Geriausia virusinė būklė, pasiutligė, yra mirtina liga, kurią sukelia ypač daug virusų, puolančių centrinę kūno nervų sistemą. Tai daugiausia uždegiminė liga, sukelianti encefalitą ar smegenų patinimą. Imuninė sistema pasiutligės pati negamina ir negauna, bet paveiktas gyvūnas ją perduoda žmogui. Iš esmės tai yra į gyvūnus orientuota liga, kai virusas pirmiausia paveikia šunį, o po to tiesioginio kontakto metu puola žmones.

Patekęs į žmogaus sistemą, jis suskaido imuninę sistemą ir puola centrinę nervų sistemą, kad gautų greitą tiesioginį poveikį. Pasiutęs gyvūnas įkandęs netgi gali perduoti savo infekciją iš vieno gyvūno į kitą. Nors tai tik kontaktinė liga, pasitaikė neįprastų atvejų, kai pasiutligė paveikė žmogų tik įkvėpus oro pasiutusios šikšnosparnių oloje. Kitas rimtas atvejis parodė, kad pasiutligė buvo perkelta iš organų donorystės, o net šešis atvejus pranešta apie tai, kad gavėjas užsikrėtė pasiutlige dėl užkrėsto donoro. Taigi pasiutligės virusas pasirenka tris būdus- kontaktą, aerozolį ir donorystę.

Ši būklė paprastai yra labai mirtina, jei nedelsiant nesirūpinama. Tačiau tai turi trumpą inkubacinį laikotarpį, tai yra laiką, per kurį virusas parodo savo poveikį. Virusas, patekęs į kūną, lėtai pradeda veikti nervus ir tik tada, kai užgrobia stuburo ir smegenų ląsteles, pasireiškia simptomai. Paprastai yra dešimties dienų pertrauka. Bet kai jis patenka į sistemą, žmogus tampa nepagydomas, nes tai yra stipri liga, kovojanti per savaitę imuninę sistemą.

Pasiutligės priežastys ir simptomai

Paprastai yra dvi pasiutligės poveikio formos- įsiutusi forma ir nebyli forma. Įniršusi forma turi greitesnį poveikį, kuris yra agresyvus ir atsitiktinis, kaip rodo pavadinimas. Tai sukelia skirtingus gyvūno elgesio pokyčius, pavyzdžiui, agresyvus gyvūnas gali tapti draugiškas arba per dieną gali pasirodyti šikšnosparnis. Tai lėtai sutrikdo gyvūno smegenų audinius, todėl jis yra nenormalus. Kvaila rūšis įeina pavėluotai, bet baigia maksimaliai paralyžiuoti gyvūną.

Šis virusas yra mirtinas ir žmonėms, nes jis prasideda karščiavimu ir šaltkrėčiu, kuris greitai perauga į infekciją, paralyžių ir mirtį. Virusas, atsakingas už jį, buvo pripažintas neurotrofiniu lizavirusu.

Pasiutligės simptomai ir priežastys:

Šiame straipsnyje paaiškinamos pagrindinės maliarijos priežastys ir simptomai, kurie yra labai naudingi diagnozuojant pasiutligę prieš ataką ir imantis tam tikrų atsargumo priemonių..

Pasiutligės priežastys:

Yra kelios pasiutligės grėsmės priežastys. Toliau galima apibūdinti įvairias priežastis, sukeliančias užsikrėtimą pasiutlige:

1. Užsikrėtę augintiniai:

Pasiutligė paprastai yra šunų perduodama liga, kai liečiasi su žmonėmis, nes šunys yra pripažinti vienu iš labiausiai paplitusių šunų augintinių, kuriuos žmonės priima. Šunys, jūsų augintinis, turi turėti nemažą dalį skiepų ir skiepų iš žinomo veterinarijos gydytojo, kai tik pasveikinsite juos su savo šeima. Gali būti, kad ką tik turėto šuniuko motina galėjo sirgti pasiutlige, per kurią jūsų mažylis susirgo. Jei ne taip dažnai, kartais pasiutęs šuo įsivelia į dvikovą su jūsų naminiu augintiniu ir jį įkando. Tokiu būdu jis taip pat gali užsikrėsti pasiutlige. Štai kodėl įsitikinkite, kad jūsų augintiniai yra tinkamos kilmės ir sveiki skiepai.

