Saree kelimesi aynı zamanda Sri, Shari olarak da adlandırılır. Sari’nin Sanskritçeye göre anlamı “Kumaş Şeridi”dir. Bu, varlığını Hint Yarımadası’ndan alan günlük giyim sari ve kadın kıyafetleridir. Saree uzunluğu 5 ila 9 yard arasında değişebilir. Her devlet ve din, sariyi benzersiz bir giyinme stili yapan bir sari örtüsü stilini takip eder. Sari bağlamanın çeşitli stilleri vardır ve en yaygın olarak giyilen sari türü, kökenini Andhra Pradesh’ten alan Nivi türüdür. Saree, sarinin alt kısmı olan ‘Antriya’, ‘Uttariya’, sarinin omuz bölgesini kaplayan kısmı ve Göğüs bölgesini kaplayan ‘Stanapatta’ olmak üzere üç bölümden oluşur. Birlikte bütün parça kadın vücudunu zarif bir şekilde kaplıyor ve kadını mütevazı bir şekilde resmediyor..

Günlük Giyim Sarees Önemi:

Herhangi bir bayana bu soru sorulduğunda en son günlük kullanım sari ve günlük giyim saree koleksiyonunun önemi muazzamdır. Bu, sarinin malzeme giymeye uygun olduğu ve günlük yaşama geleneksel bir dokunuş kattığı gerçeğiyle ilgilidir. Bu günlük saree, Hindistan’daki herhangi bir giyim mağazasında satın alınması kolaydır ve Sarees, yabancı ülkelerde de önem kazanmaktadır. Bu sare’ler çeşitli tasarım ve malzemelerde mevcuttur, mevcut tasarımların tasarımcı sare’lerine kıyasla günlük yaşamda taşınması kolaydır..

Günlük Giyim Saree Özellikleri:

Günlük giyim sari, Hafif sari tipi altında sınıflandırılabilir.

  • Sade ve hafif özelliğinden dolayı tüm bayanların her mevsim giymeyi tercih ettiği sade günlük giyim sare türüdür..
  • Hafif sari baskılı tasarımların yanı sıra günlük hayatta taşımayı kolaylaştıran boyalı tasarımlara sahiptir..
  • Bu sari türü, sariyi iyi bir mücevher ve sandalet ile birleştirerek gündelik sari ve resmi giyim sari olarak giyilebilir..

Günlük Giyim Sarees İçin Hangi Kumaş Kullanılır?

Bayanlar hafif sarilere derinden aşıklar ve onları günlük kullanım ki sari olarak mı yoksa bir aile buluşması için günlük kullanım sari olarak mı giymek isterler? O zaman bayanların dolabında olması gereken kumaşlardan bazıları Faux Georgette sari, Krep sari, Sentetik sanat ipek sari, Şifon kumaş ve pamuk ile sentetik ipek malzeme ile birleştirilmiş hafif ağ sari gibidir. Bu kumaşlar, günlük giyim kıyafeti olarak giyildiğinde sağlanan hafiflik ve rahatlıklarıyla bilinir..

Resimlerle En İyi Günlük Giyim Saree Tasarımları:

Günlük kullanım için en iyi 10 saree’ye bakalım.

1. Günlük Giyim Pamuklu Sari:

Günlük Giyim Pamuklu Sari

Günlük giyim pamuklu sariler, sade tasarımı ve kolay giyilebilir kombinasyonu nedeniyle her yaştan kadın arasında popülerdir. Yaz aylarında basit pamuklu sari giymeyi seven bayanlar, daha sonra bu günlük kullanım pamuklu sari, uygun saridir..

Sari Tasarım: Krem bordürlü baskılı bordo ile birleştirilen bu sade açık yeşil sari, sariyi daha çekici kılıyor ve kadın gardırobunda sari tipinin olması şart.

Kullanılan Kumaş: Bu günlük giyim sarisinde kullanılan kumaş, sariye pürüzsüz bir doku sağlayan geleneksel pamuklu malzemedir. Ter emici özelliğinden dolayı sıcak yaz günlerinde kullanılacak en iyi kumaştır..

2. Günlük Giyim Baskılı Sari:

Günlük Giyim Baskılı Sari

Günlük giyim Baskılı sariler, tasarımcıların sağladığı çeşitlilik ve tasarım nedeniyle tüm yaş grupları arasında önem kazanmıştır. Bu baskılı sari, malzemenin hafifliği ve taş işçiliği olmaması nedeniyle tüm vücut figürlerine uygundur..

Sari Tasarım: Bu hafif sari, çiçek baskılı üçlü renk kombinasyonundan oluşur. Yeşil ve beyaz renkli çiçek ve çizgi tasarımları, sari’nin orta kısmında görülen kırmızı gül baskısı ile sari çevresinde akar..

Kullanılan Kumaş: Bu çiçek desenli günlük giyim sarisinde kumaş, çiçek desenlerini daha çekici bir şekilde vurgulayan hafif bir sentetik malzeme kullandı..

