Kai kalbame apie šizofrenija, mes daugiausia kalbame apie smegenų sutrikimus, kurie puola smegenis ir veikia netinkamai. Tai labai reta liga, pažeidžianti smegenis. Būdamas lėtinis procesas, jis lėtai progresuoja, tačiau kai jis patenka į sistemą, jį sunku gydyti ar atsitraukti. Tai gali būti apibūdinama kaip psichikos sutrikimas, apimantis amžiaus ribą vėlyvoje paauglystėje arba senatvėje, pageidautina vyresniems nei 55 metų. Ankstyvas suaugimas taip pat yra labai stiprus laikas paveikti ligą. Pirmas dalykas, kurį jums daro šizofrenija, yra sunaikinti jūsų protinius sugebėjimus ir iškreipti jūsų mintis, verčiant jus manyti, kad tam tikri kliedesiai yra tiesa, o tam tikros haliucinacijos yra tikros..

Tai visiškai išjungia žmogaus smegenis taip, kad žmogaus emocijos tampa atsitiktinės. Jų mintys ir įsitikinimai yra sugadinti, nes jų gebėjimas suvokti tikrovę yra sunaikinamas. Todėl jie pasiduoda savo pasauliui ir taip į tai įsitraukia, kad realybė jiems atrodo miglota. Jie nebepažįsta kažkada pažįstamų veidų, jiems sunku prisiminti tikslius santykius, kuriuos jie turėjo anksčiau, ir pamiršta buvimą. Taigi, nors ir reta liga, šizofrenija gali užimti visą jūsų esybę ir gyventi bejėgiškai, tik tuščiomis mintimis. Jie paverčia drąsų žmogų nuolankiu.

Šizofrenijos priežastys ir simptomai

Tačiau tai, kad žmonės lygina šizofrenikus su asmenimis, kurių asmenybė suskaldyta, yra visiškai neteisingas sveikatos būklės vaizdas. Tai psichozė, psichinė liga, liga, kuri žaidžia su smegenimis, sunaikina pusiausvyrą ir harmoniją, kurią smegenys kadaise palaikė. Dėl to gali būti stebimos įvairios asmenybės, tačiau tai visiškai nevalingas refleksas, neturintis nieko bendra su paties žmogaus žiniomis. Vieną akimirką jie atrodo normalūs ir gerai laikosi savyje, o kitą akimirką jie kalbasi su įsivaizduojamais balsais, kurie užtikrina jūsų egzistavimą. Tokie veiksmai sugadina ir emocinį žmogaus stabilumą.

Šizofrenijos priežastys ir simptomai:

Šiame straipsnyje bus paaiškinta, kokios yra pagrindinės šizofrenijos priežastys ir simptomai.

Šizofrenijos priežastys:

Lėtinė liga nėra lengvai išgydoma, tačiau dažnai yra keletas priežasčių ar priežasčių, kurios, jei jos nebus laikomasi, padės išvengti šizofrenijos spąstų.

1. Vaikystės trauma:

Gydytojai atskleidė, kad dažnai praeityje buvo atvejų, kai vaikystėje patirtos traumos buvo šizofrenijos priežastis vėlesniais metais, pageidautina jaunam suaugusiam ar vėlyvam paaugliui. Šie vaikystės atvejai turi didelį poveikį smegenims, todėl spėjama, kad pacientas patyrė rimtą psichinę žalą prieš tai, kai ši būklė atsirado. Tai dažnai apima sunkią traumą dėl tėvų smurto ar pernelyg didelių patyčių, emocinės ar seksualinės prievartos. Tai yra keletas pagrindinių priežasčių, dėl kurių jūsų pacientas gali sirgti šizofrenija.

2. Piktnaudžiavimas narkotikais:

Piktnaudžiavimas narkotikais tebėra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl neturtinga siela tampa šizofrenijos auka. Narkotikai, švirkščiami, šniokščiami ir piktnaudžiaujami, dažnai vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant jūsų sutrikimus, ypač aplink smegenis. Narkotikai paprastai suteikia jums aukštumą, kai nuslystate nuo realybės į savo vietą, kur viskas yra gražiau. Tęskite piktnaudžiavimo narkotikais epizodus, kol vieną dieną nebegrįšite į realybę.

3. Aplinka:

Aplinka, kurioje gyvenate, vaidina svarbų vaidmenį nustatant jūsų gyvenimo būdą. Pasaulis yra užimta vieta, kur rami aplinka yra tik fantazijos scenarijus. Tačiau jei jūs visada gyvenate streso ir plėšikavimo aplinkoje, kai aplinkiniai jus traukia atgal ir sukelia papildomą stresą, yra tikimybė, kad vieną dieną jūsų smegenys tiesiog nebegaus spaudimo. mažas tamsus depresijos vakaras gali paversti jus šizofreniku.

