Žmonės iš viso pasaulio tam tikru gyvenimo momentu kenčia nuo galvos skausmo. Kai kurie žmonės kenčia nuo galvos skausmo tris ar keturis kartus per savaitę, kai jų gyvenimas yra šiek tiek sunkus. Galvos skausmas paprastai atsiranda dėl per didelio smegenų krūvio. Paprastai galvos skausmas yra lengvas ir sustoja po tam tikro laiko. Kelios valandos poilsio ar lengvi vaistai yra viskas, ko reikia žmogui, kenčiančiam nuo galvos skausmo, kad atsikratytų dirginimo, tačiau labai retais atvejais galvos skausmas gali būti nepakeliamas ir sukelti sąmonės netekimą. Šie stiprūs galvos skausmai paprastai atsiranda dėl jau egzistuojančių sveikatos sutrikimų, tokių kaip migrena ir sinusai.

Galvos skausmo priežastys

Jei galvos skausmas išlieka ilgiau nei du kartus, būtina kreiptis į gydytoją, nes yra keletas priežasčių, sukeliančių galvos skausmą. Sunkus peršalimas taip pat gali sukelti pasikartojantį galvos skausmą, kurį sukelia kaukolėje susikaupusios gleivės. Peršalimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmogus kenčia nuo galvos skausmo ir gali būti išspręstas gal šiltu kompresu ar įkvėpus garų. Visais šiais atvejais geras poilsis, svarbiausia miegas yra tai, ko reikia, kad būtų galima išspręsti galvos skausmo problemą.

Galvos skausmo priežastys ir simptomai:

Šiame straipsnyje mes nurodėme pagrindines galvos skausmo problemos priežastis ir simptomus, kurie kartais būna sunkūs. todėl, prieš pradėdami rimtai elgtis, turite įgyti tam tikrų žinių apie galvos skausmą.

Galvos skausmo priežastys:

Žemiau pateikiamos kelios galvos skausmo priežastys, kurios padės geriau suprasti šią problemą.

1. Kosulys ir šaltis:

Kosulys ir peršalimas yra pagrindinė galvos skausmo priežastis. Dėl peršalimo smegenyse susikaupia gleivių, o tai stipriai spaudžia kaukolę, manoma, kad slėgis yra stiprus, poveikis yra lengvas ir gali būti pašalintas naudojant lengvus vaistus ir įkvėpus garų. Garai leidžia retinti membranos gleives taip, kad sumažėtų slėgis.

2. Per daug krūvio:

Pasirengimas virš lūžio taško yra vienas blogiausių galvos skausmo veiksnių. Gana erzina, kai po sunkios darbo dienos grįžtate namo su galvos skausmu, kad padidintumėte nuovargį. Nuovargis sukels galvos skausmą, nes šiuo metu jūsų kūnas, ypač jūsų smegenys, sunaudojo didžiąją dalį savo energijos ir dabar signalizuoja, kad kūnas ilsisi. Jei šiuo metu nepailsite, labai tikėtina, kad dėl poilsio trūkumo jums skaudės galvą.

3. Infekcija:

Paprastai infekcija nesukelia galvos skausmo, tačiau kai infekcija paveikia jūsų sinusus, labai tikėtina, kad ji sukels galvos skausmą. Infekcijos sutrikdo smegenų veiklą, sukelia spaudimą, o tai savo ruožtu sukelia galvos skausmą. Infekcijos, sukeliančios galvos skausmą, gali trukti ilgiau nei dvi ar tris dienas, todėl būtinas medicininis gydymas.

4. Migrena:

Migrena yra problema, su kuria kenčia vienas iš penkių žmonių. Tai sukelia nosies sinusų liaukų uždegimas. Migrena dažniausiai yra pažangesnė sinuso versija, o žmonės, kenčiantys nuo migrenos, dažniausiai vartoja vaistus, tačiau svarbiausia, kad žmonės, kenčiantys nuo migrenos, linkę į galvos skausmą. Vaistas sumažina šį simptomą, bet ne visada.

5. Trauma:

Trauma pasauliečių kalba reiškia skausmą, kurį sukėlė neseniai įvykęs susidūrimas, kai buvo pažeista kaukolė. Lengvas smegenų sukrėtimas, sukėlęs galbūt nelaimingą atsitikimą ar susidūrimą, yra dar vienas gerai žinomas galvos skausmo būdas. Visiems žinoma, kad jei sergate smegenų sukrėtimu, gydytojų diagnozė sako, kad artimiausias kelias dienas gali skaudėti galvą. Šie galvos skausmai yra normalūs ir nekelia didelės grėsmės pacientui.