3. Günlük Giyim İpek Sari:

Günlük Giyim İpek Sari

İpek sarees, her yaş grubundaki bayanlar arasında tüm zamanların en sevilen saridir. Bu tür günlük giyim ipek sari, bir çift inci kolye ile kombinlenebilen bir kıyafeti taşıması kolaydır. Bayanlar bu sariyi açık havada yarı resmi bir buluşma kıyafeti olarak gündelik olarak giyebilirler..

Sari Tasarım: Bu, turuncu renk kombinasyonu ile günlük giyim sari ile basit bir gri. Bu sari türü genellikle sarinin gövdesinde çizgi tasarımı ile tasarlanır ve bordür düz bırakılır. Kenarlık rengi turuncu ve grinin birleşimidir.

Kullanılan Kumaş: Bu göz alıcı parlak günlük giyim sari, saree parlaklık veren ipek malzemeden yapılmıştır..

4. Günlük Giyim Fantezi Sari:

Günlük Giyim Fantazi Sari

Günlük giyim Fantezi sarees, bayanlar tarafından ünlü olarak giyilen kıyafetlerden biridir. Bu sari tasarımında bulunan yaş grubu, çoğunlukla genç kızlardan orta yaşlı kadınlara kadardır. Bunun nedeni, bu süslü saree’de görülen tasarım ve renk kombinasyonunun daha parlak ve göz alıcı olmasıdır..

Sari Tasarım: Bu süslü günlük giyim sari, gök mavisi rengi, açık yeşil ve koyu mavi renk kombinasyonundan oluşan kontrast renkli bir saridir. Üç renk, katlanmış pilelere çekici bir tasarım veren üç dikey blok olarak basılmıştır..

Kullanılan Kumaş: Kullanılan malzeme, saree çekici bir görünüm sağlayan sentetik ve krep malzemenin bir kombinasyonudur..

5. Günlük Giyim Şifon Sari:

Günlük Giyim Şifon Sari

Bu tür günlük giyim şifon sari, hafif dokuma malzemesi nedeniyle giyilmesi kolay bir malzemedir. Şifon sari, baskılı tasarımlı veya baskısız günlük giyim sari olarak kullanılabilir. Bu sari, sari ve iyi bir mücevher çifti ile iliştirilmiş eşleşen bir bluz ile iyi gider..

Sari Tasarım: Bu şifon sari, palludaki parlak yeşil çiçek baskısının yanı sıra yere güzelce düşen pileler ile daha benzersiz hale getirilen yeşil bir renkten yapılmıştır..

Kullanılan Kumaş: Şifon saree, şeffaf bir etki elde etmek için düz dokunmuş hafif kumaş giymek kolaydır. Şeffaf kumaş efekti, şifon saree’nin yarı saydamdan yarı saydam efekte kadar görünmesini sağlar.

6. Günlük Giyim Tasarımcısı Saree:

Günlük Giyim Tasarımcı Saree

Günlük giyim tasarımcısı sariler sadece basit olmayı amaçlamaz, aynı zamanda bu sari türü, göz alıcı renk ve tasarımı iyi bir sari malzemesiyle birleştirerek daha abartılı görünebilir. Bu sari türü, genç kızlar arasında en sevilen sarilerden biridir..

Sari Tasarım: Bu sari deseni, modern sanat tasarımı olarak adlandırılabilecek benzersiz bir tasarıma sahiptir. Sarinin rengi parlak efektli koyu mavidir. Sarinin pallu kısmı modern sanat tasarımı ile çizilmiş ve sarinin gövdesi düz bırakılmıştır..

Kullanılan Kumaş: Bu tür tasarımcı sarilerinde kullanılan kumaş, çoğunlukla ışıltılı bir kenarlıkla birleştirilmiş Parlak pürüzsüz İpek malzemeden yapılmıştır..

7. Günlük Giyim Georgette Saree:

Günlük Giyim Georgette Sari

Georgette sarees, gardırobunda bir sari koleksiyonuna sahip olmayı seven tüm bayanlar tarafından bilinir. Bu günlük giyim georgette sari aynı zamanda kontrast renkli bir bluz ve iyi bir çift küpe ile uyumlu hafif bir saridir..

Sari Tasarım: Bu kontrast renkli saree’de kullanılan sari tasarımı benzersiz ve çekicidir. Bu çok renkli bir sari. Sarinin gövdesi çok renklidir ve bu sarinin pallusu açık pembedir. Bu renk kontrastı bu saree’yi olağanüstü kılıyor.

Kullanılan Kumaş: Georgette, S ve Z bükümlü iplik tasarımına sahip şeffaf kumaştan yapılmış hafif bir malzemedir. Bu bükülmüş tasarım, kumaşa daha kabarık bir görünüm kazandırır.

8. Nedensel Günlük Giyim Saree:

Nedensel Günlük Giyim Saree

Bu gündelik günlük giyim sari, rahat bir giyim tarzıdır. Bayanlar için kıyafetlerine ve ona uygun takıya karar vermek her zaman bir görevdir. Gündelik bir kıyafet söz konusu olduğunda, bayanlar için ya sari ya da şalvardır. Geleneksel bir kıyafet olarak bayanlar sari giymeyi günlük giyim olarak kullandılar..

