Herpes yra gerai žinoma pernešama liga, kuri paprastai laikoma infekcija, kuri atsiranda, kai asmuo liečiasi su kitu asmeniu, kuris jau serga šia liga. Liga neturi būti perduodama iš tiesioginio fizinio kontakto. Naudojimasis viešuoju tualetu, kuriame herpeso ligonis galėjo naudotis anksčiau, herpesas gali būti perduodamas bet kuriuo metu per fizinį ar seksualinį kontaktą.

Herpeso priežastys ir simptomai

Seksualinis kontaktas yra dar vienas herpeso perdavimo būdas, nes tai yra infekcija ir yra daug priemonių, per kurias infekcija gali būti perduodama. Yra du ligos tipai hsv1, kuri yra paprastesnė ligos dalis, tačiau gali būti pernešama per odą ant odos. Tokiu atveju vaikai taip pat gali nukentėti nuo bučinio ar valgymo iš to paties dubenėlio ar lėkštės.

Antroji ligos dalis vadinama hsv2, kuri yra mirtingesnė. Ši liga praeina per lytinius santykius ir bus perduodama bet kuriam asmeniui, su kuriuo turite lytinių santykių, kol sergate šia liga. Šiuo metu būtinas medicininis gydymas. Nors liga yra gana nepadori, nes ji verda kaip infekcijos daugiausia apatiniuose jūsų kūno regionuose.

Herpes simptomai ir priežastys:

Šiame straipsnyje sužinosite apie herpeso priežastis ir simptomus.

Herpes priežastys:

Dažnai yra keletas priežasčių, kodėl mes susergame herpesu, kai kurios iš šių priežasčių yra žemiau.

1. Fizinis kontaktas:

Fizinis kontaktas su asmeniu, kuris jau serga herpesu, sukels ligą. Fizinis kontaktas su užkrėsta kito žmogaus kūno vieta sukels infekciją ant jūsų odos, todėl jūs išlaikysite ligą. Jei negydoma, herpesas gali toliau suskaidyti odą, dėl kurios ant odos gali išsiveržti raudoni užvirimai. Šiuo metu šie virimai gali ir pakenkti, ir niežėti.

2. Nevalingas kontaktas:

Kai valgote iš tos pačios lėkštės, kaip ir sergantis herpesu, ar naudojatės tualetu po herpeso sergančio paciento, yra 99% tikimybė, kad liga išliks jums pačiai. Kaip minėta anksčiau, herpesas yra infekcija, todėl herpesas, kaip ir visos kitos infekcijos, gali būti perduodamas per fizinį kontaktą, taip pat yra pernešamas vandeniu. Jei užkrėsto asmens kūno dalis paliečia tualeto sėdynę arba jei infekcija perkeliama ant čiaupo, infekcija lieka šiose terpėse. Kai naudojatės tualetu, jis patenka ant jūsų odos.

3. Seksualinis kontaktas:

Paprastai tai atsitinka tik žmonėms, kenčiantiems nuo pažangesnės herpeso versijos, dar žinomos kaip hsv2. Hsv2 veikia jūsų reprodukcinius organus, todėl lytinio akto metu ši liga gali būti perduodama iš vieno žmogaus į kitą. Ši liga, kaip ir daugelis kitų lytiškai plintančių ligų, gali būti skausminga, paprastai gydoma kelis mėnesius. Todėl, jei pastebite, kad ant jūsų kūno išsiveržia uždegiminės vietos, nedelsdami patikrinkite save, kad išvengtumėte skausmo.

4. Stresas:

Stresas yra vienas iš pagrindinių herpeso simptomų. Pernelyg didelis stresas gali paskatinti šios infekcinės ligos augimą, o jūs taip pat galite jį išplisti kitiems žmonėms. Yra daug būdų kovoti su stresu. Visi pirmiau aptarti simptomai visiškai skiriasi nuo šio. Stresas yra viena iš labiausiai paplitusių dirbančio žmogaus problemų. Su stresu susiduriame beveik kiekvieną dieną. Tačiau neleiskite kontroliuoti streso. Kovokite su tam tikromis natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip joga, miegas ir kt. Yra tam tikrų, kurie taip pat padeda išspręsti streso problemas.

5. Alkoholis:

Jei mokotės apie herpeso priežastis, turėtumėte žinoti vieną dalyką, kad per didelis alkoholio kiekis gali sukelti herpeso atsiradimą. Asmuo, priklausomas nuo alkoholio, turi didžiulę tikimybę susirgti skirtingais herpeso simptomais, palyginti su asmeniu, kuris nevartoja alkoholio, kaip ir ankstesnis.

