Savaitės iki šiol būtų atnešusios daug pokyčių. Pradedant nuo bemiegių naktų iki dažno šlapinimosi, pokyčius reikia daug suprasti, tačiau geriausia iš tikrųjų yra atsisėsti ir suprasti, kas atsitiks jums, kai esate 28 nėštumo savaitė. Kai tai žinosite, jums bus lengviau susidoroti su pokyčiais, kuriuos pradeda rodyti kūnas.

Iš pradžių viskas prasideda kaip netaisyklingos formos kūnas be širdies ar net širdies plakimo. Ankstyvosios nėštumo dienos paprastai laikomos sunkiausiomis, ypač pirmajam motinystės bandymui. Ateinančiais mėnesiais pamažu įsisuksite į naujus batus, kai lėtai suprasite šį reikalą.

28 nėštumo savaitė

Turinys:

 • Ko tikėtis || Simptomai || Kūdikių vystymasis || Pilvas ||
 • Kūdikio padėtis || Veikla || Dieta || Pratimai || Kūdikių judėjimas ||
 • Kaip įveikti stresą || Medicininis gydymas ir patikrinimas ||
 • Patarimai ir atsargumo priemonės || Kontrolinis sąrašas || Rizika ||

28 savaitės nėščios, ko tikėtis:

Emocijos atsitiktinai pasklinda aplink jus. Staigus laimės priepuolis pasaulis gali atrodyti niūrus, kai žinote, kad nebegalite kartu su draugais pažymėti merginos vakaro. Kitą akimirką jūs galvojate apie atsakomybę, kurią nešate savyje. Naujas kūnas, kuriam ketinate suteikti gyvybę. Tokia yra šios savaitės nėštumo charizma.

Kiek savaičių yra 28 savaitės nėštumo?

Dabar jūs einate į trečiąjį trimestrą. Praėjo šeši mėnesiai, o pristatymui turite dar apie 12 savaičių. Tai reiškia, kad geriausia pradėti mintyse virškinti faktą, kad daug ką išgyvensite.

Grįžti į TOC

28 savaičių nėštumo simptomai:

Štai šios savaitės mamos atnaujinimas.

1. Nėštumo kaukė:

Kai nėštumas prasidės 28 -tą savaitę, vieniems gali būti šiltas motinystės švytėjimas, o kitiems ant veido ir nugaros atsiras daug spuogų, o po to – švelnios rudos dėmės ant odos arba galbūt blogi sausi plaukai . Strijų susidarymas specialiose vietose, tokiose kaip klubai ar krūtys ar, žinoma, pilvo srityje, bus ypač svarbus. Paprastai tai vadinama nėštumo kauke. Geriausia tai padaryti ir ištverti. Jei viskas išeina iš rankų, būtinai pasitarkite su gydytoju apie didėjantį diskomfortą. Kaukę galima nuraminti naudojant veido kaukes, kaip pataria gydytojas.

2. Nuovargis:

Dabar jūsų kūdikis sveria gerus 2 svarus, todėl tikriausiai dėl to jūsų kūdikio guzas priaugo daugiau svorio nei anksčiau, todėl jūs šiek tiek sutriksite ir maišysitės ant kojų. Maždaug tuo metu tikimasi nedidelio galvos svaigimo ir didžiulio išsekimo. Būkite atsargūs, kad nestovėtumėte ir neliptumėte laiptais, kai svaigsta galva. Kartu su nuovargiu stiprus dusulio jausmas veikia ir jus. Žinoma, norint įveikti problemą, reikia poilsio ir vandens. Apribokite streso lygį ir tai padės jums jaustis energingesniam.

3. Strijų:

29 -ąją savaitę svoris aplink skrandį padidėja daugiau nei įprastai, todėl ištempiamas elastingas raumuo po oda ir atsiranda strijų. Šios strijos nėra kenksmingos. Strijų, niežėjimo požymių galima pastebėti aplink tą zoną, dažniausiai skrandžio, krūtinės srityje, kur kūno dalis auga daugiau. Pradinė oda gali būti atkurta po nėštumo, jei laikomasi tinkamos mitybos.

4. „Braxton Hicks“ susitraukimai:

Tai yra protarpinis gimdos susitraukimas, atsirandantis nėštumo metu. Šio tipo susitraukimas paprastai nėra jaučiamas ankstyvosiose stadijose. Geroji dalis yra tai, kad jie yra skausmingi ir nesukelia jokio šalutinio poveikio. Trečiąjį trimestrą šis susitraukimo tipas jaučiamas labiau. Kai kurios moterys gali manyti, kad tai tikras darbas. Gimdos kirkšnies srities sugriežtinimas ir atpalaidavimas paprastai yra patyręs ir paprastai nesukelia skausmo. Kai atsiranda šis diskomfortas, atlikite šiuos veiksmus: gerkite vandenį, kad sumažintumėte dehidrataciją, pakeistumėte padėtį ar veiklą, kvėpavimo pratimus, kurie padeda susidoroti su diskomfortu.

