Viena iš pagrindinių spuogų problemų yra randai, kuriuos jie palieka. Tai gali būti dar didesnė problema, jei spuogai yra bėrimo pavidalu. Randų yra tiesiog per daug, kad juos pašalintumėte. Nors yra daug įvairių būdų atsikratyti randų, daugumai žmonių lazeris yra vis populiaresnis pasirinkimas, nes sprendimas yra neišvengiamas ir yra nuolatinis sprendimas. Kita vertus, šios procedūros yra brangios ir gali turėti sunkių šalutinių poveikių.

Spuogų gydymas spuogais lazeriu

Intensyvios impulsinės šviesos (IPL) lazeriai yra populiariausi gydymo būdai. Jie atliekami 4–6 ar 10–15 sesijų, priklausomai nuo randų sunkumo. Užsiėmimai trunka apie 40 min. Tačiau vienas šalutinis poveikis yra tai, kad jis gali sukelti paraudimą, kuris gali trukti kelias savaites. Dažnai, jei pažeidimas yra keliuose odos sluoksniuose, gydymo laikas ir posėdžiai ilgėja. Sėdimų skaičius nustatomas tarp gydytojo ir paciento. Priklausomai nuo spuogų rando spalvos, nustatomas gydymas. Jei randas yra raudonas, naudojamos impulsinės sijos, o kartais taip pat naudojamas KTP arba kalio titanilo fosfatas. Tam tikrais atvejais naudojami ir „Q Switching“, ir „IPL“. Įprasti gydymo metodai yra aprašyti žemiau.

Spuogų gydymas lazeriu:

Penkios pagrindinės spuogų gydymo lazeriu procedūros yra šios:

 • Aktyvus Fx lazerinis spuogų gydymas: ši procedūra yra naudinga žmonėms, turintiems problemų, susijusių su viršutiniu odos sluoksniu..
 • Deep Fx lazerio gydymas spuogams: Ši procedūra geriausiai tinka tiems, kurie susiduria su pernelyg giliais randais.
 • Piksilinimas lazeriu spuogams gydyti: Šiuo metodu naudojamos mažos adatos dydžio sijos, skirtos randų sritims. Tai jokiu būdu nepažeis vietos aplink randą.
 • „Fraxel“ lazerinis spuogų gydymas: Ši procedūra geriausiai tinka veido spuogams gydyti, nes ji nėra abliacinė. Vietoj to jis gamina šilumą, kuri padeda kurti kolageną.
 • Anglies dioksido lazerio gydymas spuogams: Šis gydymas naudoja didelio intensyvumo spindulius, kad išgarintų pažeistus audinius. Atsigavimas po šio gydymo trunka nuo 6 iki 15 dienų, priklausomai nuo naudojamų spindulių intensyvumo.

Atsargumo priemonės:

 • Negalima gydyti lazeriu, nebent tai rekomenduoja gydytojas ir (arba) odos specialistas.
 • Jei tai atlieka praktikai, kurie nėra medicinos specialistai, gydymas lazeriu gali būti laikomas gana kenksmingu. Daugeliu atvejų jie būna įvairių impulsų, todėl bangų ilgiai skiriasi.
 • Tinkamo bangos ilgio naudojimas yra raktas į gydymą lazeriu. Jei tai nebus daroma labai atsargiai, tai gali sukelti odos deformacijas ir kitus sunkius epidermio ląstelių pažeidimus.
 • Gydymas lazeriu dažnai kelias dienas palieka odą skausmingą ir jautrią. Dėl šios priežasties geriausia, jei pacientas naudoja apsaugos nuo saulės priemones net būdamas patalpoje.
 • Atminkite, kad gydymo lygis visiškai priklauso nuo odos pažeidimo tipo.
 • Lazerio procedūros gali laikinai palikti odos patinimą ir skausmingumą, deginimo pojūtį. Labai sudirgusiai ar jautriai odai gali atsirasti tamsių ar dėmėtų dėmių.
 • Gydymas lazeriu gali sukelti cistas ir kitas deformacijas, taip pat išsiplėsti kraujagysles.

Apžvalga:

Spuogai, spuogų žymės ir randai yra kiekvieno jaunimo gyvenimo keiksmažodis. Nėra jokio būdo pabėgti nuo jų. Tai tik bagažas, kuris ateina su brendimu. Tačiau yra keletas variantų, padedančių pašalinti šiuos randus visam laikui. Gydymas lazeriu yra vienas iš patikrintų randų problemos sprendimo būdų. Be to, gydymą turi atlikti tik medicinos specialistai, kad jis nesukeltų komplikacijų ir dar sunkesnių odos ligų.