Esame tikri, kad 29 nėštumo savaitę jūsų kūnas pradėjo rodyti realius pokyčius. Savaitė gali būti sunki ir varginanti, tačiau nėra ko jaudintis. Vienintelis geriausias būdas paguosti save yra suprasti, kas vyksta su jumis ir jūsų kūdikiu. Kūdikis pradės aktyvėti, kai savaitės priartins jus prie paskutinės D dienos.

Jūs pastebėsite, kaip jūsų kūnas plečiasi. Palaipsniui kūnas išsilygina iki tinkamo dydžio ir po sunkaus darbo devynis mėnesius mažas saulės rutuliukas žvelgia į tave mielomis mažomis sagutėmis. Prieš tai yra naktys be miego ir rytinis pykinimas, sukeltas stiprių emocijų ir didėjančio apetito. Kai kurioms motinoms gali būti odos ligų, tokių kaip spuogai ar dėmės, populiariai žinomos kaip nėštumo kaukė. Tačiau laikui bėgant motina atsipalaiduoja į savo naują kūną ir atsipalaiduoja į naują motinystės suknelę.

29 nėštumo savaitės

Turinys:

 • Ko tikėtis
 • Mėnuo ir trimestras
 • Pilvas atrodo kaip
 • Vaisiaus vystymasis
 • Simptomai
 • Veikla
 • Dieta ir mankšta
 • Ultragarsas
 • Patarimai, kaip įveikti stresą
 • Medicininis gydymas ir patikrinimas
 • Atsargumo priemonės
 • Kontrolinis sąrašas

29 savaičių nėščia: ko tikėtis?

Jūsų kūdikis dabar yra aktyvesnis nei bet kada. Jūs pastebėsite, kaip jis pradeda jus labai dažnai spardyti, ir tai tikrai yra geras ženklas, kad jūsų kūdikiui ten gerai sekasi. Pradėkite skaičiuoti smūgius. Tiesą sakant, gydytojas gali patarti tai padaryti, kad žinotumėte, kaip gerai sekasi kūdikiui. Tai taip pat turėtų būti geras laiko praleidimas jums!

Kurio mėnesio trimestrą esate 29 nėštumo savaitę?

Jūsų trečiasis trimestras, šeši mėnesiai ir viena nėštumo savaitė. 29 savaičių nėščios kūdikio svoris yra pomelo, sveriantis apie 1,3 kg ir apie 36,8 cm. Tai laikotarpis, kai jūsų kūdikis įgis pusę gimimo svorio.

Kaip atrodo 29 savaičių nėščiosios pilvas??

Jūsų pilvas dabar yra didesnis ir laikui bėgant didės. Tai reiškia, kad tikriausiai nematysite savo kojų! Amniono skystis gimdoje yra apie 9 cm.

29 savaičių nėščios kūdikio padėtis: vaisiaus vystymasis

Šiuo metu smegenys sparčiai vystysis, todėl kūdikis dažniausiai bus vertikalioje padėtyje. Jo galva bus nukreipta į gimdos kaklelį. Taip pat gali būti, kad šiuo laikotarpiu kūdikis gali pereiti į pažeidimo padėtį.

Medicininiu požiūriu devynių mėnesių laikotarpis yra 40 savaičių. Taip siekiama užtikrinti, kad būtų reguliariai stebima kūdikio būklė. Šios 40 savaičių yra suskirstytos į pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį trimestrus kiekvieną trimestrą, skirtą kūdikiui ir motinai. Pirmasis trimestras susijęs su kūdikio formavimu, o antrasis ir trečiasis – su vystymusi. Tokiu būdu kūdikis lėtai auga ir maitina save motinos viduje, kol artėja paskutinė diena.

1. Įkandamos naujienos:

Maždaug tuo metu kūdikio dantų pumpurai į būsimus nuolatinius dantis vystosi lėtai. Tai yra svarbiausios 29 savaitės naujienos, kai dantų pumpurai pagaliau pradeda augti. Dabar galite lengvai pasvajoti apie savo kūdikio perlamutrinius baltymus ir kaip jis jame atrodys. Tačiau dantų formavimasis dar nėra matomas, ir žinoma, kad tai užtruks daug laiko. Šie pumpurai vis dar yra jautrūs ir minkšti kaip medvilnė, tačiau tai yra kūdikio žingsnis į stiprią gumą vėliau.

2. Žagsulys:

Iki šiol kūdikis išmoko žagsėti, o tai yra tikrai šaunu negimusiam skrandžiui. Jos vidaus organai vystosi, o tai yra jos refleksinių veiksmų, tokių kaip mirksėjimas ar žagsulys, priežastis. Tačiau tai nėra diskomfortas nei motinai, nei vaikui.

