Nėštumas yra esminis daugelio moterų gyvenimo etapas, jos nori branginti kiekvieną jo akimirką ir galiausiai taip pat maksimaliai išnaudoti šiuos devynis nuolatinių pokyčių mėnesius, kuriuos patiria savo gyvenime ir kūne. Nėštumo metu kiekvieną savaitę pastebite kai kuriuos kitus kūno pokyčius, o kai kuriomis savaitėmis pokyčiai gali būti minimalūs. Kai kurios savaitės, pvz., Penktoji nėštumo savaitė, yra labiau pastebimos. Sužinokime daugiau apie moters kūno pokyčius 5 -ąją nėštumo savaitę.

5 -oji nėštumo savaitė

Kaip sužinoti, ar esate penkias savaites nėščia?

Nėštumo savaitėmis kūnas jus informuoja apie situaciją, nutraukdamas mėnesinių ratą. Ne viena ar dvi savaitės, kai galvojate apie jų nereguliarumą, penkios savaitės ir PMS nebuvimas yra labai aiškus ženklas, kad esate nėščia, dažniau šlapinatės ir jaučiatės pavargę.

Kaip atlikti nėštumo testą namuose penkias savaites nėščiai moteriai?

Nėštumo testą namuose galima atlikti, kai sudarote visų jūsų kūno požymių sąrašą. Nėštumo testo rinkinį galima įsigyti vaistinėse, kurios naudojamos patikrinti ir nustatyti, ar esate nėščia, ar ne. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sekti instrukcijas, po kelių minučių lazda parodys, ar esate nėščia, ar ne, ar nepavyko nustatyti.

Penktoji nėštumo savaitė:

Penkias nėštumo savaites kūdikis yra antrame vystymosi etape. Mama ir kūdikis yra pirmame nėštumo trimestre, labai svarbiame nėštumo etape, kai motina turi atidžiai stebėti viską, ką valgo, ir išvengti streso, nes kūdikis dar per mažas.

Koks yra kūdikio dydis penktąją nėštumo savaitę?

Penkias nėštumo savaites kūdikis yra labai mažas, beveik sezamo sėklos dydžio. Dar labai anksti kūdikiui pradėti rodyti ar matyti bet kokį kūdikio guzelį.

5 savaičių nėštumo simptomai:

Maždaug penkias nėštumo savaites organizmas pradeda reaguoti į visus reikšmingus pokyčius. Kad tai vyksta dėl to, kad viduje auga nauja būtybė. Šių požymių negalima praleisti, jei moteris vis dar nežino apie nėštumą arba mano, kad gali būti nėščia. Bet nėra visiškai tikras dėl to paties. Aptarkime ir sužinokime apie kai kuriuos akivaizdžiausius penkių savaičių nėštumo simptomus.

1. Nuovargis:

Kadangi kūnas dabar tenkina staigius kitos gyvos būtybės poreikius. Pasikeitus hormonams ir viskam, dažnai jausitės itin išsekę.

2. Krūtų pokyčiai:

Jūsų krūtų forma pradės atrodyti šiek tiek kitaip, kai kurie gali pastebėti tam tikrą sunkumą. Jūsų krūtys patiria pokyčius, būtinus laktacijai.

3. Prasideda nekontroliuojama šlapimo kelionė:

Dabar dažnai pajusite poreikį naudotis prausykla, dažnai pasiteisinate pokalbių viduryje, nes jums reikia šlapintis. Tai vienas iš labiausiai paplitusių simptomų.

4. Jūs galite užuosti viską:

Taip, uoslės galia daugeliu atvejų iš tiesų tampa didesnė. Moterys turi ir gali turėti problemų dėl to, kad kvepia viskas, kas verda, verda pienas ar net kvepalai.

5. Rytinė liga:

pabudus ryte, staigus noras skubėti į prausyklą ir tiesiog išmesti yra nėštumo dalis, kurią išgyvena dauguma moterų. Yra moterų, kurios neturėjo rytinio ligos, bet dažniau nei ryte jaučia potraukį, kai pabudo iš miego.

6. Skrandžio spazmai:

Panašiai kaip menstruacijų metu, penktąją nėštumo savaitę gali atsirasti pilvo spazmų. Na, jūsų kūnas daug išgyvena ir bando sutalpinti kūdikį viduje, tuo pačiu įsitikindamas, kad jis puikiai auga, o jūsų sveikata taip pat išlieka stabili, todėl mėšlungis yra labai akivaizdus, ​​ir vėl yra tikimybė, kad ne kiekviena moteris nuolat patirs mėšlungį.

Kaip atrodo penkių savaičių nėščiosios pilvas??

Daugelis moterų gali pagalvoti, kad jau pradėjo matytis 5 nėštumo savaitę. Tačiau tiesa ta, kad šiame etape vaisius/kūdikis vis dar yra tik sezamo sėklos dydžio. Tai beveik neįmanoma parodyti per skrandį. Pilvo augimas, kurį galite pamatyti, atsiranda dėl pilvo pūtimo, kuris yra dažnas pastebėjimas ankstyvosiose nėštumo stadijose.

