Kaulų vėžys yra dviejų tipų pirminis ir antrinis kaulų vėžys. Pirminis kaulų vėžys iš pradžių prasideda kaulo ląstelėse, o antrinis kaulų vėžys – kitoje kūno dalyje, o vėliau plinta į kaulą. Ewingo sarkoma, osteosarkoma, chondrosarkoma ir piktybinė pluoštinė histiocitoma yra keletas įprastų pirminių kaulų vėžio atvejų.

kaulų vėžio priežastys ir simptomai

Žemiau turime mažai įžvalgų apie kaulų vėžį.

Pirminis kaulų vėžys:

Pirminis kaulų vėžys arba navikas gali būti suskirstytas į gerybinius navikus, kurie gali turėti nenormalų audinių augimą (neoplastinį), traumines, vystymosi, uždegimines ar infekcines priežastis ir vėžį. Osteoidinė osteoma, osteoma, osteoblastoma ir osteochondroma, enchondroma, aneurizma, pluoštinė kaulų displazija, milžiniškas kaulų navikas yra keletas pirminio kaulų vėžio pavyzdžių..

Antrinis kaulų vėžys:

Antrinį kaulų vėžį taip pat galima suskirstyti į piktybinį pirminį kaulų vėžį. Ewingo sarkoma, osteosarkoma, chondrosarkoma ir piktybinė pluoštinė histiocitoma yra keletas įprastų pirminių kaulų vėžio atvejų. Osteosarkoma yra labiausiai paplitusi kaulų vėžio rūšis, kuri dažniausiai išsivysto tarp jaunų suaugusiųjų ir vaikų. Po smegenų auglių ir leukemijos kaulų vėžys yra trečias pagal dažnumą vėžys tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės vaikų.

Chondrosarkoma paprastai išsivysto suaugusiesiems ir prasideda kremzlės ląstelėse, kurios vėliau pereina į kaulus. Ewingo sarkoma išsivysto dubens, šlaunies kaulo ar dubens srityje. Žmonės, jaunesni nei 20 metų, paprastai linkę susirgti šiuo vėžiu. Šiame straipsnyje pasakojama apie kaulų vėžio ligos priežastis ir simptomus.

Kaulų vėžio simptomai ir priežastys:

 Kaulų vėžio simptomai:

Simptomai paprastai yra tai, ką pastebi pacientas ir kurie padeda gydytojui tinkamai diagnozuoti ligą. Toliau pateikiami kaulų vėžio simptomai:

  • Patinimas paveiktoje zonoje.
  • Svorio netekimas neketinant jo numesti.
  • Pažeistoje vietoje galėjo išsivystyti masė.
  • Karščiavimas,
  • Šaltkrėtis,
  • Naktinis prakaitavimas
  • Skausmas kauluose, kuris gali padidėti, kai navikas didėja arba plinta į gretimas ląsteles.

Pernelyg didelis kaulų skausmas:

Pernelyg didelis kaulų skausmas yra vienas iš pagrindinių kaulų vėžio simptomų. Negalima tiesiog išlaikyti skausmo, kuris atsiranda, kai kenčia nuo kaulų vėžio. Kartu su dažnai pasitaikančiais stipriais skausmais yra didžiausia infliacija, kuri gali atimti miegą. Kartais skausmas yra toks stiprus, kad turėsite pasinaudoti kai kuriais vaistais ir skausmą malšinančiais vaistais. Nėra tokios namų terapijos ar namų gynimo priemonės, kuri galėtų sumažinti kaulų vėžio sukeltą kaulų skausmą.

Negalima tiesiog išvengti šio skausmo. Kartais šis skausmas yra kojose, o kartais – viršutinių kūno galūnių. Tai tikrai priklauso nuo žmogaus sugebėjimo jį išlaikyti. Žmogus tikrai gali susirgti, jei per tam tikrą laiką neišgydys šio vėžio. Dėl šio skausmo gali kilti rimtų problemų, nes tai gali būti daugelio kitų kaulų problemų sukilimo priežastis, pvz., Per didelis kaulų patinimas. Skausmas paprastai atsiranda paveiktoje vietoje ir palaipsniui plinta visame kūne.

