Galbūt jau įveikėte rytinį pykinimą ir nuotaikos svyravimus. Galbūt atrodote labiau energingas nei anksčiau, tačiau iki 19 nėštumo savaitės taip pat galite paaukoti daug dalykų, pradedant nuo mėgstamo maisto atsisakymo ir baigiant nesibaigiančiomis bemiegėmis naktimis. Kas iš tikrųjų vyksta su tavo kūnu? Štai keletas dalykų, kuriuos galite patirti. Kaip jau minėjome, nereikia jaudintis. Kai visiškai suprasite savo kūną, jausitės labiau ramūs.

19 savaičių nėščia

Turinys:

 • Ko tikėtis? || Požymiai ir simptomai || Vaisiaus vystymasis ||
 • Kūdikio svoris ir dydis || Veikla || Dieta ir pratimai ||
 • Kaip įveikti stresą || Medicininis tyrimas ir nuskaitymas || Ultragarsas ||
 • Patarimai ir atsargumo priemonės || Kontrolinis sąrašas || Rizika ||

Kurį mėnesį ir trimestrą aš esu 19 savaičių nėščia?

Jūs esate penktasis nėštumo mėnuo, antrasis trimestras. Liko tik keturi mėnesiai iki D dienos!

19 savaičių nėščia: ko tikėtis?

Nors atsakomybė už gyvenimą, susidarantį jūsų viduje, yra ir sunki, ir stebuklinga, šis gretinantis jausmas priverčia mamą ištverti šiuos sunkius mėnesius, nes nenuleidžia akių nuo prizo. Dabar mes visi apibendriname nėštumą per 9 mėnesius, tačiau dėl dažnos gydytojo priežiūros ir įsibrovimų jūsų gydytojas nėštumą skaičiuoja kas savaitę, nes iš viso 40 savaičių sudaro visą nėštumo procesą. Tai dar labiau suskaidyta ir suskirstyta į tris skyrius.

19 savaičių nėštumo požymiai ir simptomai:

Čia yra geras aprašymas, kas nutinka jūsų kūdikiui ir jūsų kūnui 19 nėštumo savaitę.

1. Odos keitimas:

Ar po ilgos dienos vakarėlyje prie baseino nejaučiate, kad jūsų oda susiraukšlėjusi ir kreiva, ypač pirštų galiukai, kurie yra labiau susiraukšlėję nei jūsų močiutės oda? Taip yra dėl per didelio vandens poveikio, todėl oda tampa raukšlėta. Įsivaizduokite, kad devynis mėnesius plaukiate skystyje ir ką jis padarys jūsų odai. Laisvoje erdvėje, išskyrus kūdikį, yra daug amniono skysčio, todėl maždaug šiame etape kūdikis pradeda vystytis. Galbūt iki šios savaitės pabaigos jūsų kūdikis bus padengtas riebiu baltu šydu, kuris medicininiu požiūriu yra vernix caseosa. Lanugo arba švelnūs rudi plaukai, dengiantys jūsų kūdikio kūną, yra jo dalis. Šis minkštas viršelis apsaugo kūdikio odą nuo susiglamžymo.

2. Nervų sistema:

Maždaug tuo metu kūdikio nervų sistema su kiekviena akimirka tampa vis funkcionalesnė. Nervai, tarpusavyje susiję, dabar stiprėja, kaip ir jo širdies plakimas. Impulsų dažnis tampa greitas, o tai reiškia augančius kūdikio pojūčius, tokius kaip kvapas, lytėjimas. Dabar jūsų kūdikis geriau supranta jūsų garsą. Kūdikio akys dabar prisitaiko prie regėjimo.

19 savaičių nėštumo vaisiaus vystymasis:

Ką apie kūno plaukus?

Taip pat maždaug tuo metu jo galvos odoje pastebima plaukų dėmė, kai jis pradeda augti.

Pirštų atspaudai:

Laikui bėgant kūdikio pirštai pradeda ryškėti. Tada ateina maži nagai, kurie šiuo metu vis dar yra minkšti ir neišsamūs. Maždaug tuo metu galima pastebėti lėtą pirštų atspaudų atsiradimą. Per šią savaitę jūsų kūdikiui išaugs ryškus pirštų atspaudas.

Dauginti:

Iki 19 -osios savaitės, jei nešiojate mergaitę, jos kiaušidėse jau yra 6 milijonų kiaušinių indėlis, laukiantis jos 11 -ojo gimtadienio. Jei turite patiną, jo kapšelis jau nusileidžia ir jo lytiniai organai pagaliau įgauna formą.

