Bu ev yapımı tarifler o inatçı siyah noktaların icabına bakacak.

Siyah Noktalar İçin Ev Yapımı Yüz Yıkamaları

1. Kil Yüz Yıkama:

Bu, siyah noktaların giderilmesine yardımcı olan çok basit ama etkili bir reçetedir. Bir kaseye bir yemek kaşığı bentonit tozu kil ve pürüzsüz bir macun yapmak için yeterli su ekleyin. Macunu ince bir tabaka halinde yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.

2. Yumurta Beyazı Yüz Maskesi:

Siyah Noktalar İçin Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

Bir kaseye yumurta beyazını dökün ve iyice çırpın. Daha sonra bir yüz maskesi fırçası ile yüzünüze ince bir tabaka yumurta akı sürün ve ıslak yüzünüze bir şerit tuvalet kağıdı veya yüz mendili koyun ve kurumasını bekleyin. Tuvalet kağıdı veya yüz mendilinin üzerine ikinci bir kat yumurta akı sürün ve tekrar kurumasını bekleyin. Cildiniz gergin hissettiğinde, dokuyu soyun ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın..

3. Bal ve Sütlü Yüz Yıkama:

Siyah Noktalar İçin Ballı ve Sütlü Yüz Yıkama

Bir kaseye bir yemek kaşığı organik bal ve bir çay kaşığı çiğ süt ekleyin ve iyice karıştırın. Ardından kaseyi 10 saniye mikrodalgaya koyun ve karışımı tekrar iyice karıştırın. Rahat bir sıcaklığa soğuyunca karışımı ince bir şekilde siyah noktalarınızın üzerine uygulayın ve üzerine pamuklu pedler yerleştirin. En az 20 dakika kurumasını bekleyin ve ardından pamuklu pedleri çıkarın. Soğuk suyla durulayın.

4. Esmer Şeker Yüz Yıkama:

Siyah Noktalar İçin Esmer Şeker Yüz Yıkama

Bu harika bir doğal eksfoliyatör. Bir kaseye bir yemek kaşığı esmer şeker, iki yemek kaşığı taze limon suyu ve bir yemek kaşığı organik bal alın. Kaba bir macun yapmak için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze ve özellikle siyah noktalara parmak uçlarınızla 5-10 dakika nazikçe masaj yapın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın.

5. Yulaf Ezmesi Yüz Yıkama:

Siyah Noktalar İçin Yulaf Ezmesi Yüz Yıkama

Bir kapta, iki yemek kaşığı taze limon suyu ile birlikte bir yemek kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi tozu ekleyin. Bir macun oluşturmak için iki malzemeyi birlikte iyice karıştırın. Ardından karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve parmak uçlarınızla 5-7 dakika hafifçe masaj yapın. Soğuk suyla yıkayın.

6. Tarçınlı Yüz Yıkama:

Siyah Noktalar İçin Tarçınlı Yüz Yıkama

Bir kase alın ve yarım yemek kaşığı tarçın tozu ve yarım yemek kaşığı organik bal ekleyin. Kaba bir macun yapmak için bunları iyice karıştırın. Karışımı siyah noktaların üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın ve ardından üzerlerine pamuklu ped veya şeritler yerleştirin. Onları soymadan önce 3-5 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın.

7. Deniz Tuzu Yüz Yıkama:

Deniz Tuzu Yüz Yıkama

Macun yapmak için bir yemek kaşığı deniz tuzu, bir yemek kaşığı limon suyu ve yeterli miktarda damıtılmış su dökmeniz gerekecek. Tüm malzemeleri yüzünüze uygulamadan önce iyice karıştırın ve 5-10 dakika dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın. Ardından soğuk su ile durulayın. Bu yüz yıkama, fazla yağı ve ölü deri hücrelerini temizleyecektir..

8. Kabartma Sodalı Yüz Yıkama:

Karbonatlı Yüz Yıkama

Bir kapta, bir çorba kaşığı kabartma tozu ve pürüzsüz bir macun yapmak için yeterli su ekleyin. Bir macun oluşturmak için malzemeleri iyice karıştırın. Ardından parmak uçlarınızla karışımı yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde yayın ve soğuk suyla yıkamadan önce birkaç dakika hafifçe masaj yapın..

9. Elma Sirkesi Yüz Yıkama:

elma sirkesi yüz yıkama

Bu yüz yıkamanın hazırlanması biraz zaman alıyor ancak harika çalışıyor. Küçük bir şişede üç yemek kaşığı elma sirkesi ile bir yemek kaşığı ince kıyılmış nane yaprağını karıştırıp bir hafta bekletin. Daha sonra karışımı bir elekten süzün, bir bardak su ekleyin, karıştırın ve 6 gün buzdolabında bekletin. Yüzünüzü suyla yıkayın, ardından karışıma pamuk topları batırın ve yüzünüze uygulayın ve gece boyunca dinlenmeye bırakın. Sabah durulayın.

siyah noktalar için yüz yıkama