Kas yra Nemiga?

Kai miegame ir atsikeliame ryte, nesijaučiame pailsėję, tai galima pavadinti nemiga. Tai miego sutrikimas ir reikalauja gydymo. Bet koks nemiga, kai sunku užmigti arba sutrinka miegas, atsiranda dėl dažno pabudimo, tai taip pat gali būti vadinama nemiga. Žmonėms, sergantiems nemiga, pasireiškia šie simptomai, pavyzdžiui, sunku užmigti, dažnai prabunda naktį ir sunku vėl užmigti. Toliau aptariamas dažnai užduodamų klausimų apibrėžimas.

Nemigos simptomai

Kas yra ūmi nemiga?

Ūminė nemiga priklauso nuo to, kiek kartų ji atsiranda, ir nuo to, kiek valandų galime miegoti. Tai gali įvykti vieną ar dvi naktis arba kelias savaites.

Kas yra lėtinė nemiga?

Lėtinė nemiga yra tada, kai nemiga gali trukti ilgai. Gali būti atvejų, kai nėra miego problemų. Tai lėtinė nemiga, kai nemiga išlieka mažiausiai tris naktis per savaitę arba mėnesį ir ilgiau.

Nemigos priežastys:

Nemiga gali atsirasti dėl psichologinių ir medicininių priežasčių:

1. Nerimas:

Kai žmogus patiria stresą ir nerimą, tai gali būti viena iš pagrindinių nemigos priežasčių. Nerimas gali pakenkti miego kokybei. Stresas taip pat vaidina svarbų vaidmenį sugadinant žmogaus miegą.

2. Stresas:

Gali būti stresinių įvykių, kurie gali sukelti laikiną nemigą. Tokia nemiga dėl streso yra ilgalaikė ir gali sukelti lėtinę nemigą. Tai gali atsitikti, kai neturite reguliaraus miego grafiko. Tai ypač paveikia tuos, kurie keičia pamainas darbe ar keliauja, o tai gali sutrikdyti miego ir pabudimo ciklą.

3. Alergija:

Alergijos simptomai taip pat gali sukelti miego trūkumą naktį ir gali sukelti didelį mieguistumą ir nuovargį dieną. Miego sutrikimai atsiranda žmonėms, kenčiantiems nuo alerginio rinito. Vienas tyrimas atskleidžia, kad miegą sutrikdo alergijos simptomai, o sutrikimo laipsnis yra susijęs su alergijos simptomų sunkumu.

4. Depresija:

Nemiga, kurią sukelia depresija, paprastai gali sukelti miego problemų. Šios problemos, susijusios su prastu miegu ir visą naktį, taip pat gali sukelti kitų problemų, tokių kaip depresijos sutrikimai. Taigi gali būti, kad nemiga taip pat gali sukelti depresiją.

5. Ar geležies trūkumas gali sukelti nemigą?

Žmonės, kuriems trūksta geležies, kartais gali baigtis netinkamu nakties miegu. Šie žmonės dėl pakankamo miego atsibunda jausdami nuovargį ir visą dieną jaučia nuovargį.

6. Hormoniniai pokyčiai:

Perimenopauzės metu ir po jos pastebima, kad menopauzė gali sukelti nemigą. Moters kiaušidės lėtai mažina estrogeno ir progesterono, kuris yra miegą skatinantis hormonas, gamybą. Tai gali būti gana neramu ir kartais gali būti moterų nemigos priežastys ir prisidėti prie nesugebėjimo užmigti.

7. Maistas:

Tam tikri maisto pasirinkimai gali būti dažnos nemigos priežastys dienos metu, pavyzdžiui, kofeinas, nakvišos (bulvės, pomidorai, paprikos, baklažanai ir goji, alkoholis, cukrus, rafinuoti angliavandeniai, miltai ir kt.)1)

8. Rūkymas ir alkoholis:

Nikotinas taip pat yra viena iš nemigos priežasčių. Kai rūkoma artėjant miegui, tampa sunku užmigti. Alkoholis taip pat gali sutrikdyti jūsų miegą ir sukelti miego sutrikimus.

9. Kofeinas:

Tarp suaugusiųjų nemigos priežasčių puodelis ar du kavos ryte neturės įtakos daugumai žmonių, tačiau vėliau kofeinas gali sutrikdyti miegą. (2) Kai kurie žmonės linkę ne tik patirti nemigą, bet ir sukelti šalutinį kofeino poveikį, pvz., Virškinimo trakto sutrikimus ir nervingumą.