2. Žmogaus susitraukimas:

Ne visada šunys perduoda pasiutligę mums, bet kaip pasiutęs žmogus jūs taip pat galite kelti grėsmę. Gyvenant po tuo pačiu stogu su pasiutusiu šeimininku, jūsų šuo taip pat gali susirgti pasiutlige. Tai taip pat gali būti abipusė komunikacija.

3. Įkandimo prevencija:

Jūs galite apsisaugoti nuo įkandimo ir padėti sau apsisaugoti nuo pasiutusių gyvūnų įkandimų, bet ar žinote, kad pasiutęs naminis šuo laižo jūsų veidą ar burną ar paliečia jūsų maistą, o tada jį suvartosite?.

4. Atviras žaizdos kontaktas:

Pasiutligės seilės nuo užkrėstos būtybės, jei atsitiktinai patenka ant bet kokios dar neišgydytos žaizdos, tada užsikrėsti pasiutlige yra didelė tikimybė. Todėl visada patartina uždengti žaizdą, kai susiduriate su nepažįstamais gyvūnais, kurių elgesys keistas. Niekada nežinai, kada virusas pasiekia giliai tavyje. Po inkubacijos laikotarpio arba jo metu yra keletas simptomų, kurie gali įspėti apie būsimą ligą.

5. Laukiniai gyvūnai:

Remiantis daugybe tyrimų, buvo matyti, kad laukiniai gyvūnai yra viena iš pagrindinių pasiutligės perdavimo priežasčių. Laukiniai gyvūnai, tokie kaip bebrai, lapės ir kt., Gali lengvai perduoti pasiutligę. Artimas kontaktas su tokio tipo gyvūnais gali padidinti tikimybę, kad jus užpuls pasiutligės virusas.

6. Organų transplantacija:

Yra atvejų, kai virusas gali būti perduotas dėl organų persodinimo. Tarkime, kad žmogus turi užkrėstą organų grupę ir pasibaigus jo galiojimo laikui jis tą organą dovanoja dėl geros priežasties. Pasiutligės virusas šiame etape negali būti aptiktas, todėl to organo gavėjas yra užsikrėtęs pasiutlige.

7. Silpna centrinė nervų sistema:

Ar žinote, kur pirmą kartą organizme užpuola pasiutligės virusas? Tai centrinė nervų sistema. Žmogus gali lengvai užsikrėsti pasiutligės virusu, jei jis turi silpną centrinę nervų sistemą. Tada virusas gali turėti didelį poveikį organui. Tai viena iš daugelio pasiutligės viruso priežasčių.

8. Netinkamas atsakymas:

Dėl netinkamos priemonės pasiutligės virusas gali išplisti visame kūne. Ilgą laiką kenčia nuo pasiutligės simptomų, jei jis nesugeba imtis tinkamų priemonių sustabdyti šio viruso plitimą. Tokiu būdu virusas gali smarkiai paveikti kūną ir susilpninti jo esmę.

9. Žmogaus įkandimai:

Žmogaus įkandimas yra viena iš pagrindinių šios ligos perdavimo priemonių. Jei jus įkando kitas žmogus, yra didelė tikimybė, kad kenčiate nuo pasiutligės simptomų. Tai tikrai kenkia jums ir gali pakenkti jūsų imuninei sistemai.

10. Žmogaus įbrėžimai:

Žmogaus įbrėžimai gali būti tikrai kenksmingi. Jums gali pakenkti ne tik gyvūnų, bet ir žmonių įbrėžimai. Galima susirgti įvairiais pasiutligės simptomais, jei juos subraižo kitas žmogus.

