Kai kalbame apie kiaušides, dažniausiai kalbame apie moterišką lytinę liauką arba seksualinę būtybę. Kiaušidės yra neatskiriama moterų reprodukcinės sistemos dalis, kur kiekvieną mėnesį formuojasi ir išsiskiria kiaušinėliai, kurie yra apvaisinami, kad susidarytų kūdikiai, kuriuos priglaudžiame devynis mėnesius, arba suyra menstruacijų pavidalu. Kiaušidės yra vienintelis šių kiaušinių gamintojas ir laikytojas, kuris vėliau išsiskiria per kiaušidės galvą, sujungtą su vamzdeliu, vadinamu kiaušintakiu, kuris baigiasi gimdoje.

Kiaušidžių cistos simptomai ir priežastys

Skysčiu užpildytas maišelis dažnai susidaro moters kiaušidėse, kurias dengia plonas sluoksnis arba siena. Šis maišelis pripildytas skystis apibūdinamas kaip kiaušidžių cista. Tiesą sakant, gydytojai sako, kad bet koks kiaušidžių folikulas, užaugantis didesnis nei 2 cm, gali būti vadinamas cista. Tačiau šios cistos yra labai dažnos. Tyrimai ir apklausos parodė, kad šios cistos yra labiau paplitusios moterims, išgyvenančioms reprodukcinius metus. Tačiau jie yra gerybinio pobūdžio, kaip ir visiškai nekenksmingi, ir juos galima lengvai išgydyti.

Paprastai yra įvairių tipų kiaušidžių cistos. Geltonkūnio cista susijusi su kiaušinio išsiskyrimu. Dažnai išleistas kiaušinis praeina per kiaušintakius ir apvaisinamas, kad susidarytų blastocista. Jei ne, jis suyra. Folikulas, iš kurio buvo išlaisvintas kiaušinis, vadinamas geltonkūniu. Nors natūralus procesas reikalauja, kad jis suskaidytų ir išnyktų, kartais jis gali prisipildyti skysčių ir kraujo ir išlikti.

Cistadenoma yra navikas, atsirandantis kiaušidėse, kuris gali būti net 12 colių. Dažnai, kai vidinis kraujavimas atsiranda iš cistos, būklė vadinama hemoragine cista. Taip vyksta įvairūs kiaušidžių cistos tipai ir poveikis.

Paprastai kiaušidžių cista veikia daugelį įvairaus amžiaus moterų, paprastai vadinamų funkcine ar paprasta cista. Atliekant ultragarsą diagnozės metu, šios cistos primena mažus burbuliukus kiaušidėse ir dažniausiai yra funkcinio tipo, tai yra, atsiranda be jokių ankstesnių ligų ar infekcijų, kurios ją skatina. Jie yra labai gydomi ir nėra vėžiniai, nebent jie pastebimi kiaušidžių vėžio laikotarpiu.

Kiaušidžių cistos simptomai ir priežastys:

Šis straipsnis supažindins jus su pagrindinėmis kiaušidžių cistos priežastimis ir simptomais, kurie padės sužinoti, kokia jūsų būklė, kai jus užpuolė ši kiaušidžių cista.

Kiaušidžių cistos priežastys:

Kai kurios pagrindinės priežastys ar priežastys, dėl kurių atsiranda kiaušidžių cista, yra šios:

1. Nereguliarus menstruacinis ciklas:

Dėl šios cistos dažniausiai reikia kaltinti funkcines cistas, nes jos tiesiogiai sprendžia menstruacijų problemas. Jei merginos ciklas yra nereguliarus, kai menstruacijos kartais praeina per mėnesį ir įvyksta du kartus kitą mėnesį arba nuolat keičiasi laikas, pvz., Persikelia nuo pirmo mėnesio iki paskutinio, gali atsirasti kiaušidžių cistos. Tačiau tai nėra vėžinės cistos ir kartais praeina savaime. Tačiau ankstyvaisiais mėnesinių ciklo sutrikimais dažnai pasitaiko, todėl neklyskite.

2. Nevaisingumas:

Moterų nevaisingumas gali būti pasikartojančių kiaušidžių cistų, atsirandančių jūsų kiaušidėse, priežastis, iki kurios atsiranda ir vėl atsiranda kasmet. Tačiau tai paprastai yra gerybinis pobūdis, tačiau prailginti augančią cistą nėra gera idėja. Cista reikia pasirūpinti prieš pat išsilaikant kiaušidėse per ilgai, kad ji taptų vėžiu. Jaunesnio amžiaus moters nevaisingumas yra tikrai sunki problema, todėl ji peržiūri tam tikrus vaistus, kad įsitikintų, jog jos nevaisingumas gali būti panaikintas. Šie vaistai, ypač tie, kurių sudėtyje yra gonadotropino, taip pat gali būti kiaušidžių cistų priežastis.