10. Vaistai:

Yra vaistų, kurie sukelia nemigą, tokie kaip antidepresantai, vaistai nuo Parkinsono ligos, prieštraukuliniai vaistai, dekongestantai, vaistai nuo peršalimo, steroidai, psichostimuliatoriai ir amfetaminai.

11. Magnio trūkumas:

Magnis, sukeliantis nemigą, yra priežastis, dėl kurios žmonės, turintys šį trūkumą, blogai miega. Jie dažnai atsibunda ir visą naktį būna neramūs.

12. Dėl senėjimo:

Senyvo amžiaus žmonių nemigos priežastys gali būti senėjimo problemos. Kai mes senstame, mums sunku užmigti, ir net jei tai darome, dažnai prabundame naktį. Taip pat kartais pastebime, kad senstant žmonės linkę keltis anksti ryte.

13. Ligos, sukeliančios nemigą:

Sakoma, kad kai mes kenčiame nuo tam tikrų pagrindinių ligų, tada miegas nukenčia. Mes arba nemiegame, arba sutrinka miegas, todėl ryte pabundame pavargę ir pavargę.

Nemigos simptomai:

1. Anksti pabudusi nemiga:

Tai dažniausiai pastebima tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie nemiega visą naktį. Kai kurie vyresnio amžiaus žmonės dažnai atsibunda naktį, o kai kurie – labai anksti ryte.

2. Per daug pabudimo:

Nemiga sukelia dažną pabudimą naktį, ir yra atvejų, kai gali atsirasti tokių simptomų kaip miego sutrikimas arba net pabusti kelis kartus per naktį arba anksti ryte. Nemiga gali atsirasti dėl kelių priežasčių, tokių kaip stresas, depresija, nerimas, blogi miego įpročiai ir tam tikrų vaistų vartojimas.

3. Dėl nemigos sunku užmigti:

Dėl kelių priežasčių mes galime ilgiau budėti naktį, pavyzdžiui, nerimas, depresija, kartais net emociniai ir psichologiniai veiksniai, tokie kaip pyktis, sielvartas, nerimas, bipolinis sutrikimas ir trauma.

4. Pavargęs, neatnaujintas:

Paprastai gerai išsimiegojęs žmogus turėtų jaustis atjaunėjęs, tačiau kelios priežastys gali sukelti pabudimą. Tokios priežastys kaip dehidratacija, per didelis kofeino kiekis sukelia nemigą, depresiją, nerimą, mitybos trūkumą, anemiją, skydliaukės problemas ir kt..

5. Nemiga ir širdies plakimas:

Būna atvejų, kai atsigulame miegoti; patiriame širdies plakimą ir jaučiame pastovaus pulso krūtinėje, galvoje ar kakle jausmą. Šie nemigos simptomai atsiranda, kai mes miegame ant šono, ir mes esame labiau linkę į širdies plakimą dėl to, kaip kūnas lenkiasi ir susidaro spaudimas.

6. Hiperaktyvi smegenų nemiga:

Tai atsitinka, kai smegenys negali nustoti budėti. Cheminės reakcijos turi įtakos miegui. Smegenyse yra neuromediatorių, kurie yra susiję su miegu ir budrumu. Kai vienas išjungtas, kitas įjungtas; kai šis ciklas sutrinka, tada jis baigiasi nemiga.

7. Galvos skausmas dėl nemigos:

Apskritai žinoma, kad miego trūkumas kai kuriems žmonėms sukelia migreną ir galvos skausmą. Kai kurie miego sutrikimai, tokie kaip nemiga, miego apnėja ir paros ritmo sutrikimas, pastebimi žmonėms, sergantiems galvos skausmu.

8. Nemiga Nuovargis:

Nuovargis yra gerai žinoma patirtis, kurią patiria ir yra susipažinę dauguma nemigos žmonių. Jiems trūksta miego ir jie visą laiką jaučiasi pavargę. Dėl tinkamo miego trūkumo jie jaučiasi pavargę ir yra pernelyg mieguisti dieną.

9. Dirginimas, depresija ir nerimas:

Žmonėms, patyrusiems stresą ir kenčiantiems nuo nerimo, trūksta miego. Dėl jų problemų jiems sunku ramiai miegoti. Tyrimai taip pat parodė, kad nerimą gali sukelti ir miego trūkumas. (3)

Kaip išvengti nemigos – prevencijos metodai:

Yra keletas būdų, kaip išvengti nemigos:

Pabusk tuo pačiu metu:

Stenkitės kasdien pabusti tuo pačiu laiku, nors savaitgaliais kyla pagunda keltis vėlai.