Grįžti į TOC

28 savaičių nėščių kūdikių vystymasis:

Paprastai 9 nėštumo mėnesiai apibendrinami per 40 savaičių dėl dažnų vizitų pas gydytoją ir kūdikio stebėjimo. Štai kodėl šios 40 savaičių dar skirstomos į tris trimestrus. Pirmasis trimestras rodo kūdikio formavimąsi, o antrasis ir trečiasis trimestras yra atsakingi už kūdikio vystymąsi laikui bėgant. Kuo arčiau paskutinės dienos, tuo spartesnis vystymosi tempas.

Grįžti į TOC

28 savaičių nėščiosios pilvas:

28 savaičių nėščiosios pilvas patirs tam tikrą skausmą dėl spaudimo šonkauliams ir viršutinei pilvo daliai. Galite pradėti jausti, kad jūsų šonkauliai ištiesiami iš vidaus, tačiau taip neatsitinka. Geriausias būdas palengva jaustis lengvai – dažnai valgyti mažesnę porciją. Tokiu būdu pilnatvė nesuteiks jums diskomforto.

28 savaičių nėščios kūdikio dydis yra kokoso, sveriančio maždaug 2–1/4 svarus. Bendras matas nuo galvos iki kojų bus 38 cm.

Grįžti į TOC

28 savaičių nėščios kūdikio padėtis:

Jūsų kūdikis taip pat ruošiasi D dienai, kaip ir jūs. Dabar jis/ji yra įstrižainė, o galva tikriausiai nukreipta į kairę šlaunį, o veidas turi būti nukreiptas į sėdmenis. Ši padėtis žinoma kaip dešinė pakaušio priekinė dalis.

Ką apie kitus pokyčius?

1. Regėjimas:

Ankstesniais etapais kūdikis visiškai nežino, kaip naudoja savo akis, tačiau laikui bėgant kūdikis lėtai atveria akis į naują pasaulį motinos skrandyje. Rainelė vystosi šiek tiek vėliau, tačiau iki 28 -osios savaitės jos akyse pastebimai pasikeičia. Dabar ji įgijo jautrumą akyse ir gali tinkamai mirksėti. Vienas sako, kad jei ultragarsu jūsų žibintuvėlis prie motinos pilvo matote, kaip jūsų kūdikis žvilgčioja ar žiūri toli nuo šviesos.

2. Susipažinimas:

Ankstesnėmis savaitėmis jaukioje lizdavietėje kūdikis išugdė klausos ar žodžių ir sakinių, muzikos ir balsų jausmą. Nuo šios savaitės gydytojas sako, kad kūdikis galės atpažinti garsą. Galbūt mėgstama muzika padės, jei kūdikiui skrandyje nuobodu. Dabar jūsų vaikas gali išgirsti ir atpažinti pažįstamus balsus ir pagal ankstesnę patirtį spręsti apie aplinką.

3. Svajonė išsipildo:

Visą tą laiką svajojote, kaip atrodys jūsų mažylis, į ką jis bus panašus, kokios mažos jo rankos bus prieš jūsų ir daugybė kitų svajonių. Šią savaitę pastebėsite, kad ir jūsų vaikas ugdo gebėjimą svajoti. Dažnai echoskopijos metu gydytojai sako, kad jei jums pasisekė, galite užklupti savo vaiką sapne sapnuojantį, galbūt darantį veido gestus, pavyzdžiui, besišypsantį.

4. Tinkamas kvėpavimas:

Bėgant dienoms jūsų kūdikio širdies plakimas stiprėja ir stiprėja. Nuo silpno smūgio iki stipraus smūgio jūsų vaikas dabar sutelkia dėmesį į savo oro maišelius ar plaučius. Yra įvairių indų, sudarančių plaučių vidų, kur mes naudojame deguonimi prisotintą kraują, kad nukreiptume per šiuos indus prieš keliaudami į reikiamas erdves. Nors jis dar neįkvepia šviežio deguonies, deguonis iš motinos kraujo šią savaitę patenka į naujai suformuotus indus. Kai jis patenka į išorinį orą, deguonis užpildo plaučius ir toliau eina per indus.

5. Paviršinio aktyvumo medžiaga:

Dažnai yra medžiaga, atskirianti du plaučių maišelius nuo sulipimo. Šią paviršinio aktyvumo medžiagą kūdikis vystosi šią savaitę.

