Spuogai yra labiausiai paplitusi iš visų odos sutrikimų, jau nekalbant apie labiausiai pasibjaurėtinus. Aš turiu galvoje, kas nori, kad jų oda būtų apgadinta negražiais iškilimais, kurie palieka vienodai negražias žymes? Dabar dauguma žmonių nepageidaujamą iššūkį iš šių blogų pakalikų sieja su tokiomis priežastimis kaip paauglystė, hormoniniai pokyčiai, nėštumas, šiurkšti ir nehigieniška odos priežiūra.

Maistas, kurio reikia vengti, dėl kurio mergaitėms atsiranda spuogai

Tačiau viena iš svarbiausių šių priežasčių yra maistas. Tai, ką valgote, ne tik padeda reguliuoti visas kitas kūno sistemas, bet ir rūpinasi jūsų oda. Štai 9 maisto produktai, kurių turite vengti, jei norite išvengti spuogų.

Geriausi maisto produktai, sukeliantys spuogus:

Pažiūrėkime, kokie maisto produktai sukelia spuogus ant veido, o tai padeda jų išvengti.

1. Pieno maistas, sukeliantis spuogus:

Kokie maisto produktai sukelia pieno spuogus

Viena iš pagrindinių spuogų priežasčių yra per didelis pieno produktų vartojimas. Nors pieno produktai patys savaime yra nepaprastai sveiki ir neturi jokio ryšio su spuogais ir kitomis odos ligomis, jų deriniai labai keičia mūsų kūno funkcijas. Pavyzdžiui jogurtas. Tai saldintas jogurtas, kuris sukelia staigų spuogų augimą ir plitimą. Išrūgų produktai taip pat padidina insulino kiekį.

2. Šokoladiniai maisto produktai, sukeliantys spuogus:

Koks maistas sukelia spuogus Šokoladinis batonėlis „Wweet“ desertinis cukrus

Dabar nėra daug įrodymų, kad šokoladas sukelia spuogus. Nors daugelis žmonių prisiekia šia deklaracija, daugelis ją taip pat energingai paneigia. Kadangi šokoladas yra daugiausia cukraus produktas, jis padidina cukraus kiekį. Tai tariamai sukelia spuogus.

3. Greitas maistas, sukeliantis spuogus:

Greitas maistas, sukeliantis spuogus

Greitas maistas turi didžiausią angliavandenių kiekį. Jie yra nesveiki, riebūs ir kenkia jūsų kūnui daugybe manierų. Tačiau jie yra lengvai prieinami ir yra skanus patiekalas. Tačiau jų didelis angliavandenių kiekis ir maža maistinė vertė sukelia įvairias nuodėmės problemas, viena iš jų yra spuogai. Tai yra spuogus sukeliantis maistas.

4. Pomidorų maistas, sukeliantis spuogus:

Pomidorų maistas, sukeliantis spuogus

Pomidorai yra turtingas vitamino C ir kitų rūgščių šaltinis. Daugelis naminių priemonių siūlo pomidorų minkštimą tepti ant odos, kad ji taptų lygi ir be dėmių. Tačiau, vartojant per burną, pomidorai padidina spuogus. Visų pirma dėl to, kad padidėja organizmo rūgščių kiekis.

5. Salsūs maisto produktai, sukeliantys spuogus:

Koks maistas sukelia spuogus ant veido Salsa

Jei jums patinka meksikietiškas maistas ir todėl valgote salsą beveik kasdien, turėsite rimtai pakeisti gyvenimo būdą, kad sumažintumėte spuogus. Salsa, nors ir burnoje tirpstanti, yra skani, tačiau lengvai sukelia spuogų atsiradimą. Taip yra daugiausia todėl, kad salsa yra pomidorų patiekalas, o pomidorai, kaip minėta aukščiau, yra viena iš pagrindinių spuogų priežasčių.

6. Glitimo produktai, tokie kaip kviečių duona:

Kokie maisto produktai gali sukelti spuogus Kviečių duona

Daugelis žmonių yra alergiški kviečiams ir dažnai sukelia jų spuogus. Tačiau pagrindinė priežastis, dėl kurios reikėtų vengti kviečių duonos, kad būtų išvengta spuogų, yra didelis glitimo kiekis.

7. Spurgos ir pyragaičiai, sukeliantys spuogus:

Spurgos ir bangeliai Maistas spuogų priežastys

Spurgos ir riestainiai turi aukštą glikemijos indeksą. Taigi, nors jų skonis skanus, jie atrodo viliojančiai ir paruošia lengvus, malonius pusryčius – ilgainiui jie daro didelę žalą jūsų odai. Taigi pasirinkimas yra jūsų. Ar norite paskatinti savo skonio receptorius ar išlaikyti savo odą be dėmių?

8. Šiaudų uogų maistas, sukeliantis spuogus:

Braškių maistas, sukeliantis spuogus

Su dideliu nepasitenkinimu jums pranešiu, kad braškės, geriausios iš visų uogų, iš tikrųjų sukelia didelių spuogų atsiradimą. Būdamas rūgštus vaisius įkaitina jūsų vidų – tai pokytis, kuris atsiskleidžia pažeisdamas jūsų tobulą odą. Tačiau nereikia atsisakyti braškių. Tiesiog vartokite juos kontroliuojamais kiekiais ir papildykite kitais vaisiais, kuriuose gausu antioksidantų.

9. Apelsinų maistas, sukeliantis spuogus:

Apelsinų maistas gali sukelti spuogus

Apelsinai, kaip ir braškės, taip pat yra rūgštūs ir juose gausu vitamino C. Kaip ir kiti šiame sąraše paminėti vaisiai, apelsinai taip pat turi daug ką rekomenduoti. Jie yra sveiki ir svarbūs jūsų kūnui.

Galiausiai, kaip minėta aukščiau, kai kurie maisto produktai gali sukelti spuogus ar spuogus, tačiau, jei pernelyg mėgstate šiuos maisto produktus ir dažnai susiduriate su odos problemomis, galbūt norėsite sumažinti jo vartojimą. Per daug visko yra blogai. Tas pats pasakytina apie pirmiau minėtus maisto produktus!