6. Būti moterimi:

Patelės yra dažniausiai pasitaikančios herpeso rūšys. Šio viruso iš esmės turi moterys, todėl daugelis moterų užsikrečia herpesu nuo lytinio kontakto (aptarta anksčiau). Tai labai dažnas reiškinys ir jo negalima ignoruoti. Vyrai paprastai neužkrečia šios infekcijos. Patelės šia virusine infekcija suserga paveldėdamos arba dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, gyvena nehigieniškoje aplinkoje arba valgo nešvariose vietose. Tai yra viena iš pagrindinių herpeso priežasčių. Žmonės paprastai nežino šios konkrečios priežasties. Nereikia laikytis atstumo nuo merginų. Jei jums pasisekė, ji gyvens sveiką ir švarų gyvenimą be jokių infekcijų. Tai viskas, ko galite palinkėti kaip vaikinas.

7. Silpna imuniteto sistema:

Štai dar viena nežinoma priežastis, kuri yra viena iš svarbiausių herpeso priežasčių. Žmonės nežino, kad silpna imuninė sistema gali pritraukti herpeso virusą ir jūs galite užsikrėsti juo, o herpeso simptomai pradės pasireikšti. Kad imuninė sistema būtų tinkama, turėsite laikytis sveikos mitybos, mankštintis, tinkamai elgtis ir pan. Negalima tiesiog ignoruoti šios herpeso priežasties. Jei žmonės apie tai žino, jie patys gali sustabdyti to plitimą.

8. Paveldimumas:

Tai dar viena herpeso priežastis. Jei motina serga herpesu, ji gali užkrėsti savo vaiką šiuo infekciniu virusu. Trumpai tariant, ji gali perduoti infekcinį herpeso virusą savo vaikams. Tai yra viena iš labiausiai paplitusių herpeso priežasčių. Vaikas toliau vaikščios platindamas šį virusą per bet kokį kontaktą, nesvarbu, ar tai būtų seksualinis, ar savanoriškas. Vienas iš būdų išvengti herpeso yra pirmiausia gauti motiną ir imtis tinkamų priemonių, kad vaikai neužsikrėstų šia liga.

9. Simptomų ignoravimas:

Yra daug žmonių, kuriems herpeso simptomai pasireiškia gana anksti, nors jie nesiima iniciatyvos jų tikrinti ir tai yra viena iš pagrindinių herpeso priežasčių, nes jie gali toliau plisti virusą. Simptomai, tokie kaip infekcija išangės srityje ir pūslės burnoje, yra vieni iš dažniausių herpeso simptomų. Nors žmonės apie tai žino, yra keletas neatsargių aukų, kurių jie netikrina, ir tai vadinama simptomų ignoravimu. Remiantis tyrimais, buvo įrodyta, kad dėl tokių žmonių virusas plinta dažniau.

10. Silpnos nervų ląstelės:

Jei žmogus turi silpnas nervų ląsteles, tada jis lengvai užsikrės herpesu. Herpes virusas pateks į nervų ląsteles po pirminio patekimo į kūną. Be to, šie virusai gali užmigdyti nervų ląsteles. Nėra tinkamo herpeso gydymo. Jis gyvena su tavimi ir miršta su tavimi. Tas pats virusas gali sukelti daug žalos vidiniam kūnui, kai jis suaktyvinamas streso ir panašios veiklos pagalba. Virusas grįžta po tų pačių nervų ląstelių, sukeldamas pūsles.

Herpes simptomai:

Kartais yra tam tikrų požymių ir simptomų, kurie padeda suprasti, ar sergate herpesu, kai kurie iš jų yra išvardyti žemiau.

1. Uždegusi oda:

Herpes paprastai sukelia odos uždegimą apatinėje kūno dalyje, apimančioje kirkšnį, šlaunis, sėdmenis ir kartais viršutinę kūno dalį, įskaitant rankas, rankas ir veidą. Paprastas bučinys gali pernešti herpesą, nes net užkrėsto žmogaus seilės yra užkrečiamos.

2. Verda:

Staigus jūsų kūno veržimas, kuris niežti ir skauda, ​​yra įspėjamasis herpeso požymis, todėl gali būti ankstyvieji ligos požymiai. Virimas iš pradžių gali prasidėti kaip maži spuogeliai, kurie niežti. Tai gali atsirasti ant veido, kojų, kirkšnių ir laikui bėgant lėtai plisti per odą, kai infekcija plinta. Ši liga yra labai negraži, nes plinta tokiose vietose kaip burna, sukelia infekciją, dėl kurios skauda burną.

