Vėjaraupiai yra labai užkrečiama liga, kurią sukelia Varicella Zoster virusas (VZV). Tai visų pirma ore plintanti liga ir labai greitai plinta kosint, čiaudint ir tiesiogiai kontaktuojant. Tai prasideda nuo karščiavimo ir pūslelių, panašių į odos bėrimą ant jūsų kūno, kuris ilgainiui išsivysto, kad susidarytų žalios ir niežtinčios dėmės ir pūslelės. Inkubacinis laikotarpis yra 2-3 savaitės nuo infekcijos iki protrūkio. Vėjaraupiai dažniau pasireiškia vaikams nei suaugusiems.

Suaugusiesiems ši liga yra daug agresyvesnė. Vieną kartą užsikrėtus šia liga pranašumas yra tas, kad jūs neužsikrėsite šia liga, nes jūsų kūnas gamina antikūnus prieš virusą. Ši vėjaraupių savybė neleidžia ligai pasikartoti. Paprastai vėjaraupiais serga suaugusieji ir vaikai, kurių imunitetas susilpnėjęs. Jis turi aukštą antrinių atakų greitį, ty perdavimas iš vieno žmogaus į kitą vyksta labai greitai.

Vėjaraupiai

Kas yra raupų virusas?

Raupų ​​virusai yra plytų formos virusai, turintys dvigubą DNR.

Įvairūs raupų ligų tipai:

Jie sukelia ligas, kai dažniau susidaro odos mazgeliai ar išplinta bėrimas. Žmonių infekcijos atsiranda kontaktuojant su užkrėstais gyvūnais, žmonėmis ar medžiagomis. Raupų ​​virusų ligų pavyzdžiai yra moliuskai, užkrečiamosios ligos, raupai, beždžionės, vėjaraupiai ir kt..

Vėjaraupių simptomai ir priežastys:

Čia rasite jums vadovą apie pagrindines vėjaraupių priežastis ir simptomus.

Vėjaraupių simptomai:

Šios ligos požymiai ir simptomai yra gerai žinomi ir lengvai atpažįstami. Štai toliau išvardyti simptomai. (1)

1. Bendrieji simptomai:

Šie apibendrinti simptomai atsiranda prieš atsirandant bėrimui, kuris yra šios ligos požymis. Jie apima skausmingus raumenis, galvos skausmą, pykinimą ir apetito praradimą. Šiame etape taip pat gali atsirasti burnos opos.

Toliau atsiranda nedidelis karščiavimas ir nuovargis, o tai gali būti vėjaraupių vystymosi požymiai. Vaikams bėrimas, būdingas vėjaraupiams, atsiranda prieš šiuos simptomus ir palengvina ankstyvą diagnozę.

2. Exanthema (išoriniai) simptomai:

Matomi raudoni bėrimai ar dėmės išsivysto į mažas pūsleles ir šios pūslelės išsiveržia visame kūne. Šioje lizdinėje plokštelėje yra stiprus deginimo ir niežėjimo pojūtis. Skysčiais užpildytos pūslelės sprogo ir pluta. Yra didelė bakterinių infekcijų, kurios sukelia opas ir randus, rizika. Tai gali apsunkinti peršalimo atsiradimas. Kadangi šiuo laikotarpiu imuninė sistema yra pažeista, yra didelė tikimybė, kad ji išsivystys į pneumoniją, jei ji nebus nedelsiant gydoma. Asmuo, sergantis vėjaraupiais, yra labai užkrečiamas ir ši didelė rizika išlieka, kol šašai visiškai išdžius.

Kai atsiranda vėjaraupių bėrimas, jis pereina 3 etapus:

 • Iškilusios rožinės spalvos papulės, kurios išsilaiko kelias dienas.
 • Mažos skysčiu užpildytos pūslelės, kurios po kelių dienų sprogo ir nutekėjo.
 • Plutos ir šašai, padengiantys sulaužytas pūsleles, užgyja savaites.

Nauji pažeidimai atsiranda keletą dienų, todėl visos 3 pakitimų stadijos gali būti vienu metu, o tai yra būdinga vėjaraupių ypatybė..

3. Apetito praradimas:

Apetito praradimas ir svorio netekimas dažniausiai siejami su vėjaraupių inkubaciniu periodu.

4. Nuovargis:

Kitas dažnas vėjaraupių simptomas yra nuovargio jausmas ir bendras negalavimas. Tai dažniau pasitaiko aktyvaus bėrimo susidarymo laikotarpiu dėl padidėjusio viruso krūvio.