3. Genitalijos:

Iki 29 -osios savaitės lytinių organų dariniai jau tapo ryškūs ir ryškūs. Berniukui jo sėklidės jau nukrito iki kapšelio, kuris šiuo metu yra baigtas ir laukia sėklidžių. Mergaitei jos klitoris puikiai matomas dabar, nes trūksta lytinių lūpų, kurios dar nesusiformavo.

4. 29 savaičių nėštumo kūdikio judesys:

Iki 29-osios savaitės jūsų kūdikis bus 39 cm ilgio ir tinkamai sveria 3 svarus. Kadangi kiaušidės gali labai išsiplėsti, kūdikis jaučiasi šiek tiek ankštas. Dabar jis yra užaugęs savo kūne, o jo protas pakankamai išsivystęs, kad jis jaustųsi įstrigęs mažėjančioje erdvėje. Štai kodėl kūdikis dabar rodo daug judesių, kuriuos galite pajusti viduje. Retkarčiais gali būti smūgių, smūgių ir nedidelių smūgių, kai kūdikis trokšta daugiau vietos.

5. Antinksčiai:

29 -oji savaitė žymi kūdikio antinksčių gamybą ir kartu pradeda hormonų gamybą. Šie hormonai, ypač androgenai ir estrogenai, skatina pieno gamybą motinos organizme. Šiuo metu mama taip pat išgyvena pokyčius.

6. Valgyk teisingai:

Kūdikio mitybos poreikiai laikui bėgant didėja, o dabar jis vis daugiau ir daugiau iš jūsų suvartoja, tai reiškia, kad ir jums daugiau maisto, nes dabar du iš jūsų dietos išgyvena.

7. Plaukai:

Dabar laikas, kai plaukai pradeda augti. Žinoma, iš pradžių jis yra trumpas ir mažas. Jo antakiai ir vokų plaukai taip pat yra ryškesni. Lanugos, kurios yra trumpi plaukai jūsų vaiko kūne, dabar pradėjo nykti, o įprasti plaukai pradėjo vystytis.

29 savaičių nėštumo simptomai ir kaip juos įveikti:

Kadangi jo poreikiai auga, tai yra laikas, kai mityba jį įsisavina, todėl būkite ypač atsargūs, kas patenka į skrandį. Tai puikus metas valgyti daug ir teisingai.

1. Rėmuo:

Maždaug tuo metu kai kurie jūsų seni draugai, rėmuo ir vidurių užkietėjimas atsiranda, ir tai yra paprastas nėštumo sandoris, kuris neturi nieko bendra su kūdikiu. Būtina kontroliuoti tik hormonų gamybą organizme. Kartu tai gali sukelti lėtą virškinimo problemą, kurią sukelia nėštumo hormonas progesteronas. Norint įveikti rėmenį ir nevirškinimą, geriausia yra laikytis tinkamos dietos. Įsitikinkite, kad vakarienę gerai baigėte per 2 valandas prieš miegą. Nėra jokios priežasties, kad jūsų kūnas miegodamas degintų papildomas kalorijas. Tai, savo ruožtu, leidžia jaustis sunkiau ir išsipūsti iš vidaus. Kitas būdas to išvengti – vakarienei valgyti sveikai ir sveikai. Salotos yra geriausias būdas.

2. Hipotenzinis sindromas:

Maždaug tuo metu kai kurios moterys gali jausti būklę, vadinamą hipotenziniu sindromu. Jūsų kraujospūdis kinta aukštas arba žemas, lydimas blogo nugaros skausmo. Hemorojus taip pat yra dažnas reiškinys, nes apatinė pilvo dalis patiria didelį spaudimą. Kad išvengtumėte šių simptomų, sumažinkite druskos kiekį maiste, nes jie labiausiai reguliuoja kraujospūdį tarp visų jūsų turimų priedų. Taip pat pabandykite laikyti vaistus nuo hemorojaus.

3. Nuovargis:

Ne tik moterys slegia papildomus kilogramus, bet ir pavargsta. Taip yra dėl gimdos augimo ir kūdikio svorio. Dėl padidėjusio maistinių medžiagų ir deguonies tiekimo organizmas tampa labiau pavargęs, o geriausias būdas tai įveikti yra mankšta, kuri pumpuoja deguonį ir valgo daugiau ir daugiau maistinių medžiagų, tokių kaip vaisiai ir sriubos, o ne sūris ir pyragai..

