Dabar esate nauja mama. Jūsų kūnas yra kitoks ir ruošia jus mažo žmogaus gimimui. Kiekvieną dieną jūsų kūnas keičiasi, taip pat ir jūsų kūdikis. 15 nėštumo savaičių jūsų kūnas patirs naujų pokyčių ir pamatysite, kaip jūsų pilvas išaugo. Čia yra viskas, ką reikia žinoti.

15 -tą nėštumo savaitę jūsų kūdikis jau vystosi, o dabar išsivystė pagrindiniai organai, tokie kaip inkstai, todėl kūdikis dabar gali šlapintis, kai tik reikia. Kiti organai, tokie kaip širdis ir smegenys, taip pat vystosi, todėl jūsų kūdikis gali padaryti daugybę naujų veido išraiškų, kurių kitu atveju būtų sunku padaryti. Stipri širdis leidžia kūdikiui judėti noriau nei anksčiau.

15 nėštumo savaičių

Šiuo metu imuninė sistema jau vystosi ir leidžia kūdikiui patiems nuspręsti, ar jam patinka tam tikras maistas, ar ne. Kartu su imunine sistema kūdikis turi stiprias ir veikiančias smegenis, kurios yra gerai prijungtos prie kūdikio nervų sistemos. Jūsų kūdikis dabar gali jausti skausmą, alkį, nuovargį ir daugelį kitų jausmų. Šiuo metu vystosi ir akys, leidžiančios pirmą kartą pažvelgti į kūdikio ateitį. Apskritai tai yra labai svarbi savaitė kūdikiui.

Turinys:

 • Kiek mėnesių? – Simptomai – Ką galvoti – Kūdikio vystymasis
 • Veikla – Dieta ir mankšta – Kaip įveikti stresą – Patarimai
 • Medicininiai testai ir nuskaitymas – priežiūra & Atsargumo priemonės – kokia rizika?

15 -oji nėštumo savaitė yra kiek mėnesių?

15 nėštumo savaitę esate maždaug 3 nėštumo mėnesiai. Dabar esate antrojo trimestro pradžioje. Idealiu atveju antrasis trimestras yra trijų nėštumo mėnesių vidurys, ir šiuo metu žmonės paprastai praneša išoriniam pasauliui apie savo nėštumą.

15 savaičių nėštumo simptomai:

Tai sužinosite būdami 15 -osios nėštumo savaitės. Štai keletas 15 nėštumo savaičių kūno pokyčių. Kartu su kūno pokyčiais prasideda ir kai kurie psichologiniai pokyčiai.

1. Svorio padidėjimas:

Būtent šiuo laikotarpiu jūs priaugsite maksimalų svorį. Tačiau svoris gali sumažėti po 15 savaitės. Būtent šiuo laikotarpiu kūdikis auga. Maksimalus kūdikio augimas vyksta antrąjį trimestrą. Tai yra svarbus jūsų kūdikio augimo laikotarpis, ir šiuo metu jūsų kūnas prisitaikė prie nėštumo, tačiau kūdikis vis dar auga, todėl jūsų kūnui reikia visos įmanomos pagalbos, kad jūsų kūdikis galėtų augti. kodėl priaugate svorio. Jūsų kūno riebalai aprūpina kūdikį būtinomis maistinėmis medžiagomis, nes skrandžio aminorūgštys skaido jūsų riebalus, kad kūdikiui būtų suteikta mityba; todėl kuo daugiau riebalų, tuo kūdikis sveikesnis. Norėdami įveikti priaugtą papildomą svorį, pasimėgaukite greitais ir patogiais pratimais.

2. Žarnyno problemos:

Kita dirginanti problema, su kuria galite susidurti, yra žarnyno judėjimo pasikeitimas. Šiuo laikotarpiu galite kentėti nuo nepageidaujamų žarnyno problemų ir dažniau nei įprastai nueiti į tualetą, nes kūdikis dabar sugeba geriau suvartoti maistą nei anksčiau. Kuo daugiau jis apdoroja, tuo daugiau išsiskiria, todėl ne tik pajusite alkį, bet ir dažniau nei įprastai bėgate į tualetą. Vartojant vaistus nuo vidurių užkietėjimo, tokius kaip Metamucil, reikia nedelsiant išspręsti žarnyno problemas. Reguliuojama dieta gali padėti pakelti medžiagų apykaitą ir pagerinti judesius.

