Skėtis gali būti apibūdinamas skirtingais požiūriais, atsižvelgiant į tai, kaip jį matote, kurį galima klasifikuoti pagal skėčio naudojimą ir dizainą. Skėtis, kurį galima laikyti daiktu, kuris gali būti naudojamas, kad lietus oras nesušlaptų, arba meniškam žmogui skėtis gali būti apibūdinamas kaip žydinti medžiaga, kuri gali būti pagaminta iš skirtingos medžiagos ir dizaino. Tiems, kurie nori derinti savo gražų dizainą ir formą su apsauginiu poveikiu, šis straipsnis neabejotinai gali parodyti kitokį požiūrį į paprastą skėtį, pagamintą ne iš įprastos sintetinės medžiagos, o iš natūralios medžiagos – popieriaus. Popierius neabejotinai yra natūrali medžiaga, kuri gali būti panaudota kuriant nuostabų akį traukiantį dizainą kuriant rankų darbo popierinį skėtį. Yra daug būdų, kaip padaryti popierinį skėtį, į kurį atkreiptas dėmesys šiame straipsnyje.

Kaip pasidaryti atidaromą ir uždaromą popierinį skėtį??

Tradicinis azijietiškas popierinių skėčių gaminimo būdas atliekamas naudojant natūralią popierinę medžiagą, supjaustytą norimo dydžio ir padengtą skirtingomis spalvomis, o ant popieriaus medžiagos padengtas vandeniui atsparus lakas, kad būtų išvengta vandens nutekėjimo. Popierinė medžiaga yra sujungta su medine lazda. Medinė lazda ir rankena padengti vandeniui atspariu laku. Šis visas skėčio dizainas paliekamas išdžiūti. Vėlesni dizaineriai ant popierinio skėčio piešia laisvomis rankomis, kad paprastam rankų darbo skėčiui suteiktų elegantišką ir elegantišką išvaizdą.

Popieriniai skėčiai yra paprastas „pasidaryk pats“, kurį gali pasigaminti vienas žmogus, turėdamas minimalią medžiagą arba labai suprojektuotą popierinį skėtį – tradicinį aksesuarą, naudojamą skirtingoje kultūroje. Tradiciškai naudojamiems popieriniams skėčiams reikėjo darbo jėgos kuriant medžiagą, formuojant skėčius pagaliau tapant ir lakuojant skėtį. Žemiau yra keletas tradicinių popierinių skėčių tipų, kurie gali praplėsti skaitytojo žinias apie skirtingus popierinius skėčius.

Popierinių skėčių tipai:

1. Kinijos popieriaus skėtis:

Kiniškas popierinis skėtis

Kinai vestuvių metu naudoja aliejinio popieriaus skėtį kaip simbolį, pašalinantį bet kokią blogą dvasią, kai atvyksta vestuvių nuotaka. Aliejinio popieriaus skėtis pagamintas iš bambuko, kuris supjaustytas griežinėliais, mirkomas vandenyje, gaminamas iš minkštimo ir apdorojamas mašinoje, kad gautų ploną popieriaus medžiagą, kuri vėliau dažoma aliejumi. Violetinė kiniško popieriaus skėtis reiškia vyresniųjų ilgaamžiškumą, balta – laidotuves.

2. Japoniškas popierinis skėtis:

Japoniškas popierinis skėtis

Populiarus „Washi“ popierius naudojamas kuriant japonišką popierinį skėtį. Washi, kuriame „Shi“ reiškia popierių. „Washi“ popierius pagamintas iš „Gampi“ medžio. Skėtis gali būti pagamintas kaip plonas skėtis, vadinamas „Janome“, ir pastovus „Bangasa“ skėtis. Plona medžiaga turi labai silpną apdailą, priešingai nei pastovus skėtis.