Kokie pokyčiai vyksta nėščios moters kūne per penkias savaites?

Penktoji nėštumo savaitė rodo pokyčius, kurių negalima ignoruoti. Kai kurie pokyčiai, kuriuos galima pastebėti nėščios moters organizme per penkias savaites, yra,

A) Skausmingos krūtys:

Penktąją nėštumo savaitę besilaukianti motina pradeda jausti nedidelį skausmą ir skausmą krūtinėje, tai gali prasidėti jau ketvirtą savaitę.

B) Nuotaikos svyravimai:

Dabar tai nėra fizinis pokytis, tačiau gali sukelti pokyčių, nes dėl nuolatinių nuotaikų svyravimų kartais tai gali būti per daug arba per mažai.

C) Jautrus kvapui:

Kadangi jūs tikriausiai galite užuosti bet ką ir viską aplinkui, net menkiausias kvapas kartais atrodys labai stiprus ir net atstumiantis.

Paprastasis vaisius & Fizinis kūdikio vystymasis 5 -ąją nėštumo savaitę:

Motinos kūnas pradeda rodyti daug pokyčių per penkias nėštumo savaites, nes vaisius šiame etape jau pradėjo vystytis. Kai kurie iš įprastų vaisiaus & fizinis kūdikio vystymasis 5 nėštumo savaitę,

 • Neuroninio vamzdelio kūrimas:

Tai nervinis vamzdelis, per kurį eis smegenys, stuburas, nervai ir nugaros smegenys, netiesiogiai svarbiausia žmogaus kūno vystymosi dalis..

 • Deguonies ir maistinių medžiagų tiekimas:

Nors nervinis vamzdelis dar tik vystosi, primityvi placenta ir virkštelė jau atlieka kūdikio aprūpinimą deguonimi ir visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis..

Tobula 5 -osios nėštumo savaitės dieta – Ką valgyti ir ko nevalgyti?

Penktoji savaitė yra pirmojo nėštumo trimestro dalis. Šiame etape kūdikis pradėjo priimti deguonį ir maistines medžiagas. Taigi šiame etape labai svarbu valgyti maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų. Pažiūrėkime, ką reikia turėti, ir neturėtumėte laikytis nėštumo dietos.

a) Žalios daržovės:

Špinatus, kopūstus ir kitas žalias daržoves valgyti būtina, nes šiose daržovėse yra daug mineralų.

b) Pieno produktai:

Gerai žinomas faktas, kad pieno produktuose gausu kalcio, baltymų, folio rūgščių ir kitų maistinių medžiagų. Taigi pieno produktų įtraukimas yra svarbus 5 savaičių nėštumo priežiūrai.

c) Riešutai ir sėklos:

Riešutai ir sėklos yra greitas ir lengvas baltymų, vitaminų ir maistinių medžiagų šaltinis, kurį galima valgyti keliaujant..

d) Vaisiai ir kitos daržovės:

Visi vaisiai ir daržovės, tiek virti, tiek žali, yra labai svarbūs mūsų sveikatai. Nes jie susideda iš visko, ko reikia mūsų organizmui išgyventi.

e) Kiaušiniai ir paukštiena:

Kiaušiniai ir paukštiena yra kiti praturtinantys mineralų ir maistinių medžiagų šaltiniai, kuriuos galima suvartoti penktąją nėštumo savaitę, kad jūsų kūnas gautų viską, ko reikia, kartu su kitais svarbiais šaltiniais.

Geriausi pratimai, skirti pasimėgauti 5 -ąją nėštumo savaitę:

Penktąją nėštumo savaitę svarbu nustatyti reguliarų kasdienį mankštos režimą, kurio tikslas-įsitikinti, kad mankštinatės reguliariai, tačiau nė vienas iš šių pratimų neturėtų būti didelio poveikio. Jūs mankštinatės norėdami išlikti sveiki ir sveiki, o šiame etape nesivystyti raumenys ar pilvo raumenys, todėl svarbu nepamiršti šio fakto,

 • Vandens aerobika, nes jie užtikrina, kad per daug nespaudžiate savo kūno, tačiau lankstumas ir mankšta.
 • Plaukimas dar kartą yra geras būdas išlikti tinkamam ir be jokių sunkių treniruočių
 • Vaikščiojimas, greitas ėjimas taip pat apšvies jūsų nuotaiką. Išeiti iš namų ir pasivaikščioti parke yra labai sveika.
 • Joga! Joga neabejotinai yra vienas iš geriausių būdų palaikyti formą ne tik nėštumo metu, bet ir prieš ir po nėštumo.