Nors kas nutinka motinai?

1. Pilvo skausmas:

Laikui bėgant gimda vis labiau auga, o šią savaitę jūs pajutote keistą pilvo ruožą su skausmingu dilgčiojimu. Gydytojai dėl to kaltina jūsų ištemptą kūdikio guzelį, kuris pamažu įgauna visą formą. Suspausti pilvo ir kiaušidžių sienelės raumenys dabar patiria spaudimą, nes jie prisipildo kaip balionas. Tai gali būti priežastis, kodėl šią savaitę pilvo srityje gali atsirasti nedidelis skausmas. Tai yra tada, kai atsiranda tam tikros strijos. Turbūt neįmanoma atsikratyti skausmo, tačiau tai, ką galite padaryti, yra paprasta. Jį sudaro šaltas kompresas arba karštas maišelis. Supratote idėją, ar ne? Dažniausiai jie veikia taip pat puikiai, kaip ir skausmą malšinantys vaistai. Kadangi esate nėščia ir narkotikų vartojimas yra ribotas, tai būtų gera vieta pradėti.

2. Nėštumo kaukė:

Tai gali būti bauginanti mintis, tačiau tamsios dėmės ant veido atsiranda ne dėl kokios nors odos būklės. Tai yra normalus reiškinys, kai kur simptomas apima minkštas, bet rudas veido dėmes. Galima lengvai ištverti iki galo, kai jis išnyksta savaime. Gydytojai teigia, kad tai yra sveikatos būklė, vadinama chloazma arba „nėštumo kauke“. Nesijaudink. Tiesiog laikykite šalia daug aliejaus ir alavijo. Taip jūsų oda bus hidratuota ir atsiras mažiau žymių. Visą laiką gerkite vandenį, tarsi tai būtų pasaulio pabaiga.

3. Apvalių raiščių skausmas:

Tai yra svarbus 19 -osios savaitės pokytis ir simptomas. Taip atsitinka, kaip žinote, kaip ir kiekvienas organas, jūsų gimda taip pat yra palaikoma raiščių. Dabar, kai esate augimo stadijoje ir su jumis vyksta tiek daug, jūsų raiščiai jaučia tempimą, bandydami išlaikyti pilvą. Šis traukimas kartais kartais sukelia aštrius skausmus. Paprastai tai trunka kelias sekundes ir, jei pasireiškia daugiau, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Dabar, kalbėdami apie tai, kaip įveikti situaciją, į kurią patekote, geriausia išeitis yra pabandyti panaudoti kojas ir ją atspirti. Įeikite į patogią padėtį, jei tai padeda, tačiau tuo atveju, jei skausmas tampa stiprus, visa koja turi būti padaryta. Jei niekas nepadeda, jūsų praktikas bus geriausia jūsų pagalba.

4. Nuotaikos svyravimai:

Dabar, kai jums 19 -oji savaitė, tikrai pajusite pokyčius, o tai atneš daug nesėkmių ir nuotaikos pokyčių. Neįprastomis paros valandomis pastebėsite, kad džiaugiatės savo padėtimi, o kitomis dienomis ilgus ruožus sėdėsite ir nenorėsite nieko daryti, bet kvatotis. Jūs negalite kaltinti savęs. Tai yra hormonų darymas, ir jūs turite tai valdyti kaip profesionalas. Kad išspręstumėte visą situaciją, pabandykite ją užmigti, tačiau taip pat galite pakoreguoti savo mitybą ir, jei reikia, pasikalbėti su patarėju, nes atminkite, kad jūsų padėtis gali pablogėti, o jūs to nenorite, nes visas stresas jau vargina tu. Miego režimas taip pat yra svarbus veiksnys, reguliuojantis jūsų emocijas.

5. Netikri susitraukimai:

Iki šio mėnesio jūs pradėsite patirti baimės, vadinamos Braxton Hicks susitraukimais. Paprastai jie prasideda pusiaukelėje. Tai labiau įprasta ir atsiranda dėl kūno dehidratacijos. Gimda švelniai susitraukia ir nusileidžia, todėl susitraukimo pojūtis atsiranda, kai gimda tampa didesnė. Taip yra dėl to, kad gimda tampa tonizuota ir paruošta darbui. Gerti daug vandens bus efektyviau.