Sari Tasarım: Bu gündelik sari, sari kenarlarında görülen koyu mavi renkli baskı ile turuncu renkte gelen sade tasarımlı bir saridir..

Kullanılan Kumaş: Gündelik giyim sarisinin daha rahat ve taşıması kolay olması gerektiğinden, bu sari sentetik malzemeden yapılmıştır.

9. Günlük Ofis Giyim Sarisi:

Günlük Ofis Giyim Sari

Bayanlar için günlük ofis giyimi sare’leri çeşitli stil ve tasarımlarda mevcuttur ve çalışan kadınların en çok giydiği kıyafettir. İşleri daha kolay ve rahat hale getirmek için hafif ama modaya uygun günlük giyim sari giymek en iyisidir..

Sari Tasarım: Günlük ofis giyimi için sari tasarımı, baskılı sentetik bir saridir. Renk kombinasyonu lacivert ve açık yeşil olup oldukça modern ancak ince bir görünüme sahiptir. Sari gövdesinde baskılı tasarım görülür ve bordürler düz renk tasarıma sahiptir..

Kullanılan Kumaş: Ofis giyimi için yaygın olarak kullanılan kumaş, daha az şeffaf sentetik malzeme olan hafif ila orta ağırlıkta bir malzemedir..

10. Günlük Giyim Krep Sari:

Günlük Giyim Krep Sari

Sarees, renk kombinasyonları ve tasarımları ile bilinir. Bu günlük kullanım krep sari tüm yaş grupları için uygundur ve bu da onu bayanlar arasında daha da ünlü kılmaktadır. Renk ve tasarımın hafif bir kumaşla birleşimi saree’yi giymeyi daha kolay ve şık hale getirir..

Sari Tasarım: Bu sari, bayanlar tarafından en sık kullanılan iki renk ve baskı tasarımından yapılmıştır. Saree boyunca kalın siyah renk kenarlığı açılan ve çiçek baskısı olan açık turuncu gövde rengi hangileridir?.

Kullanılan Kumaş: Bu güzel günlük giyim sari için kullanılan kumaşa krep denir. Bu kumaş İpek ve pamuklu malzemeden yapılmıştır. Krep dokunulduğunda çakıl hissi verir ve kırışık görünümü bu kumaşı daha çekici kılar.

Hangi Bluz Günlük Giyim Sarees İçin Uygundur?

Günlük giyim sari için en iyi bluz kombinasyonu, günlük sare ile birlikte sağlanan ekli bluz malzemesini dikmek olabilir. Bu eşleşen bluz sari, saree daha fazla benzersizlik ve parlaklık katabileceğinden. Bu ekli bluz sari, çekici bluz boyun tasarımı ve stili ile vurgulanabilir. Kontrast renkli bir bluz giymeyi tercih eden bayanlar için en uygun malzeme ister düz ister baskılı olabilen Brokar ve İpek bluzdur..

Günlük Giyim Sarees Durumlar İçin Uygundur?

Adından da anlaşılacağı gibi günlük giyim sare, bayanlar için günlük bir sari kıyafetidir. Bu sari türü, hemen hemen her türlü duruma uygun, basit ve kullanımı kolay günlük bir tasarımdır. Günlük kullanım ipek sarees, krep sarees ve georgette sarees okul işlevi, aile bir araya gelme veya gündelik bir ofis kıyafeti gibi bir fırsat için çok uygundur. Günlük giyim ipek sare, günlük giyim fantezi sare herhangi bir aile partisi, ofis partileri için en uygunudur. İyi bir inci veya taş çivili takıya sahip bu sari, bu kıyafete güzellik katacak.

Günlük giyim olarak sade bir kıyafet giymeyi seven bayanlar, daha sonra günlük kullanım sari en iyi seçenektir. Günlük giyim sari, kuru temizleme ve bakım gerektiren diğer ipek sare ile karşılaştırıldığında yalnızca basit elde yıkama veya düşük sıcaklıkta makinede yıkama gerektirir..

Günlük giyim sari görselleri arayan bayanlar bu makaleyi okuduktan sonra çeşitlerine ve kullanımına yönelik bakış açısı netlik kazanmış olabilir. Bu günlük giyim sari, hafif kumaş özellikleri nedeniyle tüm vücut tiplerine uygundur. Eşsizliği nedeniyle orta ila büyük boy vücut figürü bu vesileyle hemen hemen tüm durumlar için bağlayabilir, çünkü bu sari vücut figürünü daha hassas bir şekilde tonlayabilir. Bu rakam için, diğer hafif günlük kullanım sarilerine kıyasla nispeten ağır olan günlük giyim fantezi veya ipek sari giyilmesi tavsiye edilir. Bu günlük giyim trend belirleyici saree deneyin ve deneyiminizi arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşın!