Menopauzė yra artėjantis moters reprodukcinių gebėjimų pabaiga. Šis natūralus pokytis paprastai įvyksta 40 -ųjų viduryje moters gyvenime. Tai atsitinka, kai kiaušidės kas mėnesį nustoja duoti kiaušinį. Priešlaikinė menopauzė taip pat yra dažna šių dienų moterų problema. Perėjimas iš reprodukcinės į ne reprodukcinę būseną nėra staigus ar staigus. Paprastai tai vadinama mėnesinių mėnesinių ciklo pabaiga arba pauzė arba tiksliau galima apibrėžti kaip visišką pirminių kiaušidžių funkcijų nutraukimą. Artėjant menopauzei, biologinį senėjimą taip pat lydi daugybė požymių ir simptomų. Yra trys aiškiai apibrėžti šio pakeitimo etapai.

Menopauzė

Perimenopauzė:

Jis buvo naudojamas pereinamuoju laikotarpiu prieš ir po paskutinio kiaušinio išleidimo arba paprasčiau tariant, laikotarpiais arba kai jūsų hormonų lygis vis dar svyruoja.

Priešmenopauzė:

Šis terminas apibūdina menopauzės etapą ir yra pradinis etapas.

Po menopauzės:-

Nurodo gyvenimą po paskutinio ciklo išleidimo ir trunka apie metus.

Per šį didžiulį biologinį perėjimą organizmas įvairiais būdais reaguoja į greitai mažėjantį hormonų kiekį. Kai kurie rodo kraštutinius pokyčius, o kiti – daug sklandžiau. Šalutinis poveikis įvairiems asmenims pasireiškia skirtingai. Ciklas rodo nelygumus ir tampa sunku nuspėti kito išleidimo datą. Gali pasikeisti laikotarpių eiga; jis gali tapti lengvesnis ar sunkesnis, daugiau ar mažiau skausmingas arba ilgesnis ar trumpesnis. Hormoninis nutraukimas sukelia būklę, vadinamą formavimu, kuris yra odos niežėjimas ar dilgčiojimas. Čia mes pateikėme menopauzės bendruosius, simptomus ir priežastis.

Menopauzės priežastys ir simptomai:

Menopauzės simptomai:

1. Karščio bangos:

Karščio bangos yra epizodai, kuriems būdingas greitas širdies plakimas, gausus prakaitavimas ir bendra kūno temperatūra. Tai yra organizmo nesugebėjimas reguliuoti temperatūros dėl kintančio hormonų lygio, taip pat žinomas kaip vazomotorinis nestabilumas.

2. Disfunkcinis kraujavimas:

Hormoniniai svyravimai kartu su pereinamuoju menopauzės periodu gali patirti kraujavimą iš makšties. Nors kraujavimas iš vietos neturėtų būti vertinamas lengvai ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos. Kraujavimo šaltinis dažniausiai yra endometriumas.

3. Kūno skausmas:

Moterys dažniausiai skundžiasi ilgai trunkančiu ir dirginančiu apatinės nugaros dalies skausmu, taip pat sąnarių ir kojų skausmu. Ankstyva menopauzė taip pat pagreitina osteoporozės tikimybę.

4. Psichologiniai simptomai:

Nuotaikos svyravimai šiuo atveju yra dažniausias skundas, o moterys dažnai skundžiasi, kad kartais nesijaučia tinkamos progos. Jie dažnai paaiškina depresijos ir nerimo būsenas. Susierzinimas taip pat yra labai dažnas skundas. Tai taip pat gali lydėti dažnai besikeičiantis miego ciklas ir nemiga.

5. Urogenitalinės problemos:

Daugiausia pokyčių vyksta šioje srityje. Vulvos, makšties ir gimdos kaklelio membranos linkusios plonėti, o šios srities raumenų ir odos elastingumas prarandamas. Makštis gali išdžiūti, sukeldama niežulį. Šlapinimosi dažnis ir skubumas yra dar viena problema, su kuria daugumai moterų sunku susidoroti. Tai taip pat padidina šlapimo takų infekcijų riziką.

6. Depresija:

Depresija yra vienas iš labiausiai paplitusių menopauzės simptomų. Paprastai tai pasireiškia moterims senstant. Depresija gali sugriauti moters psichinę būseną, kai ji kenčia nuo ankstyvos menopauzės. Menopauzės metu moterys turi tendenciją likti depresijai. Vienas žmogus išliks prislėgtas beveik visą dieną, kai kenčia nuo menopauzės. Tai viena iš labiausiai augančių šių dienų problemų

Dabar depresija gali turėti daug kitų šalutinių poveikių, pavyzdžiui, gali pakenkti jūsų fizinei būklei. Kadangi depresijos metu širdis nėra laiminga ar nekrenta. Trumpai tariant, širdis yra užrakinta dėžutėje ir tai gali turėti ir kitų fizinių šalutinių poveikių jūsų kūnui.

7. Galvos skausmas:

Kitas dažnas depresijos simptomas yra stiprus galvos skausmas. Jei kenčia nuo menopauzės, žmogus kenčia nuo didžiulio kaktos skausmo ir vidinių galvos problemų. Galvos skausmas yra viena iš labiausiai augančių menopauzės priežasčių ir gali pakenkti fizinei ir psichinei kūno būklei. Tai gali sutrikdyti tinkamą kūno funkcionavimą. Jei galvos skausmas nesumažėja, gali kilti kita problema. Į vaizdą patenka pasikartojančių galvos skausmų problemos. Būna atvejų, kai žmogus išgydo galvos skausmo problemas, tačiau jie nenustoja grįžti. Atėjo laikas ir turėtumėte kreiptis į gydytoją.