6. Reprodukcinė sistema:

Lytinės sistemos vystymasis prasideda penktą savaitę, susidarius lytinių liaukų keterai. Vyrų vaisiaus sėklidės patenka į kapšelį, o moterų klitoris yra gana ryškus. Kai Y chromosoma apvaisina kiaušinį, tai yra patinas, o kai jos X chromosoma apvaisina kiaušinį, tada ji yra patelė.

7. Inkstai:

Inkstų ar nefrono genezės vystymasis. Nefrinė struktūra vystosi etapais: pronefronai, mezonefros ir metanefros. Inkstai padeda palaikyti stabilią aplinką, kurioje vyksta ląstelių ir audinių metabolinė veikla.

Grįžti į TOC

28 savaitės užsiėmimai:

Jau 28 -ąją savaitę esate gerokai priekyje trečiojo trimestro. Šios savaitės veikla gali atrodyti, kad viskas yra savo vietose. Žinoma, galite jaustis labiau pavargę, tačiau tai yra natūralu. Tačiau reikia stebėti keletą dalykų: cukraus kiekį kraujyje ir hemoglobino procentą. Be to, nuolatinis jūsų svorio ir slėgio kitimas jūsų atveju turėtų būti kontroliuojamas. Dabar, kai jūsų kūdikis auga, taip pat bus tikrinamas jo širdies plakimas ir bendra jūsų sveikata. Jūs neturite jaudintis dėl savo simptomų, kol viskas atrodo gerai.

Grįžti į TOC

Dieta ir mankšta 28 -ą savaitę:

28 savaičių nėštumo dieta:

1. Maistas, kuriame gausu folio rūgšties:

Panašiai kaip ir pirmosiomis savaitėmis, paskutinės kelios yra labai svarbios jūsų kūdikio kraujo kūnelių vystymuisi, o geležies papildų vien nepakaks. Stenkitės valgyti maistą, pavyzdžiui, kiaušinius, bananus, špinatus ir papają.

2. Vanduo:

Vanduo yra svarbus mūsų kūno hidratacijos šaltinis, o nėščioms moterims jis yra labai svarbus, nes joms reikia subalansuoti vandens kiekį organizme. Galima imti vaisius, tokius kaip arbūzas, citrusiniai vaisiai arba per sriubos vandenį. Viena mintis yra ta, kad „dehidratacija gali paskatinti antidiurezinio hormono išsiskyrimą iš inkstų, kad būtų išvengta vandens išsiskyrimo, o tai savo ruožtu skatina oksitociną ir sukelia priešlaikinius susitraukimus.

3. Smoothies:

Jūsų potraukis maistui jau turi būti sumažėjęs, tačiau kokteilių nauda sveikatai ne. Kiekvieną kartą, kai tuos pačius senus vaisius galima paversti kokteiliais, jūsų kūdikis gali būti nustebintas. Niekada nežinai, ar jis gali spirti, kad žinotų tau savo pritarimą.

4. Pluoštas:

Maistas, kuriame gausu skaidulų, padeda užkirsti kelią gliukozės netoleravimui, kuris sukelia gestacinius diabetikus ir tinkamą žarnyno judėjimą motinai. Pilno grūdo duonos, viso grūdo sausainių, kvinojos, kurios glikemijos indeksas yra mažesnis, palyginti su ryžiais, vartojimas, kvietinė duona, kurios GI vertė yra didelė, o tai padidina cukraus kiekį. Pluošto turtingi riešutai, tokie kaip migdolai, graikiniai riešutai, kuriuos galima valgyti kaip užkandis nei spragėsiai ar ryžių produktai

5. Salotos:

Dėl didelio skaidulų kiekio mūsų skrandis lengvai prisipildo. Salotos gali būti žalios salotos, vaisių salotos, pupelių ir grūdų salotos, mėsos ir jūros gėrybių salotos. Kartu su daržovėmis galime naudoti avinžirnius arba sojos pupeles. Vienas svarbus dalykas, į kurį reikia atsižvelgti prieš valgant salotas, yra higiena. Visas daržoves ir vaisius reikia gerai nuplauti, nes nešvarumai taip pat gali būti mirtini vaisiui.

Grįžti į TOC

28 savaičių nėštumo pratimai:

1. Joga:

Šiame etape turite išlaikyti savo vėsą ir sustiprinti ištvermę, o joga ir meditacija daro stebuklus.

2. Miegas:

Reguliarus 8 valandų miegas yra privalomas bet kuriam asmeniui, tas pats pasakytina ir apie nėščias moteris. Netrukdomas miegas yra labai svarbus motinai ir vaisiui. Miego laikysena vaidina svarbų vaidmenį, todėl reikia vengti gulėti tiesiai, nes visas gimdos svoris guli ant stuburo, nugaros raumenų ir arterijų. Dėl to sumažės kraujo tiekimas kūnui ir kūdikiui. Rekomenduojama laikysena gulėti vienoje pusėje sulenktais keliais, o pagalvės gali būti naudojamos kaip atrama.