5. Vėmimas:

Pykinimas ir vėmimas yra keletas kitų vėjaraupių simptomų. Paprastai vaikai iki 12 metų yra pagrindinės šio simptomo aukos.

6. Galvos skausmas:

Galvos skausmas yra dar viena simptomų grupė, susijusi su vėjaraupiais ir sukelia daug nepatogumų pacientui.

7. Viduriavimas:

Kai kuriems vėjaraupiais gali pasireikšti viduriavimas, lengvas ar sunkus. Įsitikinkite, kad pacientas visą laiką yra pakankamai hidratuotas.

8. Kūno skausmai:

Infekciniu vėjaraupių laikotarpiu gali atsirasti generalizuotų kūno skausmų, ypač krūtinės ir sąnarių.

9. Kai kurie kiti apibendrinti nespecifiniai simptomai yra sloga, limfmazgių patinimas, veido patinimas ir kaklo sustingimas..

Ką daryti ir ko ne:

 • Nelieskite savo pūslelių, kad ir kiek jos niežtėtų. Įbrėžimas sukelia sunkią odos infekciją ir taip pat palieka nuolatines žymes. Be to, išsiskiriantis pūliai gali būti kitų žmonių infekcijų šaltinis.
 • Būtinai ilsėkitės ir gerai, sveikai maitinkitės, kad tinkamai atsigautumėte, nes jūsų imuninė sistema šiuo metu yra silpna.
 • Reguliariai kirpkite nagus, kol visiškai pasveiks, kad išvengtumėte tolesnio ligos perdavimo per užkrėstus drabužius ar daiktus. Jei niežulys tampa nepakeliamas, naudokite lazdelę. Švelniai tepkite lapus ant niežtinčios vietos.
 • Kelis šviežius neem lapus pamirkykite šiltame vandenyje ir išsimaudykite. Neem lapai veikia kaip natūralus antiseptikas ir padeda gijimo procesui.
 • Naudokite kalamino losjoną, kad jūsų oda neišdžiūtų. Džiovinimas gali padidinti niežėjimą.
 • Jūsų mitybą turėtų sudaryti maistas, palaikantis jūsų kūno vėsumą, ir daugybė vaisių bei daržovių, kad būtų atkurtas jūsų imunitetas. Patartina į savo racioną įtraukti papildų.
 • Stebėkite savo temperatūrą. Apsilankykite gydytojui, jei jis greitai ir neįprastai pakyla, nes tai gali reikšti komplikacijų atsiradimą.

Vėjaraupių priežastys:

Vėjaraupius sukelia varicella zoster virusas, priklausantis herpeso viruso šeimai. Virusas daugiausia paplitęs atogrąžų šalyse ir dažniausiai paveikia vaikus, o ne suaugusiuosius. Tobulėjant mokslui ir technologijoms, galima skiepytis, kad būtų išvengta šių ligų atsiradimo ir pasikeitusios formos paskutiniais gyvenimo metais. (2)

1. Naujagimių vėjaraupiai:

atsiranda, kai motina per paskutines 3 nėštumo savaites yra užsikrėtusi vėjaraupiais. Jis gali būti perduotas vaikui transplacentiniu būdu, per tiesioginį kontaktą gimdymo metu arba po gimdymo tiesioginio kontakto ar lašelinės infekcijos būdu. Jis svyruoja nuo lengvo iki sunkaus, pasireiškiantis tokiais simptomais kaip randai, regos sutrikimai ir pan., Ir gali būti gydomas, jei sugaunamas anksti.

2. Kosulys:

Kosulys vėjaraupių mikrobus per lašelius per orą perduoda kitam asmeniui. Jei sergate vėjaraupiais, ypač atsargiai uždarykite burną, kad sumažintumėte ligos perdavimą.

3. čiaudulys:

Tarp visų vėjaraupių priežasčių galima sakyti, kad tai yra labiausiai paplitusi. Daugelis žmonių čiaudėja nenaudodami nosinės ir dėl to mikrobai plinta lengviau. Tai yra viena iš pagrindinių vėjaraupių plitimo priežasčių.

4. Tiesioginis kontaktas su pūslėmis:

Vėjaraupiai taip pat gali atsirasti dėl tiesioginio sąlyčio su pūslėmis ar skysčio išsiskyrimu iš paciento pūslelių. Tai taip pat gali atsirasti liečiant užkrėstus drabužius ar paciento daiktus.

5. Amžius:

Vėjaraupiai dažniausiai pasireiškia vaikams, nes jie turi silpną imuninę sistemą. Dažniausiai vėjaraupiais serga vaikai iki 12 metų.

