Reumatoidinis artritas! Ar tai nėra įprastas scenarijus kiekviename namų ūkyje, kai vargšai senukai ir moterys visada vaikšto ir vaikšto žingsniu su medine lazda, besiskundžiantys, kad atsikrato kelio sąnario? Kaip dažnai jūsų seneliai skundėsi kelio skausmu? Kaip dažnai matėte, kaip močiutė keistai nusileidžia laiptais neįprasta diskoteka, kur ji skundžiasi, kad negali daryti papildomo spaudimo savo kelio dangteliams, jei nori vaikščioti toliau? Tai visi įprasti senatvės scenarijai, vadinami artritu. Prieš pereidami prie straipsnio, trumpai pažvelkime, kas yra artritas.

Reumatoidinio artrito simptomai ir priežastys

Sąnario uždegimas yra toks blogas, kad dėl to mobilumas tampa neįtikėtina mintimi – tai, anot senų žmonių, vadinama artritu. Iš tiesų, artritas apima sąnarių uždegimą, tai yra dviejų kaulų susitikimo vietą. Dėl nuolatinės trinties ir naudojimo vyresni nei 60 metų žmonės dažniausiai patiria uždegimą dėl šiurkštaus nusidėvėjimo visus šiuos metus.

Tačiau naujausiais atvejais mažus vaikus ištiko tas pats likimas. Atlikus tolesnius tyrimus nustatyta, kad abiem atvejais trūksta kremzlių. Kremzlė yra jungiamasis audinys, turintis sąnarius, kurie lėtai nusidėvi ir sukelia dabartinę būklę. Tačiau šiame straipsnyje mes kalbame apie reumatoidinį artritą, kuris yra bendro artrito dalis ir tipas.

Reumatoidinis artritas arba plačiai žinomas kaip RA taip pat iš esmės yra uždegiminė liga, tačiau tai turi įtakos. Mūsų kūno imuninė sistema yra mūsų teritorijos karys, kovojantis su kūno svetimkūniais ir antikūnais, galinčiais pakenkti organizmui. Tokiu būdu mūsų apsauga, imuninė sistema padeda mums išlaikyti formą ir pakilti kojų pirštuose. Tačiau reumatoidinio artrito atveju pati organizmo imuninė sistema dėl nežinomos priežasties atakuoja kūno sąnarius, todėl tai yra autoimuninė būklė.

Pirmiausia pažeidžiamas sąnarys, plona membrana ir išorinis sąnarių pamušalas, o po to lėtai, atakoms tęsiantis, skystis kaupiasi sąnario viduje, sukeldamas patinimą ir uždegimą, dėl kurio atsiranda skausmas. Tai lėtinė liga, tai yra, jos sukūrimas užima daug laiko, tačiau kai tai atsitinka, tai nesibaigiantis procesas, kurio vargu ar galima išgydyti. Laikui bėgant sąnarys nusidėvi ir praranda tobulą formą. Dėl sąnarių kaulų susidėvėjimo kaulai tampa nepajudinami ir nebėra judrūs. Skirtingai nuo paprasto artrito, dažniausiai pažeidžiančio galūnes, reumatoidinis artritas tolygiai pasiskirsto visame kūne, dažnai staiga.

Reumatoidinio artrito simptomai ir priežastys:

Šiame straipsnyje bus paaiškinta, kokios yra pagrindinės reumatoidinio artrito priežastys ir simptomai.

Reumatoidinio artrito priežastys:

Kai kurios reumatoidinio artrito atsiradimo priežastys gali būti:

1. Genetinis ryšys:

Genetika visada vaidino svarbesnį vaidmenį perduodant gerus ar blogus genus kitai kartai ir jie daro tą patį. Kartais būna toks laimingas sakinys, kuriame sakoma, kad genai praleidžia kartą, o kartais galite pamatyti ilgą tų pačių ligų šeimos liniją. Jei esate įtariamas reumatoidinis pacientas, pažvelkite į savo šeimos istoriją ir sužinokite, kas prieš jus kentėjo.

2. ŽLA:

Visa jo forma yra žmogaus leukocitų antigenas, kuris yra genetinio perdavimo forma, apimanti šį geną tam tikriems baltymams gaminti. Tačiau tai perduodama paveldimumo būdu ir ne visi tai turi. Tiems, kurie tai daro, yra didesnė rizika sirgti reumatoidiniu artritu. HLA sistema sukuria šiuos HLA baltymus sąnarių membranose. Tada jie sužadina WBC T ląsteles arba baltus kraujo kūnelius, dėl kurių jie puola. Baltieji kraujo kūneliai yra žinomi dėl savo ritualo, skirto kovoti su kenksmingais kūnais, ir dirbti su imunine sistema, kad pašalintų svetimkūnius. Čia jie tuos baltymus klaidingai laiko svetimkūniais ir puola sąnarius.