Veiksmai, kurių reikia vengti ir pasimėgauti 5 -ąją nėštumo savaitę:

Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir sudaryti kontrolinį sąrašą visko, ką galite ir ko negalite padaryti per penkias nėštumo savaites. Stenkitės vengti bet kokio sunkaus smūgio pratimų ar veiklos, venkite bet kokių įtemptų temų, dėl kurių jūsų nuotaika gali pablogėti per kelias sekundes.

Būkite kuo laimingesni ir linksmesni, apsupkite gerą ir sveiką maistą. Pasimėgaukite reguliariomis mažo poveikio treniruotėmis. Būkite be streso ir valdykite darbą nedideliu įtemptu tempu.

Papildomi 5 -osios nėštumo savaitės patarimai:

Nors jūs tikrai geriausiai rūpinatės 5 nėštumo savaitę, čia yra dar keli patarimai, kurių reikia nepamiršti, kad įsitikintumėte, jog esate geriausios būklės ir kūdikis,

 • Pasinerkite į hobį ar veiklą, kuri jus džiugina, nes tai padės išlaikyti jūsų protą stabilų, kai išgyvenate bet kokias nuotaikų kaitas.
 • Riešutus ar vaisius visada laikykite maiše alkio skausmui malšinti, nes jais geriau mėgautis vietoj gatvės maisto.
 • Visada su savimi turėkite vandens.
 • Keliaukite į vietas, kur galite lengvai patekti į prausyklą.
 • Neskubėkite ir neskubėkite nieko daryti, kad ir koks svarbus būtų darbas.

Kokių atsargumo priemonių ir patarimų galima laikytis 5 -osios nėštumo savaitės abortui?

Jei planuojate nutraukti nėštumą penktąją nėštumo savaitę, turite pasikonsultuoti su gydytoju dėl atsargumo priemonių, kurių reikia imtis vėliau, čia yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti,

 • Po abortų neužsiimkite jokia seksualine veikla, kad išvengtumėte infekcijų rizikos, nes yra kraujavimas.
 • Jei ilgą laiką jaučiatės nusiminusi ar silpna, patariama apsilankyti pas konsultantą.
 • Galite vartoti skausmą malšinančius vaistus, kuriuos rekomendavo gydytojai, kad sumažintų pilvo skausmą ir mėšlungį.

Būtinas kontrolinis sąrašas, kurį reikia išlaikyti penktąją nėštumo savaitę:

Štai paskutinis ir labai svarbus dalykas, kurį reikia padaryti 5-ąją nėštumo savaitę, išlaikant kontrolinį sąrašą. Sužinokime viską, ką reikia įtraukti į šį sąrašą.

 • Būtinai reguliariai vartokite vitaminus ir mitybos tabletes.
 • Raskite gydytoją, su kuriuo konsultuositės visą nėštumą.
 • Venkite maisto produktų, kuriems esate alergiškas.
 • Sportuokite reguliariai ir valgykite namuose kuo daugiau.

Tapti mama yra dangiškas jausmas, tačiau šis jausmas yra susijęs su daugybe pareigų. Jūsų kūnas dabar yra ne tik jūsų, bet ir jūsų mažylio nešėjas. Taigi valgo ne vienam, o dviem žmonėms. Padidinkite maisto kiekį ir reguliariai mankštinkitės. Kūdikis yra lemtingame vystymosi etape, todėl nėštumo savaitę nepraleiskite jokių maistinių medžiagų.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Ar seksas per 5 nėštumo savaites yra saugus ar ne?

Daugeliu atvejų ir daugumai nesudėtingo nėštumo moterų yra saugu mylėtis bet kuriame nėštumo etape, nes kūdikis yra gerai sušvelnintas amniono maišelyje, kuris apsaugo nuo bet kokių infekcijų. Vis dėlto patartina išgirsti gydytojo nuomonę.

2. Ar galiu keliauti 5 -osios nėštumo savaitės metu? Ar tai saugu, ar ne?

Jei nėštumo metu nėra didelės rizikos veiksnių, manoma, kad kelionė yra visiškai saugi, ypač kelionė lėktuvu nėštumo savaitę. Kiti keliavimo būdai, pvz., Traukinys, taip pat gali būti svarstomi, jei esate sveikas ir eglės ir nesudėtingas nėštumas.

3. Kaip turėčiau pasiruošti pirmajam gydytojo paskyrimui?

Galite pasikonsultuoti su šeimos gydytoju ar ginekologu, nes tai gali padėti pašalinti bet kokį nepatogumą, taip pat yra didesnė tikimybė, kad jie žinos jūsų ankstesnius sveikatos įrašus. Jei kreipiatės į naują gydytoją, būtinai turėkite su savimi visus sveikatos įrašus, kuriuos gydytojas turi žinoti, pvz., Alergiją ar bet kokį šalutinį poveikį, kurį galite patirti dėl tam tikrų vaistų. Eikite kartu su savo partneriu, draugu ar giminaičiu, nes jie palaikys jus kompanijoje ir linksmins.