Jūsų kūdikis dabar yra aviečių dydžio! Maždaug 8 nėštumo savaitės reiškia, kad dabar pradedate antrąjį nėštumo mėnesį. Kūdikis auga nuostabiu tempu, o jūsų gydytojo apsilankymo laikas yra visai šalia. Šiame straipsnyje bus išvardyta naujausia kūdikio raida ir kokie buvo motinos sunkumai.

8 -oji nėštumo savaitė

Kiek mėnesių yra 8 savaitės nėštumo ir koks yra trimestras?

Šiuo 8 savaičių nėštumu esate antras mėnuo. Dabar esate pirmame trimestre. Šis laikotarpis turės daug nereikšmingų, bet reikšmingų pokyčių, kurie įvyks organizme.

Koks yra kūdikio dydis ir jo svoris?

8 savaičių nėštumo kūdikis yra aviečių dydžio. 8 -osios nėštumo savaitės kūdikio dydis yra 0,6 colio ir 1,6 cm ilgio. Kūdikis sveria apie 15 gramų, lėtai vystosi pirštai ir kojų pirštai vienu metu.

Kaip atrodo nėščiosios pilvas po 8 savaičių?

8 savaičių nėščiosios pilvas dar mažas. Tačiau gimda lėtai plečiasi, kad tilptų kūdikis. Šiame etape mažai kas supranta, kad esate nėščia. Tačiau 8 savaičių nėščiai mamai, kuriai gimė dvyniai, skrandis gali būti šiek tiek didesnis, palyginti su motina, kuri nešioja vieną kūdikį.

8 savaičių nėštumo simptomai:

Štai keletas simptomų, kurie gali būti gana dažni visoms 8 -osios savaitės motinoms.

1. Nuovargis:

Jūsų nuolatinis palydovas pirmojo trimestro kelionėje bus nuovargis. 8 savaičių nėštumo kūdikiui augant, nuovargis bus natūralus dėl besikeičiančių hormonų, o jūsų kūnas taip pat pradės gaminti kraują jūsų kūdikiui. Per šį laikotarpį sumažėja kraujospūdis ir cukraus kiekis. Visa tai sukelia nuovargį.

2. Skaudančios krūtys:

Kitas įprastas dalykas, kurį pastebėsite, yra krūtų skausmas. Jūsų krūtys pradės jaustis sunkios ir skaudžios. Skiltelės, gaminančios pieną, pradeda plėstis.

3. Rytinė liga:

Kitas nuolatinis kompanionas yra rytinis pykinimas. Kai kas nors jūsų klausia, kaip jaučiatės 8 nėštumo savaitę? Jūsų atsakymas būtų pykinimas. Todėl būtina išlaikyti hidrataciją ir ieškoti kai kurių namų gynimo priemonių, kurios išgydys rytinį pykinimą.

4. Patobulintas kvapo pojūtis:

Šiuo laikotarpiu jūsų uoslė yra nepaprastai išskirtinė. Galėsite užuosti menkiausią kvapą aplink save ir tai kartais jus tikrai gali sudirginti.

5. Mėšlungis:

Nėštumo mėšlungis yra normalus. Kai gimda plečiasi, pilvo raiščiai pradeda ištempti.

6. Vidurių užkietėjimas:

Vidurių užkietėjimas bus pastovus viso nėštumo metu. Valgyti daug skaidulų turinčius maisto produktus ir gerti daug vandens gali labai padėti.

7. Dėmimas:

Tegul tai jūsų negąsdina. Makšties dėmės bus normalios. Jei manote, kad tai išeina iš rankų, geriausia pasikalbėti su gydytoju.

Nėštumo kūno pokyčiai per 8 savaites?

Jūsų kūno pokyčiai 8 nėštumo savaitę gali būti šiek tiek reikšmingi.

 • Pirmasis pokytis, kurį pastebėsite, yra jūsų krūtys. Jūsų krūtys bus sunkesnės nei anksčiau, todėl gali atrodyti didelės.
 • Motinoms, nešiojančioms dvynukus, gali prasidėti labai mažas pilvo išsipūtimas.
 • Padidėjęs uoslės pojūtis pradės formuotis ir jūs pastebėsite, kad jaučiate menkiausią kvapą/kvapą aplink jus.

Vaisiaus ir fizinis vystymasis 8 savaičių nėštumo metu:

Kaip ir jūs, kūdikis taip pat patiria daug pokyčių. Kūdikio pažanga 8 nėštumo savaitę gali atrodyti labai nereikšminga, tačiau tikrai reikšminga. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti.