8. Lenktyninė širdis:

Greitas širdies plakimas nėra normalus reiškinys ir kai jūs dažnai plakate, tai gali būti tikra problema. Širdies plakimas yra vienas iš labiausiai tikėtinų menopauzės požymių ir simptomų. Be tik fizinių problemų, kurias sukelia beveik bet koks fizinis sutrikimas, širdies plakimas yra labai dažnas reiškinys, dėl kurio žmogus gali susirgti ir nusilpti. Tai yra vienas iš labiausiai augančių ir labiausiai matomų menopauzės simptomų.

9. Šlapimo pūslės kontrolės problemos:

Žmogus susidurs su šlapimo pūslės problemomis, kai kenčia nuo šlapimo pūslės problemų. Šlapimo problemos ir šlapimo pūslės problemos yra gana dažnos menopauzės metu. Asmuo susiduria su tokiomis problemomis menstruacijų ciklo ir nėštumo metu. Daugelis žmonių patiria šį simptomą, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir lyties. Menopauzė silpnina šlapimo pūslę ir tai yra viena iš galimų daugelio šlapimo problemų augimo priežasčių. Po menopauzės moterys kosėdamos ar čiaudėdamos gali atsikratyti kelių šlapimo kritimų.

Moterims nereguliarios mėnesinės gali būti laikomos vienu iš pagrindinių menopauzės simptomų. Jei moteris kenčia nuo menstruacijų problemų ar makšties sausumo, tokiu atveju taip pat yra tikimybė, kad ją gali kamuoti menopauzė.

10. Dirglumas:

Susiduriate su dirginimo problemomis? Ar esate susierzinęs beveik visą dieną? Yra didelė tikimybė, kad kenčiate nuo menopauzės, nes tai yra vienas iš galimų menopauzės simptomų. Dažnai juos lydi nuotaikos svyravimai. Jei žmogus yra susierzinęs beveik visą dieną, tada yra didelė tikimybė, kad negalėsite sutelkti dėmesio į nieką. Darbas ir studijos sumažės, o tai apsunkins jūsų karjerą. Galima sakyti, kad dirginimas yra vienas iš pagrindinių menopauzės požymių.

Menopauzės priežastys:

Moteris gimsta su tūkstančiais kiaušinių, kurie saugomi moterų reprodukciniuose organuose, vadinamuose kiaušidėmis. Estrogenas ir progesteronas, kuriuos išskiria kiaušidės, yra hormonai, kontroliuojantys ovuliaciją ir menstruacijas. Tai natūralus procesas, vykstantis maždaug 40 -aisiais, tačiau kai kurios moterys gali patirti menopauzę anksčiau ir tai gali atsitikti dėl įvairių priežasčių.

Priešlaikinis kiaušidžių nepakankamumas:

Du kiaušidžių išskiriami hormonai reguliuoja ir kontroliuoja daugelį moters kūno veiksnių. Šių hormonų lygio pokyčiai vyksta, kai kiaušidės nustoja išleisti kiaušinius. Kai tai atsitinka prieš įprastą laiką, tai vadinama per anksti. Priešlaikinis kiaušidžių nepakankamumas gali sukelti daug problemų ir komplikacijų vėlesniame gyvenime.

Indukuota menopauzė:

Taip atsitinka, kai kiaušidės pašalinamos chirurginiu būdu dėl medicininių priežasčių, tokių kaip endometriozė ar gimdos ar kiaušidžių vėžys. Chemoterapija ir radiacija labai pažeidžia kiaušides.

Po menopauzės moterys taip pat gali parodyti daugybę savo kūno problemų-nuo greito odos raukšlėjimo iki širdies ligų iki osteoporozės. Taip pat turi įtakos regėjimas ir šlapimo pūslės funkcijos.

Bet štai kaip galite susidoroti su menopauze,

♦ Atsisakykite riebių ir nepatogių drabužių, kai dažnai patiriate karščio bangos epizodus. Dėvėti vasaros drabužius; pabandykite taip reguliuoti savo kūno temperatūrą. Laikykite jį vėsioje ir erdvioje.

♦ Kai prakaituojate naktį, prie lovos laikykite papildomą medvilninį drabužių komplektą, kad, kai tik prakaituotumėte, galėtumėte pasikeisti.

♦ Stresas taip pat gali sukelti karščio bangos. Stebėkite, kokį spaudimą galite ištverti ir kada jis tampa apmokestinamas. Yra ir kitų veiksnių, tokių kaip kofeinas, alkoholis ir tabakas. Taigi kurį laiką atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus, kol sužinosite, kad galite valdyti blykstę. Miego trūkumas gali apsunkinti šiuos blykstės epizodus. Taigi būtinas pakankamas poilsis ir tinkamas maisto vartojimas.

Karščio bangos ir kiti pusiausvyros sutrikimai gali sutrikdyti nakties miegą, o tai yra būtina geros sveikatos sąlyga. Pabandykite padaryti viską, kad gerai išsimiegotumėte. Geriausiai padeda žolelių arbatos ir šilto vandens vonios.