Praėjusią vasarą, kai mano mamai buvo diagnozuotas inkstų akmuo, toks didelis kaip anties kiaušinis, gydytojo teigimu, inkstų akmuo yra gana žinoma sveikatos būklė, kuri paveikia ir vyrus, ir moteris, ir yra gana gydoma būklė, jei neatsižvelgiama į jos sunkumą..

Kasdien mūsų kūnas patiria daug toksinų ir nereikalingų mineralų, kurie kaupiasi mūsų kūne ir mūsų kūne, kad atsikratytų jų, nuplautų ar ištuštintų juos per šlapimą. Inkstų akmuo susidaro, kai vienas ar kai kurie iš šių toksinų ar mineralinių dalelių atsiskiria nuo šlapimo ir patenka ant inksto. Laikui bėgant šis mineralinių fragmentų ir dalelių nusėdimas tęsiasi tol, kol susikaupusi šių mineralų masė virsta uola.

Tyrimų metu mokslininkai atskleidžia, kad šis mineralas yra kalcio oksalatas, mineralinis junginys, turintis kristalinę struktūrą ir panašus į uolienų konsistenciją. Jei negydoma, šios sudėtinės struktūros gali išaugti iki tokio dydžio, kaip galiausiai gali plyšti inkstų sienelės.

Inkstų akmenų priežastys ir simptomai

Yra vamzdelis, vadinamas šlaplė, kuris jungiasi prie inksto, o kartais šie akmenys slysta ir pereina į šlaplės vamzdelį. Jei jis yra mažo pobūdžio, dažnai, paprasčiausiai pasitelkus vaistus, jis gali lengvai pasišalinti per kūną ir už jo ribų. Tačiau tai yra reta būklė, nes dauguma akmenų laukia kitų papildomų elementų, kol jie padidės. Nors labiausiai paplitusi akmens forma yra kalcio oksalatas, yra ir kitų rūšių akmenų susidarymo, priklausomai nuo mineralų nusėdimo kiekio. Pavyzdžiui, yra magnio amonio fosfato ir kalcio fosfato ir net šlapimo rūgšties.

Gydytojai sako, kad inkstų akmenligė dažnai yra dažna priežastis, o žmonės, dažniausiai sulaukę nuo jaunystės iki vidurio amžiaus, gali patirti tokią tikimybę. Laikotarpis paprastai yra didelis, nuo 20 metų iki 50 metų yra idealus laikas, net jei žmonės gali jį kentėti ir po tam tikro amžiaus.

Inkstų akmenų priežastys ir simptomai:

Inkstų akmenų priežastys:

Nors tiksli priežastis dar nėra stabilizuota, dažnai yra keletas priežasčių, susijusių su inkstų akmenlige:

1. Dehidratacija:

Dažnai pastebima, kad žmonės, gyvenantys karštame ir drėgname klimate, turi didesnę tikimybę rizikuoti inkstų akmeniu nei tie, kurie gyvena vėsiame vėsiame klimate. Karštas klimatas sukelia prakaitą ir šilumą, kuris yra tiesiogiai susijęs su vandens praradimu mūsų kūne, prakaito dėka arba dėl drėgno klimato su deginančiais saulės spinduliais. Dėl vandens trūkumo mūsų organizme šlapimas tampa koncentruotas ir tirštas, todėl geriant mažiau vandens šlapimas keičia spalvą. Ši koncentracija yra standi, todėl mineralai lengviau nusėda.

2. Požeminio vandens korekcija:

Net jei kas nors geria reikiamą kiekį vandens, jei jūs gyvenate netoli bet kokių mineralų telkinių arba jei po jūsų buveine esančioje žemėje yra didelis mineralų rezervuaras, tinkamas vartoti požeminis vanduo pats turi mineralų, patenkančių į jūsų sistema. Sistema filtruoja ir naudoja reikiamą kiekį, kad pašalintų nesvarbius. Šis procesas saugomas ir galiausiai sudaro akmenį.

3. Šlapimo rūgštis:

Žmonės, kenčiantys nuo didelio šlapimo rūgšties kiekio, dažniausiai tampa šlapimo rūgšties akmens auka. Kūnas suskaido tokius elementus kaip purinas ir susidaro didelė šlapimo rūgšties koncentracija, kai susidaro purino perteklius, todėl šlapimas yra rūgštus. Tai gali būti paveldėta iš jūsų ankstesnių kartų arba gali atsirasti dėl nepakankamo vandens kiekio organizme.