3. Lytis:

Reumatoidinis artritas yra lyčių šališka liga, nes gydytojai atskleidžia, kad daugeliu atvejų dažniausiai yra moterys. Dažnai yra keletas išimčių, kai vyrai patiria įtakos, tačiau tai yra retas atvejis.

4. Amžius:

Taip pat pastebėta, kad amžius ir nėštumas yra traukos veiksniai, dėl kurių artrito forma plečiasi. Senatvė ir nėštumo laikotarpis yra puikus metas pritraukti šią būklę.

5. Infekcijos:

Kai genai neatlieka savo vaidmens, viena iš pagrindinių reumatoidinio artrito priežasčių gali būti bakterijos, kurios pateko į jūsų kūną ir sukelia infekciją. Tai yra viena iš galimų priežasčių, kodėl žmonėms gali pasireikšti reumatoidinio artrito požymiai ir simptomai. Pasak gydytojų, žmonės, užsikrėtę tokiu virusu ir bakterijomis, gali pastebėti šios sveikatos būklės požymius ir simptomus dar labai jauname amžiuje. Nebūtina, kad tokio tipo artritas dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms. Tai taip pat gali atsitikti moterims ir vyrams nuo 25 iki 35 metų.

6. Silpna fizinė būsena:

Mes visi tai žinome ir galima sakyti, kad tai yra viena iš potencialiausių reumatoidinio artrito priežasčių. Žmogus, kuris netinkamai valgo ar miega, gali lengvai susidurti su įvairiais reumatoidinio artrito simptomais. Mes visi turėtume stengtis visada būti sveiki ir būti atsargūs dėl įvairių ligų ir mikrobų, esančių ore. Galima sakyti, kad šis veiksnys yra viena svarbiausių reumatoidinio artrito priežasčių šalia genetinio perkėlimo.

7. Ankstyvieji simptomai:

Yra atvejų, kai žmonės pradeda patirti skausmo priežastis dėl reumatoidinio artrito dar prieš kenčiant. Tai galima teigti kaip ankstyvą simptomą. Tai atsitinka tiek vyrams, tiek moterims (amžius nėra kintamasis veiksnys). Paprastai žmonės to nenori ir linkę į tai nekreipti dėmesio. Šios pastraipos siela yra priminti tiems žmonėms, kad tokie simptomai ir požymiai niekada neturėtų būti ignoruojami. Jie gali būti tikrai kenksmingi jums ir gali sukelti ligoninę, jei jau per vėlu. Tai gali būti pasakyta kaip požymiai, pagal kuriuos jūsų kūnas bando pasakyti, kad ateina kažkas blogo, todėl turėtumėte imtis tinkamų priemonių ir pasiruošti tam.

8. Grybai:

Jis ilgą laiką buvo įtariamas reumatoidiniu artritu ir daro daug pastangų, o gydytojai paprastai įtaria grybelius, kai kalbama apie reumatoidinį artritą. Dauguma žmonių kaltina šią konkrečią priežastį dėl kančių, kurias patiria dėl reumatoidinio artrito. Kai kurie ekspertai ir gydytojai taip pat mano, kad tai yra viena iš svarbiausių reumatoidinio artrito priežasčių.

9. Silpni organai:

Žmogus susidurs su kai kuriomis sunkiomis reumatoidinio artrito problemomis, jei jis ar ji turi organų. Reumatoidinio artrito metu organai smarkiai nukenčia ir tai yra viena iš priežasčių, lemiančių greitą šios sveikatos būklės plitimą. Tuo pačiu metu, jei asmuo jau kenčia nuo kitų kūno skausmų ir galūnių problemų, tada jis turi didelę tikimybę susidurti su blogiausiais reumatoidinio artrito simptomais.

10. Anksčiau buvę sąnarių skausmai:

jei žmogus kenčia nuo sąnarių problemų, tada jis turi daugiau galimybių užsikrėsti įvairiais reumatoidinio artrito simptomais. Šiais laikais sąnarių problemos tampa vis rimtesnės ir žmonės kenčia nuo reumatoidinio artrito, ypač dėl skirtingų sąnarių skausmų.

Reumatoidinio artrito simptomai:

Įprasti reumatoidinio artrito požymiai ir simptomai yra šie:

1. Sąnario patinimas:

Pirmasis reumatoidinio artrito simptomas yra sąnario patinimas, matomas iš išorės. Galima atskirti uždegimą ir neuždegimą. Sąnarys patinsta ir pakyla, parausta ir patinsta.