6. Silpna imuninė sistema:

Jūsų vaikas bus lengvai paveiktas vėjaraupiais, jei jis turi silpną imuninę sistemą ir paprastai serga. Jis taip pat gali būti labiau linkęs į vėjaraupių komplikacijas.

7. Vaikų priežiūros įstaiga:

Pastebėta, kad vaikai, daug laiko praleidžiantys vaikų priežiūros įstaigoje, padidina tikimybę užsikrėsti vėjaraupiais. Priežastis yra labai užkrečiamas ligos pobūdis kartu su vaikų priežiūros įstaigų perpildymu, todėl greitai plinta toje aplinkoje.

Atsargumo priemonės, kurių reikia imtis norint išvengti vėjaraupių:

 1. Vėjaraupiai yra labai užkrečiami, todėl po simptomų atsiradimo sekite izoliaciją. Jūs esate užkrečiamas likus 1–2 dienoms iki simptomų pasireiškimo, kol visi jūsų šašai išdžiūsta ir susmulkinami. Laikykitės tinkamos higienos ir atsargumo priemonių, kad apribotumėte jo plitimą. (3)
 2. Vėjaraupių galima išvengti skiepijant, tai rekomenduojama visiems vaikams ir suaugusiems, kurie dar nesirgo vėjaraupiais. Reikia dviejų vakcinos dozių.
 3. Vaikai turėtų būti skiepijami pagal skiepų schemą, 12-15 mėnesių ir 4-6 metų amžiaus. Suaugusieji taip pat turi gauti 2 vakcinos dozes per vieną mėnesį. Tačiau šios vakcinos reikia vengti nėščioms moterims.

Vėjaraupių komplikacijos:

 1. Juostos: VZV gali gulėti jūsų nervuose, jei anksčiau sirgote vėjaraupių infekcija. Kartais jis vėl suaktyvėja vėliau, ypač žmonėms su susilpnėjusiu imunitetu, ir sukelia pūslelinę. Juostinė pūslelinė sukelia niežtinį skausmingą bėrimą su pūslėmis, užpildytomis skysčiu. Jei sergate juostine pūsleline, esate užkrečiamas kitiems žmonėms ir galite jiems perduoti virusą, sukeldamas vėjaraupius. Kadangi vėjaraupiai po vėjaraupių organizme išsivysto antraeiliu, nuo vėjaraupių sergančio paciento negalima užsikrėsti.
 2. Odos ir minkštųjų audinių bakterinės infekcijos, ypač streptokokinės.
 3. Plaučių uždegimas – Tai dažna komplikacija vaikams, ypač ilgalaikiais atvejais. Tai gali būti pavojinga gyvybei, jei negydoma.
 4. Reyes sindromas, pasireiškiantis, kai vaikas vartoja aspiriną ​​užsikrėtęs vėjaraupiais, yra mirtinas kepenų ir smegenų ligų derinys.
 5. Kraujavimo problemos
 6. Dehidratacija
 7. Encefalitas (smegenų uždegimas)
 8. Meningitas (smegenų dangalų uždegimas) – Dažniausias simptomas yra sustingęs kaklas ir skausmas.
 9. Sepsis arba kraujo infekcija.
 10. Toksinio šoko sindromas, kuris dažniausiai pastebimas tik labai sunkiais atvejais.

Atsakomybės apribojimas: Atminkite, kad visa čia pateikta informacija yra skirta tik švietimui. Tai nepakeičia profesionalių patarimų, diagnozės ar gydymo. Jei įtariate vėjaraupių simptomus, kreipkitės į artimiausią sveikatos priežiūros specialistą.

DUK:

1. Kokios yra vėjaraupių gydymo galimybės?

Karščiavimui ir skausmui malšinti gali būti skiriamas analgetikas. (Venkite aspirino). Avižinių dribsnių vonios gali sumažinti susijusį niežulį. Nagus nukirpkite, kad išvengtumėte įbrėžimų ir antrinių bakterinių infekcijų. Acikloviras vartojamas sunkiais atvejais.

2. Kokio tipo gydytojui turėčiau kreiptis, jei sergu vėjaraupiais?

Paprastai visuose pirminės sveikatos priežiūros centruose yra vėjaraupių gydymo galimybių. Jei turite stiprų odos bėrimą, galbūt norėsite pasikonsultuoti su dermatologu. Jei jūsų vaikas serga vėjaraupiais, pediatras galės jums geriau padėti.

3. Kokie yra vėjaraupių rizikos veiksniai?

a) Poveikis asmeniui, sergančiam vėjaraupiais.

b) neskiepytas nuo vėjaraupių.

c) Žmonės, kurių imunitetas silpnas.