Galvos skausmą visi jaučia tam tikru momentu. Tai skausmas, jaučiamas aplink kaklą ir galvą, daugiausia aplink šventyklas.

Galvos skausmas yra labiausiai stresą sukeliantis skausmas. Su juo labai sunku dirbti. Negalite atsitraukti nuo darbo kaip pasiteisinimo. Tačiau daugelis iš mūsų, suaugusiųjų, naudoja tai kaip pasiteisinimą išeiti iš situacijos. Pavyzdžiui, mūsų vaikas verkia eiti žaisti, jūs pateisinate, kad jums skauda galvą ir negalite atvykti. Mažieji mokosi iš mūsų. Jie taip pat teisinasi, kad bėga nuo namų darbų ir darbų.

Tačiau neturime ignoruoti jų mielų pasiteisinimų. Kartais tai gali būti tikras skausmas. Vaikų galvos skausmas niekuo nesiskiria nuo suaugusiųjų. Vaikai jaučia tą patį skausmą ir stresą, tačiau galvos skausmo trukmė ir intensyvumas skiriasi.

Kokios yra vaikų galvos skausmo priežastys & amp; Kaip gydyti

Galvos skausmą patiria daugelis vaikų ir paauglių. Tai gali būti pulsuojantis, skausmingas ar nuobodus. Tai panaši į migreną, bet trumpesnė. Tai gali sukelti kaklo raumenų tempimą, pykinimą ir jautrumą garsui ir šviesai.

Vaikų galvos skausmo priežastys:

Galvos skausmas dažniausiai atsiranda dėl cheminių pokyčių, vykstančių mūsų smegenyse. Tai suteikia smegenims skausmo signalą. Vaikams galvos skausmas nėra atsitiktinis, jis jaučiamas dėl pagrindinių priežasčių. Kai kurios pagrindinės priežastys yra šios:

1. Liga:

Kai kurios dažnos vaikų ligos yra peršalimas, gripas, sinusitas. Sloga ir peršalimas gali užblokuoti smegenų nervus. Tai gali pradėti skaudėti galvą. Paprastai jie yra kartu su kitais simptomais, tokiais kaip gripas, karščiavimas ir kaklo sustingimas. Tai gali būti dėl prasmės ar encefalito.

2. Infekcija:

Infekcijos dažnai pakelia temperatūrą. Ši aukšta temperatūra sukelia dirglumą ir galvos skausmą. Dažnai infekcija gali būti pilvo skausmo priežastis.

3. Streso veiksniai:

Šiandien vaikai patiria daug streso. Jie turi mokslus, sportą, muziką, šokius ir daug daugiau popamokinės veiklos. Tai gali būti labai įtempta tiek fiziškai, tiek psichiškai. Tai gali būti labai varginanti. Energijos trūkumas, nesubalansuota mityba gali sukelti galvos skausmą. Įprastai raminantys pratimai, tokie kaip joga, daug energijos turintis maistas gali sumažinti skausmą.

4. Emociniai veiksniai:

Dažnai vaikai šiandien susiduria su dideliu bendraamžių spaudimu. Tai dažnai sukelia daug emocinio disbalanso. Dėl to vaikas tampa jautrus. Patyčios taip pat yra emocinio streso priežastis. Visa tai padidina smegenų veiklą ir sukelia vaikui galvos skausmą.

5. Galvos trauma:

Jūs niekada negalite sustabdyti vaiko žaisti. Jie šokinėja iš vienos vietos į kitą. Tai dažnai sukelia sužalojimus. Kartais šie sužalojimai yra ant galvos. Tai gali sukelti stiprų skausmą. Dažnai vaikui skiriami vaistai. Jei yra galvos svaigimas, vėmimas ar pykinimas, patariama kreiptis į gydytoją.

