Jūs ištvėrėte pirmąjį trimestrą! Šią savaitę pamatysite daug pokyčių, kurie vyksta kūdikiui, daugiau nei jūs. 14 nėštumo savaitė yra labai svarbi dėl daugelio priežasčių. Kai kurie pakeitimai yra labai svarbūs ir žingsnis arčiau to, kad iš tikrųjų matytųsi mažas žmogus.

Štai greitas žvilgsnis. Jūsų vaiko inkstai dabar įgavo formą, pakanka šlapintis, kurį jis/ji nuolat gamina į aplink esančius vaisiaus vandenis. Jūsų kūdikis taip pat priaugs apie 1 ½ colio ir jo organai pradės augti. Dabar jo rankos bus proporcingos likusiam kūnui. Ši savaitė visiškai skirta jo kūno vystymuisi.

keturioliktoji nėštumo savaitė

Turinys:

 • Apie ką galvoti šią savaitę || Mėnuo ir trimestras || Vaisiaus vystymasis ||
 • Požymiai ir simptomai || Dieta ir mankšta || Medicininė apžiūra ir gydymas ||
 • Medicininis tyrimas ir nuskaitymas || Kaip įveikti stresą || Jūsų kūdikio padėtis ||
 • Patarimai ir atsargumo priemonės || Kokia yra rizika || Kontrolinis sąrašas ||

Ką galvoti apie šią 14 -ąją nėštumo savaitę:

Dabar yra laikas, kai jūsų džinsai netinka ir sulauksite sveikinimų iš visų aplinkinių. Jūsų naujos besikeičiančios krūtys gali priversti jus net didžiuotis savo motinyste. Šiame etape aplink jus pajusite daug pozityvumo. Sunku pasakyti, kas jums labiausiai kils į galvą, tačiau greičiausiai tikitės ir lauksite kiekvieno susitikimo, kurį suplanavote šią savaitę, kad išgirstumėte daugiau naujienų apie naujus pokyčius, nes jūsų kūdikis šį mėnesį padarys šuolį. Kūdikių vardai jus taip pat neramins, o pasiūlymų gausite visur ir visur.

14 savaičių nėštumo pilvo mėnuo ir trimestras:

Kokį mėnesį esate, 14 -tą savaitę? Esate antrame trimestre, esate tris mėnesius ir esate nėščia. Paprastai esate antrojo trimestro pradžioje.

Vaisiaus vystymasis nėštumo metu 14 savaičių nėštumo metu:

14 -oji savaitė rodo reikšmingą vaisiaus vystymąsi, skirtingai nei anksčiau; jūsų kūdikis iki to laiko labai išaugo. Kai kurie iš šių pokyčių pateikiami toliau:

1. Plėtra:

Dabar kūdikis pradeda suprasti savo kūno funkcionavimą, nes dabar pradeda vystytis jo neurologinė sistema. Šiuo metu motina nejaučia, kaip kūdikis beldžiasi į vidų, bet tai tikrai atsitiks per 1–1½ savaitės. Jei 14 -tą nėštumo savaitę eisite į ultragarsą, galite sulaukti laiko ir stebuklo, kai jūsų kūdikis gali čiulpti nykštį.

2. Augimas:

Jūsų kūdikis auga, kūdikio kūnas auga greičiau nei jo galva, o rankos auga dideliu tempu. Jūsų ultragarsas parodys, kokio dydžio vaikas iš tikrųjų išsivystė, ir tikriausiai, dar prieš jums žinant, kūdikis bus stipresnis ir didesnis. Atlikę ultragarsą patys nustebsite, koks didelis jūsų kūdikis užaugo per tokį trumpą laiką. Viduje vyks judėjimas ir tai yra vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti.

3. Inkstų veikimas:

Šią savaitę inkstai pradeda veikti. Svarbiausias šios savaitės pokytis yra funkciniai inkstai. Kūdikis dabar šlapinasi, o šlapindamasi mama jį išmes iš organizmo.

4. Pirštai ir kojų pirštai:

Kūdikio pirštai ir pirštai dabar vystosi ir jie pradeda lėtai svyruoti. Pirštai yra labiau išvystyti nei kojų pirštai, nes rankos auga greičiau nei kojos. Rankų ir kojų pirštų išsivystymas laikomas tvirtu jūsų kūdikio sveikatos laipteliu.

5. Širdis:

Kūdikių širdis plaka nuo 60 iki 70 širdies dūžių per minutę. Tai normalus širdies plakimas visiems ir parodo, kad jūsų kūdikis auga geru ir stipriu greičiu. Širdis taip pat gali siurbti kraują efektyvesniu greičiu, leidžiančiu jūsų kūdikiui išeiti iš ramybės būsenos į aktyvesnę būseną.