3. Pakaitinė hormonų terapija:

Bėgant amžiui, dažnai moterys patiria pakaitinę hormonų terapiją ir jūs nežinote, bet jūsų kiaušidžių cistos yra tiesiogiai susijusios su šiais hormonų pakeitimo procesais. Terapija apima tam tikras priemones ir vaistus, kurie gali sukelti problemų kiaušidėse, galiausiai formuojant cistą.

4. Nutukimas ir dykinėjimas:

Nors nutukimas yra pagrindinė kiaušidžių cistos atsiradimo priežastis, beprasmybė čia reiškia seksualinius veiksmus, kuriuos daugelis moterų pristabdo, kai tik pradeda senti. Šis ilgas sausas nenaudojamų lytinių hormonų laikotarpis kiaušidėse tampa surūdijęs. Dabar kiaušidės turėtų gaminti daugiau šių lytinių hormonų, kurių jie negamina. Tai gali sukelti kiaušidžių cistas.

5. Šeimos istorija:

Žinoma, paveldimas genų ir ląstelių perdavimas gali būti priežastis, kodėl jūsų šeimoje yra daug moterų, sergančių kiaušidžių cista..

6. Amžius:

Amžius yra viena iš labiausiai tikėtinų kiaušidžių cistos priežasčių. Jei ieškote kiaušidžių cistos priežasčių, amžius yra vienas iš lemiančių veiksnių. Jei moteris yra vyresnė nei 40 metų, ji turi didelę tikimybę pamatyti kiaušidžių cistos požymius ir simptomus. Tai taip pat būdinga moterims iki 30 metų. Tai dažnai siejama su per dideliu skausmu ir vidiniu kraujavimu. Negalima tiesiog ignoruoti šios priežasties, nes tai yra viena iš labiausiai paplitusių kiaušidžių cistos priežasčių.

7. Totipotencinė lytinė ląstelė:

Yra daugiau nei vieno tipo kiaušidžių cista. Dermoidinė cista atsiranda dėl šios priežasties. Dažnai cista išsivysto iš pirminės oocitų gemalo ląstelės ir gali atsirasti ir kitų gemalų turinčių ląstelių, o tai gali dar labiau padidinti kiaušidžių cistos tikimybę. Buvo pastebėta, kad dermoidinėse cistose yra plaukuose, kauluose, odoje, audiniuose ir tt. Ji taip pat yra dantyse. Paprastai jie gaminami iš kiaušinius reprodukuojančių ląstelių ir nėra kitos išeities, išskyrus operaciją, jei norite ją pašalinti.

8. Laikotarpio problemos:

Kai kurios moterys turi problemų dėl mėnesinių. Kai kurioms moterims menstruacijų procesas sustoja ir joms didelė tikimybė susirgti kiaušidžių cistos simptomais. Kiaušidžių cista taip pat atsitinka tiems, kurie turi rimtų problemų dėl tokių laikotarpių kaip infekcija ir kiti panašūs nemalonumai.

Buvo priežasčių, kai moterys, kurioms mėnesinės mėnesinės, kenčia nuo kiaušidžių cistos. Moterys, kenčiančios nuo tokių laikotarpio problemų, turėtų nedelsdamos kreiptis į šios srities ekspertą.

9. Menopauzė:

Kita dažna kiaušidžių cistos priežastis yra menopauzė. Moterys, išgyvenusios menopauzę, gali sirgti kiaušidžių cista. Šios problemos buvo trumpai aptartos aukščiau (ankstesnis punktas), tačiau čia mes plačiai diskutuosime apie menopauzę. Menopauzę galima apibūdinti kaip etapą, kai moteris nustoja turėti menstruacijų. Ta moteris taip pat praranda galimybę pastoti natūraliai. Šiame etape mėnesinės pradeda retėti, o vėliau moteris apskritai nustoja patirti menstruacijas. Kai kurioms moterims buvo pastebėta, kad mėnesinės staiga sustojo.

10. Kitos priežastys:

Yra daug kitų priežasčių, galinčių sukelti ar sukelti kiaušidžių cistą. Moteris gali kentėti nuo kiaušidžių cistos simptomų, tačiau į juos nekreipia dėmesio. Na, tai gali būti greito šios rūšies ligos plitimo priežastis ir gali pakenkti ir jūsų fizinei būklei. Pasak gydytojų, rūkymas buvo laikomas viena iš galimų kiaušidžių cistos priežasčių. Moteris, kuri gana dažnai rūko grandinėje ar net rūko, gali patirti kiaušidžių cistos simptomus jaunystėje. Nutukimas yra dar viena svarbi priežastis tarp visų kiaušidžių cistos priežasčių ir jos negalima ignoruoti.

Kiaušidžių cistos simptomai:

Šios cistos dažnai turi požymių ir simptomų. Jie yra:

1. Svorio padidėjimas:

Kai viename iš pagrindinių kūno organų atsiranda sunkumų, svoris keičiasi, ar tai gerai, ar blogai. Nors paprastai vėžys sumažina didelę jūsų svarų dalį, cistos padės jums priaugti to paties, dėl kurio stebuklingai priaugsite svorio. Vėlgi, nutukimas yra kiaušidžių cistos priežastis.

