Korelilerin yiyecekleri büyük ölçüde pirinç, et ve sebzelerin üzerinde bulunur. Otantik Kore yemekleri pirinçle yapılan garnitürlerdir. Yemeklerde kullanılan malzemeler yöreden yöreye değişiklik göstermekle birlikte, tüm yemekler ulusal olarak tüketilmekte, sadece yöresel olanlar artık karıştırılıp farklı tatlarda eşleştirilmekte ve ulusal olarak satılmaktadır. Kore’ye giden bir gezgin, sağlıklı ve sağlıksız arasında nasıl seçim yapacaklarını bilir ve ayırt edebilirse, çeşitli sokak yiyecekleriyle karşılaşır ve bunlardan zevk alırdı. Koreliler erken kalkmayı sevmezler ama saat 10’da çalıştıkları için sokak yemeklerini alıp işyerlerine gitmeyi severler..

Resimli 9 Geleneksel Kore Yemek Tarifi:

1. Kasırga Sosisleri:

kore sokak tostu tarifi

Diyet yapanlar ya da sağlıklı beslenmeyi sevenler yukarıda gördüğümüz sokak yemeklerinin tadına varamayacaklar. tamamen kızartılmış.

2. Buğulanmış İpekböceği:

Koreliler böcek tüketirdi. Güney Kore’nin geleneksel atıştırmalıkları olan ipekböceklerini yukarıda görüyoruz. Herhangi bir gezgin egzotik yiyecekler için can atıyorsa, bunlardan bazılarını deneyebilir veya sadece deneyim için deneyebilir..

3. Patates Kızartması Mısır Köpekleri:

kore sokak peyniri mısır köpeği

Bunlar, Kore’de patates kızartmasının yerini daha çok almış olan farklı bir patates kızartmasıdır(1). Gençler onları ketçap ve bazen de şekerle yemeyi severler. Bu eğlenceli bir patates girdabıdır ve patates bir spiral şeklinde kesilir ve bir çubuktan geçirilir. Çıtır çıtır olana kadar kızartılır. Bazen üzerine peynir konur..

4. Kimbap:

Kimbap beyaz pirinçtir. Pirinç önce tuz ve semase veya parrilla yağı ile pişirilir ve daha sonra kurutulmuş deniz yosunu yapraklarında yuvarlanır. Pirinç et ve sebze içerir ve soğuk satılır. Pirinç keklerinin boyutları çok büyük değil; yeterince ısırılabilirler. Kimbap, daldırma için bir kase ‘kimchi’ ile servis edilen popüler bir sokak yemeğidir. Bu en iyi Kore Sokak Yemekleri Tarifi.

5. Kore Sosisli Sandviçleri:

Koreliler sosisli sandviçlere takıntılı. Yukarıdaki resimde çeşitli malzemelerle doldurulmuş sosisli sandviçler var ve bazıları domuz pastırmasına sarılmış ve yağlarında pişirilmiş. Yakından bakıp sosisli sandviçlerin içindeki beyaz malzemeleri gözlemleyebiliriz..

6. Bungeopang:

balık köftesi kore sokak yemeği

Yukarıdaki resimde Bungeoppang adlı bir yemek görüyoruz. Balık şeklinde bir hamur işidir. Hamur, balık şeklinde oluklara sahip waffle demirine dökülür. İçi boş olup ortası kırmızı fasulye ezmesi ilave edilerek daha fazla hamurla kapatılır. Bu yemek ayrıca çiçek şeklinde hazırlanır ve Gukwa ppang olarak bilinir. Sıcak servis edilir ve en çok kışın tüketilmesi sevilir..

7. Tteokbokki:

Kore’nin temel gıdalarından biri, aynı zamanda sokak yemeği olarak da bulunan bu Tteokbokki yemeğidir. Bunu yapmanın tarifi zamanla değişmeye devam etti, ancak 1950’lerden itibaren sokak çeşitleri oldukça benzer kaldı. Bunlar, balık parçalarıyla pişirilen ve soğuk olduğu için baharatlı olan silindir şeklindeki pirinç kekleridir. Bu eski Kore Sokak Yemekleri Tarifidir.

8. Kore’de Sosisler:

Yukarıdaki resim bize Kore sokaklarında bulunan sosis çeşitlerini göstermektedir. Tavuk ve domuz eti gibi çeşitli etleri kullanırlar, ancak daha çılgınca kullanılan balıktır ve ayrıca sosis gibi biftek haline getirilirler. Onlara çeşitli peynir ve soslarla sahip olmayı severler..

9. Ekmek Üzerine Yumurta:

kore sokak yemeği tarifleri

Bunlar basitçe ekmek parçalarının ortasındaki boşluğa yapılmış ve yerleştirilmiş yumurta çömlekleridir. Ekmek parçaları sıcak demirdir ve bazı aç lokmalara hazır olması için kızartılır..