6. Genetiniai veiksniai:

Genų faktorius yra šeimoje. Tai suteikia mums veido bruožus, kūno struktūrą, prigimtį, maisto modelį ir ligas. Tai daro mus pažeidžiamus nuo didelių ligų, tokių kaip širdies liga iki mažų, tokių kaip migrena. Galite tiesiog to išvengti, išvengdami triukšmo, šalčio ir skausmo.

7. Maistas ir gėrimai:

Šiuo metu vaikai laikosi daug cukraus turinčios dietos. Šalti gėrimai, pyragai, šokoladas, energetiniai gėrimai dažnai padidina cukraus kiekį kraujyje. Dėl to smegenys tampa aktyvesnės. Vaikai pamišę daro visus beprotiškus dalykus. Per didelis smegenų aktyvumas ir fizinis nuovargis sukelia galvos skausmą.

8. Smegenų anomalijos:

Daugeliu atvejų navikai, kraujavimas ir abscesas sukelia galvos skausmą. Šis skausmas yra nepakeliamas. Laikui bėgant jis vis didėja. Dažniausiai tai lydi tokie simptomai kaip galvos svaigimas, mažiau koordinacijos ir vėmimas.

9. Per daug ekrano laiko:

Jei apsižvalgysite, beveik nėra sodų vaikams žaisti. Juos gaudo namai. Tai pradėjo vaikus klijuoti prie televizoriaus ir mobiliųjų telefonų. Tai vargina akis. Tai taip pat sukelia smegenų nervų įtempimą. Tai sukelia galvos skausmą. Tai gali tapti migrena, jei ekrano ekspozicija nebus sustabdyta arba sumažinta.

10. Hormoninis disbalansas:

Visi paaugliai patiria daugybę hormoninių pokyčių. Kai jie pasiekia brendimą, tiek mergaičių, tiek berniukų hormoninis mišinys praranda. Jie neturi supratimo apie beveik viską. Hormonai daro juos kaprizingus, nuotaikingus ir maištingus. Tai jiems sukelia galvos skausmą. ypač kai jie išgyvena daug fizinių pokyčių ir subalansuoja gyvenimą. Tai labai apkrauna jų smegenis.

Vaikų galvos skausmo gydymo būdai:

Įprastai nuramintumėte savo vaiką, duotumėte jai maisto ir paguldytumėte į lovą, jei jai skauda galvą. Ten

yra daug būdų, kaip su tuo susitvarkyti. Štai keletas.

Vaistas:

Advil, ibuprofeno, aspirino yra nedaug vaistų nuo galvos skausmo. Tai yra skausmą malšinantys vaistai. Jie neturėtų būti skiriami be gydytojo nurodymų. Jie gali būti mirtini ir sukelti rimtų šalutinių poveikių, tokių kaip smegenų ir kepenų pažeidimas. Mažiems kūdikiams ir mažiems vaikams negalima duoti jokių vaistų nepasitarus su pediatru.

Meditacija ir joga:

Daugelis mokyklų pradėjo mokyti jogos. Joga padeda atpalaiduoti mintis ir nervus. Tai labai veiksminga ADS vaikams. Joga turi didelę dalį, vadinamą meditacija. Tai reiškia, kad vaikas sėdi vienoje vietoje ir uždaro akis bei smegenis. Tai daro vaiką ramų ir padidina jo dėmesį. Taip pat vaikas tampa labiau atsipalaidavęs ir sąmoningas. Tyrimai parodė, kad jis yra labai veiksmingas esant lėtiniams galvos skausmams.

Biofeedback mokymai:

Biofeedback mokymas yra jūsų kūno funkcijų valdymas. Tiesiog taip, kaip galime kontroliuoti savo pavogtus daiktus ir šlapimą. Tai apima širdies plakimą, kvėpavimą ir raumenų įtampą. Tai atliekama kvėpavimo technika. Tai padės jūsų vaikui patekti į geresnę vietą, kur jis daug geriau susidoros su galvos skausmu. Šią techniką naudoja šventieji, kurie mėnesius medituoja be maisto ir vandens. Tai taip pat buvo matoma filme „Hulk“. Jis kontroliuoja širdies plakimus, kad suvaldytų pyktį.