 • Dabar jūsų kūdikis turi nosį, vokus ir lūpas. Tai reiškia, kad kūdikis pradės atrodyti labiau žmogiškas, o ne tik kaip audinių masė.
 • Šiame etape prasideda širdies plakimas ir judesiai. Kūdikis pradės trūkčioti ir darys daug kitų mažų judesių.

8 savaičių nėštumo dieta:

Štai kaip dabar turėtų atrodyti jūsų mitybos lentelė.

1. Vaisiai:

Mes neturime jums to pakankamai pabrėžti. Šiuose vaisiuose yra maistinių medžiagų ir vitaminų, būtinų kūdikio augimui. Į savo dienos racioną įtraukite daug vaisių. Paimkite tai salotų pavidalu arba tiesiog pasigaminkite iš jų sulčių su labai minimaliu cukrumi.

2. Daržovės:

Kitas žingsnis-šviežios žalios daržovės! Nėra nieko panašaus į geras salotas! Salotos yra visavertis maistas ir būtinai valgykite jas tarp valgymų. Nepraleiskite žalių lapinių daržovių, ankštinių augalų ir javų.

3. Riešutai:

Riešutai yra puikus energijos šaltinis. Jie praturtina ir yra laikomi maistinių medžiagų jėgaine. Visą tą laiką jūs jaučiate alkį keistomis valandomis, daug ką nuo žalių riešutų. Skrudinta ar kepta, atimkite riešutų esmę.

4. Pieno produktai:

Į savo racioną įtraukite daug pieno produktų, tokių kaip pienas, jogurtas ir sūris.

Ko negalima valgyti:

1. Tabakas ir alkoholis:

Jie yra griežtas ne, kai nešiojate! Žala, kurią jie gali padaryti, turės ilgalaikį poveikį kūdikiui ir paveiks jo nervų sistemą.

2. Kofeinas:

Saugumo sumetimais kofeinas taip pat turėtų būti laikomas atokiau.

3. Perdirbtas maistas:

Perdirbtas maistas laikomas nesveiku, todėl venkite lydyto sūrio ar šiukšlių.

4. Žalia mėsa:

Žalioje mėsoje ir žuvyje yra bakterijų, kurios gali pakenkti kūdikio augimui ir sukelti tam tikras motinos ligas. Saugokis!

Pratimai aštuntąją nėštumo savaitę:

1. Lentos:

Lentos šiuo metu yra saugios. Jie padeda sustiprinti pilvą ir nugarą. Tačiau, jei manote, kad tai sukelia stresą, patariame juos sustabdyti.

2. Greitas ėjimas:

Greitas ėjimas yra idealus pratimas, nes jie be reikalo nespaudžia kulkšnių ir kelių. Nepamirškite pasirinkti tinkamo kelio.

3. Plaukimas:

Plaukimas yra sveikas pratimas nėštumo metu. Jie nedaro spaudimo jūsų sąnariams. Svarbu pasirinkti tinkamą smūgį, kad jis jūsų nepaveiktų.

4. Joga:

Prenatalinė joga yra ypač naudinga, nes jie palaiko sąnarius ir užtikrina lankstumą.

Skausmai ir sveikatos problemos: 8 savaičių nėštumas

Kai kurie skausmai ir sveikatos problemos atsiranda nėštumo metu. Štai dažniausiai pasitaikantys.

1. Makšties išskyros:

Tai kartosis. Jūs pastebėsite pieno išskyras iš makšties. Tai galite tiesiog nuplauti. Tai sveika.

2. Pilvo pūtimas ir dujos:

Pilvo pūtimas yra dažnas reiškinys. Praleistos dujos ar pykinimas užtikrina, kad kūnas jaučiasi šiek tiek atsipalaidavęs, nes relaksino hormonas atpalaiduoja kūno raumenis, ypač virškinimo trakto. Dėl to maistas lėtai judės, o tai gali sukelti dujų susidarymą ir virškinimo sutrikimus.

3. Mėšlungis:

Mėšlungis yra dažnas skausmas nėštumo metu. Dažniausiai, kai gimda plečiasi, kad tilptų kūdikis, raumenys plečiasi ir tai gali sukelti mėšlungį. Jie yra normalūs. Kai mėšlungis tampa nepakeliamas, skubėkite pas gydytoją.

8 savaičių nėštumo nuskaitymas ir vaistai:

8 nėštumo savaitės vystymasis bus akivaizdus. Jūsų nuskaitymas parodys kūdikio raištines pėdas ir pirštus. Nėštumo metu jis ar ji būtų turėję uodegą. To dabar nebeliks. Kūdikio rankos ir kojos taip pat judės.

Ką daryti ir ko nedaryti:

Ką daryti 8 nėštumo savaitę?

