Žarnyno vėžys, dar žinomas kaip gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, išsivysto tiesiojoje žarnoje arba storojoje žarnoje (jos yra storosios žarnos dalys). Šio vėžio atveju nenormalus ląstelių augimas nurodo vietą ir plinta per jūsų kūną. Žarnyno vėžys dažniausiai atsiranda dėl gyvenimo būdo pokyčių, amžiaus, nutukimo, rūkymo, gėrimo ir daugybės priežasčių..

žarnyno vėžio simptomai

Paprastai tai atpažįstama atliekant biopsiją, o po to pacientui atliekamas medicininis vaizdas, siekiant išsiaiškinti, ar liga išplito į kitas jo kūno dalis, ar ne. Skardinės, kurios neplinta už storosios žarnos sienelių, dažniausiai yra išgydomos, tačiau priešingu atveju gydytojai tik stengiasi pagerinti gyvenimo sąlygas ir simptomus.

Žarnyno vėžio simptomai ir priežastys:

Štai jums vadovas apie pagrindines žarnyno vėžio priežastis ir simptomus, kurie padės sužinoti, kokia yra jūsų būklė susirgus vėžiu.

Žarnyno vėžio simptomai:

Štai žarnyno vėžio požymiai ir simptomai.

1. Kraujas išmatose:

Paprastai tai yra pirmasis simptomas. Kiti seka paskui. Kraujavimas iš tiesiosios žarnos gali būti kartu su skausmu arba ne. Kartais kraujavimas atsiranda dėl per didelio kūno įkaitimo, tačiau jei manote, kad tokios priežasties nėra, geriausia ieškoti daugiau simptomų. Dėl to jūsų kūnas gali išmesti raudonuosius kraujo kūnelius ir organizmui nepakanka, o tai gali sukelti anemiją. Kartais taip pat gali atrodyti, kad jūsų žarnyne nėra išmatų ir kad dar turite praleisti daugiau.

2. Skausmas:

Jūs galite jausti skausmą, kai tuštinatės tiesiojoje žarnoje, pilve ar centrinėje pilvo zonoje. Jei skausmas atsiranda be priežasties arba nesumažėja pavartojus vaistų, tai tikrai laikas pasitikrinti.

3. Jūsų žarnyno pokyčiai:

Jei pastebite tokius pokyčius, kaip dažnas noras tuštintis, arba įprastų išmatų įpročių pokyčiai, pvz., Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, arba jaučiate išsipūtimą aplink bambos sritį. Pykinimas taip pat gali pakilti su šiuo simptomu.

4. Svorio netekimas:

Jei nerandate jokio svorio netekimo paaiškinimo ir tai lydi pirmiau minėti simptomai, labai būtina juos aptarti su gydytoju. Svorio netekimas taip pat lydi silpnumo ar išsekimo jausmą be jokios priežasties.

5. Skausmas nugaroje:

Kartais dėl per didelės žarnyno infekcijos apatinėje nugaros dalyje gali atsirasti skausmas. Tai reiškia, kad žmonės, kenčiantys nuo apatinės nugaros dalies problemų, gali dėl to kaltinti savo žarnyno vėžį. Kartu su nugaros skausmais gali būti stiprių fizinių skausmų ir apatinėje kūno dalyje.

6. Staigus įprastų žarnyno įpročių pasikeitimas:

Gali atsirasti staigių įprastų žarnyno funkcijų pokyčių. Pavyzdžiui, žarnyno vėžio auka gali susidurti su skrandžio skausmais, kurie nėra įprasti. Kartais skausmas tampa nepakeliamas ir galima sakyti, kad tai yra vienas iš pagrindinių žarnyno vėžio simptomų. Žmonės, sergantys žarnyno vėžiu, taip pat gali susidoroti su kai kuriais išmatų pokyčiais. Tai yra žarnyno vėžio simptomai, kurie gali padėti jums nustatyti, ar sergate juo, ar ne.

7. Tiesiosios žarnos problemos:

Dažnai žarnyno vėžio aukos skundžiasi įtampos jausmu tiesiojoje žarnoje. Šios dalies skausmas padidėja, jei neatkreipiate į tai dėmesio ir nekreipiate dėmesio. Galima sakyti, kad tai yra vienas iš labiausiai matomų žarnyno vėžio simptomų. Žmonės, kenčiantys nuo žarnyno vėžio, taip pat susiduria su tam tikru skausmu pilvo srityje.