6. Imuninė sistema:

Imuninė sistema, stipraus ir sveiko žmogaus stuburas, vystosi dabar. Sveikas vaikas turi augančią imuninę sistemą ir turi pakankamai baltųjų kraujo kūnelių, kad galėtų kovoti su specifinėmis bakterijomis, kurios kaip nors trukdytų jo vystymuisi.

14 savaičių nėščia: požymiai ir simptomai

Čia yra 14 savaičių nėštumo simptomų, kuriuos patiria mama, sąrašas. Dažnai tai yra fizinė ir fiziologinė.

1. Vėmimas:

Vėmimas šią savaitę yra kūdikio imuninės sistemos vystymosi simptomas. Taip atsitinka todėl, kad jo imuninė sistema nepritaria viskam, ką valgo motina. Vėmimas yra ženklas, rodantis, kad jūsų kūdikis yra sveikas. Nors padėtis gali nepagerėti, yra keletas būdų, kaip palengvinti diskomfortą. Galite likti hidratuotas ir ryte išgerti imbiero arbatos su šaukštu medaus. Tai yra svarbi 14 savaičių nėštumo priežiūra.

2. Miego sutrikimai:

Miego sutrikimas taip pat yra gana dažnas. Dažniausiai kūdikio judėjimas sukels diskomfortą. Tai gali trukti iki nėštumo pabaigos. Vienas tikras dalykas, kuris jums gali atsitikti, yra letargija. Jokiu būdu negalima su tuo kovoti, bet geriausia, ką galite padaryti, tai padaryti lengvą darbą, kad pavargtumėte ir galų gale užmigtumėte.

3. Svorio padidėjimas:

Nėštumo metu priaugate daug svorio, tačiau per 14 savaičių priaugate didžiausią svorį per visą nėštumo laikotarpį. Tai neišvengiama ir jūsų organizmui tikrai reikia visų kalorijų ir maistinių medžiagų. Jūs esate vienintelis kūdikio mitybos šaltinis.

Kūdikio augimas 14 -tą nėštumo savaitę vyksta dėl papildomų riebalų jūsų organizme. tai suteikia kūdikiui svarbių maistinių medžiagų, nes skrandžio aminorūgštis įsiskverbia į jūsų riebalus ir taip maitina kūdikį, todėl kuo daugiau riebalų, tuo sveikesnis kūdikis. Pratimai visada yra priemonė jūsų svoriui stebėti. Yra daugybė pratimų po nėštumo. Taip pat galima valgyti gerai, o tai neprideda svorio. Tačiau šiuo metu sutelkite dėmesį į 14 savaičių nėštumo dietą kaip ritualą.

4. Maisto potraukis:

Potraukis maistui sustiprės 14 nėštumo savaitę. Vienas geriausių būdų išvengti valgymo būtų valgyti maistą, kuriame gausu ląstelienos. Taip būsite sotūs ilgą laiką. Jei mėgstate valgyti, mėgaukitės sveikais užkandžiais, pavyzdžiui, riešutais ir šviežiai supjaustytais vaisiais.

5. Nosies užgulimas:

Nosies užgulimas gali erzinti. Tačiau tai galima išspręsti gydytojo pagalba. Visada nešiokitės nosinę ar servetėles. Nosies užgulimas kartais gali sukelti dusulį, todėl dažnai čiaudėti skreplius. Įsitikinkite, kad tai nenukelia sinuso. Jei taip atsitiks, geriausia kreiptis į gydytoją.

14 nėštumo savaičių

Užsiėmimai 14 -tą nėštumo savaitę:

Jei esate dirbanti mama, ši savaitė gali būti tokia pati kaip paskutinė. Jūs dirbate ir grįžtate namo labiau pavargę nei įprastai. Kitas dalykas, kuris gali jums trukdyti šiame etape, yra jūsų

14 savaičių nėštumo dieta ir pratimai:

Dieta:

1. Geležies poreikis:

Šią savaitę kūdikiui vystytis reikia valgyti daug geležies turinčio maisto, pavyzdžiui, džiovintų vaisių, špinatų, bulvių ir sojų pupelių. Geležis yra būtina kūdikio augimui 14 -tą nėštumo savaitę.

2. Folio rūgštis:

Folio rūgštis yra būtina kūdikio smegenų vystymuisi. Norėdami tai padaryti, valgykite daržoves, bananus, grūdus ir pupeles.

3. DHA:

DHA yra pagrindinis komponentas, reikalingas kūdikio vystymuisi. Valgykite tokius maisto produktus kaip kiaušiniai, žuvis ir mėsa.