2. Skausmas kopuliacijos metu:

Tai dažnai paveikia moteris vaisingo ar jauno amžiaus, kai jų seksualiniai veiksmai yra daug dažnesni nei senatvė. Jei lytinių santykių metu pastebite skausmą, kurio anksčiau nebuvote, yra tikimybė, kad jums išsivysto ar jau atsirado kiaušidžių cista. Tai apibūdinamas kaip aštrus apatinės pilvo dalies skausmas, kuris išlieka kiekvieną kartą, kai atliekate seksualinius veiksmus.

3. Menstruacijų problemos:

Kai kiaušidėse yra kiaušidžių cista, jūsų kiaušidės pradeda netinkamai veikti. Štai kodėl menstruacijų metu gali atsirasti skausmas, kuris yra nepanašus į įprastus menstruacijų spazmus. Tuomet pulsuojantį skausmą dabar pakeis aštrus dilgčiojantis skausmas, net kai jums mėnesinės. Tai taip pat gali lydėti nenormalų kraujavimą dideliu kiekiu.

4. Šlapinimosi problema:

Ta pati problema yra šlapinimosi metu. Šlapinantis gali kilti sunkumų, todėl labai svarbu kuo greičiau atlikti patikrinimą.

5. Pilvo pūtimas, patinimas (per didelis skausmas):

Moteris patirs stiprų pilvo skausmą, kai kenčia nuo kiaušidžių cistos. Moteris patirs stiprų skausmą apatinėje pilvo dalyje, kol kenčia nuo kiaušidžių cistos. Pilvo pūtimas ar patinimas pilvo srityje yra gana dažnas reiškinys ir tai atsitinka be jokių amžiaus barjerų.

6. Skausmingas lytinis aktas:

(Šis punktas buvo aptartas aukščiau, bet trumpai. Šioje pastraipoje aprašomos skausmingos lytinių santykių problemos.) Kai moteris patiria kiaušidžių cistos simptomus, ji turėtų nutraukti lytinius santykius, kol ji nebus visiškai išgydyta. Jei planuojate ar ketinate užsiimti seksualine veikla, pasakykite „ne“ savo jaudinantiems hormonams, nes tai gali būti skaudi patirtis. Šiame etape bet kokia seksualinė veikla bus susijusi su didžiuliu skausmu. Jei kiaušidžių cistos metu moteris užsiima kokiu nors seksualiniu planu, tai gali pasirodyti jums skaudi patirtis.

7. Pykinimas ir vėmimas:

Jei bet kuriuo ir beveik bet kuriuo paros metu jaučiate vėmimo simptomą, tai nėra normalu. Galbūt kenčia nuo kiaušidžių cistos.

8. Skausmas apatinėse šlaunyse:

Apatinėse šlaunyse bus per didelis skausmas, ir tai yra vienas iš pagrindinių kiaušidžių cistos simptomų. Jei moteris kenčia nuo kiaušidžių cistos, tai gana įprasta, kad ji ar ji patirs stiprų skausmą apatinėje šlaunų dalyje. Šis skausmas yra labai kenksmingas, nes skausmas kils iš apatinės nugaros dalies.

9. Dubens skausmas:

Taip pat bus skausmas dubens dalyje. Kiaušidžių cistos metu moters dubens dalis paprastai yra viena labiausiai paveiktų sričių. Dubens skausmas gali būti tikrai erzinantis, nes gali atsirasti bet kuriuo paros metu ir tai tęsis iš eilės. Jokiu būdu negalima išvengti šio skausmo, nes jis yra natūralus ir gana akivaizdus, ​​kai kenčia nuo kiaušidžių cistos.

10. Krūties jautrumas:

Kitas dažnas kiaušidžių cistos simptomas yra krūtų jautrumas. Moterys, vyresnės nei 35 ar 40 metų, dažniausiai patiria šį simptomą. Tarp visų kiaušidžių cistos simptomų šis yra labiausiai paplitęs. : Moteris tai labiausiai pajus vidutinio dydžio krūtimi ar įnoringu kūnu. Krūtyse atsiras suglebęs efektas, ir daugelis moterų tuo nusivils, nes tai yra vienas geriausių dalykų apie moterį. Kai kurių gydytojų ir šios temos ekspertų teigimu, daug rūkančios ar geriančios moterys labiausiai patirs šį simptomą. Oda aplink krūtinę taps laisva. Yra daug būdų, kaip moteris gali užkirsti kelią krūtų nukritimui. Jei tinkamai tyrinėsite internetą, pamatysite, kad yra daugybė namų gynimo priemonių, kurias galima naudoti ar taikyti, kad būtų išvengta krūtų suglebimo..