Spuogas ant akies voko medicinoje vadinamas akių style. Esant tokiai būklei, vokų kraštas patinsta dėl infekcijos. Šią infekciją dažniausiai sukelia šiukšlės, aliejus, bakterijos ir net makiažas. Akių spuogai atsiranda tik kaip vienas spuogas, skirtingai nuo įprastų spuogų ant odos. Šis spuogas gali būti labai skausmingas ir erzinantis, nes gali apriboti vokų kovą. Taip pat gali skaudėti akis, todėl jas sunku pamatyti. Akys gali atsirasti ant apatinių arba viršutinių vokų palei vandens liniją. Jei kenčiate nuo spuogų vidinio voko viduje ir norite sužinoti, kaip jo atsikratyti, skaitykite daugiau.

spuogas ant voko

Kas yra akių dažai?

Akių spuogas yra spuogas šalia akies ir dažniausiai atsiranda vokuose, viršutiniuose arba apatiniuose, po blakstienų. Tai atsiranda kaip išsipūtusi struktūra, į kurią įstrigę riebalai. Nors yra daug veiksnių, sukeliančių akių dygimą, įprastos sąlygos, tokios kaip aliejaus perteklius, makiažas ar net dulkės, gali sukelti akių dygimą. Nors akies spuogas atsiranda kaip vienas spuogas, jis gali būti labai skausmingas. Tam tikrais atvejais strypo dydis padidėja, į jį įstrigus pūliams, todėl regėjimas užblokuojamas. Styes yra neužkrečiamo pobūdžio ir nesijaudina plisti į kitą akį

Kas sukelia spuogus ant vokų:

Spuogai dažniausiai atsiranda, kai bet kokia medžiaga, nesvarbu, ar tai aliejus, plaukų folikulas, ar svetimkūnis, pavyzdžiui, makiažas ar dulkės, yra įstrigę porų viduje. Tai sukelia bakterinę infekciją ir suformuoja odos pažeidimą. Akių spuogus sukelia panašiai. išskyrus tai, kad jie yra vietiniai akims ir neplinta kaip įprasti spuogai. Dažniausios spuogų ant vokų priežastys yra šios:

 • Bakterijos, dažniausiai stafilokokai, įstrigę porose
 • Gleivinės sąlytis nuo nosies iki vokų
 • Užkrėsti kontaktiniai lęšiai
 • Senų akių kosmetika
 • Nehigieniškos rankos liečiasi su akių vokais

Akių vokų spuogų simptomai:

Labai lengva atpažinti akių vokus. Dažniausiai pasitaikantys strijų simptomai yra šie:

 • Gumbas akies vokelyje ar šalia akies
 • Patinusi struktūra, kai kuriais atvejais išsiskiria pūliai
 • Slėgis atidaromoje akyje
 • Gumbų paraudimas
 • Neryškus matymas

Kitas dažnas akių stygos simptomas yra sausos akies būklė, kai vanduo iš ašarų liaukų išdžiūsta dėl pernelyg didelio mirksėjimo.

Kaip pašalinti spuogus ant vokų:

Žemiau pateiktas paruošiamasis sąrašas yra vienas iš naudingų, kad galėtumėte sužinoti apie įvairius būdus ir veiksmingus gydymo būdus, kuriais galite gydyti akių vokų spuogus. Patikrinkite juos ir sekite, kol problema visiškai išnyks.

1. Atsipalaiduokite ir būkite kantrūs:

Prieš pradedant bet kokią procedūrą, pirmiausia reikia tinkamai atsipalaiduoti. Pasak specialistų, būti kantriam yra vienas geriausių dalykų. Daugeliu atvejų užtruks apie 2–3 dienas, kol spuogai išnyks nuo vokų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai palaukti.

2. Švara yra svarbi:

Svarbu išvalyti spuogus ant vokų bent du kartus per dieną švaria medvilne, pamirkyta vandenyje. Norėdami suvilgyti medvilnę, naudokite šiltą vandenį. Siekiant geriausių rezultatų, galima pridėti šiek tiek švelnaus šampūno.

3. Norėdami pašalinti spuogus ant vokų, naudokite antibiotikus:

Tai yra situacija, kai jūs nuolat susiduriate su akies voko stygiaus problemomis. Tai neabejotinai viena iš idėjų, suteikiančių greitų rezultatų. Tepalą reikia tepti ant voko naktį, o tada anksti ryte nuvalyti.