8. Pilvo gumbas:

Dažnai pilvo dalyje atsiranda gumbas ir tai yra vienas iš labiausiai matomų žarnyno vėžio simptomų. Gali būti atvejų, kai tokį gabalėlį reikia pašalinti chirurginiu būdu, o tai yra daug skausmingesnė procedūra.

9. Virškinimo problemos:

Kartu su virškinimo problemomis gali būti daug kitų žarnyno vėžio simptomų, tokių kaip viduriavimas ir pykinimas. Nevirškinimas ir kiti panašūs padariniai gali būti laikomi vienu iš pagrindinių žarnyno vėžio simptomų.

10. Anemija:

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – anemija taip pat gali būti laikoma viena dažniausių žarnyno vėžio pasekmių. Tai reiškia, kad jūsų organizme sumažėjo raudonųjų kraujo kūnelių kiekis.

Dauguma šių simptomų yra labai panašūs į kitas žarnyno ligas ar problemas, todėl dažnai nepastebimi. Todėl gydytojai pataria atlikti patikrinimą ir patikrinti, ar nėra šios ligos. Atranka yra būtina vyresniems nei penkiasdešimties metų žmonėms, kad būtų išvengta šios baisios ligos tikimybės ir net jei tai padarysite, ją galima diagnozuoti ir gydyti kuo anksčiau.

Žarnyno vėžio priežastys:

Čia paminime keletą pagrindinių žarnyno vėžio priežasčių ar priežasčių:-

1. Skrandžio infekcijos:

Skrandžio infekcijos gali sukelti žarnyno vėžį. Kartais mikrobai gali pakenkti jūsų imuninei sistemai, o tai gali rimtai pakenkti žarnyno funkcijoms. Taigi galima teigti, kad skrandžio infekcijos yra viena iš galimų žarnyno vėžio priežasčių.

2. Amžius:

Amžius neabejotinai lemia žarnyno vėžį. Žarnyno vėžys gali atsirasti dėl amžiaus. Žarnyno vėžio simptomai dažniausiai pastebimi ir dažniausiai pastebimi vyresnio amžiaus žmonėms. Mažiems vaikams ir paaugliams tai paprastai įtakos neturi.

3. Genetika:

Kaltinti genetiką šiuo atveju yra visiškai priimtina. Kalbant apie žarnyno vėžį, genetika vaidina didžiulį vaidmenį ir, galima sakyti, yra viena iš pagrindinių žarnyno vėžio priežasčių. Žarnyno vėžio mikrobai ir simptomai gali būti perduodami genetiškai.

4. Dieta:

bloga ir nesveika mityba gali būti atsakinga už žarnyno vėžio atsiradimą. Jei žmogaus mityba susideda iš greito maisto, be baltymų ar sveiko maisto, yra didelė tikimybė, kad jis susidurs su skirtingais žarnyno vėžio simptomais.

5. Rūkymas:

Remiantis naujausiais tyrimais, buvo pastebėta, kad grandinės rūkaliai yra pagrindinės žarnyno vėžio aukos.

6. Alkoholis:

Taip pat galima sakyti, kad besaikis alkoholio vartojimas yra viena pagrindinių žarnyno vėžio priežasčių.

7. Nutukimas:

Galima sakyti, kad kai kurios svorio problemos yra viena aktualiausių žarnyno vėžio priežasčių. Žmogus, kenčiantis nuo žarnyno vėžio simptomų, gali įtarti savo nutukimą.

8. Mažesnis fizinis aktyvumas:

Tingėjimas taip pat gali sukelti žarnyno vėžį. Jei nesudeginate riebalų arba neatliekate tinkamos fizinės veiklos, gali būti, kad susiduriate su žalingiausiais žarnyno vėžio simptomais.

9. Virškinimo problemos:

Jei žmogus turi kokių nors virškinimo problemų, jis turi daug galimybių sumažinti skirtingus žarnyno vėžio simptomus.

10. Šeimos istorija:

Net jei jūsų motina ar tėvas neturi jokių žarnyno vėžio problemų, vis tiek yra tikimybė susirgti įvairiais žarnyno vėžio simptomais, jei kas nors iš jūsų šeimos sirgo žarnyno vėžiu.