4. Kalcis:

Tai gera maistinė medžiaga stipriems jūsų kūdikio kaulams. Valgykite daug kalcio turinčio maisto, pavyzdžiui, migdolų, pieno, brokolių ir kt.

5. Vitaminas C:

Ar girdėjote apie kolageną? Tai medžiaga, padedanti palaikyti jūsų kūdikio kremzles. Tai atstato jūsų mažylio audinius. Vitamino C turtingi vaisiai yra mangai, apelsinai, brokoliai, paprikos, braškės ir papaja.

Pratimas:

1. Žemyn nukreiptas šuo:

Šis pratimas stebina jūsų šlaunies raumenis. Ištieskite kojas ir sulenkite keturis. Tokią poziciją reikia kurį laiką išlaikyti. Pakartokite 5 raundus.

2. Kurpės poza:

Šis pratimas yra naudingas dubens srities lankstumui, jis padeda suformuoti apatinio pilvo tempimą ir palengvina gimdymą.

3. vaikščiojimas:

Kai jaučiatės tingus dėl kitų pratimų, vaikščiojimas bet kur aplinkui padeda. Tokias problemas kaip kraujospūdis ir vidurių užkietėjimas galima įveikti vaikščiojant.

4. Kegalio pratimai:

Šis pratimas yra svarbus, nes padeda ištempti dubens dugno raumenis. Kartokite pratimą, kai tik turite laiko.

5. Joga:

Nereikia pabrėžti jogos privalumų. Jūs jau žinote, kaip tai suteikia ramybę jūsų įtemptam protui. Tai taip pat padidina ištvermę.

Seksas 14 -tą nėštumo savaitę:

Net šią savaitę seksas yra gerai. Nors jums, nosies užgulimas ir potraukis maistui kartu su pykinimu gali neleisti jaustis tinkamai. Pasirinkite lengvas pozicijas ir jums tinka eiti. Šiek tiek intymumo gali jus nuvesti ilgą kelią.

Medicininė apžiūra ir gydymas:

Pasitarkite su savo gydytoju dėl to papildomo patikinimo, kurio jums reikia. Nepamirškite kalbėti apie pykinimą, rėmenį, vidurių užkietėjimą ir skausmą. Tačiau yra keletas vaistų, kurie, kaip žinoma, padeda simptomams:

 • Kosulys- dekstrometorfanas.
 • Skausmas- acetaminofenas. Negalima mėgautis ibuprofenu ir naproksenu.
 • Vidurių užkietėjimas- metamucilas. Venkite mineralinės alyvos.
 • Alergija- antihistamininiai vaistai ir loratadinas. Venkite vartoti pseudoefedriną ir dekongestantus, tokius kaip fenilefrinas.
 • Rėmuo- antacidiniai vaistai.

Medicininis tyrimas ir skenavimas 14 savaičių nėštumo metu:

14 savaičių nėštumo priežiūra yra svarbus dalykas, kurio reikia laikytis. Kai atliksite nuskaitymą, gydytojas greičiausiai laikysis šių nurodymų.

 1. Jūsų kūdikis dabar yra jūsų kumščio dydžio. 14 savaičių nėščios kūdikio dydis lyginamas su uždarytu kumščiu ar bambos apelsinu.
 2. Jūsų kūdikis stovi tiesiai. Tai reiškia, kad jo kaklas tampa ilgesnis ir padeda galvai būti tiesesnei.
 3. Plaukai pradeda augti, o antakiai taip pat gauna plaukų dalį. Tačiau nustatyti plaukų spalvą gali būti per anksti.
 4. Jo burnos stogas pradeda vystytis ir prasideda tam tikra virškinimo veikla; žarnyne.

Kaip įveikti stresą 14 -tą nėštumo savaitę:

 • Atidėkite kiekvieną veiklą, kuri atitraukia jūsų energiją visam laikui. Tai gali būti tarsi atviras kvietimas į didžiulį nerimą.
 • Sėdėkite su savo partneriu ir pradėkite nuo tėvų plano sudarymo. Dabar tinkamas metas viskam- nuo vaiko vardo sprendimo iki to, kaip norite gimdyti.
 • Prioritetai turi būti permąstyti ir iš anksto išanalizuoti. Skirkite pakankamai laiko sau vienam, kad galėtumėte žinoti, kur einate, taip išvengdami streso.
 • Neleisk, kad technologijos užvaldytų tave. Taip, internetas yra smagi vieta internetiniams forumams; Tačiau atminkite, kad kiekvienas nėštumas yra skirtingas. Neleisk, kad kas nors tave pabrėžtų.
 • Išmiegoti gera mintis. Dabar, kai kūdikis turi savo miego režimą, jums gali būti sunku jį valdyti, tačiau neleiskite, kad tai jus palaikytų. Imkitės elektros energijos snaudulių.