Dažnai vaikai kenčia nuo galvos skausmo dėl psichinės įtampos. Dėl to jiems sunkiau pasireikšti. Tokiais momentais patarimai yra naudingi. Konsultantas išklauso visas jų problemas. Jis siūlo geresnius būdus, kaip išspręsti problemas. Dažnai vaikams sunku atsiverti, tačiau patarėjo darbas yra rasti problemą per vaiko elgesį. Tai taip pat padeda sustabdyti patyčias.

Patogus Maistas:

Paprastai mes turėjome puodelį arbatos ar kavos, kad atgaivintume savo mintis. Tačiau mes negalime duoti vaikams kofeino. Patogus maistas vaikams gali būti viskas, ką mėgstate valgyti, pavyzdžiui, šokoladas, desertai, ledai, mėsainiai, sūrio gabalėlis ir tt Daug kartų cukraus kiekis kraujyje yra mažas, o tai sukelia galvos skausmą. Tokiais atvejais mūsų kūnas mums sako, ko mums reikia ko nors saldaus. Norint nuraminti vaiką, duoti jam mėgstamų saldainių neturėtų būti problema. Tai ne tik juos, bet ir jus atpalaiduos.

Namų gynimo priemonės:

Maži kūdikiai yra masažuojami naktį ir suplakami miegoti. Tai juos atpalaiduoja ir padeda ilgai išsimiegoti. Daug kartų po varginančios dienos mokykloje mamos masažavo galvą aliejumi ir užmigdė. Visa tai sutepimas ir masažai yra sena technika raumenims ir smegenims atpalaiduoti. Tai palengvina įtampą. Be to, aliejaus aromatai dažnai užmigdo vaikus ilgiau ir giliai.

Kitas namų gynimo būdas yra vėsios šluostės uždėjimas ant akių vokų. Paprastai muslino audinys panardinamas į vėsų rožių vandenį ir laikomas virš akių vokų. Tai atpalaiduoja protą. Dažnai per daug televizoriaus sukelia akių įtampą. Ši problema taip pat išspręsta.

Kaklo masažas:

Dažniausiai dėl įtemptos fizinės veiklos mūsų raumenys įsitempia. Dažniausiai tai atsitinka, kai vaikai nešioja tiek svorio savo krepšyje per petį. Dėl to kaklo ir peties raumenys yra įtempti ir įtempti. Tai sukelia galvos skausmą. Norėdami atsipalaiduoti, galite juos tiesiog masažuoti. Maži pratimai taip pat gali sumažinti stresą.

Drėkinimas:

Paprastai vaikai žaisdami linkę išsekti. Jie nekreipia dėmesio į savo kūno poreikius, tokius kaip maistas, vanduo ir tualetas. Dažnai tai sukelia alkį ir dehidrataciją. Dehidratacija gali sukelti smegenų stresą ir įdėti papildomų pastangų. Tai sukelia galvos skausmą. Patartina turėti daug vandens. Paprastai vaikas neturi kantrybės vėl ir vėl gerti vandenį. Taigi jiems rekomenduojama duoti gėrimų be cukraus, kad jie būtų hidratuoti.

Ledo pakuotės:

Esant bet kokiai galvos traumai, patartina ant skausmo vietos uždėti ledo pakuotę. Tai palengvina infliaciją. Tai sumažina skausmą. Niekada nenaudokite šilumos, nes tai sustiprina skausmą.

Vaiko galvos skausmas gali labai erzinti ne tik jį, bet ir jo tėvus. Jie tikrai nežino, kaip išreikšti save, todėl suprasti simptomus gali būti sunku. Paprastos namų gynimo priemonės ar švelnus vaistas gali jiems suteikti paguodos. Padėkime jiems džiaugtis gražia vaikyste be jokio spaudimo ir skausmo.