4. Alkoholis:

Pernelyg didelis alkoholio vartojimas gali sukelti šizofreniją ir tai yra viena iš populiariausių šizofrenijos priežasčių. Žmonės, kenčiantys nuo įvairių šios ligos simptomų, gali kaltinti ne tik piktnaudžiavimą narkotikais ir su aplinka susijusias problemas, bet ir alkoholį. Rekomenduojama (žmonėms, kurie beveik reguliariai vartoja alkoholį) nustoti gerti daug alkoholio turinčių gėrimų. Tai ne tik trukdys jų smegenims, bet ir sumažins įvairias su smegenimis susijusias funkcijas, kurios dar labiau išlaikys kūną sveiką. Kai kurie iš labiausiai bauginančių šios ligos simptomų neabejotinai gali prarasti jūsų smegenų kontrolę.

5. Kitos smegenų problemos:

Asmuo, kuris susiduria su tam tikromis smegenų problemomis, bus didžiausia įvairių šizofrenijos simptomų auka. Jei žmogus susiduria su anksčiau vyravusiomis smegenų problemomis, yra didelė tikimybė, kad jis lengvai susidurs su įvairiais šios ligos simptomais. Jei yra tikras, kad žmogus bus dažniausia šios ligos auka, jei jis taip pat turi tam tikrų neuronų problemų. Šiems žmonėms rekomenduojama konsultuotis su gydytojais ir šios srities specialistais. Šios ligos simptomai niekada neturėtų būti ignoruojami, kitaip jie gali pasukti blogai.

Šizofrenijos priežastys

6. Centrinės nervų sistemos problemos:

Jei žmogus turi tam tikrų centrinės nervų sistemos problemų, yra didelė tikimybė, kad jis susidurs su skirtingais šizofrenijos simptomais. Tai yra viena iš galimų šios ligos priežasčių ir gali atsitikti beveik visiems. Reikėtų ypač rūpintis savimi, jei jie patiria skirtingus šios ligos požymius ir simptomus. Žmonės, išgyvenantys žalingą šios ligos stadiją, turi imtis atitinkamų ir veiksmingų priemonių.

7. Vaikystė:

Paprastai vaikai yra pagrindiniai šios ligos aukos. Vaikų jaunimo protas gana lengvai pasireiškia šios ligos simptomais ir galima sakyti, kad tai yra viena iš pagrindinių šizofrenijos priežasčių. Jei dėl šios ligos susiduriate su rimtomis problemomis, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją. Žodžiu, nuo šių simptomų nepabėgsi, nes jie yra tikrai kenksmingi ir gali sukelti ligą.

8. Ankstyvieji efektai:

Kartais dėl šios ligos atsiradimo gali būti kaltinami ankstyvieji simptomai. Žmogus susirgs dėl skirtingų šizofrenijos simptomų dėl nežinojimo veiksnio. Kai kuriems žmonėms simptomai pradeda pasireikšti ankstyvoje stadijoje ir jie linkę į tai nekreipti dėmesio dėl kokių nors priežasčių. Tai gali būti viena iš galimų priežasčių.

9. Nėštumo stresas:

Įrodyta, kad kartais nėštumo stresas gali lengvai sukelti skirtingus šizofrenijos simptomus. Tai yra viena iš galimų šios ligos priežasčių ir ji gali labai susilpnėti. Tai paveiks protą ir taip pat dalyvaus sprendimų priėmimo procese.

10. Prenataliniai veiksniai:

Gali būti, kad yra keletas prenatalinių veiksnių, kurie gali būti laikomi atsakingais už šizofrenijos atsiradimą. Yra tam tikrų prenatalinių veiksnių, dėl kurių moteris gali susidurti su baisiausiais šios ligos simptomais.

11. Nėštumo spąstai:

Šizofrenija gali atsirasti net tada, kai esate motinos įsčiose, dar nematę žemės šviesos. Dažnai šizofrenijos liga gali atsirasti dėl motinos infekcijos ar su tuo susijusių dalykų. Kadangi tai lėtinė ir piktybinė liga, reikia laiko, kad ji klestėtų ir augtų vaiko viduje, o ankstyvoje paauglystėje simptomai pradeda ryškėti. Jei esate nėščia ir susidūrėte su kokia nors infekcija, įsitikinkite, kad kūdikis yra kruopščiai patikrintas, kad jis būtų saugus.