3. Karščiavimas:

Karščiavimas taip pat yra dar vienas pažengusios herpeso stadijos simptomas. Tai yra tada, kai herpes persikelia iš jūsų odos ir pradeda paveikti jūsų nervų ląsteles. Čia herpesas pradeda veikti pavojingai. Tai veikia nervus ir sukelia organizmo reakcijas. Pirmoji reakcija yra karščiavimas. Būtent čia kūno temperatūra pakyla iki tokio lygio, kad žmogus pradeda jausti pykinimą ir nuovargį.

4. Karščiavimo pūslės:

Kartu su virinimu karščiavimas sukels pūsles. Su karščiavimo pūslėmis jūs suprasite, kad sergate sunkia herpeso versija ir jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Šaltas audinys gali padėti kontroliuoti karščiavimą, tačiau kadangi ši infekcija veikia nervų ląsteles, niekas negali jos sustabdyti, išskyrus antibiotikus.

5. Lytinių organų pažeidimai:

Lytinių organų pažeidimai taip pat yra signaliniai herpeso požymiai. Pažeidimai yra genitalijų įpjovimai ar įbrėžimai, kurie kartkartėmis dilgčioja. Šis dilgčiojimas yra herpeso infekcijos plitimo pradžia. Lytinių organų pažeidimus dažniausiai sukelia seksualinis susidūrimas su užsikrėtusiu asmeniu. lytinių organų pažeidimai gali niežėti ir laikui bėgant išplisti į kirkšnį ir koją, nes liga pirmiausia yra infekcija.

6. Burnos opos:

Opos ar burnos opos taip pat yra herpeso atsiradimo požymis, herpes sukelia opas visame kūne, o kadangi burna yra anga, todėl herpes gali perduoti per seiles dėl galbūt bučinio. Burnos opos yra labai skaudžios ir gali trukti mėnesius, jei jos nebus gydomos. Taip yra todėl, kad dienos metu dulkės iš jūsų aplinkos neleidžia žaizdoms atsirasti dėl bakterijų. Šios bakterijos sukelia infekcijos plitimą per burną ant lūpų, o kartais ir iki smakro. Šiuo metu nėra kito būdo, kaip jį gydyti be ekspertų pagalbos. Herpes gali palikti jus lovoje daugelį mėnesių.

7. Sunkus gripas:

Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių herpeso simptomų. Užsikrėtus herpeso virusu, galima lengvai užsikrėsti dūmtraukiu. Tai nereiškia atsitiktinio karščiavimo. Užsikrėtęs virusu žmogus gali jaustis labai blogai. Daugelis žmonių, užsikrėtusių herpeso virusu, patyrė šį simptomą. Per tą laiką turėsite ypatingai pasirūpinti, kad apsisaugotumėte nuo sunkaus gripo. Siekiant kuo greičiau atsikratyti gripo, reikia imtis tinkamų priemonių.

8. Skausmingas šlapinimasis:

Didelis skausmas šlapinantis ne visada turi būti prostatos liaukos problema. Skausmą gali sukelti herpesas. Žmonės, nešiojantys virusą, šlapinimosi metu gali patirti nepakeliamą skausmą. Tai atsitinka beveik visiems herpeso infekuotiems pacientams.

9. Akių patinimas:

Paraudimas ir atsitiktinis patinimas yra herpeso simptomas, į kurį daugelis žmonių nekreipia dėmesio. Tai atsitinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Laipsniškas šio viruso plitimas organizme taip pat gali sukelti miglotą regėjimą ir kai kurias svarbias regėjimo problemas. Galima sakyti, kad nuo herpes laikinai apaksi. Taigi, kol esate užsikrėtę herpesu, pabandykite ypač rūpintis savo akimis. Niežtinčioms akims trinti nenaudokite nešvarių rankų. Niežėjimo pojūtis yra gana natūralus ir vienas iš svarbiausių herpeso simptomų, į kurį reikia atsižvelgti. Kai kurie gali tai supainioti su klimato pokyčių poveikiu akims.

10. Galvos skausmas:

Tai dar vienas populiarus herpeso simptomas. Žmonės, užsikrėtę herpeso virusu, kartais gali patirti stiprų galvos skausmą.

Norint veiksmingai gydyti ir atsikratyti šios ligos, herpesui reikia kruopščios medicininės priežiūros.

Šiame straipsnyje yra keletas geriausių herpeso priežasčių ir simptomų, kuriuos reikia turėti omenyje. Yra atvejų, kai tokie simptomai būdingi kitoms ligoms ar infekcijoms, ir žmonės galvoja apie tai kaip apie kažką kitą, bet ne apie herpesą. Štai kodėl rekomenduojama atidžiai išnagrinėti aukščiau aptartus dalykus.