 • Laikykitės griežtos dietos, kurioje yra daug būtinų maistinių medžiagų.
 •  Suplanuokite susitikimą su savo gydytoju. Atėjo laikas atlikti mėnesinį patikrinimą.
 • Pabandykite išlikti šiek tiek aktyvūs, praktikuodami jogą ar atlikdami žemos aerobikos treniruotes. Jie yra labai būtini.

Ko nedaryti?

 • Nedirbkite su aukšta aerobika.
 • Būtinai laikykitės atokiau nuo tabako, kofeino ir alkoholio.
 • Nekelkite streso ir nepamirškite atsipalaiduoti.

Papildomi patarimai 8 savaičių nėštumo metu:

 • Atėjo laikas atlikti pritūpimus. Pritūpimai įtempia šlaunis ir sustiprina. Tai bus naudinga gimdymo metu. Likite tokioje padėtyje 10–30 sekundžių ir pakartokite tai maždaug 5 kartus.
 • Kai kuriems žmonėms SPF taps privalomu. Dėl hormoninių pokyčių ant veido pastebėsite tamsias dėmes ir strazdanas. SPF gali būti naudingas dabar.
 • Galvos skausmas tampa dažnas. Kai kraujo tūris padidėja, tai gali sukelti galvos skausmą. Pasitarkite su savo gydytoju ir paklauskite jo, kaip tai išspręsti.
 • Sekite savo svorį. Kai valgote daug kalorijų turinčius vaisius, turite žinoti, koks yra tinkamas kiekis. Priešingu atveju galite priaugti nereikalingo svorio.
 • Jei nepradėjote sportuoti, pats laikas tai padaryti. Lėtai įsitraukite į mankštos nuotaiką ir būkite švelni. Nepersistenk. Pradėkite nuo apšilimo ir padarykite tinkamas lentas.

8 savaičių nėščios moters kontrolinis sąrašas:

 • Raskite sau tinkamą gydytoją. Surask tą, su kuriuo tau labai patogu ir kuris tau yra prieinamas.
 • Suplanuokite savo prenatalinės priežiūros susitikimus.
 • Pradėkite pirkti patogius drabužius ir ieškokite geros kokybės nėščiųjų liemenėlių.
 • Stebėkite savo mitybą!

Jūsų kūno pokyčiai 8 nėštumo savaitę kartais gali būti pernelyg dideli, kad būtų galima su jais kovoti. Tačiau jūs turite pasiruošti daugybei kitų pokyčių, kuriuos matysite. Išmokite išlikti pozityvūs ir klausykitės muzikos, kad šiek tiek atsipalaiduotumėte. Tokiu būdu jūs tikrai turėsite sveiką nėštumą.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. 8 savaičių nėščia, kur yra kūdikis?

Ans: Kūdikio galva yra gimdoje, šiek tiek susisukusi į ją. Kūdikis yra saugus amniono maišelyje, o placenta lėtai vystosi, kad aprūpintų jį reikiamomis maistinėmis medžiagomis.

Q2. Seksas per 8 nėštumo savaites saugus ar ne?

Ans: Seksas šiuo metu yra saugus. Tiesiog įsitikinkite, kad jūs ar jūsų partneris per daug nespaudžiate skrandžio.

Q3. Kokia yra persileidimo tikimybė 8 savaičių nėštumo metu?

Ans: Tikimybė šiuo metu yra didelė. Kūdikis tik formuojasi ir vargu ar yra dalykas. Todėl kūdikiui reikia duoti pakankamai maistinių medžiagų, kad būtų užtikrintas saugus augimas. Perteklinės kelionės ar stiprus kritimas ant grindų gali neigiamai paveikti nėštumą.

Q4. Ar 8 savaičių nėštumo mėšlungis yra normalus?

Ans: Taip, mėšlungis šiuo metu yra normalus. Gimda plečiasi, kad tilptų augantis kūdikis, ir tai gali daryti spaudimą ir pilvo raumenims. Taigi jūs patiriate mėšlungį. Tačiau būtina pasitarti su gydytoju, kas yra normalu, o kas ne.

Q5. Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

Ans: Suplanuokite susitikimą su gydytoju aštuntos savaitės pradžioje. Tai idealu, nes nuskaitymas ir ultragarsas gali padėti gydytojui pasakyti, ką turėtumėte valgyti ir koks sveikas kūdikis.

6 klausimas. Keliauti saugiai ar ne 8 nėštumo savaitę?

Ans: Patariame šiek tiek sumažinti keliones. Kadangi kūdikis beveik nesusiformavęs, šiuo metu yra persileidimo tikimybė.