4. Hiperparatiroidizmas:

Esant tokiai situacijai, kalcio kiekis organizme sparčiai didėja. Inkstų akmenys yra tiesiogiai susiję su kalcio kiekiu mūsų organizme, nes kai kurios pagrindinės šių akmenų sudedamosios dalys yra kalcio oksalatas ir fosfatas.

5. Paveldimumas:

Inkstų akmenys taip pat gali būti susiję su paveldimumu ir genų generavimu. Paprastai jie vadinami cistino akmenimis, atsirandančiais dėl praeities šeimos ligos istorijos.

6. Krono liga ir nutukimas:

Krono liga gali būti pagrindinė inkstų akmenų priežastis. Ši būklė pripažįstama kaip uždegiminė situacija, sukelta tulžies latakų ar virškinimo trakto. Jis gali prasidėti bet kur nuo burnos iki kito kūno galo ir paprastai yra skausmo ir opinių dalelių. Nutukimas ir diabetas eina koja kojon ir padeda formuotis inkstų akmenims. Dažnai nutukę organizmai verčia organizmą išskirti insulino sultis, galbūt didesnę dozę. Per didelis insulino kiekis gali sukelti hiperinsulinemiją – būklę, palengvinančią kalcio akmenų susidarymą organizme.

7. Papildų vartojimas ir nėštumas:

Papildai čia paprastai reiškia kūną formuojančius baltymus ar vitaminus, kuriuos įterpiame iš išorės, kad greičiau pasiektume išplėšimo rezultatus arba tiesiog išlaikytume sveiką ir stiprų nėštumo metu. Tačiau papildai buvo susiję su inkstų akmenų priežastimis, kai papildomas mineralų ir druskų suvartojimas organizme gali sukelti mineralinių nuosėdų susidarymą inkstuose. Nėštumas gali būti gražus dalykas, kol nesužinosite, kaip nėščia taip pat gali padidinti tikimybę susirgti inkstų akmeniu. Paprastai tai grindžiama moters kūno pokyčiais, kurie gali pabloginti situaciją ir paskatinti akmenį formuotis. Galbūt tai yra papildomų mineralų buvimas, kurį jos kūnas sugeria, arba tiesiog dažnas šlapinimasis.

8. Inkstų kanalėlių acidozė:

Inkstų akmenligę sukelia inkstų kanalėlių acidozė arba RTA, kuri paprastai yra susijusi su inkstais ir nesėkmingas bandymas išleisti sukauptas rūgštis per šlapimą. Inkstų akmenis sukelia tai, kad inkstuose susikaupia rūgštis, kuri įstringa viduje ir taip sukietėja į uolieną.

9. Mitybos planai:

Jūsų kasdienė mityba turi didžiulį vaidmenį formuojant inkstų akmenis. Čia daugiausia kalbame apie nepastovius mitybos įpročius, lydimus per didelio riebalų, aliejaus ir riebalų vartojimo. Netinkamas maistas kelyje dažnai teikiamas pirmenybė sveikai mitybos lėkštutei, o jei taip ir toliau, gali atsirasti inkstų akmenų. Taip pat reikėtų vengti maisto produktų, tokių kaip šokoladas ar daug skaidulų turintys riešutai, nes juose yra oksalato, kristalinės medžiagos, mineralo, panašaus į kalcį, kuris skatina inkstų akmenų augimą.

10. Aukštas kraujospūdis ir UTI:

Pacientams, sergantiems aukštu kraujospūdžiu, dažnai kyla pavojus tapti inkstų akmenų auka. Aukštas kraujospūdis pažeidžia inkstų ląsteles, todėl inkstai negali atlikti įprastos funkcijos. Be filtravimo ar mainų, susikaupę mineralai ten įstringa ir susidaro inkstų akmuo. Šlapimo takų infekcija taip pat žinoma kaip šlapimo takų infekcija. Inkstų akmenų galimybės padidėja, jei turite nuolatinių UTI problemų.

Inkstų akmenų simptomai:

Kai kurie inkstų akmenų simptomai yra išvardyti žemiau, kad geriau žinotumėte:

1. Staigus diskomfortas:

Nors paskutinis lašas yra didžiulis skausmo epizodas, dažnai daugeliu atvejų skausmas trunka neilgai arba nėra nuolatinis, bet atsiranda ir kartojasi. Paprastai tai atsitinka, kai žmogus sėdi nepatogioje padėtyje, kuri sukelia perštėjimą.

