Çin’de gerçek Çin sokak yemeklerinin tadına bakmayı mı umuyorsunuz? Ne dilediğine dikkat et. Bazıları karşı koyamayacağınız lezzetler olsa da, bazıları karşı koymak isteyeceğiniz lezzetler olabilir. Her ne ise, otantik ve kültürün bir parçası ve ucuz. Size şehrin sokaklarında ve çevresinde en iyi bilinen Çin yemeklerinden bazılarına dair bir fikir verirken kendinizi hazırlayın..

Pekin ve Wuhan’daki Çin Sokak Yemekleri Tarifleri:

1. Bing:

Çin sokak yemekleri

Bir Fransız krepi, bir Hint paratha veya bir Meksikalı tortilla ile karşılaştırılabilecek buğday unu bazlı bir gözleme, Bings daha çok öğle yemeğinde yenir. Bazıları sadece pişirilirken, yol kenarındaki birçok tezgahta bir tavada veya kalburda pişirildiğini görebilirsiniz. Bing’ler ayrıca kızarmış yumurtalı gözleme olan Jianbing, rendelenmiş turp ile doldurulmuş Luo bo si bing ve çeşitli diğerleri gibi kendi varyasyonlarıyla birlikte gelir..

2. Tang hulu:

Çin sokak yemeği

Bing tang hu lu olarak da adlandırılan bu, bambu çubuklar üzerinde bir araya getirilen şeker kaplı meyvelerden oluşan geleneksel bir Çin aperatifidir. Bunlar, birçok Çin kentindeki satıcılar tarafından yaygın olarak satılmaktadır. Kullanılan orijinal meyve Çin alıçtı ancak günümüzde satıcılar portakal, çilek, kivi, ananas, yaban mersini ve üzüm gibi meyveler de kullanıyorlar. Şiş geleneksel olarak şeker şurubuna batırılır, ancak çikolata kaplama veya susam serpme ile eşit derecede lezzetlidir. Bu lezzetli Çin sokak yemeği tarifi.

3. Sheng Jian:

çince sokak yemekleri

Bu buharda pişirilmiş veya tavada kızartılmış köfteler klasik bir Şanghay yemeğidir. Undan kıtır bir dış kaplama haline getirilmiş ve domuz eti ile doldurulmuş, sokaklarda sıcak bir favoridir. Kızartıldığında ve susam tohumu veya taze soğanla süslendiğinde en iyi tadı alırlar..

4. Pirinç Topları:

Çin sokak yemeği kültürü

Çok sevilen bir tatlı yemek, pirinç topları veya bilindiği gibi ci fan tuan, bir parça kızarmış hamurun tatlı yapışkan pirinçle sıkıca sarılmasıyla yapılır. İçine giren diğer dolgular salamura sebzeler, domuz ipi ve şekerdir ve onu popüler bir kahvaltı yemeği yapar..

5. Saptırılmış Çekirgeler:

geleneksel Çin sokak yemeği

Böcek yemek, Çin’deki bu şiş çekirge buketi gibi en doğal şeydir. Haşlanmış veya kavrularak gevrek hale gelene kadar, yerel pazarlarda bir inceliktir ve alışılmışın dışında bir tat almak isteyenler tarafından oldukça beğenilmektedir..

6. Çan:

Çin sokak yemeği isimleri

Çin’in Sincan eyaletinden gelen bu kavrulmuş kebaplar, Pekin, Jilin ve Tianjin şehirlerinde popüler bir sokak yemeğidir. Geleneksel olarak kuzudan yapılırken, şimdi tavuk, domuz, sığır eti ve kabuklu deniz ürünleri gibi deniz ürünlerinden yapılıyor. Zevklerini genişletmek isteyenler için Chuanr, çeşitli böcek ve böceklerden ve gece hayatı mekanları ve taksi duraklarının dışında içebileceğiniz diğer egzotik hayvanlardan da bulunabilir. Bu en iyi Çin sokak yemeği tarifi.

7. Chou Doufu veya Kokmuş Tofu:

Çin'de sokak yemekleri

Chou Doufu veya bilindiği gibi kokmuş tofu, sadece tat alma tomurcuklarınızı karıştırmakla kalmaz, aynı zamanda burun deliklerinizi de parlatır. Güçlü bir kokuya sahip bir tür fermente tofu, Çin’de yaygın olarak kullanılan bir yol kenarı aperatifidir. Her zamanki gibi kokmuş, soğuk yenebilir, buharda pişirilebilir, buğulanabilir veya eşlik etmek için acı biber sosuyla kızartılabilir. Mavi peynir ve çürük etle yapılan karşılaştırmalarla, Kokmuş tofu’nun, koku daha güçlü olduğunda daha iyi tadı olduğu söyleniyor..

8. Yılan Eti:

Çin sokak atıştırmalıkları

Yılan tüketimi, Çin halkı arasında uzun süredir devam eden bir gelenektir ve saptırılmış yılanlar popüler bir sokak lezzetidir. Çinliler, tadı harika olmasının yanı sıra bazı iyileştirici özelliklere de sahip olduğuna inanıyor. Canınız sıkkınsa, kendi yılanınızı seçebileceğiniz birçok yol kenarındaki tezgahlarda ve yerel pazarlarda yılan etinin tadına bakabilirsiniz..

9. Kavrulmuş Denizyıldızı ve Akrepler:

Çin'deki en iyi sokak yemeği

Gevrek akrepler ve bir şiş üzerinde kızartılmış denizyıldızı, Çinliler arasında popüler bir atıştırmalık ve batılılar arasında yeni bir inceliktir. Zengin rengi, hoş aroması ve aromalı tadı fazlasıyla çekici ve itici değil.