19 savaičių nėščios kūdikio svoris ir dydis:

Šiuo metu jūsų kūdikis vis dar gali būti minkšto kamuolio dydžio. Iš pradžių, kai kūdikis formuojasi, galva yra didesnė už likusį kūną. Kūnas iki šios savaitės pabaigos išauga į normalias proporcijas, nors jis vis dar šiek tiek juda. Griausmingas riedėjimo pojūtis pilve greičiausiai jį sukasi žaisdamas. Kai kurie pojūčiai, tokie kaip šypsena ar žiovulys, gali būti pastebėti ir jūsų kūdikiui. Jei jums pasisekė, vienas gali net sugauti vieną iš jos veiksmų ultragarsu.

19 savaitės veikla:

Atėjo laikas jums viską išsiaiškinti, nuspręsti ir išspręsti problemas, kurios jus kankino iki šiol. Dauguma šios savaitės užsiėmimų apims darbo dilemas, nerimą ir hormoninius pokyčius, o kūdikis paskirs smegenis jutimo organams, tokiems kaip kvapas, skonis, klausa, regėjimas ir lytėjimas. Kūdikis galės išgirsti kalbą, todėl nedvejodami dainuokite, kalbėkite ir pan. Šią savaitę gimdą palaikantys raiščiai pradės plėstis, kad atitiktų didėjantį kūdikio svorį. Jei yra skausmas, tiesiog pailsėkite.

19 savaičių nėščiųjų dieta ir pratimai:

Dieta:

 • Jei esate vegetaras, tofu ir sojos pupelės turėtų padėti išlaikyti baltymų lygį. Kita vertus, jei esate ne vegetaras, jūsų įprastas liesos mėsos kiekis turėtų tikti.
 • Kad jūsų vaikas vystytųsi sveikai, kraujo ląstelės, nepamirškite savo raciono geležies papildų ir folio rūgšties. Špinatai ir bananai turėtų būti jūsų karštas pasirinkimas.
 • Nors kalcio papildai yra sveiki, vien jų nepakanka kaip jūsų kūdikio kaulų vystymosi šaltinio. Todėl 19 -tą savaitę pieno produktai turėtų būti privalomi.
 • Nepamirškite savo racione daržovių, nes jos suteiks jums visas reikalingas maistines medžiagas. Kopūstai, moliūgai, pomidorai ir pupelės yra mūsų asmeninis pasirinkimas.
 • Vaisiai dažnai yra protingas pasirinkimas, kai ieškote sveikos nėštumo dietos. Jie gali tarnauti kaip jūsų pusryčių atidarymas ir taip pat gali būti tinkami užkandžiai alkio troškimui.

Pratimas:

 1. Didėjantis kūdikio svoris sukels daugiau streso stuburui, todėl šiek tiek ištempkite stuburą, pečius atgal ir pakreipkite kaklą į priekį.
 2. Vaikščiojimas yra geriausias būdas atsikratyti streso ir kontroliuoti svorį.
 3. Nėštumo pratimų sąraše tempimas yra vienas saugiausių ir lengviausių pratimų.
 4. Makšties srities lankstumą galima padidinti atliekant Kegel pratimą, kad gimdymo metu jis būtų mažiau skausmingas.

Seksas nėštumo metu 19 savaitę:

Visiškai normalu turėti lytinių santykių nėštumo metu. Jis nėra susijęs su kūdikiu, nes storas gleivių kamštis užsandarina gimdos kaklelį ir apsaugo kūdikį nuo infekcijos. Tačiau lytinių santykių nerekomenduojama, jei jaučiate skausmą ar mėšlungį, sulaužote vandenį, anksčiau sirgote gimdos kaklelio silpnumu, žemai guli placenta..

Kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Kūdikiui gera atsipalaiduoti, pabendrauti ir dainuoti negimusiam kūdikiui, jie gali jus išgirsti. Klausykite savo kūno, jei esate išsekęs. Eik miegoti kuo greičiau. Kadangi jūsų kūnas labiau stengiasi maitinti kūdikį.
 • Palepinti save gali būti gera idėja šiame etape, nes jums reikia jaustis geriau ir pakelti nuotaiką.
 • Pasverkite savo sveikatą ir riziką, ir nuspręskite, kas jums geriausia. Neleisk, kad kiti ant tavęs priimtų sprendimus ir dirbtų.
 • Partnerystė yra tai, kas nueina ilgą kelią. Būkite sąžiningesnis su savo partneriu. Neteisinga perkrauti save stresu, dalintis visais dalykais su partneriu.
 • Eikite reguliariai tikrintis, kad išvengtumėte streso dėl kūdikio sveikatos. Tai ne tik būtina, bet ir nustoja gadinti jūsų sveikatą, kai nerimaujate dėl visos situacijos.