Kofeino pašalinimas & Alkoholis:

Kofeinas turi ilgalaikį poveikį keletą valandų. Tai sukelia sunkumų ne tik užmigti, bet ir dažnai prabunda. Alkoholis gali palikti raminamąjį poveikį kelioms valandoms po vartojimo, tačiau gali sukelti dažną susijaudinimą ir neleisti ramiai miegoti.

Venkite didelių patiekalų:

Suvalgius didelį patiekalą prieš pat miegą, galima suaktyvinti virškinamąjį traktą ir neleisti mums pabusti.

Patogi miego aplinka:

Išlaikykite ramią aplinką, valdydami garsą, šviesą ir kambario temperatūrą.

Venkite streso:

Laikykitės atsipalaidavimo ir gilaus kvėpavimo metodų, kurie padės patogiai užmigti.

Reguliari mankšta:

Pratimai, ypač tarp vidutinio amžiaus moterų, padeda pagerinti miego kokybę. (4)

Kada kreiptis į gydytoją:

Kai nemigos sutrikimo simptomai trunka ilgiau nei keturias savaites arba pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimui, ir jei žmogus dažnai prabunda naktį ir sunkiai kvėpuoja, geriau kreiptis į gydytoją patarimo. Kai kurie simptomai, tokie kaip depresija, energijos trūkumas, gali būti pagrindiniai kažko didesnio simptomai. Kiti simptomai, tokie kaip naujas vaistas, sutrikdantis jūsų miegą, apetito stoka, per didelis rėmuo, nuotaikos pokyčiai, reikalauja apsilankymo pas gydytoją.

Pastaraisiais metais visuomenės sąmoningumas apie nemigos simptomus ir priežastis augo. Yra miego sutrikimų klinikos, kurios gali padėti jums diagnozuoti jūsų problemą ir rasti sprendimą, tinkamai pakeisdami gyvenimo būdą. Yra vaikystės nemigos simptomų, kurie veikia vaikus. Manoma, kad receptiniai vaistai ir elgesio terapija yra veiksmingesni, o ne nemiga sergantiems žmonėms!

Atsakomybės apribojimas: Šis straipsnis skirtas ne nemigai gydyti mediciniškai, o sąmoningumui apie tai ugdyti. Pagrindinės nemigos priežastys gali būti kelios. Visada reikia pasikonsultuoti su gydytoju dėl bet kokių problemų, susijusių su prastu miegu, turinčiu įtakos kasdieniam gyvenimui.

DUK:

1. Ar nemiga pavojinga?

Nors nemiga labai paplitusi tarp žmonių, turinčių įtemptą, įtemptą tvarkaraštį, vis dėlto nereikėtų to vertinti nerimtai. Žmonės turi pasikonsultuoti su gydytojais, nes kai kurie tyrimai rodo, kad nemiga gali būti susijusi su aukštu kraujospūdžiu, diabetu ir pan. Saugiau kreiptis į gydytoją, jei naktį dažnai būna blogas miegas..

2. Kokie yra neigiami nemigos padariniai?

Yra keletas neigiamų padarinių: nuovargis, dirglumas, svorio padidėjimas, dažnas susirgimas dėl silpnos imuninės sistemos, padidėjęs kraujospūdis, galintis sukelti tokias ligas kaip diabetas ir širdies ligos. Miego trūkumas gali pabloginti psichines ligas, įskaitant nerimą ir depresiją. Tai sumažina koncentraciją ir sumažina produktyvumą darbe. Žmonėms paprastai reikia 7–9 valandų miego, ir nėra nieko didvyriško girtis, kad užtenka mažiau miego valandų.

3. Ar tiesa, kad moterys dažniau kenčia nuo nemigos nei vyrai?

Sakoma, kad moterys dažniau kenčia nuo nemigos nei vyrai. Moterų nemigos priežastys yra kelios, o pagrindinis to kaltininkas yra hormonai. (5) Hormoninius pokyčius moterys patiria menstruacinio ciklo metu, o menopauzė daro įtaką jų miegui. Moterims perimenopauzės metu atsiranda prakaitavimas naktį ir karščio bangos, kurios sutrikdo jų miegą. Kitas sutrikimas yra nėštumas, kai hormoniniai ir emociniai pokyčiai turi įtakos miego kokybei. Dažnas pabudimas naktį dėl fizinio diskomforto ir poreikio dažnai šlapintis gali sukelti tai, kad moterys naktį prabunda kelis kartus.