Tarp dažniausiai pasitaikančių kūno problemų viena iš žinomų, su kuria kasdien turi susidurti daug žmonių, yra vidurių užkietėjimas. Negalėjimas tinkamai išskirti išmatų ir išvalyti sistemos yra vidurių užkietėjimas. Tai sukelia daug susijusių problemų ir turėtų būti nedelsiant gydoma, kad būtų patogiau ir sklandžiau. Prieš pradėdami siekti tinkamų rezultatų, kad organizmas išvengtų vidurių užkietėjimo, svarbu žinoti du pagrindinius su juo susijusius aspektus. Visada reikia žinoti krizę lemiančias priežastis ir atsirandančius simptomus.

Vidurių užkietėjimo priežastys ir simptomai

Šis sąrašas suteiks jums išsamią informaciją apie vidurių užkietėjimo priežastis ir požymius, apie kuriuos tikrai turėtumėte žinoti:

Vidurių užkietėjimo priežastys:

Vandens trūkumas:

Paprastai vandens trūkumas linkęs dehidratuoti kūną, įskaitant žarnyną. Dėl to atsiranda kietos išmatos, kuriose nėra vandens, ir sunku pasišalinti, o tai sukelia vidurių užkietėjimą. Tai yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių, apie kurias turėtumėte žinoti.

Hipotiroidizmas:

Medicininė hipotirozės problema yra dažnas daugelio žmonių aspektas. Kaip šalutinis poveikis šie žmonės patiria vidurių užkietėjimo problemų. Žinoma, kad ši sveikatos būklė yra pagrindinė nesugebėjimo išsiskirti priežastis. Taip atsitinka todėl, kad skydliaukė neigiamai veikia medžiagų apykaitą.

Tam tikri vaistai:

Tarp vaistų, kurių šalutinis poveikis yra vidurių užkietėjimas, dažniausiai vartojami skausmą malšinantys vaistai ir antibiotikai. Tai daro įtaką virškinimo sistemai ir sukelia jos sulėtėjimą, todėl atsiranda vidurių užkietėjimo jausmas.

Per didelis šokolado vartojimas:

Daugelis profesionalų įrodė, kad šokolade yra fermentų, kurie gali sukelti vidurių užkietėjimą, jei valgysite per daug ir reguliariai. Tačiau tai yra gana sudėtinga užduotis kontroliuoti.

Kalcio/geležies papildai:

Daugeliu atvejų kalcio ir geležies papildai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių atsiranda vidurių užkietėjimas ir negalėjimas išmatų. Galima pasikonsultuoti su specialistu ir, jei įmanoma, pakeisti priedus. Tai taip pat taikoma kai kurioms vitaminų papildų formoms.

Vidurius laisvinantys vaistai:

Vidurių užkietėjimui gydyti tinkami vidurius laisvinantys vaistai. Tiems, kurie nesilaiko per didelio to paties kiekio vartojimo, gali būti neigiamas poveikis, kuris tik dar labiau pablogina vidurių užkietėjimą ir tampa ilgalaike problema.

Ląstelienos trūkumas dietoje:

Pluoštas yra viena iš pagrindinių maistinių medžiagų, kurios padidina išmatų tūrį ir palengvina jų išsiskyrimą. Tačiau tie, kurie to neįtraukia į dienos racioną, tikrai turės susidurti su vidurių užkietėjimo problemomis.

Stresas:

Stresas ir psichinis spaudimas neigiamai veikia organizmo funkcijas, taip pat virškinimo sistemą ir medžiagų apykaitą. Dėl to stresas yra viena svarbiausių priežasčių, sukeliančių vidurių užkietėjimą be jokių abejonių.

Be šių, taip pat egzistuoja tam tikros sveikatos būklės, depresija, pieno produktai, antidepresantai ir daugelis kitų vidurių užkietėjimo priežasčių.

Vidurių užkietėjimo simptomai:

Pilvo skausmai:

Mėšlungis ir skausmas skrandyje dėl to, kad nėra išmatų, yra dažnas vidurių užkietėjimo požymis.

Kietos išmatos:

Vienas iš pirmųjų požymių, kurie gali būti tiesiogiai susiję su vidurių užkietėjimu, yra labai kietos išmatos, kurias sunku išskirti. Daugeliu atvejų taip pat skausminga praeiti išmatomis.

Tuštinimosi trūkumas:

Jei 2–3 dienas tuštinimosi nėra, tai yra simptomas, kad vidurių užkietėjimas beldžiasi į duris. Tai yra vienas įprastas ženklas, apie kurį turite žinoti.

Pykinimo ir vėmimo jausmai:

Kitas dažnai pasitaikantis vidurių užkietėjimo simptomas yra blogas jausmas, sukeliantis pykinimą ir vėmimą.