Nuovargis:

Nuovargis yra dar vienas svarbus simptomas tarp daugelio kaulų vėžio simptomų. Žmogus patirs rimtų nuovargio problemų, jei praeina paskutinę kaulų vėžio stadiją. Jei tas asmuo neįsitikina, kad jo problema šiuo metu išspręsta, tada iš tikrųjų nieko daugiau jam nepadarysi, nes jo būklė pablogės. Šis simptomas yra dažnesnis vyrams nei moterims. Remiantis medicinine ataskaita ir neseniai atlikta apklausa, buvo pastebėta, kad Azijos ir Amerikos šalyse taip pat kaulų vėžio atvejų daugėja kiekvieną dieną ir tai reikia nutraukti. Net mirtys įvyksta dėl kaulų vėžio.

Svorio metimas:

Rimtas svorio netekimas yra vienas iš labiausiai tikėtinų kaulų vėžio simptomų. Galbūt jūs apie tai perskaitėte knygose. Už to slypi tik logika. Kai kurie sako, kad šis simptomas priklauso nuo žmogaus. Bet nieko panašaus nėra. Tiek lytis, tiek beveik įvairaus amžiaus žmonės patiria šį simptomą. Jei jūsų kaulai yra silpni, yra didelė tikimybė, kad būsite paveikti kaulų vėžio simptomų.

Dabar, kai sergate kaulų vėžiu, jūsų kaulai praras kalcio kiekį, o tai dar labiau juos silpnins. Yra tam tikras kaulų svoris, kuris padidėja kartu su kūno svoriu. Jei kaulo svoris sumažės, natūraliai žmogaus svoris taip pat sumažės ir tai gali būti tikrai blogai tiek vyrams, tiek moterims. Taigi nerizikuokite, tiesiog vartokite vitaminus.

Kaulų vėžio priežastys:

Pirminis kaulų vėžys nėra labai dažnas vėžys. Vyrai dažniau nei moterys serga kaulų vėžiu. Kaulų vėžio priežastys gali būti įvairios. Kai kurie iš jų yra paminėti žemiau:

1. Amžius:

Neįprasta, kad kaulų vėžys tikriausiai yra vienintelis jaunų žmonių vėžys. Osteosarkoma paprastai diagnozuojama jauniems suaugusiems ar paaugliams. Osteosarkoma taip pat gali pasireikšti vyresniems nei 60 metų žmonėms. Ewingo sarkoma yra dar viena kaulų vėžio rūšis, labai paplitusi tarp 10–20 metų amžiaus jaunuolių. Tačiau tai neapsiriboja tik šiais žmonėmis. Tai taip pat gali atsirasti tarp vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų. Veleno ląstelių sarkomos ir chondrosarkoma paprastai pasireiškia vyresniems nei 40 metų amžiaus suaugusiesiems.

2. Traumos ir smūgiai:

Klaidinga žmonių nuomonė, kad kaulų sužalojimas ar trankymas gali sukelti kaulų vėžį. Traumos iš esmės sukelia patinimą, kuris diagnozavus rodo jau buvusį vėžį. Be to, kaulai, susilpnėję dėl vėžio, gali būti jautrūs lūžiams ir lūžiams.

3. Vėžio gydymas:

Jei anksčiau buvote gydomas nuo vėžio, tikimybė susirgti kaulų vėžiu gali būti didesnė. Jei žmogus radioterapija gydomas labai ankstyvame amžiuje, jo rizika tapti kaulų vėžio auka padidėja. Gydymas didesnėmis chemoterapijos dozėmis taip pat padidina kaulų vėžio tikimybę. Be to, žmonės, kurie buvo gydomi minkštųjų audinių sarkoma ir retinoblastoma, taip pat padidina kaulų vėžio riziką.