Medicininis tyrimas ir nuskaitymas 19 -tą nėštumo savaitę:

Bus įprasti kūdikio stebėjimo medicininiai patikrinimai. Tai reiškia daugiau ultragarso ir mažiau kraujo tyrimų. Nors jūsų būklė gali nepablogėti, tikriausiai norėtumėte įtraukti šiuos vaistus į pirkinių sąrašą:

 1. Skausmas– Viskas, išskyrus ibuprofeną. Pageidautina pasirinkti acetaminofeną.
 2. Alergija- Allegra ir Xyzal turėtų sudaryti sandorį.
 3. Kosulys- Atsikosėjimą lengvinantys vaistai geriausiai tinka jūsų situacijai.
 4. Vidurių užkietėjimas- Metamucilis yra sveikintinas, tačiau reikia vengti vidurius laisvinančių vaistų.
 5. Nevirškinimas: Išbandykite antacidinius vaistus, tačiau visiškai venkite protonų siurblio inhibitorių.

19 savaičių nėščiosios ultragarsas: ką turėtumėte patikrinti?

 • Jums gali tekti patikrinti vaisiaus širdies plakimą.
 • Jūsų kūdikis dabar kuria penkis pojūčius.
 • Vernixcaseosaor sluoksnis aplink odą pradeda vystytis.
 • Jūsų kūdikio plaučiai dabar vystosi!

Jūsų ultragarsas dabar iš esmės parodys kūdikio augimą praėjusį kartą. Šis ultragarsas yra saugus ir neskausmingas.

Devyniolika savaičių nėščia dvyniai parodys tuos pačius pokyčius abiem jūsų kūdikiams. Jūsų pilvas būtų labai išsiplėtęs, o ultragarsas parodys, kad jie abu ramiai miega.

Kokius patarimus ir atsargumo priemones turėčiau žinoti?

 1. Saugokitės Braxtono Hickso ir pabandykite pakankamai greitai atpažinti skirtumą tarp kiekvieno susitraukimo. Būtina pranešti apie neįprastus simptomus.
 2. Nepamirškite, kad jūsų kūdikis būtų apsaugotas nuo namų, kad jūsų mažylis nepakenktų. Pradėti anksti reiškia tik didesnį saugumą ir mažesnį stresą.
 3. Jei norite užšaldyti virkštelę, jei to reikia, tai puikus laikas pradėti tvarkyti dokumentus.
 4. Visiškai atsisakykite greito maisto, nes tai neigiamai veikia jūsų kūną, o riebalų perteklius gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
 5. Neignoruokite jokių simptomų, kurie atrodo neįprasti. Tai gali būti kraujavimas, dėmės, didžiulis skausmas ir pan.

Kontrolinis sąrašas:

 • Atsižvelgiant į tai, kad šiuo laikotarpiu galite būti linkę į odos pakitimus, geriausia naudoti apsaugos nuo saulės priemones, jei nuspręsite pasitraukti..
 • Galite dažnai patirti raiščių skausmą. Gerai pailsėkite ir būkite tam pasiruošę.
 • Skaitykite apie nėštumo problemas ir kitų mamų patirtį. Tai gali padėti jums suprasti, kad ne tik jūs patiriate diskomfortą!

Kokios rizikos turėčiau būti atsargus??

 1. Kojų mėšlungis yra vienas dalykas, kuris gali atsitikti jums. Skausmingi spazmai, judantys pirmyn ir atgal nuo blauzdų, yra gana dažni. Tai kartais taip pat gali būti rimta.
 2.  Vidurių užkietėjimas yra dar vienas dalykas, kuris gali atsitikti jums. Čia galite pasitarti su gydytoju dėl kokių nors priemonių.
 3. Nugaros skausmai! Mes suprantame, kaip tai gali būti sunku, tačiau atminkite, kad dabar jūsų kūnas turi atlaikyti jūsų svorį ir kūdikius. Tai bus normalu.

Kūdikio augimas 19 -tą nėštumo savaitę yra daug! Pamatysite ir galėsite prisiminti jo/jos patirtų pokyčių seriją. Laikykitės dietos ir mankštos. Taip pat pamatysite, kaip viskas pasikeis į vietą su laiku ir data. Jūsų kūdikis vėl savaitę arčiau jūsų. Džiaukitės kelione!