Šizofrenijos simptomai:

Įprasti šizofrenijos požymiai ir simptomai, pastebėti palaipsniui, yra šie:

1. Haliucinacijos ir kliedesiai:

Girdėti balsus, įsivaizduojamus pokalbius, atskirti save nuo visuomenės akių, neįtikėtinai nauji elgesio pokyčiai yra keletas įprastų šizofrenijos haliucinacijų. Kai mes kalbame apie kliedesius, žmogus praranda protinį protą, kuris padeda jai atskirti tikrovę nuo jos sukurto pasaulio. Ji pasiduoda savo pasauliui, kuriame niekas iš tikrųjų jai neatrodo tiesa. Atsiskyrimas nuo žmonių pablogina savijautą, nes leidžia jam augti ir plėstis.

2. Atsitiktinės emocijos:

Kalbant apie emocijų demonstravimą, šizofrenikui tai gali būti per sunkus darbas. Paprastai jiems sunku parodyti tinkamas emocijas reikiamoje vietoje, nes jie nekontroliuoja savo emocijų. Juokas ir verkimas jiems gali būti tik sumaištis, todėl ten, kur jie turėtų juoktis, jie gali verkti ir atvirkščiai.

3. Neigimas:

Blogiausia šizofrenija sergančio paciento dalis yra ta, kad jie visada neigia tai, kad jie serga ir blogai laikosi. Dėl to artimiesiems ir šeimai sunkiau padėti jiems vartoti vaistus, nes jie jaučiasi visiškai gerai ir neleis jiems šerti vaistų..

4. Atskyrimas:

Socialinis atskirtis gali būti dar vienas simptomas. Jei pacientas pamažu išeina iš aplinkinių socialinių sluoksnių ir vis daugiau laiko praleidžia savo prietaisuose, įtariate neišvengiamą.

5. Santykių problemos:

Žmogus, susidūręs su šizofrenijos stadija, susidurs su rimtomis emocinėmis problemomis. Tai gali būti tikra ištekėjusio ar santykių turinčio žmogaus problema. Vienas iš santykių partnerių turės neigiamų minčių apie kitų buvimo vietą. Šio simptomo aukų yra daug ir galima sakyti, kad tai yra vienas iš labiausiai paplitusių šizofrenijos simptomų. Kartais atvejis tampa toks žalingas ir sudėtingas, kad žmonėms nelieka nieko kito, kaip pasikonsultuoti su vyriausiuoju gydytoju, kuris sprendžia emocines ir pykčio valdymo problemas (psichiatras).

Šizofrenijos simptomai

6. Žvilgsnis:

Tarp visų šizofrenijos simptomų tai yra labiausiai paplitęs ir yra nemažai aukų, kurios sako, kad žmogus ne tik kontroliuoja save ir savo protą. Žmogus gana ilgai žiūrės į ką nors ar į kurį nors asmenį, o tai pirmąjį gali išties trikdyti. Yra daug šios ligos simptomų, bet nieko panašaus į šį.

7. Koncentracijos problemos:

Žmogui bus sunku susikoncentruoti į kažką, kai jis serga šizofrenija. Taip pat bus ir kitų panašių problemų, įskaitant psichinės būklės praradimą arba grubų elgesį su kuo nors be jokios konkrečios priežasties. Taip pat bus atvejų, kai asmuo vaikščios ar keliaus be konkrečios proto būsenos, o tai reiškia, kad jis net neįsivaizduoja, kur eis. Tai gali būti tikrai kenksminga bet kam.

8. Netinkamas juokas:

Jei norite žinoti apie skirtingus šizofrenijos simptomus, tai turėtumėte žinoti. Asmuo susidurs su problemomis, susijusiomis su juoku ar net verkimu. Jis arba ji negalės tinkamai juoktis, taip pat kils problemų dėl kalbėjimo sunkumų.

9. Ekstremali reakcija į kritiką:

Asmuo, sergantis šizofrenija, dažniausiai dirgs. Tas asmuo negalės nieko lengvai priimti, nes turi psichinę būseną, kai jis manys, kad viską ir viską, ką jūs sakote apie tą asmenį, nukentėjusysis (kuris kenčia nuo šizofrenija). Kartais žmogus susidurs su kai kuriais simptomais, kurie taip pat gali sugadinti jo fizinę būklę, nes visi žinome tą logiką, kad jei protas neteisingas, kūnas taip pat neveiks tinkamai.

10. Užmaršumas:

Žmogus, sergantis šizofrenija, užmiršta. Jis arba ji susidurs su tam tikromis problemomis, kai reikia ką nors prisiminti, nes jo protas jo atsisako ir jis negalės į nieką susikoncentruoti.