4. Pigmentacija:

Nėštumo kaukė, dar vadinama melasma, kuri yra tamsi pigmentacija aplink skruostą ir kaktą nėštumo metu. Nėštumo metu organizmas gamina daugiau hormonų, o tai savo ruožtu padidina pigmento ląstelių gamybą. Moterims skrandyje šalia bambos atsiranda tamsios, nevienodos linijos, vadinamos „Linea Nigra“. Ši pigmentacija išnyksta po gimdymo.

5. Didelis galvos svaigimas:

Nėštumo metu jums gali būti sunkiau susidoroti su staigiais kūno pokyčiais. Širdies ir kraujagyslių sistema patiria didelių pokyčių. Širdies susitraukimų dažnis padidėja. Kartais kūnas ir nervų sistemos praranda koordinaciją, o tada moterys svaigsta ir pavargsta. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti tuo laikotarpiu, yra gulėti ant šono, kad kraujo tiekimas būtų maksimalus.

29 savaitės užsiėmimai:

29 savaičių nėščiųjų veikla apima daug įtampos įprastu gyvenimo būdu, nes šią savaitę jūsų organizme vyksta daug pokyčių. Jūs pastebėsite, kad jums reikia daugiau poilsio nei įprastai. Be to, jums gali tekti dažniau nei įprastai apsilankyti pas gydytoją. Miegas ir mankšta taip pat turi būti įtraukti į tvarkaraštį. Apskritai tai bus įtempta savaitė, tačiau nesijaudinkite. Jūs pakilsite aukštai, kaip ir ankstesniais nėštumo mėnesiais, kuriuos taip gerai įvaldėte.

Dieta ir mankšta 29 savaitę:

29 savaičių nėštumo dieta:

1. Vitaminai:

Šį mėnesį jūsų simptomai apims daug galvos svaigimo, o geriausias būdas įveikti problemą iš vidaus yra išlaikyti save stiprų su geriausiomis maistinėmis medžiagomis. Žinoma, vienas iš būdų tai užtikrinti yra subalansuota mityba, taip pat galite vartoti vitaminų papildus, jei gydytojas sutinka.

2. Baltymai:

Kiekvieną nėštumo mėnesį baltymai yra svarbi maistinė medžiaga ir vaidina svarbų vaidmenį. Tai padės išlaikyti jūsų sveikatą ir judėti, taip pat suteiks jūsų kūdikiui geros energijos vystymuisi. Tofu ir sojos pupelės vegetarams ir liesa mėsa ne vegetarams yra geriausias maistas.

3. Daržovės:

Valgyti dviese-nervus verčianti atsakomybė moterims, tačiau ji tai daro. Nėštumo metu labai svarbu vartoti pluoštinį maistą, nes tai gali užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir hemorojus. Žaliose daržovėse, tokiose kaip špinatai, kopūstai, šveicariški mangoldai, yra daug vitaminų B, A, C ir K. Geriausiai galima vengti saugomų ar šaldytų daržovių, salotų.

4. Vanduo:

Tai yra pagrindinis sveikų kraujo ląstelių veiksnys, palaiko organizmo hidrataciją, o pagrindinis svarbus vandens veiksnys yra tai, kad jis padeda maitinti krūtimi laktacijos metu. Vandens drėkinimas yra esminis veiksnys trečiąjį trimestrą, nes jis padeda nuo priešlaikinio gimdymo skausmo. Reguliarus vandens gėrimas apsaugo nuo rytinio pykinimo, virškinimo sutrikimų, mėšlungio. Dehidratacijos poveikis gali būti galvos skausmas, pykinimas, mėšlungis ir edema. Kasdien rekomenduojama 12 stiklinių vandens ir papildoma taurė po mankštos

5. Vaisiai:

Vaisiai neabejotinai yra vandens papildas, užkertantis kelią dehidratacijai. Pagrindiniai vaisiaus suvartojimo veiksniai yra kraujospūdžio reguliavimas per kalio kiekį vaisiuose, vitaminas C, kuris reguliuoja vaisiaus kaulų augimą. Beta karotinas vaisiaus audinių vystymuisi ir regėjimui.

29 savaičių nėštumo pratimai:

Šis pratimas vadinamas svorio centro reguliavimo pratimu ir yra būtinas vėlesniems mėnesiams. Tai tempimai ir pratimai, padedantys rasti pusiausvyrą, pagal kurią galima šiek tiek kontroliuoti priekinį dubens pakrypimą. Pratimai, tokie kaip šoninis vaikščiojimas juostomis, statiniai atsilenkimai su šoniniu pakėlimu arba vaikščiojimas, kol galite pavargti. Šis pratimas naudingas visiems mėnesiams; nes tai leidžia jums būti aktyvesniam ir gali duoti laiko vienai analizuoti nėštumą.