4. Kitos kaulų ligos:

Kai kurios kaulų ligos, tokios kaip Pageto liga, padidina tikimybę tapti kaulų vėžio auka. Kitos kaulų ligos, tokios kaip chondrosarkoma, Ollier liga, taip pat padidina žmogaus kaulų vėžio riziką.

5. Genetiniai veiksniai:

Li-Fraumeni yra genetinė liga, kuri atsiranda šeimoje. Tai yra genų gedimo, kurį paveldi tėvai, rezultatas. Li-Fraumeni padidina įvairių vėžio, įskaitant kaulų vėžį, riziką. Retinoblastoma yra akių vėžys, kurį sukelia gedimai. Šis vėžys, gydomas chemoterapija ar radioterapija, sukelia osteosarkomą. Paveldima daugybinė egzostozė yra dar viena paveldima būklė, kuri gali padidinti kaulų vėžio tikimybę. Žmonės, kurių motina buvo diagnozuota krūties vėžiu, taip pat turi tikimybę susirgti kaulų vėžiu vėliau savo gyvenime.

6. Tautybė:

Nors neaišku kodėl, tačiau tyrimas parodė, kad Ewingo sarkoma yra labiau paplitusi tarp baltųjų amerikiečių nei juodaodžių amerikiečių, tai yra baltaodžiai amerikiečiai devynis kartus dažniau serga kaulų vėžiu nei juodaodžiai amerikiečiai..

7. Gimimas su išvarža:

Vaikai, gimę su išvarža, 3 kartus dažniau serga Ewingo sarkoma. Bambos išvarža dažniausiai atsiranda dėl raumenų susilpnėjimo aplink bambą. Mokslininkai mano, kad augant embriono raumenims dėl bambos išvaržos susidarančių veiksnių vaikas tampa labiau linkęs augti Ewingo sarkomą..

8. Jūsų tėvų profesija:

Kai kurie tyrimai parodė, kad jei vienas iš jūsų tėvų dirbo ūkyje arba jūsų motina gana ilgai praleido įmonėje, kol ji buvo nėščia, taip pat gali padidėti rizika susirgti Ewingo sarkoma. Vienas tyrimas taip pat parodė, kad pesticidų poveikis taip pat padidina tikimybę tapti kaulų vėžio auka.

9. Silpni kaulai:

Jei kauluose yra mineralų trūkumas, yra didelė tikimybė, kad kenčiate nuo kaulų vėžio simptomų. Tai yra viena iš galimų kaulų vėžio priežasčių. Žmogus gali labai susirgti, jei nevartoja tinkamų vitaminų, kurie turėtų maitinti kaulus. Kalcio praradimas iš organizmo taip pat gali būti kaulų vėžio priežastis.

10. Kaulų uždegimas:

Jei yra neapdorotas kaulų uždegimo atvejis, yra didelė tikimybė, kad asmuo kenčia nuo kaulų vėžio simptomų. Jei jūsų kūno kaulų uždegimo problema nebuvo išspręsta, jūs matysite kaulų vėžio simptomus. Tai gali būti rimta problema, todėl rekomenduojama jos nepaisyti.

Yra daug tyrimų apie tam tikrą ligą, o skirtingi tyrimai rodo skirtingus rezultatus. Taigi visi kaulų vėžio tyrimai gali būti nesusiję su jumis. Kaip žmonės sako, kad „tu esi unikalus“, taip kartais ir tavo liga. Todėl visada protinga pasikonsultuoti su gydytoju, kai matote ar jaučiate tam tikrą kūno ar kaulų anomaliją. Jūs taip pat turėtumėte vartoti reikiamus vaistus ir rekomenduojamus tyrimus, jei jūsų paprašys.