Ar jus kankina nugaros skausmai? Ar žinote to priežastį?

Nugaros skausmo priežastys

Skausmas apatinėje nugaros dalyje gali atsirasti dėl sąlygų, kuriomis juda kaulinis juosmens slankstelis, diskai tarp slankstelių, stuburo raiščiai ir diskai, nugaros smegenys ir nervai, apatinės nugaros dalies raumenys, dubens vidaus organai ir pilvas, o oda dengia juosmens sritį.

Nugaros skausmo priežastys:

Toliau pateikiamos 14 geriausių nugaros skausmo priežasčių.

1. Cauda Equina sindromas:

Cauda arklinis yra nugaros nervų šaknų pluoštas, atsirandantis iš apatinio nugaros smegenų galo. Žmonės, sergantys arklių uodegos sindromu, jaučia nuobodų apatinės nugaros dalies ir viršutinės sėdmenų dalies skausmą, be nuskausminimo (nejautros) sėdmenyse, lytiniuose organuose, taip pat ir šlaunyje. Kartais yra žarnyno ir šlapimo pūslės funkcijos sutrikimų. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

2. Nėštumas:

Papildomas kūdikio nešiojimo svoris gali papildomai apkrauti nugarą; papildomai interpretuoti apie nugaros skausmą nėštumo metu. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

3. Rūkymas:

lowbackpain_target_32971296_m_0

Tai gali būti dėl to, kad rūkymas sukelia audinių pažeidimus, kitaip rūkantys žmonės linkę gyventi nesveikiau nei nerūkantys. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

4. Išsipūtę diskai:

Diskai veikia kaip pagalvėlės tarp stuburo kaulų (slankstelių). Elastinga medžiaga diske gali išsipūsti, kitaip plyš, be to, spaudžia nervą. Vis dėlto galite turėti išsipūtusį ar kitaip plyšusį diską be nugaros skausmų. Disko liga dažnai randama, kai dėl kokių nors kitų priežasčių patiriate stuburo rentgeno spindulius. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

5. Jūsų biuro kėdė, kitaip sofos namuose:

Ilgą laiką būdami vienoje padėtyje, nesvarbu, ar sėdėtumėte biuro kėdėje, ar vairuotojo sėdynėje, ar kitaip stovėtumėte vienoje vietoje kaip darbo elementas, galite patirti nugaros skausmus. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

6. Nešioti sunkų pečių krepšį, kitu atveju rankinę:

Kurį laiką turite pakelti rankinės, rankinės ar dar sunkios piniginės svorį galinėje kišenėje, pakeisite stuburo kreivę, dėl kurios gali atsirasti nugaros skausmas, nes jie papildomai apkrauna stuburą ir gali sukelti apatinę nugaros dalį. skausmas. Tai yra viena iš nugaros skausmo priežasčių.

7. Artritas:

Sergantieji osteoartritu dažniausiai patiria klubų, kelių, rankų ir apatinės nugaros dalies sąnarių problemų. Kai kuriais atvejais stuburo stenozė gali išsiplėsti – erdvė apie nugaros smegenis susiaurėja.

8. Treniruotės nebuvimas, sėdimas gyvenimo būdas ir raumenų silpnumas:

Sėdėjimas gali sukelti svorio padidėjimą ir nugaros skausmo simptomus. Arba pratimai suteikia jums raumenų tonusą, kurio reikia norint išlaikyti nugarą, ir išlaikyti jį be skausmo. Padidinti nugarą padeda sumažinti stuburo įtampą ir sumažina traumų tikimybę.

9. Nenormalus stuburo kreivumas:

Jei stuburai susilenkia keistai, pacientas labiau linkęs patirti nugaros skausmą. Atvejis yra skoliozė, o stuburas pasisuka į šoną.

10. Raumenų kitaip raiščių patempimas:

Dažnas sunkus kėlimas, kitaip staigus nepatogus judesys gali įtempti nugaros raumenis kartu su stuburo raiščiais. Jei jūsų fizinė būklė yra silpna, nuolatinė nugaros įtampa gali sukelti skausmingus raumenų spazmus. Tai viena iš nugaros skausmo priežasčių.

11. Skeleto nelygumai:

Nugaros skausmas gali atsirasti, jei stuburas neįprastai išlenktas. Skoliozė – būsena, kai stuburas pasisuka į šoną, be to, gali sukelti nugaros skausmą, tačiau dažniausiai tik tada, kai skoliozė yra sunki.

12. Blogas čiužinys:

Neabejotinai čiužinys neatlaiko tikslių kūno dalių, o stuburas yra tiesus; yra didesnis pavojus pakilti nugaros skausmui.

13. Prasta avalynė:

Mes visi žinome, kad stiletai nėra geriausi batai jūsų nugarai. Tačiau protingi batai gali pakeisti jūsų eiseną ir nugaros skausmo vadovą, jei padai yra dėvimi, todėl būtinai padėkite atgal senus batus. Atminkite, kad tinkamumas yra gyvybiškai svarbus, kad jūsų avalynė, be pėdų skausmo, nesukeltų nugaros skausmo. Tai yra viena iš nugaros skausmo priežasčių.

14. Stresas ir depresija:

Specialistas mano, kad tai greičiausiai yra gyvenimo būdo mišinys (tampa sėslus, kai jus apima stresas, kitaip depresija), be to, tai, kad emocijos gali sukelti skausmą, jaučiasi blogiau.

Tikiuosi, kad aukščiau pateiktos nugaros skausmo priežastys jums yra naudingos.