Ankstyvieji niežų požymiai ir simptomai:

Niežai yra užkrečiama odos infekcija, kurią sukelia erkė. Erkė yra parazitas, kuris palaidojasi po šeimininkų oda ir veisiasi. Tai yra pagrindinė nekontroliuojamo niežėjimo pojūčio priežastis. Tai visų pirma su vandeniu susijusi liga ir daugeliu atvejų pernešimas įvyksta tiesioginio sąlyčio su oda metu.

Erkių judėjimas pirmiausia sukelia niežėjimo pojūtį ir yra priežastis, kodėl gydymas trunka šiek tiek ilgiau nei tikėtasi. Niežai dažniausiai plinta nuo erkių, įstrigusių po nagais, nes anksčiau subraižė paveiktą vietą. Jis gali netiesiogiai plisti per daiktus, įskaitant patalynę, drabužius ir pan. Niežai taip pat gali plisti iš lytinių santykių, nepaisant latekso prezervatyvo naudojimo.

Žinomi simptomai yra,

Dažni suaugusiųjų ir vaikų niežų simptomai

Odos pažeidimai:

Oda rodo mažų vabzdžių įkandimų požymius. Tai panašu į spuogus, pūsles ar uodų įkandimus. Iš pradžių auga tokiose srityse kaip keliai, pažastys, alkūnės, riešai. Oda taip pat gali parausti ir atsirasti opų dėl įbrėžimų.

Urvo ženklai:

Daugeliu atvejų yra S formos takelis, kuris yra toks mažas, kad jį galima nepastebėti. Šis urvas yra erkės judėjimo po oda ženklas. T dažniausiai randama tarp pirštų ir kojų pirštų. Kai be jokios ypatingos priežasties yra stiprus ar nepakeliamas niežėjimas, reikia apsvarstyti niežą. Kuo greičiau patek į gydytojo vietą.

Scaly pleistrai:

Jūsų į bėrimą panašūs pokyčiai gali toliau augti, formuojant nelygius odos iškilimus ir pleiskanojančią odą. Tai taip pat gali atrodyti kažkas panašaus į egzemą.

Apkeptos dėmės:

Ant odos susidaro plutos, dažniausiai pilkšvos spalvos. Tai atsitinka, kai esate užsikrėtę labai sunkia niežų forma, vadinama pluta arba Norvegijos niežai. Jame gyvena tūkstančiai erkių. Niežėjimas gali būti ne per didelis, bet jei ant odos atsiranda tokių spalvotų dėmių, kreipkitės į gydytoją!

Vaikams:

Kai kuriais atvejais vaikams bėrimas plinta visame kūne. Jie išsiveržia ant vaiko delnų, padų ir net galvos odos. Niežėjimas yra toks varginantis ir erzinantis vaikams. Jie gali atsisakyti valgyti ar miegoti.

Tai gydoma gydytojo paskirtu losjonu ar kremu. Dėvėkite švarius drabužius, nuplautus antiseptiniu skysčiu. Taip pat gali būti skiriami vaistai nuo niežėjimo. Visa šeima turėtų būti gydoma vienu metu, kad būtų išvengta pakartotinio užkrėtimo. Vaisto vartojimo metu gali atsirasti niežulys, tačiau tai nereiškia užkrėtimo.