Smegenų navikas yra dažna būklė, matoma šiais laikais, net ir vaikai neatleidžiami nuo šios ligos gniaužtų. Apklausus jaunus suaugusius iki dvidešimties, smegenų auglys buvo priskiriamas antrai pozicijai dėl kenčiančių jaunų suaugusiųjų mirties. Tačiau vaikų išgyvenamumas dėl piktybinių navikų yra šiek tiek geresnis nei suaugusiųjų procentas. 66% atvejų vaikai išgyvena, tačiau tai nėra tas pats atvejis suaugusiesiems, kai išgyvenamumas sumažėja iki pusės. Dažnai yra simptomų, kurie praneša apie šių navikų buvimą. Žemiau pateikiame tinkamus smegenų auglio ligų simptomus ir priežastis.

Smegenų naviko priežastys ir simptomai

Kas yra Smegenys & Kaip tai veikia:

Mūsų kūno drausmės vienetas yra apibendrintas susuktos membranos viduje, pritvirtintoje mūsų storoje skeleto kaukolėje. Ši membrana vadinama smegenimis, kuri yra kūno vadovė, kuri drausmina visus kitus kūno organus dirbti taip, kaip jie dirba. Net mintis ir vizijas, emocijas ir prisiminimus išprovokuoja ir valdo ne kas kitas, o pačios smegenys. Tiesą sakant, šis straipsnis, kuris jums dabar yra prasmingas, taip pat yra smegenys, leidžiančios tai padaryti. Taip veikia visas mūsų kūnas. Dabar, kaip žmogaus kūno dalis, ji yra įpareigota pokyčiams – geriems ar blogiems. Paprastai dėl organizmo veikimo sutrikimų gali atsirasti tam tikrų sveikatos sutrikimų. Smegenų navikas yra vienas iš jų.

Kaip smegenyse formuojasi navikas:

Įprastą dieną smegenų sutvarkytas kūnas gamina daugybę ląstelių, kurių kiekviena surenka kitas, kad išsiaiškintų kūno dalis ir jų funkcijas. Šios ląstelės yra normalios, subręsta ir miršta, kad užleistų kelią naujesnėms ląstelėms. Naviko būklė atsiranda tik tada, kai ląstelės pradeda veikti kitaip dėl nenormalių sąlygų, kai pačios ląstelės tampa nenormalios. Šios ląstelės dauginasi daug greičiau, nei turėtų, dėl savo anomalijų, o tada atsisako mirti. Dėl to jie išstumia erdvę, galiausiai išnaikindami įprastas proceso ląsteles.

Šis ląstelių kaupimasis vadinamas naviku. Yra skirtingos šio termino, vadinamo naviku, klasifikacijos. Pagal jų sunkumą jie klasifikuojami. Žemos kokybės yra gerybiniai ir yra tikimybė, kad juos galima išgydyti. Aukštos kokybės, rimto pobūdžio, vėliau gali tapti vėžiu.

Gerybinis navikų tipas, vadinamas ypač pirminiais navikais, greičiausiai neplis, nes jie yra nekenksmingi. Jie yra tik įprastos ląstelių masės, uždengiančios smegenų dalį. Jie neplinta kaimyniniuose regionuose. Antriniai navikai yra šiek tiek nesuderinami su kūnu, todėl ląstelės įsiskverbia į antrines vietas ir sukelia daugiau navikų kitose vietose. Šie įnirtingai puola kūną, per trumpą laiką paverčiantys vėžiniais. Taigi antrinius navikus reikia nedelsiant patikrinti ir tinkamai gydyti, kad nebūtų galimybės jiems augti ir plėstis.

Tačiau rekomenduojama greitai diagnozuoti, kad įsitikintumėte, jog būklė vis dar yra gerybinė. Tuomet susidaro tinkami vaistai ir gydymas. Jei būklė jau yra piktybinė, nedelsiant pradedamas intensyvus gydymas.

Smegenų naviko simptomai ir priežastys:

Smegenų naviko priežastys:

Kai kurios dažnos priežastys, susijusios su smegenų auglio atsiradimu, yra šios:

1. Technologija:

Technologijos išaugo mūsų labui. Šiuolaikinė aušra pastebėjo gana įtaisų naujoves, kai žmonės iš balandžių laiškų ir pranešimų dabar apsigyveno skaitmeninėje žiniasklaidoje. Telefono išradimą palengvino nešiojamųjų mobiliųjų telefonų naujovės. Prieš tai tai buvo nešiojamasis telefonas belaidžio pavidalo. Praėjusį mėnesį įsigytos „Bluetooth“ ausinės yra dar viena belaidė šiuolaikinių naujovių forma. Bet kaip tai padėjo mums pagerinti mūsų sveikatą, nes mokslininkai įrodė, kad mobilieji telefonai ir kiti belaidžiai ryšiai dabartiniame šiuolaikiniame pasaulyje yra pagrindinė daugelio pasaulio smegenų auglių atvejų priežastis.

2. Amžius:

Dažnai smegenų auglio priežastys yra tiesiogiai susijusios su amžiumi, kuris turi dvi puses. Nors smegenų auglys gali paveikti bet kokio amžiaus asmenis, jis dažnai būna senatvėje, kaip tai patiria ir stebi gydytojai. Su amžiumi smegenų auglio rizika vis labiau auga. Tačiau, be senatvės, didelė rizika yra ir jaunų suaugusiųjų amžiaus grupei.

3. Genai:

Pusėje atvejų smegenų auglio ląstelės dažnai yra paveldimos. Antrąją pusę sukelia skirtingos priežastys. Genai, kurie jau yra organizme, gali būti kaltinami jūsų kartoms. Jei įtariate smegenų auglį, greitai pažvelkite į šeimos medį, kad pamatytumėte, kiek ankstesnių šeimos vėžio atvejų buvo pastebėta.

Smegenų naviko simptomai:

Dažni smegenų auglio simptomai yra šie:

1. Galvos skausmas:

Dažnas ir pasikartojantis galvos skausmas gali būti stiprus smegenų auglio simptomas. Nors įprasti galvos skausmai ateina ir praeina dėl tam tikrų priežasčių, šie galvos skausmai, atsiradę dėl naviko būklės, periodiškai kartojasi ir laikui bėgant tampa vis intensyvesni. Blogiausias laikas ir dažniausiai pasitaikantis laikas yra iškart po to, kai žmogus atsibunda ryte ir jaučia stiprų galvos skausmą. Tas pats atsitinka su sunkiu fiziniu krūviu. Nesuklyskite dėl migrenos ar sinusų problemų, neatvykę tinkamai patikrinti.

2. Atminties sutrikimas:

Jei smegenų auglys yra priekyje, tikėtina, kad kažkada spindinti atmintis praeitų per rūdis. Dėl šios priežasties smegenų auglys gali prarasti atmintį. Tai sukelia painiavą ir užmaršumą, jei ne tiesiogiai atminties praradimą. Tai taip pat gali turėti įtakos kitiems jūsų pojūčiams, tokiems kaip klausa, kvapas ar skonis.

3. Priepuoliai:

Tai yra rimta, kai navikas yra piktybinis ir jau yra aštrių sąlygų. Priepuoliai sukelia nevalingus traukulius organizme, kur trumpam laikui vyrauja sąmonės netekimas. Tačiau tai yra paskutinis šiaudų procesas.