3. Žemas energijos lygis:

Jums gali dažnai pritrūkti energijos ir tai pajusite. Šiuo laikotarpiu jūsų kūdikis yra aktyvesnis jūsų skrandyje, daug juda, ir tai tęsis iki pat kūdikio gimimo, todėl pradėsite jausti nuovargį. Taip yra todėl, kad jūsų vaikas yra prisirišęs prie jūsų ir kuo daugiau energijos kūdikis sunaudos, tuo daugiau energijos jūs sunaudosite. Pamatysite, kad pradėjote ilgiau miegoti, o pabudę pajusite, kad beveik nemiegojote. Laikykite šalia energetinį gėrimą, ir tai padės įveikti entuziazmo trūkumą.

4. Virškinimo trakto problemos:

Kita 15 -ojo mėnesio problema yra dujų problemos. Virškinimo trakto problema kyla dėl to, kad jūsų progesterono kiekis padeda atsipalaiduoti virškinimo trakto raumenims, taip sulėtindamas virškinimo procesą. Ši problema gali sukelti raugėjimą ir vidurių pūtimą. Norėdami išspręsti šią problemą, turite atidžiai stebėti savo mitybos įpročius, kad būtų kuo mažiau kalorijų. Tai palengvins jūsų virškinimą.

5. Nemiga:

Labai dažna problema nėštumo metu yra nemiga. Tyrimai rodo, kad iki 15 -osios savaitės 70% nėščių moterų yra nemiga. Pagrindinė to priežastis gali būti augančio pilvo spaudimas šlapimo pūslei, verčiantis šlapintis dažniau ir pažadinti. Didesnis pilvas taip pat reiškia, kad sunku rasti tinkamą miego padėtį. Tai gali būti dar viena priežastis. Geriausias būdas tai įveikti yra, kai ir kai įmanoma, išsimiegoti. Tai leis jūsų kūnui geriau pailsėti. Parduotuvėse taip pat galima įsigyti nėštumo pagalvių, todėl jas galite nusipirkti pilvui palaikyti.

6. Rėmuo:

Dažniausia šių dienų nėštumo problema yra rėmuo. Per didelis seilėtekis gali pabloginti šią problemą. Norėdami to išvengti, pabandykite pasakyti „ne“ gazuotiems gėrimams, aštriam ir rūgščiam maistui. Taip pat stenkitės sumažinti skrandžio rūgšties gamybą, nuolat stebėdami savo mitybą. Todėl 15 savaičių nėštumo priežiūra yra labai svarbi.

7. Užkimšta nosis:

Užsikimšusi nosis yra simptomas, dėl kurio 15 -tą savaitę atsidursite nėštumo metu. Paprastai tai yra dėl nosies membranų patinimo, nes padidėja hormonų gamyba. Geriausias būdas išvengti užsikimšimo nosies kanale yra vengti situacijų, kurios sukelia stiprų peršalimą. Kita alternatyva – visada laikyti šiltą maišelį ir kiekvieną rytą gerti imbiero arbatą.

15 nėštumo savaitę pastebimi reikšmingi pokyčiai, rodantys jūsų vaiko augimą ir vystymąsi. Nuolatiniai ultragarso patikrinimai kiekvieną savaitę suteiks jums išsamią informaciją apie kūdikio vystymąsi kiekvieną savaitę.

Ką galvoti apie šią savaitę:

Dabar, kai gimdoje pradeda ryškėti daugiau nėštumo požymių, pastebėsite, kaip tvarkingai atrodo jūsų bamba.

Kitas šios savaitės pokytis bus arba aktyvuotos pieno liaukos, kurios jau pradėjo gaminti, arba netrukus prasidės. Laikykite krūtų pagalvėles šalia, kad prireikus galėtumėte tilpti į liemenėlės vidų. Jūsų kūnas taip pat jausis tarsi atsipalaidavęs, apkraunantis jūsų odą. Turite rasti būdų, kaip suvaldyti strijas, todėl įtraukite tai ir į savo minčių sąrašą.

Kaip atrodo jūsų kūdikis ir pilvas dabar?

Na, dabar jūsų gimda išsiplės už dubens, kad tilptų augantis kūdikis. Jis toliau augs ir sėdės aukščiau pilve, todėl atrodys didelis. 15 savaičių nėščiosios pilvas iš tikrųjų matys perėjimą.

Koks yra 15 savaičių nėščios kūdikio dydis?

Jūsų kūdikis yra apelsino ar obuolio dydžio, maždaug 70 gramų. Iš viso jis bus apie 10 cm.

15 savaičių nėštumas su dvyniais?

Jūs tikrai nematytumėte didelio skirtumo, ar jis yra dvynys, ar ne. Vienintelis skirtumas gali būti tas, kad dažniau sergate rytine liga ir patirsite stiprų pykinimą. Tačiau jūsų pilvas išsiplės greičiau

15 savaičių nėščių kūdikių vystymasis:

Štai keletas pokyčių, kurie atsitinka kūdikiui.