Pasiutligės simptomai:

Yra daugybė pasiutligės simptomų. Buvo pažymėti kai kurie požymiai ir simptomai, kuriuos gali patirti visi pasiutligės pacientai prieš sėkmingai tapdami ligos auka. Tačiau jūsų patogumui geriausi yra aptariami toliau. 13 geriausių pasiutligės požymių ir simptomų yra šie.

1. Hidrofobija:

Pirmoji ir garsiausia būklė, patirta siautulingo poveikio metu, yra neracionali vandens baimė. Vanduo geriant pasiutusiam pacientui sukelia gerklės ląsteles, kurios vėliau susitraukia ir pradeda spazminti nerimą keliančiu greičiu. Tai gali būti priežastis, kodėl ši būklė laikui bėgant blogėja, todėl vanduo tampa paciento priešu.

2. Seilių perprodukcija:

Kita pasiutligės būklė apima seilių liaukas, kurios šiuo metu gamina seilių perteklių, kuris yra storas ir sunkus. Šis taškas tampa toks blogas, kad žmogus gali pradėti seilėti, prarasdamas seilių liaukų kontrolę. Tai taip pat lydi per daug ašarų iš ašarų liaukos.

3. Fotofobija:

Šis terminas apibrėžia neįprastą neįprastą jautrumą šviesai, kuris net nėra ryškus ar atspindintis. Tai yra įprasta pasiutusių pacientų sąlyga, kodėl jie atsiskiria nuo aikštelės ir pasiduoda kambario kampui.

4. Rijimo problemos:

Žmogus susidurs su rijimo problemomis. Tai taip pat apima nurijus kietą maistą ir skystas medžiagas. Gerklėje taip pat jaučiamas uždegimas, ir tai yra vienas iš pagrindinių pasiutligės simptomų.

5. Susijaudinimas:

Tai iš esmės yra nervinio susijaudinimo būsena, dėl kurios žmogus emociškai nestabilus. Tai reiškia, kad žmogus lengvai susijaudins ir priims atsitiktinius sprendimus.

6. Raumenų silpnumas:

Silpni raumenys yra vienas iš labiausiai matomų pasiutligės simptomų. Tarp visų pasiutligės simptomų tai pasireiškia daugeliui žmonių. Raumenys ir vidiniai audiniai susilpnėja, kai kūnas yra užkrėstas konkrečiu virusu.

7. Haliucinacijos:

Haliucinacijos nėra tik kliedesiai. Jie blogai daro didelį poveikį smegenims ir gali pakenkti individo mąstymo gebėjimams. Bus sunku nustatyti, kas yra tikra, o kas ne, nes tas žmogus dažnai mato tai, ko iš tikrųjų nėra.

8. Paklaidinimas:

Būdamas paveiktas psichiškai ir fiziškai bei atsiribodamas nuo socialinio gyvenimo, žmogui dažnai išsivysto stiprus haliucinacijų atvejis. Tada ji nėra jai įprasta. Ji klysta ir taip lieka prie savęs, bandydama suprasti haliucinacijas. Tinkamos nemigos priežastis nepadeda padaryti kliedesių tikroviškesniais.

9. Nemiga:

Yra daugiau nei viena pasiutligės rūšis, taip pat yra daug šių pasiutligės simptomų. Tarp daugelio pasiutligės simptomų labiausiai nerimą kelia nemiga, o tai reiškia miego praradimą. Žmogus praras miegą ir tai netgi tęsis kurį laiką, jei jis ar ji bus užsikrėtę pasiutlige.

10. Nerimas:

Jei norite sužinoti apie pasiutligės simptomus, tikrai negalite praleisti šio konkretaus. Šis pasiutligės simptomas kartais kelia nerimą ir yra tikrai liūdnas. Pradėjus pasireikšti šiam simptomui, žmogus lengvai susierzina. Besąlygiškas nerimas gali būti laikomas vienu iš labiausiai paplitusių pasiutligės simptomų.