Teniso alkūnė yra dažna problema, su kuria teniso sportininkas turi susidurti tam tikru metu, tačiau tai nėra pagrindinė liga ar problema, jei nepastebėta ir nesirūpinama šia maža problema, vėliau gali tapti didele problema, įskaitant nuolatinį nervų pažeidimą. , raumenų pažeidimas ir blogiausiu atveju – paralyžius. Tačiau tai vyksta palaipsniui, todėl, užuot leidę jam augti, dabar pasirūpinkite savo teniso alkūne ir toliau žaiskite mėgstamą.

Teniso alkūnės simptomai

Šios problemos pašalinimo procesas nėra brangus ir reikalauja daug poilsio, kad pailsėtų raumenys. Pagrindinė priežastis, dėl kurios atsiranda teniso alkūnės, yra per didelė rankos įtampa smūgiuojant į teniso kamuoliuką. Teniso kamuoliuko smūgio greitis yra didesnis nei 200 km per valandą, todėl ranka per daug apkraunama, todėl daugeliu atvejų teniso alkūnė. Tačiau faktas yra tas, kad teniso alkūnę sukelia ne tik žaidžiant tenisą, bet ir sunkus darbas, kurį atliekate.

Žemiau pateikiami keli simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jei bijote žaisti tenisą

Skausmas naktį:

Kai naktį einate miegoti ir pastebite, kad alkūnėje nuolat skauda skausmą, gali būti, kad pradedate turėti teniso alkūnę. Teniso alkūnės ne visada atsiranda žmonėms, žaidžiantiems tenisą, gali būti, kad dienos metu per daug paspaudėte ranką ir sukėlė raumenų įtampą.

Standumas:

Sustingimas paprastai atsiranda ryte po pabudimo. Jei pabundate ir pastebite, kad ranka staiga tampa labai standi ir sunkiai pajudinama, labai tikėtina, kad turite teniso alkūnę. Ekstremalios treniruotės taip pat gali sukelti teniso alkūnę. Taigi laikykitės treniruočių ribų, kurias jūsų kūnas gali priimti, ir stenkitės per daug nesistengti.

Miego sutrikimas:

Miegas gali nukentėti dėl skausmo, kurį patiriate. Galbūt jūs iš pradžių nesuprasite skausmo, kaip pervargimo, bet vėlesniam ligos etapui jis sukels tokį stiprų skausmą, kad negalėsite užmigti naktį, o tai sukels problemų jūsų kasdienybėje.

Rankos skausmas:

Jei staiga jaučiate stiprų skausmą bet kurioje rankoje, tai gali būti dėl per didelio krūvio. Tai gali būti daugelio negalavimų priežastis, tačiau dažniausiai liga yra teniso alkūnė. Taigi nedelsdami patikrinkite ranką, nes be gydymo skausmas ir patinimas nesumažės.

Skausmas suimant mažus objektus:

Jei staiga skauda daugiausia ranką, kai griebiate rašiklį ar šaukštą, labai tikėtina, kad turite teniso alkūnę. Jūsų ranka tiesiogiai apkrauna alkūnę, kuri yra jūsų dilbio atrama, todėl net mažiausi daiktai gali įtempti jūsų jau paveiktus raumenis.

Skausmas keliant daiktus:

Visais atvejais buvo pastebėta, kad teniso alkūnės atsirado, kai rankų raumenys patempti, tačiau nedaugelis žmonių žino, kada jie kenčia nuo šios ligos ir tęsia savo kasdienį gyvenimą. Jei atsitiktinai pasiimsite sunkų daiktą su teniso alkūne, tai dar labiau pakenks raumenims ir aštriai skaudės ranką.

Pulsuojantis:

Skausmas kartais gali būti toks stiprus, kad raumenys pradeda plakti – tai yra gyvybiškai svarbus teniso alkūnės simptomų pavyzdys.