Depresija yra viena iš labiausiai paplitusių psichologinių sąlygų, su kuriomis šiandien susiduria daugelis žmonių dėl įvairių priežasčių. Tai kraštutinė liūdesio forma, kuri sujaudina žmonių protus ir tokiu būdu tampa tiesiog neįmanoma išeiti iš tos būsenos. Daugelyje situacijų buvo matyti, kad depresijos metu žmonės netgi nusižudo. Prieš pradėdami tvarkyti situaciją ir tinkamai ją išspręsti, labai svarbu žinoti jos priežastis.

Depresijos priežastys

Toliau pateiktame sąraše yra labiausiai paplitusios priežastys, kurios, kaip žinoma, daugeliu atvejų sukelia depresiją. Prieš imdamiesi bet kokių prevencijos ar gydymo veiksmų, kad pasiektumėte daug geresnių rezultatų, perskaitykite juos.

Depresijos priežastys:

Istorija ir genetika:

Daugelyje šeimų žmogus paprastai paveldi depresijos jausmus ir tai yra istorijoje bei genetikoje. Tai yra viena iš žinomų šios klinikinės būklės priežasčių. Yra ir kitų veiksnių, kurie tikrai bus svarbūs vedant žmogų į depresiją, o genetika nėra atskira priežastis, tačiau tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių šeimos žmonės yra labai linkę į depresiją.

Medicininės ligos:

Žmonės, kurie serga sunkiomis ligomis ir turi medicininių problemų, linkę į depresiją. Sunkios ligos gali sukelti tiesiogines depresijos problemas, padidindamos stresą ir nerimą. Taip yra ir dėl ilgalaikių sveikatos problemų. Medicininės ligos yra viena iš priežasčių bent 50 procentų depresijos atvejų.

Narkotikai ir alkoholis:

Didelis ir besaikis alkoholio ir narkotikų vartojimas gali neigiamai paveikti nervus ir psichinę sveikatą. Kiekvienas žmogus, turintis tokius įpročius, tikrai patirs depresiją tam tikru savo gyvenimo momentu. Priklausomybė nuo narkotikų ir alkoholis yra net depresijos rezultatas ir kartu yra stipri priežastis.

Oras:

Laikiną ir nedidelę depresiją paprastai sukelia sezoniniai pokyčiai. Pavyzdžiui, daugelis žmonių vasarą linkę automatiškai jaustis liūdni ir prislėgti, ir tas pats atsitinka kai kuriems žmonėms žiemą. Oras yra subtili, bet žinoma priežastis, susijusi su depresijos atsiradimu.

Rūkymas:

Nesvarbu, ar tikite tuo, ar ne, bet besaikis rūkymas pažeidžia smegenų nervų ląsteles. Tai taip pat priklausomybė, turinti įtakos smegenų neuromediatorių veiklai. Venkite cigarečių ir nepasiduokite tokiems įpročiams, kad išvengtumėte vienos pagrindinių depresijos priežasčių.

Miego trūkumas:

Paprasta priežastis, bet neabejotinai viena iš dažniausiai pasitaikančių depresijos priežasčių yra miego ir poilsio stoka. Žmogaus organizmui reikia mažiausiai 8–9 valandų netrukdomo miego, kad jis gerai veiktų tiek fiziškai, tiek protiškai. Tinkamo miego trūkumas ir vėlyvi miego įpročiai daug kartų prisideda prie depresijos atsiradimo daugeliui žmonių.

Darbinis slėgis:

Daug kartų profesinis žmogaus gyvenimas yra toks sudėtingas, kad jis nesugeba to įgyvendinti, o tai sukelia daug streso ir rūpesčių. Tai viena iš priežasčių, susijusių su depresija.

Asmenybė:

Žmonės, kurių savivertė yra žema arba kurie į širdį žiūri kritiką, arba žmonės, kurie yra labai emocingi ar linkę nerimauti, yra keletas iš jų, kurie yra labai linkę į depresiją. Asmenybė neabejotinai yra viena iš pagrindinių priežasčių, galinčių sukelti didžiulę žmonių depresiją. Tai taip pat galioja žmonėms, kurie niekada nėra patenkinti savimi ar patenkinti. Be to, tie, kurie visada turi neigiamą požiūrį į situacijas, o ne mato teigiamą pusę, arba tie, kurie neturi aktyvaus gyvenimo būdo, gali labai lengvai susirgti depresija.