Kokia jūsų kūdikio padėtis dabar?

14 nėštumo savaičių vaisiaus vystymasis parodys, kad jūsų kūdikis dabar labiau panašus į mažą žmogų. Akys pasislenka į savo vietą, o ausys užima vietą, veido pusėje. Kūdikis pasirodys šiek tiek ilgesnis, nes kaklo kaulai pradeda tiesėti. Kūdikio burna taip pat pradeda atsidaryti ir užsidaryti. Dabar jis gali puikiai atlikti čiulpimo ir rijimo judesius. Kai kaklas ištiesinamas, balso stygos, gerklos ir kvėpavimo takas sėdi savo vietoje.

14 savaičių nėščios kūdikio dydis:

Jūsų kūdikis dabar yra oranžinės bambos dydžio. Tai reiškia, kad jis yra maždaug persiko dydžio. Jūsų kūdikio augimas iš čia bus fenomenalus. Kūdikis sveria 1,5 uncijos ir 3,4 colio svorio. Kūdikis nuo šiol auga labai greitai.

14 savaičių nėščiosios pilvas:

Pilvo dydis skirtingose ​​motinose gali skirtis. Tai neturėtų jus jaudinti. Dabar jūsų gimda plečiasi, kad tilptų didelis kūdikis, todėl galite jausti pilvo niežėjimą ir skausmą. Taip yra tik todėl, kad jūsų oda ištempta.

Patarimai ir atsargumo priemonės: 14 savaičių nėštumo priežiūra

 1. Visada dėvėkite patogius drabužius, kurie tinka dabar, kai jūsų kūdikio guzas pradėjo augti. Venkite elastingumo.
 2. Keliaudami venkite nelygaus kelio, nes tai gali sukelti problemų jūsų kūdikiui.
 3. Jūs visada turite išlaikyti hidrataciją. Jei skystis išpūtė, išbandykite vaisius, kuriuose yra daug vandens.
 4. Sportuokite ir šią savaitę, kad išvengtumėte staigaus svorio padidėjimo, nes tai gali sukelti strijų.
 5. Praneškite apie savo nėštumą darbo vietoje, nes tai gali paskatinti jus nuolaidų. Pasinaudokite galimybe.

Kokia yra rizika?

 • Didžiausia rizika kyla tik tuo atveju, jei norite nutraukti nėštumą. Dabar padaryti abortą gali būti tikrai sudėtinga, o tai taip pat gali pakenkti jūsų kūnui ir jo sveikatai.
 • Galite patirti nesandarius spenelius. Retkarčiais galite pastebėti geltonų dėmių liemenėlėje. Nėra ko panikuoti ar jaudintis, nes tai tik pirmasis jūsų pienas.
 • Didėja seksualinis potraukis. Tai daugiausia dėl padidėjusios kraujotakos dubens srityje.
 • Taip pat gali pasireikšti aštrūs pilvo skausmai abiejose pilvo pusėse. Jie yra žinomi kaip apvalūs raiščių skausmai. Taip atsitinka dėl skrandžio tempimo, kad tilptų jūsų kūdikis.

14 savaičių nėščia: kontrolinis sąrašas

Štai keletas dalykų, kuriuos reikia išlaikyti.

 1. Atėjo laikas pasakyti savo šeimai ir draugams apie savo geras naujienas!
 2. Taip pat galite pradėti fotografuoti savo kūdikį. Tokiu būdu galėsite stebėti ir suprasti pilvo augimą.
 3.  Naudokite šią energiją, kad galėtumėte užsiimti kitais dalykais, pavyzdžiui, sode ar vaikščioti.
 4.  Sukurkite jums idealią 14 savaičių nėštumo dietą.

14 nėštumo savaičių dvyniai reiškia, kad turite būti ypač atsargūs valgydami. Yra tikimybė, kad per greitai prarasite energiją. Iš pradžių išgerkite vieną galoną vandens kiekvieną dieną. Aprūpinkite save daug riešutų ir mėtų, kad kiekvieną dieną būtumėte energingi. Tam tikra fizinė veikla taip pat padės jums pradėti. Nepamirškite pasidaryti geros gydytojo dietos lentelės ir rekomenduojamos fizinės veiklos.

14 savaitė jau čia! Sėkmingai įveikėte pirmąjį trimestrą. Pradėkite skaityti knygas apie nėštumą ir žinokite, ką tai gali reikšti. Nepamirškite visada būti sveikesnės pusės ir apsupti daug pozityvumo. Tęsk. Kelionė tikrai bus įsimintina.