1. Inkstų veikimas:

15 -tą savaitę jūsų kūdikio inkstai pateko į funkcionavimo fazę, nes organai taip pat pradeda vystytis. Dėl šios priežasties jūsų kūdikis gali šlapintis, todėl tam tikros bakterijos gali išeiti iš kūno. Šlapimas susimaišo su skysčiu ir galiausiai išsiskiria būsimoji mama. Inkstai vaidina svarbų vaidmenį kūdikio vystymuisi.

2. Plaučiai:

Dabar kūdikio plaučiai plečiasi, todėl kūdikis gali pradėti kvėpavimo procesą. Nors plaučiai plečiasi, kūdikis nekvėpuos, kol negims. Plaučiai iki šio laiko išsiplės ir liks ramybės būsenoje. Plaučiai yra vienas iš svarbių kūdikio kūno vystymosi organų, ir tai vyksta 15 -tą vystymosi savaitę.

3. Skrandis:

Skrandis yra dar vienas jūsų vaiko vystymasis. Dėl šio vystymosi jūsų vaikas dabar gali apdoroti vis daugiau maisto, todėl jo jėgos ir augimas gali žymiai padidėti. Kūnas pradeda priimti daugiau maisto rūšių nei anksčiau, parodydamas, kad vaikas auga normaliai.

4. Imuninė sistema:

Imuninė sistema yra svarbiausia žmogaus dalis; todėl per 15 nėštumo savaitę šis ypatingas vystymasis yra nepaprastai svarbus. Sveikas kūdikis per 15 augimo savaitę turi besivystančią imuninę sistemą ir dabar turi pakankamai baltųjų kraujo kūnelių, kad galėtų kovoti su tam tikromis bakterijomis, kurios kitaip trukdytų jo augimui.

5. Plaukai:

Ultragarsas parodys, kad kūdikiui ant galvos yra tokio lygio plaukai, kokio anksčiau nebuvo. Nors plaukai yra maži, tai vis tiek yra reikšmingas pokytis, rodantis, kad jūsų kūdikis dabar dygsta plaukus. Plaukai gali būti bet kokios spalvos ir paprastai priklauso nuo tėvų plaukų spalvos. Plaukų spalva paprastai yra paveldima. Plaukai yra pirmasis signalas apie visišką jūsų kūdikio vystymąsi. Mažas plaukų sluoksnis taip pat auga ant viso kūdikio kūno, nors jo nematyti, ant kūdikio odos yra plaukų..

6. Rankos ir kojos:

Jūsų mažylio kojos dabar auga greičiau ir ilgiau, palyginti su rankomis. Jo sąnariai yra lankstesni ir dabar gali judėti. Gali tekti ilgiau laukti kito nuskaitymo, kuris paprastai suplanuotas maždaug 20-osios savaitės ženkle.

15 -osios savaitės veikla:

Jūsų pilvas vis dar auga, todėl turite išsiaiškinti, kaip patogiai vaikščioti. Šiame etape taip pat turite pasirūpinti miego padėtimi. 15 savaitę turėjote skirti ypatingą dėmesį savo sėdėjimo, miego ir vaikščiojimo stiliui. Taip pat reikia atsiminti, kad laikysitės geros laikysenos. Jūsų kūno stuburas turi būti kuo tiesesnis, o atsikėlę turėtumėte naudoti kažką, kad išlaikytumėte viso kūno pusiausvyrą ir svorio centrą..

15 savaičių nėštumo dieta ir pratimai:

Dabar jūsų dieta ir mankšta turės sutvarkyti. Štai keletas mūsų pasiūlymų.

Dieta:

1. Vaisiai ir daržovės:

Sveika mityba išgydys jus ir jūsų kūdikį nuo visų problemų. Valgykite šviežius vaisius ir daržoves, kurie suteiks jums vitaminų. Mano pasiūlymu, per savaitę vartokite bent penkias skirtingų veislių turtingus vaisius ir daržoves.

2. Žalias maisto produktas:

Niekada negalvokite, kad turėtumėte valgyti daugiau maisto, nes mano kūdikis dar tik vystosi, nes tai gali sukelti pilvo pūtimą. Stenkitės kuo daugiau valgyti žalio maisto. Taip išsaugomos maistinės medžiagos.