2. Skausmas vyrų lytyse:

Tai daugiausia susiję su vyrų lytimi, kai vienas iš daugelio inkstų akmenų simptomų taip pat gali tapti našta jūsų sėklidėms, nes aštrus šaudymo skausmas dažnai vargina jus blogiausiais laikais. Esant tokiam jausmui, geriausia kreiptis į medicinos pagalbą. Tas pats pasakytina ir apie subtilų skausmą varpos srityje, kuris gali būti jūsų kūnas, pasakantis apie lėtą inkstų akmenų susidarymą..

3. Karščiavimas ir šaltkrėtis:

Karščiavimas yra tik viena iš dažniausiai pasitaikančių inkstų akmenų problemų, kai gali pasireikšti aukšta kūno temperatūra, o tai yra visiškai natūralu. Tačiau esant aukštai kūno temperatūrai, stuburą lydi ryškūs šaltkrėtis, dėl kurio kartkartėmis drebate. Tai yra tada, kai išlieka dar viena problema, kai jūsų kūno energija visiškai nutekėja, todėl esate silpnas ir silpnas.

4. Pykinimas ir vėmimas:

Jus gali įveikti pernelyg stiprus pykinimas, kurį taip pat galima traktuoti kaip inkstų akmenų ženklą. Dažnai po valgio galite pajusti pykinimo jausmą, tačiau tai dar labiau pablogina vėmimas, kuris iš tikrųjų pasireiškia po pykinimo jausmo, paliekant žarnyną ir visiškai nusilpus. Tai yra paprastas simptomas ir jo negalima ignoruoti.

5. Šlapinimosi sunkumai:

Inkstų akmenų simptomai ankstyvoje stadijoje gali pasireikšti šlapinimosi sunkumais. Čia dažnai matome, kad šlapinimosi procesą gali sutrikdyti galimas kanalo šaudymo skausmas.

6. Degimo pojūtis:

Tai dar vienas dažnas simptomas, kai dažnai šlapinantis gali lydėti deginimo pojūtis jūsų organuose ir aplink juos. Tai taip pat gali būti pagrindinė UTI priežastis, kuri galiausiai leistų susidaryti inkstų akmenims.

7. Šlapimo keitimas:

Dažnai sveiko žmogaus šlapimas yra skaidrus ir neturi nešvaraus kvapo, tačiau, atsižvelgus į inkstų akmenį, dažnai atrodo, kad šlapimas pakeičia spalvą į rudą, rausvą arba geltoną. Tai taip pat gali būti pagrindinė priežastis, kodėl turėtumėte pasirūpinti vandens kiekiu organizme. Tinkamo vandens trūkumas organizme gali pakeisti šlapimo spalvą. Kartu su juo lydi sodrus amoniako kvapas.

8. Dažnas šlapinimasis:

Kai atsiranda inkstų akmuo, žmogus dažnai jaučia poreikį palengvėti ir kartais gali jaustis neaiškus. Nuolatinis jausmas, kad reikia šlapintis, gali būti tik praeinantis jausmas. Kitais atvejais šlapinimasis iš organizmo išsilieja dalimis.

9. Skausmas:

Nors inkstų akmenys paprastai nerodo daug simptomų, vienas mirtiniausių inkstų akmenų simptomų yra nepakeliamas skausmas. Dažnai žmogus atsibunda aušros plyšyje, raižydamasis tokio nepakeliamo skausmo, kad gali net apalpti dėl tokio nepaprasto skausmo jausmo. Tokiu atveju žmogus turi būti nedelsiant hospitalizuotas ir gydomas. Paprastai tai atsitinka, kai susikaupęs mineralinis akmuo palieka inkstus ir praeina per šlaplę. Tai vadinama inkstų diegliais ir paprastai prasideda nuo blogos nugaros dalies ar apatinės nugaros dalies skausmo, kuris greitai padidėja.

10. Šlapimo problemos:

Su inkstų akmenimis atsiranda absoliučiai neišvengiama problema, kai sunku šlapintis. Inkstų akmenys dažnai yra susiję su didesniu baltųjų kraujo kūnelių buvimu, ir čia mes kovojame su ta pačia idėja, kai pūlių šlapimą nurodome kaip inkstų akmenų požymį. Dažnai šlapime galite pamatyti baltą pūlį, kuris iš tikrųjų yra jūsų baltųjų kraujo kūnelių išsiskyrimas. Labiau mus glumina kraujo tekėjimas per šlapimą. Tai labai retas atvejis, tačiau jis vis dar laikomas inkstų akmenų simptomais. Čia kraujas gali būti matomas kartu su šlapimu ir kartais gali lydėti aštrių skausmo pojūčių. Tokiais momentais reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl medicininės pagalbos.