Viena iš dominuojančių ligų, kamuojančių šį pasaulį, yra sunkus sukilimo vėžys, kuriam tinkamas stabilus sprendimas dar neįveiktas. Nors vėžys turi savo būdą, kaip sukurti netvarką, čia yra viena vėžio forma, kuri gali palikti jus be žado. Paprastai burnos vėžys, nukreiptas į liežuvį, vadinamas liežuvio vėžiu, nors yra dvi jo dalys. Bendras liežuvio vėžio terminas yra burnos arba ryklės vėžys.

Liežuvio vėžio simptomai

Kai vėžys aptinkamas liežuvių priekyje, tarkime, du trečdalius jo iš priekio, jis vadinamas burnos vėžiu. Kai navikas yra liežuvio apačioje, kur susitinka ir sveikinasi visi gyvybiškai svarbūs audiniai, jis paprastai klasifikuojamas kaip burnos ir ryklės vėžys.

Paprastai vėžys pažeidžia kūno audinius, kurie gali reaguoti į tabako ar alkoholio vartojimą. Tada visada yra nuolankus genas, kuris gali staiga reaguoti. Vėžys yra labai sudėtinga liga, kur ne tik aptikimas, bet ir gydymas yra brangus ilginimo procesas be stabilaus laidavimo. Tačiau vėžys niekada nežydi per vieną dieną. Nors procesas yra pastovus, tam reikia laiko ir, jei jis aptinkamas pradiniame amžiuje, jį galima išgydyti kaip naują centą.

Liežuvio vėžio simptomai:

Pateikiame keletą simptomų liežuvio vėžiui aptikti.

1. Fiziniai pokyčiai:

Pirmasis liežuvio vėžio požymis yra vėžinių ląstelių krešulys, veikiantis audinius; vadinasi, dažnai vietoje susidaro nedidelis gumulėlis ar kokia nors infekcija. Dažnai kenčiame nuo opų, kurios trunka apie dvi savaites, todėl įsitikinkite, kad nesate hiperventiliuojantis dėl smulkmenos. Tačiau, jei vargina koks nors įtartinas gumulėlis ar infekcija, turite jį patikrinti.

2. Skausmas:

Nors kai kuriems skausmams paliekama paskutinė dalis, kol vėžys visiškai susiformuoja, jei jums pasisekė, kramtant ar ryjant maistą ar gėrimą gali atsirasti nedidelis dilgčiojimas ar skausmas ar dirginimas. Jei šis diskomfortas trunka ilgai, jį reikia patikrinti.

3. Skonio keitimas:

Kartu su rijimo problemomis galite net pajusti jų skonio receptorių pasikeitimą. Maistas, kurį kadaise mirsite, dabar yra kasdieniško ir švelnaus skonio, ir kiekvieną dieną jūsų apetitas vis mažėja. Tai gali būti vienas iš liežuvio vėžio simptomų.

4. Nutirpimas:

Kartu su gumbeliais liežuvyje net kartais gali atsirasti burnos ar liežuvio tirpimas. Paprastai tai atsitinka, kai yra burnos ir ryklės vėžio scenarijus, kai liežuvį ir smegenis jungiantys audiniai yra paveikti, o tai sukelia laikiną liežuvio paralyžių gal tik kelioms minutėms.

5. Storinimas:

Tai taip pat patenka į fizinio sutrikimo kriterijus, kai tam tikra liežuvio dalis gali atrodyti sustorėjusi ir sunki, o tai gali išsipūsti ir būti skausminga judėti ar liesti.

6. Nuolatinis skausmas:

Nors jūsų liežuvis yra taikinys, nuolatinis gerklės skausmas taip pat gali būti ūminis liežuvio vėžio ženklas. Be gerklės, nuolatinis ausies skausmas gali būti priežastis, nes gerklė ir ausis yra arčiausiai liežuvio.

7. Kraujavimas:

Tai dažnai gali pasireikšti minkštu kraujavimu iš burnos arba iš pažeistos vietos, kur susidaro kelias ar gumbas. Tai vėžinės ląstelės, kurios kartais sukelia kraujavimą.

8. Svorio netekimas:

Tai gali būti netikėta, tačiau dažnai vėžys gali sukelti rimtą svorio metimą. Jei nuolat numetate svarų ir pasiekiate tašką, kuriame labai sumažėja svoris, laikykitės medicininės apžiūros savo sąraše.

9. Sunku kalbėti:

Kalbant apie visus gerklės skausmus, opas ir gabalus, gali būti sunku kalbėti. Tai gali pasireikšti staigiu balso pasikeitimu, bėdomis ar skausmu kalbant arba sunku išleisti garsą.