımı, sari üzerindeki diğer çeşitli tasarımcı baskılarıyla birlikte uzun bir yama kenarlığı ile karşılanmaktadır. Burada en çok kullanılan renk altın veya gümüştür..
 • Kumaş: Bu saree’de kullanılan kumaş çoğunlukla Kanjeevaram Silk’tir..
 • fırsat: Bu sari türü yaz aylarında giymek için harikadır ve her türlü resmi veya gündelik durumda giyilebilir..

5. Süslü Organze Sari:

Süslü Organze Sari

Süslü organze sarees, maksimum miktarda tasarımcı baskısı ile tasarlanmıştır ve piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz neredeyse sayısız tasarım bulabilirsiniz. Her tasarımın kendi görünümü ve benzersizliği vardır.

 • Tasarım: Fantezi organze sariler ile keşfedilebilecek çeşitli tasarımlar olabilir. Tasarım kareli veya tek renkli olabilir veya sıyrılabilir veya kareler olabilir – liste sonsuz olabilir.
 • Kumaş: Bu süslü sarelerde kullanılan kumaş türü çoğunlukla ipektir..
 • fırsat: Süslü organze sare’ler hemen hemen her durumda giyilebilir ve günlük giyim sari olarak da yapılabilir..

6. Cam Organze Sari:

Cam Organze Sari

Cam organze sare durumunda, sareler çoğunlukla birden çok kez boyanır ve cam işçiliği ile süslenir ve her saf ipek organze sarisindeki düz renklerle birlikte asıl adın geldiği yer burasıdır..

 • Tasarım: Glass organze sharis’in tasarımı, tasarımcı baskılarına daha az önem verilerek çok basittir ve daha çok ayna camının çalışmasına ve her yerinde çift kenarlıklara sahiptir. Sarees de çok boyalı.
 • Kumaş: Burada kullanılan kumaş sadece organze ipeğidir..
 • fırsat: Bu sari türü, profesyonel görünümü nedeniyle resmi durumlarda giyilmek üzere tasarlanmıştır.

7. Basılı Organze Sari:

Baskılı Organze Sari

Basılı organze sare’ler, görünümüne daha fazla pop getirmek için kullanılan daha çok sayıda renkle birlikte, saree’nin tamamen çok sayıda tasarımcı baskısı ile basıldığı görünümlerinden adlandırılır..

 • Tasarım: Baskılı organze sariler oldukça sade ve abartılı tasarımlara sahiptir. Çiçekler, güller, yapraklar, ağaç dalları ve daha birçok benzersiz tasarım olabilir..
 • Kumaş: Her zaman olduğu gibi, organze ipeği çoğunlukla dokuma için kullanılır. Naylon ve hatta polyester gibi kullanılabilecek başka kumaş türleri de olabilir..
 • fırsat: Bu tarz ve tasarım en çok gündelik veya günlük kullanım için üretilmiştir..

8. Organze Pamuklu Sari:

Organze Pamuklu Sari

Organze pamuklu sare’lerin ana özelliği, organze ipek karışımında pamuğun kullanılması ve saree’nin ondan örülmesidir. Bu saree’de pamuk gibi doğal bir bileşen, konfor faktörünü iyileştirmeye yardımcı olacaktır..

 • Tasarım: Organze pamuklu sariler, diğer türler söz konusu olduğunda çok farklı bir tasarıma sahiptir. Normal yama kenarlığı uzunluğu ile birlikte bir renk tasarımcı baskıları ile düz renklere sahiptirler..
 • Kumaş: Bu durumda organze ipek, son örgüyü vermek için doğal pamuk ile birleştirilir..
 • fırsat: Bu sarees her türlü günlük durumda kullanılabilir ve bu nedenle resmi veya yarı resmi giyim için yapılmamıştır..

9. Organze Doku Sari:

Organze Doku Sari

Organza doku sare adı, neredeyse bir doku gibi, sarelerin ince form faktöründen kaynaklanmaktadır. Dokuma çok ince, hafif ve yumuşaktır ve bu nedenle bu Organze doku sarilerini her durumda giyilebilecek en rahat organze sari yapar.

 • Tasarım: Organze doku sarees durumunda tasarım, minimal baskılarla birlikte çoğunlukla düz renklerle çok basittir..
 • Kumaş: Burada kumaş çoğunlukla ince bir sentetik elyaf veya ipek karışımından oluşur. Polyester burada kullanılmaz. Naylon kullanılır ama.
 • fırsat: Bu sari türü, büyük rahatlık faktörü nedeniyle yarı resmi veya günlük kullanım için tasarlanmıştır..

10. Tasarımcı Organze Saree:

Tasarımcı Organze Saree

Tasarımcı organze sarees, diğer tüm organze sariler arasında en iyi ve en karmaşık tasarımlara sahiptir. Her saree tasarımını kendi yöntemleriyle yapmak için çok fazla sıkı çalışma ve düşünce yapılır..

 • Tasarım: Organze tasarımcı sarees, her saree üzerinde tasarımcı baskıları ve el yapımı çalışmalarla rahatsız edilir. Yol sınırları uzundur ve renkler, altın, bordo, gümüş vb. dahil olmak üzere düz renk içerir..
 • Kumaş: Kumaş dokuma burada organze ipek ve Zari ile birlikte daha kalın yapılır..
 • fırsat: Resmi durumlar için kesinlikle yapılmış bir sari istiyorsanız, o zaman bu.

Bu Organze Sarees İçin Hangi Bluz Uygun:

Doğru malzemeden olması koşuluyla her tarzdaki bluzu beyaz organze sarilerle kombinleyebilirsiniz. Organze sare’ler ipekten yapıldığından, sarinin genel görünümünü tamamlamak için çoğunlukla ipek, naylon, polyester ve hatta organzeden yapılmış bluzlar kullanılmalıdır. Organze sari genel görünümünüzü tamamlayarak, sariden farklı bir malzemeden yapılmış bir bluz giyerek harika görünmek imkansızdır. Homojenlik orada olmayacak.

Organze Sarees Nasıl Stillendirilir:

Cömert görünümü nedeniyle bir çiçek organze sare’yi şekillendirmek kolaydır. Görünümünüzü kalabalığın arasından öne çıkarmak için çok sayıda mücevher ve aksesuar takmanız gerekmez. Saree tüm işi kendisi yapacaktır ve bu nedenle, asıl çekiciliğin, yani organze sarinin diğer insanlar tarafından kolayca beğenilebilmesi için minimum miktarda aksesuar ve mücevheri basitçe birleştirebilirsiniz. Bunun dışında kendi stilinizi de ekleyebilirsiniz..

Bu nedenle, satın alınacak çeşitli yarı organze sare çeşitleri olduğu kolayca görülebilir. Sade organze sari gibi basit olanlardan tasarımcı organze sari gibi daha üst düzey olanlara. Yarı resmi, resmi veya gündelik olsun, her durum için bir organze sari var. Ayrıca günlük kullanım için yapılmış organze sare’ler de vardır. Son tipe karar vermeden önce her organze saree’nin stilini ve tasarımını kontrol ettiğinizden emin olun. Umarım, bu makale en iyi organze sari satın almanıza yardımcı olur ve herhangi bir geri bildiriminiz varsa bize bildirin..