Tavuk, dünya çapında milyonlarca insanın en sevdiği gıda ürünlerinden biridir. Kendinizi tavuğun tadına varmak istediğinizde her seferinde tek bir tarife tamamen güvenemeyeceğinizi anlamak önemlidir. Bunun için çeşitli şefler ve yemek eleştirmenleri, tavuğun mükemmel bir şekilde pişirilebileceği yemek ve tarif seçenekleri sunmuştur. Bu tür yemekler ve tarifler arasında kavrulmuş tavuk, dünyanın bir yerinde değil, çoğu bölgesinde oldukça talep görüyor. Ancak her seferinde dışarı çıkıp rosto tavuğa yatırım yapmak mümkün değildir ve sadece çok fazla yatırım gerektirmez, aynı zamanda hijyen ve sağlığı da garanti etmez..

Kızarmış Tavuk Tarifi Nasıl Yapılır?

Ya evde kolayca hazırlamak için basit ve kolay bir kızarmış tavuk tarifi alırsanız? Aşağıdaki rehberde evde yapabileceğiniz ve sevdiklerinizle birlikte afiyetle yiyebileceğiniz sulu kavrulmuş tavuk tarifi var. Aynı zamanda iyi hijyen ve sağlık sağlar. Kızarmış tavuğun nasıl yapıldığını görün ve başarılı sonuçlar elde etmek için deneyin..

Sulu Kavrulmuş Tavuk:

Gerekli Malzemeler:

  • Bütün Tavuk: 1, 3 pound, sakatatları çıkarıldı.
  • Margarin: ½ su bardağı.
  • Tatmak için biber ve tuz.
  • Soğan Tozu: tatmak, yaklaşık 1 çay kaşığı.
  • Kereviz Sapları: 1 (yaprakları alınmış).

Kızarmış Tavuk Hazırlama Yöntemi:

İlk önce, fırını yaklaşık 175 derece F olan yaklaşık 350 derece F’ye ısıtın. Ardından, tavuğu fırına koymanız gereken aşamaya kadar hazırlamaya dikkat etmeniz gerekir..

Bir kızartma tavası alın ve üzerine tüm tavuğu koyun. Bunu, tavuğun içine ve dışına bolca tuz ve karabiber serpin. Tavuğu kızartıp yerken tadının yavan olmaması için doğru kullandığınızdan emin olun. Şimdi soğan tozunu tavuğun üzerine aynı şekilde sürün ve bunu da içine ve dışına serpin..

Tavuk kavitesinde yaklaşık 2-3 yemek kaşığı margarin kullanın. Kalan margarini tavuğun dış kısmında, nereye konması gerektiğini düşünüyorsanız oraya koyun. Bunları organize bir şekilde düzenlediğinizden emin olun. Kereviz sapı şimdi 2-3 parçaya kesilmeli ve ardından tavuk boşluğuna yerleştirilmelidir..

Tavuk artık kavrulmaya hazırdır. Bu tavuk, önceden ısıtılmış fırına yaklaşık bir saat 15 dakika konulmalıdır. Sıcaklık yaklaşık 180 derece F/82 derece Santigrat olarak ayarlanmalıdır. Tavuk iyice pişip kızardıktan sonra yavaş yavaş ocaktan alınır..

Kavrulmuş sulu tavuk, şimdi eritilmiş margarin ve damlacıklar ile yağlanmalıdır. Şimdi tüm tavuğu bir alüminyum folyo ile iyice örtün ve misafirlerinize servis etmeyi planlamadan önce 30 dakika dinlendirin. Kesinlikle onlara tat alma duyularını geliştirmek için bir sebep verecek..

Hatırlanması Gereken İpuçları:

1. İstenilen sonuçları elde etmek için kullanılan tavuğun tamamen taze olduğundan emin olun..

2. Tavuk kavurmada en iyi tadı elde etmek için margarin iyi kalitede olmalıdır..

3. Fırın önceden ısıtılmalıdır, aksi takdirde tavuk çekirdekten yarı pişmiş halde kalır.

4. Sabır işidir ve tavuğun en az bir saat pişmesine izin vermeniz gerekir. Fırını tekrar tekrar açmak size olumsuz sonuçlar verecektir. Ayrıca pişirme sürecini ve fırının ısıtma sürecini de engelleyecektir..