3. Dideli popieriniai skėčiai:

Dideli popieriniai skėčiai

Merginoms, mėgstančioms turėti didžiulius spalvingus skėčius bet kokiai progai, gali būti naudojamas toks elegantiškas ir tradicinis skėtis. Medžiaga, naudojama kuriant šį popierinį skėtį, gali būti pagaminta iš bambuko lazdelių arba iš perdirbto popieriaus. Bambuko popieriaus medžiaga yra tradiciškesnė, palyginti su perdirbto popieriaus suprojektuotais dideliais popieriniais skėčiais.

4. Popieriniai skėčiai vestuvėms:

Popieriniai skėčiai vestuvėms

Tradicinis kinų kultūroje naudojamas popierinis skėtis, kuris dabar buvo naudojamas kitose kultūrose. Pagrindinis šio skėčio akcentas yra laisvų rankų dailininkų sukurtas dizainas, kuris gali lengvai nupiešti nuotakos ir jaunikio veidą ant skėčių, kuris naudojamas vestuvių metu kaip vestuvių salės dekoravimo būdas. Kai kurios poros linkusios rinktis paprasto balto popieriaus skėčius, kurie taip pat gali suteikti elegantišką išvaizdą. Popierinė medžiaga, naudojama projektuojant, paprastai skiriasi nuo įprastų popierinių skėčių. Dažniausiai naudojama popieriaus medžiaga yra blizgus popierius arba matinio efekto popierius, kuris gali gerai spindėti ir išryškinti šventinę atmosferą.

5. Ryžių popieriaus skėtis:

Ryžių popieriaus skėtis

Šio tipo skėtis yra lengvas skėtis, paprastai vadinamas skėčiu nuo saulės. Parasol yra lotyniškas žodis, kur Para reiškia apsaugą, o sol yra saulė. Ponios nori nešiotis kaip aksesuarą ypatingoms progoms, tokioms kaip vestuvės ar bet koks vakarėlis. Finalą taip pat dengia ta pati popierinė medžiaga, dėl kurios skėčio viršus pagamintas iš vienos medžiagos. Popierinis skėtis valdomas bambuko lazdele ir turi medinį laikiklį.

Patarimai, kaip pasidaryti paprastą popierinį skėtį:

Tėvai, norintys kūrybiškiau praleisti laiką su savo vaikais, vienas iš tokių įdomių metodų galėtų būti „pasidaryk pats pasidaryk pats“ metodas kuriant popierinį skėtį. Šiam meniniam darbui reikalingi dalykai – bandelių gaminimas iš popierinių puodelių; keletas eskizų rašiklių ir blizgi sulankstoma lazda. Popierinis puodelis yra plokščias, o pageidaujamas dekoravimas atliekamas ant popierinių puodelių. Plona blizganti sulankstoma arba kalinama lazdelė yra nupiešta ant plokščio mufino popieriaus puodelio centro, iš kurio susidaro visiškai pagamintas „pasidaryk pats“ popierinis skėtis vaikui.

Vyresnio amžiaus žmonėms, kurie bando pagaminti tokius paprastus popierinius skėčius, reikia labai daug praktikos ir žaliavos juos kuriant, o idealus pasirinkimas būtų parduotuvėje pasirinkti popierinį skėtį, kurį galima keisti pagal savo skonį. Popierinio skėčio pritaikymo būdas gali būti dažymas ant skėčio, perkant paprastą baltos arba juodos spalvos popierinį skėtį. Kitas variantas galėtų būti paprastos bambuko rankenos dekoravimas lipdukais arba tapyba aliejumi.

Patarimai, kaip pasidaryti popierinį skėtį, kad atrodytumėte madingiau ir naujai:

  • Vengti reguliaraus popierinio skėčio naudojimo lietaus sezono metu būtų pirmoji galimybė išlaikyti popierinį skėtį kaip niekad naują.
  • Popierinį skėtį galima reguliariai prižiūrėti, nudažant jį nauju arba ant seno skėčio pridedant skaidrių blizgių dažų..