29 savaičių nėščiųjų ultragarsas:

Jūsų kūdikis dabar tikriausiai yra ankštas. Kartais galite pajusti švelnų trūkčiojimą. Tai ne kas kita, o tik kūdikio žagsulys. Ultragarsas parodys, kad kūdikiui po oda pradeda atsirasti baltų nuosėdų.

Seksas nėštumo metu 29 -ąją savaitę:

Iki šiol jūsų kūdikis per visas šias savaites vystėsi labiausiai. Galite užsiimti seksualine veikla, nes jūsų maišelis vis tiek apsaugos kūdikį. Tačiau jūsų nuovargis, galvos svaigimas ir rėmuo neleis jums galvoti apie kitus dalykus. Tačiau jei jūs ir jūsų partneris kalbate apie tai ir abu atrodo, nėra jokios priežasties paneigti jūsų sąžiningumo dalį, ypač todėl, kad tai svarbu šiame etape.

Patarimai, kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Praktikuokite pasakyti „NE“ sunkiam darbui; vietoj to paprašykite savo draugų ar šeimos narių pagalbos.
 • Jei žinote savo kūdikio lytį, pradėkite lėtai pirkti drabužius ir kitus poreikius. Tai padeda išvengti papildomų rūpesčių pastarosiomis savaitėmis.
 • Venkite perkrauti informaciją apie nėštumą ir išsigąskite bei patirkite stresą.
 • Dalyvaujate moterų programoje, susijusioje su nėštumu, kurioje tiek moterys, tiek vyrai gauna informacijos apie „nedorėlius“.
 • Jūs einate miegoti anksti.

Medicininis gydymas ir patikrinimas:

Po mėnesio atlikite išsamų sveikatos patikrinimą ir praneškite savo gydytojui, ar per laikotarpį iki numatyto vizito pas gydytoją liko kokių nors nenormalių pokyčių. Kai kurie vaistai, kuriuos reikia laikyti prie lovos, yra šie:

 1. Skausmai– Acetaminofenas. Venkite ibuprofeno ir naprokseno.
 2. Alergija– antihistamininiai vaistai ir loratadinas. Venkite pseudoefedrino ir dekongestantų, tokių kaip fenilefrinas.
 3. Kosulys– Dekstrometorfanas ir Guaifenesinas.
 4. Vidurių užkietėjimas– Metamucil ir Colace. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.
 5. Rėmuo– antacidiniai vaistai ir famotidinas.

Patarimai ir atsargumo priemonės: 29 savaičių nėštumas:

 • Gerai laikykitės savo laikysenos, kad augančiam kūdikiui suteiktumėte daugiau erdvės.
 • Venkite naudoti kremus, kurie sukelia alergiją ar niežėjimą
 • Dabar esate 29 -oje nėštumo savaitėje. Reikėtų visiškai vengti radiacijos poveikio
 • Jokio invazinio dantų gydymo, pvz., Šaknies kanalo ar dantų ištraukimo.
 • Venkite antibiotikų dėl bet kokios priežasties. (penicilinas, cefalosporinas, klindamicinas), kurie gali prasiskverbti pro kraujo ir smegenų barjerą ir sukelti smegenų pažeidimą.
 • Skrandžiui galima gerti jogurtą, nes jis yra natūralus probiotikas.

Šiuo laikotarpiu nėra jokių didelių pavojų, išskyrus įprastus nuotaikos svyravimus ir geležies stokos anemiją. Geležies stokos anemija yra dažna nėštumo problema. Norėdami gauti daugiau pranašumo, pasirūpinkite pupelėmis, jautiena, kalakutiena ir lęšiais.

Kontrolinis sąrašas:

 • Nenutraukite savo prenatalinių vitaminų
 • Pradėkite kasdien praktikuoti Kegelio pratimus.
 • Gerkite daug vandens, bent dešimt stiklinių, nebent turite gydytojo pasiūlymą kitaip.
 • Pradėkite pirkti sauskelnes ir patogius drabužius.
 • Atėjo laikas pasikalbėti su savo viršininku apie savo motinystės atostogas.

Nepamirškite pasikalbėti su žmonėmis, jei jaučiate stresą. Skaitymas ir muzikos klausymas gali labai padėti. Pasikalbėkite su kūdikiu. Šiuo metu ji gali atpažinti jūsų balsą. Iki D dienos liko vos kelios savaitės. Kvėpuokite. Nėra ko jaudintis.