3. Geležis:

Sveikam gyvenimui geležies reikia visiems, taip pat ir nėščiai moteriai. Geležis suteikia raudonųjų kraujo kūnelių kūdikiui vystytis. Turėtumėte valgyti tokį maistą kaip špinatai, ankštiniai augalai, bananai, mėsa ir pan. Taninai, randami arbatoje ir kavoje, yra žinoma, kad jie trukdo geležies įsisavinimui jūsų organizme. Štai kodėl teisingas dalykas yra įsitikinti, ar tarp arbatos ar kavos ir maisto, kuriame gausu geležies, yra tinkamas atotrūkis.

4. Kalcis:

Jei nemėgstate mėsos ar esate vegetaras, turite įsitikinti, kad turite daugiau kalcio ir geležies, nes tai yra du pagrindiniai komponentai, išskyrus baltymus ir vitaminus, reikalingus jūsų vaiko vystymuisi. Gydytojas gali patarti valgyti pieno produktus, duoną, lapines daržoves, razinas ir riešutus.

5. Vitaminas C:

Dėl vitamino C įsisavinimo organizmui gali būti lengviau gauti geležies, kurią vartojate. Norėdami tai padaryti, tarp vaisių galite turėti apelsinų ir citrinų. Atsižvelgiant į jūsų būklę, vitamino C papildų vartojimas nėra protinga idėja.

Pratimai:

Geriausi pratimai, kuriuos reikia atlikti šiuo laikotarpiu, turėtų būti tie, kurie sutelkti dėmesį į skrandį ir dubenį, kad būtų geresnė kūno padėtis. Keletas pratimų, kurie gali jums padėti:

1. Kvėpavimas pilvu:

Norėdami atlikti šį pratimą, sėdėkite ir sukryžiuokite kojas, palaikykite nugarą ir laikykite rankas ant pilvo. Įkvėpkite per nosį ir nuolat plėskite pilvą. Pakartokite 5 kartus.

2. Pritūpimas:

Norėdami pradėti pritūpimo pratimą, laikykite kokį nors daiktą, pavyzdžiui, mankštos kamuoliuką ar kėdę, ir atsistokite nuo jo. Lėtai nuleiskite kūną ir svorį laikykite ant kulnų. Įkvėpkite ir iškvėpkite darydami tą patį. Pakartokite 5 kartus. Šis pratimas padeda ištaisyti laikyseną ir duoti daugiau vietos dubens sričiai išsiplėsti.

3. vaikščiojimas:

Kiekvienas gydytojas nėštumo metu prašo vaikščioti. Šis pratimas ne tik išlaiko jūsų aktyvumą, bet ir padeda išlikti ramiems ir atsipalaiduoti bei užkerta kelią neigiamam mąstymui, leidžiant laiką gulint savo kambaryje.

4. Įkvėpkite & Iškvėpkite:

Šis įkvėpimo ir iškvėpimo pratimas padeda sustiprinti raumenis, kad jie vėliau padėtų susitraukti. Norėdami atlikti šį pratimą, įkvėpkite kvėpavimo per nosį ir kurį laiką sulaikykite. Tada jūs iškvepiate, o tai darydami vėl įtraukiate pilvą ir priartinate bambą prie stuburo.

5. Tempimas:

Tempimas nėštumo metu suteikia kojoms lankstumo ir jėgos. Šis pratimas taip pat atpalaiduoja raumenų įtampą, taip palengvindamas skaudančią nugarą ir dubenį.

Seksas nėštumo 15 -ąją savaitę:

Nėštumo metu tikrai galite užsiimti seksualine veikla. Tačiau žinant, kad yra 15 -oji savaitė ir jūs netrukus įžengsite į antrąjį trimestrą, atsargiai elgsitės su reikalais. Iš tiesų, nėštumas yra tada, kai jums labiausiai reikia savo partnerio, o seksas gali suteikti jums ryšį geriau nei bet kada. Stenkitės vengti rizikingų pozicijų. Tai turėtų būti gera patirtis tiek partneriams, tiek pokalbis su savo ginekologu apie tai neabejotinai praskaidrins dalykus.

Kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Stenkitės sutelkti dėmesį į savo kūdikį ir į poilsį, kurio jums reikia, kad jis išsivystytų. Dabar yra geriausias laikas atsipalaiduoti. Pasitikėk mumis; jūsų kūdikis vėliau jums padėkos.
 • Pasitarkite su gydytoju, kad galėtumėte įveikti įtampą galvoje. Kalbėdami tai ne tik paaiškins jums dalykus, bet ir lengviau žinosite, kur einate.
 • Galite naudoti prenatalines klases, kad pamatytumėte, kaip kitos būsimos mamos susiduria su stresu panašiose situacijose. Tai gali labai padėti.
 • Nepamirškite savo maisto. Daug riešutų ir sėklų padeda sumažinti depresiją dėl jų sudėties.
 • Reguliariai mankštinkitės, nes tai gali pagerinti jūsų nuotaiką. Taip pat galite eiti į jogą ir medituoti, jei jūsų stresas yra stiprus.
 • Būkite atsipalaidavę ir nesijaudinkite. Pasiruoškite gimdymui. Kalbėkitės su savo geriausia puse ir būkite laimingi.