6. Miego sutrikimas:

Viena dažniausių galvos skausmo priežasčių yra miego sutrikimas. Žmogus gali patirti galvos skausmą, jei jis nemiega tinkamai. Miegas yra būtinas elementas ir gali sukelti psichikos sutrikimą, jei žmogus nepakankamai miega. Miego sutrikimas yra vienas iš tų dalykų, kuris efektyviausiai gali sukelti galvos skausmą. Miego trūkumą taip pat lydi akių patinimas, skrandžio sutrikimas ir kt.

Norėdami tai išgydyti, venkite pernelyg didelio streso ir neskaitykite siaubo istorijų ar žiūrėkite siaubo filmų prieš miegą. Miego sutrikimą galima lengvai išgydyti, ryte užsiimant joga. Tačiau yra keletas asanų, kurios suteikia geresnį miegą, jei jos atliekamos prieš miegą.

7. Raudonasis vynas:

Narkomanai žino, apie ką čia kalbama. Alkoholis yra viena iš natūraliausių galvos skausmo priežasčių. Visi apie tai žino. Tačiau raudonasis vynas yra pavojingesnis nei bet kuri kita alkoholio rūšis. Raudonasis vynas gali sukelti galvos skausmą, nors jis yra naudingas širdžiai. Pabandykite jį pakeisti natūraliomis vynuogių sultimis, tai yra, atėmus alkoholį. Be alkoholio, kitas raudonojo vyno turinys taip pat gali pakenkti galvai ir sukelti atsitiktinį žmonių mąstymo gebėjimo slopinimą, dėl kurio skauda galvą. Dėl tos pačios priežasties dauguma alkoholikų turi bendrą problemą – galvos skausmą.

8. Mažesnis fizinis aktyvumas:

Galvos skausmą gali sukelti netinkama kraujo cirkuliacija į galvas. Tai gali atsirasti dėl netinkamo fizinio krūvio. Fizinė veikla, tokia kaip treniruotė, padeda priversti kraują visame kūne. Jei žmogus nesportuoja tinkamai arba visai ne, jis ar ji negalės tinkamai aprūpinti galvos, kad tai dar labiau sukeltų galvos skausmą. Šiuo metu laukiami beveik visi išsilavinę asmenys, nes tai yra viena iš labiausiai žinomų galvos skausmo priežasčių.

9. Praleistas maitinimas:

Praleistas maistas gali būti galvos skausmo priežastis. Jei jo kūnas nėra aprūpintas tinkamu maistu, galvos skausmas yra tik pradžia. Smegenys yra nervinio audinio organas, todėl tinkamai funkcionuoti jam reikia šiek tiek energijos ir maisto. Maiste taip pat yra vaisių sulčių, kurios skatina galvos kraujotaką. Jei žmogus nepakankamai aprūpina savo organus maistu, galvos skausmai yra gana dažni. Galva sprogs, jei jos nemaitinsite reikiamu maistu.

10. Perdirbti patiekalai:

Perdirbtas maistas jums netinka. Pavyzdžiui, gatavame maiste yra kenksmingų elementų ir labai mažai faktinio baltymų kiekio. Tai tikrai kenkia jums ir gali jaustis tikrai blogai. Tai sugadins jūsų fizinę būklę ir gali būti galvos skausmo priežastis. Anksčiau buvo aptarta, kad labai svarbu aprūpinti organizmą tinkamu ir geru maisto kiekiu. Taigi, remiantis šia koncepcija, jei aprūpinsite savo audinius, raumenis ir organus netinkamu ir perdirbtu maistu, tai bus blogai tik jums.

Galvos skausmo simptomai:

Žemiau yra keletas galvos skausmo požymių ir simptomų:

1. Skausmingas skausmas:

Paprastai galvos skausmas prasideda skausmingu skausmu vienoje ar keliose galvos šonuose esančiose šventyklose. Skaudantis skausmas sako, kad jūsų smegenys pamažu išeikvoja visas jėgas ir dabar joms reikia poilsio. Paprastai galvos skausmo galite išvengti ilsėdamiesi, kai skauda skausmą. Kai atsibundate žvalus, skausmas išnyks, taip pat ir galvos skausmas.

2. Šalta:

Kai kenčiate nuo peršalimo, turite žinoti, kad galvos skausmas tam tikru momentu bus natūralus. Šaltis ir galvos skausmas eina koja kojon. Dėl šalčio smegenyse kaupiasi gleivės, o tai savo ruožtu sukelia galvos skausmą dėl spaudimo, kurį sukelia gleivės.

3. Sutrikusi koncentracija:

Kai pastebite, kad negalite panaudoti savo dėmesio tam tikram dalykui arba susikaupti neįmanoma, nes smegenys yra per daug pavargusios, būkite pasirengę galvos skausmui, jei per daug stengsitės susikoncentruoti į kažką, kai negalite visiškai susikaupti.