4. Paprastos operacijos, kaip pašalinti spuogus ant vokų:

Daug kartų infekcija atsiranda dėl riebalinių liaukų užgulimo ir atsiranda spuogelių vokuose. Tokiais atvejais paprasta ir neskausminga operacija yra teisingas dalykas, kai reikia gydyti. Tai suteiks jums greitų rezultatų.

5. Tinkamas akių vokų priežiūra:

Kartu su gydymu, akių vokų priežiūra yra labai svarbi ne tik išgydyti vokų spuogus, bet ir jų išvengti. Labai svarbu pašalinti makiažą prieš miegą naktį, kaip ir visas kajal, tušo ir akių kontūro likučius. Kartu su šiuo akių ir veido valymu du kartus rekomenduojamas ir geros kokybės veido valiklis.

Natūralios priemonės, skirtos pašalinti spuogus ant vokų:

Naminės spuogų ant vokų priemonės yra lengvi ir veiksmingi būdai, kaip gydyti akis. Norėdami greitai palengvinti, atlikite šiuos metodus:

1. Šiltas kompresas, skirtas pašalinti spuogus ant vokų:

Šiltas kompresas atveria odos poras ir padeda jas užkimšti. Šiluma, susidaranti iš kompreso, blokuoja poras ir išstumia šiukšles. Dėl to sumažėja spuogų uždegimas.

Metodas:

 • Sušlapinkite audinį šiltu vandeniu ir pašalinkite vandens perteklių.
 • Dabar padėkite šį audinį ant pažeisto akies voko maždaug 15 minučių.
 • Tai turėtų būti įprasta bent tris kartus per dieną ryte, po pietų ir naktį.
 • Tai vienas efektyviausių krizės sprendimo būdų.

2. Užtepkite sandalmedžio pastą, kad pašalintumėte spuogus ant vokų:

Sandalmedis pasižymi raminančiomis ir gydomosiomis savybėmis, skirtomis akių vokams gydyti. Jis gali sumažinti spuogų uždegimą ir palengvinti skausmą dėl savo aušinimo savybių. Tai yra vienas iš geriausių ir saugiausių natūralių metodų akių dygliams gydyti. Tačiau užtikrinkite sandalmedžio grynumą, kad išvengtumėte šalutinio poveikio.

Metodas:

 • Paimkite geros kokybės sandalmedžio miltelių ir iš vandens padarykite pastą.
 • Užtepkite ant spuogų ir leiskite išdžiūti.
 • Vėsinantis sandalmedžio poveikis tikrai padeda gydyti skausmą ir diskomfortą vokų spuogeliuose.

3. Ciberžolė akių dažams:

Ciberžolė turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių. Ciberžolės užtepimas ant akies gali sunaikinti bakterijų dauginimąsi ir sumažinti uždegimą. Šiltas ciberžolės presas yra geriausias rekomenduojamas akių spuogų gydymas.

Metodas:

 • Paimkite šiek tiek ciberžolės ir sumaišykite su vandeniu, kad susidarytų pasta
 • Paimkite šią pastą į audinį ir švelniai pašildykite ant liepsnos
 • Naudokite šį karštą ciberžolės kompresą ir švelniai sutepkite paveiktas vietas
 • Dažnas naudojimas gali išstumti pūlį ir kontroliuoti spuogelį

4. Juodoji arbata:

Kita natūrali priemonė nuo akių raukšlių yra juodosios arbatos naudojimas. Tai gana veiksminga greitai gydant spuogus. Šilta juodosios arbatos procedūra gali sumažinti uždegimą ir drėkinti vietą.

Metodas:

 • Paimkite juodos arbatos maišelį ir pamerkite į šiltą vandenį
 • Naudokite šį maišelį ir padėkite jį ant pažeistos akies, uždengtos audiniu
 • Užmerkite akis, kad arbata nepatektų
 • Švelniai patrinkite maišelį aplink akis, kad išstumtų pūlį

Akių dygimas nėra rimta ar grėsminga problema. Jie yra labai paplitę ir dažniausiai atsiranda dėl higienos problemų. Vienintelis būdas užkirsti kelią akių dygliams yra uždengti akis, kai susiduria su dulkėmis, tinkamai nusiplauti rankas prieš liesdami akis ir reguliariai valyti akių makiažo šepetėlius. Taip pat svarbu prieš miegą švelniai išvalyti akis. Taigi, kai kitą kartą dėvėsite tą gražų Kajal, būtinai jį tinkamai nuimkite, kad išvengtumėte akių raukšlių.