15 savaičių nėštumo patarimai:

 1. Sužinokite apie preeklampsiją. Tai paprastai išsivysto po 20 savaičių ir pastebėsite staigų kraujospūdžio padidėjimą ir stiprų rankų ir veido patinimą.
 2. Sužinokite apie pagrindinį kūdikio ūgį. Paprastai tai matuojama pagal motinos gimdos dydį.
 3. Valgyti daug. Į savo racioną įtraukite daug maistingų papildų ir pailsėkite tarp darbų.
 4. Nepraleiskite pusryčių ir leiskite tai būti jūsų prioritetu. Pasimėgaukite dribsnių maišeliu arba pusryčių kokteiliu, kuriame visi būtiniausi daiktai bus supakuoti į stiklinę.

Medicininiai tyrimai ir nuskaitymas:

Medicininiai tyrimai ir skenavimas per 15 nėštumo savaičių yra svarbūs. Yra patikrinimų ir sveikatos problemų, tačiau kadangi tai yra 15 -oji savaitė, ją galima lengvai išgydyti. Retkarčiais ultragarsas ir kraujo tyrimai gali paaiškinti viską. Taip pat bus tikrinami stuburo ir HCG skysčiai, siekiant nustatyti vaisiaus anomalijas, kurios dabar turėtų būti aiškios. Prie lovos reikia laikyti kelis vaistus:

 • Skausmai- acetaminofenas. Venkite ibuprofeno ir naprokseno.
 • Kosulys- dekstrometorfanas ir guaifenesinas.
 • Rėmuo- antacidiniai vaistai ir famotidinas.
 • Alergija- antihistamininiai vaistai ir loratadinas. Venkite pseudofedrino ir dekongestantų, tokių kaip fenilefrinas.
 • Vidurių užkietėjimas- Metamucil ir Colace. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.

Nėštumo priežiūra 15 savaičių & Atsargumo priemonės:

 1. Įsitikinkite, kad ir toliau naudojate apsaugos nuo saulės priemones.
 2. Dabar pasirūpinkite burnos higiena, kad išvengtumėte blogų dantenų infekcijų, kurios gali prasiskverbti per maistą ir pakenkti jūsų mažyliui.
 3. Nusipirkite nėščiųjų drabužių iš anksto
 4. Rūpinkitės savo padėtimi vaikščiodami, miegodami ar sėdėdami, nes kitaip gali atsirasti nemalonių skausmų.
 5. Gerkite daugiau vandens nei įprastai, kad išlaikytumėte hidrataciją, net jei tai reiškia daugiau šlapinimosi.

15 savaičių vaisius: kokia yra rizika??

Jei nesilaikysite dietos ir to, ką jums rekomendavo gydytojas, galite būti linkę į persileidimą. Kadangi 15 savaičių vaisiaus svoris nėra per didelis, jūs net nesužinosite. Dažnai jaučiate kūno skausmus ir dilgčiojimą pėdose. Tačiau tai nėra didelė rizika. Hormoniniai pokyčiai gali sukelti kraujavimą iš nosies ir jautrias dantenas bei dantis.

15 -oji savaitė gali būti varginanti, nes prasidės didžioji dalis antrojo trimestro simptomų. Nėra ko jaudintis, jei laikysitės dietos, kuri jums rekomenduojama. Tačiau pokalbis su žmonėmis gali būti puikus būdas sumažinti stresą.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Ar 15 savaičių kūdikio vystymasis yra saugus keliavimas?

Dabar apskritai nerekomenduojama keliauti. Tačiau visada galite pasikonsultuoti su gydytoju ir pasikonsultuoti. Nepaisant to, net jei keliaujate, nepamirškite su savimi turėti viską, ko jums reikia.

2. Kas yra miego padėtis?

Saugiausia miego padėtis yra kairėje pusėje. Tai užtikrins gerą viso kūno aprūpinimą krauju.

3. Kada kreiptis į gydytoją 15 savaičių nėštumo?

Jei pasireiškia stiprus kraujavimas ar bet kokios išskyros, geriausia pasitarti su gydytoju. 15 savaičių kūdikio judesiai nebus daug; todėl jums nereikia jaudintis dėl kūdikio smūgių.