4. Pykinimas:

Pykinimas paprastai yra pagrindinis galvos skausmo požymis. Kai susiduriate su vidutiniu pykinimu dėl per didelio krūvio ar per daug laiko praleidę saulėje, labai tikėtina, kad kažkada padidės jūsų laikinosios skilties skausmas, kuris yra pagrindinė smegenų spaudimo sritis . Šiuo metu tik poilsis ir lengvi vaistai gali padėti sumažinti šį skausmą.

5. Švelnus jautrumas šviesai ir triukšmui:

Kai pabundate iš miego ir pastebite, kad šviesa kenkia akims, arba jei kraštutinė šviesa, pavyzdžiui, žiūrėjimas į saulę, sukelia skausmą jūsų šventyklose, migrena yra didelė tikimybė. Migrena yra pagrindinis galvos skausmo taškas. Jautrumas atsiranda tik tada, kai jutimo smegenų sritys yra silpnos ir linkusios į skausmą.

6. Skausmingas tirpimas:

Skausmingas tirpimas reiškia silpną nuolatinį skausmą, kuris padidina viršvalandžius, jei negydomas. Paprastai tai atsiranda dėl miego trūkumo ir yra lengvai gydoma. Nėra didelių problemų, kai žmogus susiduria su tokia galvos skausmo forma, nes ją galima pailsėti. Norint išspręsti šią problemą, žmogui reikia greito, mažiausiai vienos valandos miego.

7. Kaklo skausmas:

Be skausmo galvos šone, kaklo skausmas taip pat yra dažnas galvos skausmo simptomas. Galva jausis dar blogiau, o kakta taip pat gali būti pažeista. Skausmas prasidės nuo apatinės kaklo dalies ir tęsis per visą kaklą. Tai vienas iš labiausiai tikėtinų galvos skausmo simptomų. Moterys šį skausmą patiria dažniau nei vyrai, ir tai vėlgi yra vienas iš tų atvejų, kai jūs turite gerti skausmą malšinančius vaistus ar bet kokį kitą paskirtą vaistą skausmui mažinti..

8. Kalbėjimo sunkumai:

Jei jums sunku kalbėti be gerklės ar burnos problemų, nepriimkite šios sąlygos kaip savaime suprantamo. Galbūt patirsite pernelyg didelio galvos skausmo stadiją. Šis simptomas pastebimas tiek vyrams, tiek moterims ir net vaikams. Jei skauda galvą, negalėsite kalbėti tinkamai ar taip, kaip tai darote. Ši sąlyga jiems atrodys labai bloga. Tai bus asmenys, kurie paprastai daug laiko praleidžia kalbėdami telefonu kaip savo pašaukimą.

Šią fizinę būklę galima išgydyti darant asanas ir kalbantis su kitais žmonėmis apie jų problemą. Žmonės gali pagalvoti, kad turite kalbėjimo sutrikimų. Geras šio simptomo dalykas yra tai, kad jis yra laikinas ir išliks tik kelias dienas, kol galvos skausmo problema bus pašalinta.

9. Sumišimas ir per didelis mieguistumas:

Tai dar vienas galvos skausmo simptomas. Jei galvos skausmas, žmogus patirs sutrikusią proto būseną. Jei tai yra simptomas, skausmas prasidės galvos gale. Negalėsite tinkamai mąstyti, taip pat spręsite daugybę kitų susijusių sveikatos problemų, tokių kaip mieguistumas.

Mieguistumas reiškia miego trūkumą, kurį taip pat sukelia galvos skausmas. Žmogus negalės tinkamai miegoti, jei jam skauda galvą. Šis punktas įrodo, kad galvos skausmas gali pabloginti jūsų gyvenimą. Dėl miego trūkumo ir sumišusios bei skaudančios galvos negalėsite sutelkti dėmesio į darbą ar studijas. Jei jis nebus ištaisytas, būklė pablogės. Patartina pasirinkti tinkamus vaistus. Šią fizinę būklę taip pat galima gydyti atlikdami tinkamą jogą.

10. Jautrumas šviesai ir triukšmui (padidėjęs):

Tas, kuris gyvenime patyrė galvos skausmą, žinos apie šią būklę. Tai reiškia, kad padidės jūsų šviesos ar garso pojūtis, o tai jums nebus naudinga. Dėl to jūsų galva skaudės daug daugiau, o jūsų būklė blogės kiekvieną dieną. Tai yra vienas blogiausių galvos skausmo simptomų ir jį patirs beveik visi. Gelbėtojo šiuo atveju nėra.