3. Dviračių sportas:

Dabar važiuojama dviračiu arba plaukiama. 28 -oji savaitė yra čia, ir tai suteikia papildomo noro išlaikyti formą. Keliai gali būti ne tokie saugūs kaip anksčiau, tačiau plaukimas taip pat gali būti pirmenybė.

Skrandžio reguliavimas: Kai nėštumo metu skaičiuojamos dienos, skrandis padidėja. Tinkama apranga padeda sumažinti skrandžio spaudimą.

4. Pritūpimas:

Paskutinis kūno judesys yra pritūpimas, nes tai padeda atsipalaiduoti dubens raumenims, o dubens kaulas taip pat sustiprėja. Reikėtų laikytis atsipalaidavusios sėdimos pozos ir pertraukos tarp pratimų.

Grįžti į TOC

Seksas nėštumo metu 28 -ąją savaitę:

Turbūt ne pati geriausia savaitė suteikti gyvybę savo seksualinei veiklai šiame etape, kai viskas yra jūsų lėkštėje, tačiau saugius lytinius santykius galima atlikti tik patarus ginekologui.

28 savaičių nėščių kūdikių judėjimas:

Taigi, kaip manote, ką dabar parodys jūsų ultragarsas? Jūsų kūdikis dabar yra didelis kūdikis. Ypač sunku miegoti dėl pilvo dydžio. Tačiau jei jūsų partneris padėtų galvą ant jūsų pilvo, jis galėtų labai aiškiai girdėti kvėpavimą.

Grįžti į TOC

Kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Eikite apsipirkti ir pabandykite pozityviai pakeisti savo nuotaiką. Šią savaitę esate dar vienas žingsnis arčiau motinystės, o šis patarimas išliks savo vietoje ateinančius kelis mėnesius.
 • Dabar atėjo laikas nuspręsti dėl savo vaiko vardų ir nesijaudinti dėl šių pareigų.
 • Praleisti laiką su savo artimaisiais yra labai svarbu, todėl vaisius taip pat įgyja gerą nuotaiką, reikalingą vystymuisi.
 • Sportuokite gerai, nes tai gali pagerinti jūsų nuotaiką. Taip pat galite pasimėgauti joga ir meditacija, jei jūsų stresas yra stiprus.
 • Užsiregistruoti mezgimo pamokose ir išmokti siūti gražius drabužius kūdikiui. Šis malonumo jausmas sumažina streso faktorių.

Grįžti į TOC

Medicininis gydymas ir patikrinimas:

Norint stebėti vaisiaus augimą ir vystymąsi, svarbu kas mėnesį atlikti patikrinimus ir konsultacijas. Būtina periodiškai atlikti cukraus ir skydliaukės kraujo tyrimus.

 • Skausmas– Acetaminofenas. Negalima mėgautis ibuprofenu ir naproksenu.
 • Alergija- Antihistamininiai vaistai ir Loratadinas. Venkite naudoti pseudoefedriną ir dekongestantus, tokius kaip fenilefrinas.
 • Kosulys- Dekstrometorfanas.
 • Vidurių užkietėjimas- Metamucil. Venkite mineralinės alyvos.
 • Rėmuo- Antacidiniai vaistai.

Grįžti į TOC

Patarimai ir atsargumo priemonės:

 •  Eidami stebėkite kiekvieną žingsnį, kad išvengtumėte bet kokių nelaimingų atsitikimų ir išvengtumėte vairavimo, nes tai gali sukelti stresą.
 •  Sąveika su vaistais gali pakenkti jūsų situacijai. Prieš vartodami bet kokius vaistus, nepamirškite pasikonsultuoti su gydytoju.
 • Venkite bet kokio radiacijos poveikio
 •  Nerekomenduojama naudoti jokių kvepalų ar kremų.

Grįžti į TOC

Kontrolinis sąrašas 28 savaičių nėštumo metu:

 • Suprasti, kas yra atsigavimas po gimdymo.
 • Atėjo laikas planuoti motinystės atostogas.
 • Išspręskite kambarinės problemas ir raskite ką nors, kas pasirūpins.

Kokia yra rizika?

Didžiausia rizika yra atsigavimas po gimdymo. Pasikalbėkite su žmonėmis, su kuriais jaučiatės patogiai, ir jūsų nėštumas netrukus baigsis, ir tai gali būti šiek tiek per daug. Visa tai gali sukelti nereikalingą įtampą ir nerimą.

Šiam laikotarpiui reikia daugiausiai jūsų laiko. Nepamirškite gerai pailsėti ir daug vandens. Neužmirškite skaityti ar daryti tai, kas jums patinka. Tokiu būdu būsite be streso ir taip pat mažiau jaudinsitės dėl to, kas jums nutiks. Rūpinkitės!