2. Sąnarių skausmas:

Neišvengiama sakyti, kad kitas patinimo žingsnis bus didžiulis skausmas. Artėjant pakartotiniams išpuoliams, skausmas sustiprėja, o kartu ir patinimas. Teritorija tampa karšta ir aplink ją išlieka šilta temperatūra.

3. Sąnario standumas:

Kai patinimas ir skausmas yra per daug, judėti tampa sunku. Tada sąnarys ima sustingti, todėl dar labiau sulankstomas ar pataisomas. Tai lydi stiprus skausmas ir patinimas, o tai pablogina situaciją.

4. Nuovargis:

Kai mūsų kūnas išgyvena sunkų laikotarpį, atsiranda nuovargis ar nuovargis, dėl kurio labai lengvai išsekame. Dėl to mes miegame dieną ir pabundame, kad jaučiamės labiau pavargę. Gydytojo siūlomi vaistai, skausmo malšinimai taip pat turi šalutinį poveikį, kuris pagerina miegą ir taip nuovargis. Dėl to nėštumo metu moterys miega daug. Tas pats pasakytina apie vyresnio amžiaus žmones, kurie lengvai pavargsta.

5. Sąnario paraudimas:

Sąnarių paraudimas yra vienas iš labiausiai matomų reumatoidinio artrito simptomų. Jei jis serga reumatoidiniu artritu, žmogus susidurs su rimtomis sąnarių paraudimo problemomis. Tai būdinga tiek vyrams, tiek moterims, o žmonės taip pat dažnai kenčia. Visi su sąnariais susiję reumatoidinio artrito simptomai yra kažkaip susiję ir tai padės žmogui išsiaiškinti, ar jis serga, ar ne.

6. Sąnario judesio diapazono praradimas:

Sąnarių skausmas padidės reumatoidinio artrito metu, ir tai taip pat bus didžiulė problema vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems tam tikrų sąnarių problemų. Šis simptomas iš tikrųjų yra gana dažnas ir žmonės nuo jo kenčia gana dažnai. Jokiu būdu negalima to išvengti, nes dažniausiai tai atsitinka. Sąnariai jausis beprasmiški, o jų judėjimui bus rimtų kliūčių. Nereikėtų ignoruoti šios problemos, kitaip ji gali pakenkti ir dar labiau pabloginti savo būklę. Šiais laikais dažniausiai pastebimi su sąnariais susiję judesio klausimai ir tai būdinga tiek vyrams, tiek moterims (nepriklausomai nuo jų amžiaus).

7. Šlubavimas:

Ar kada nors patyrėte šį simptomą dėl kokių nors priežasčių? Galima sakyti, kad tai yra viena iš pagrindinių problemų, susijusių su reumatoidiniu artritu. Šlubavimas iš esmės reiškia blogą ar prastą nervų, susijusių su pažeistais sąnariais, veikimą. Šį konkretų simptomą gali lydėti ir sąnarių deformacijos. Taip pat sumažės judesių amplitudė, o auka ilgą laiką susidurs su šiuo simptomu ir jį kentės.

8. Simetriška ataka:

Tai reiškia, kad nė viena kūno pusė nepaliks invazijos į reumatoidinio artrito simptomų priepuolį. Paprastai abi kūno dalys yra pažeistos ir pažeistos dėl blogosios artrito pusės. Tai yra vienas blogiausių visų laikų reumatoidinio artrito simptomų ir gali lengvai sugadinti fizinę būklę.

9. Sąnario deformacija:

Tai yra vienas populiariausių reumatoidinio artrito (lėtinio reumatoidinio artrito) simptomų. Kils rimtų uždegimo problemų ir dėl šio konkretaus simptomo žmogus susidurs su rimtomis fizinėmis problemomis. Negalima tiesiog išvengti šių simptomų, nes jis yra vienas iš labiausiai paplitusių ir pasitaiko tiek vyrams, tiek moterims (nepriklausomai nuo jų amžiaus). Dėl to raiščiai atsilaisvins. Gydytojų teigimu, tai bus gerai tik tuo atveju, jei asmuo, turintis lėtinio reumatoidinio artrito simptomų, bus diagnozuotas ir išgydytas pradinėje stadijoje, nes jam leidžiama plisti, tai gali turėti žalingų padarinių.

10. Sąnarių šiluma:

žmogus patirs, kad temperatūra sąnaryje kyla, ir tai yra vienas iš pagrindinių reumatoidinio artrito simptomų. Jis gali labai susirgti nuo sąnarių šerdies, o dėl to atsiradęs skausmas paprastai yra netoleruotinas.