Mūsų bendrąja kalba spuogai taip pat yra įvardijami kaip dėmės ar spuogai. Iš esmės spuogai yra mažos papulės ar pustulės, atsirandančios daugiausia dėl riebalinių liaukų. Šios riebalinės liaukos yra plaukų folikulų pagrinde ir sukelia spuogus, kai jos yra pernelyg aktyvios. Spuogai yra akivaizdūs spuogų požymiai, ypač kai lūžis dažniausiai atsiranda dėl pernelyg atvirų kūno dalių, tokių kaip veidas, krūtinė, pečiai ir nugara.

Įvairių tipų spuogai, kaip išgydyti

Riebalinės liaukos, esančios mūsų odos porose, gamina vaškinę/riebią medžiagą, vadinamą sebumu mūsų kūne, kad suteptų mūsų odą ir plaukus. Šios liaukos yra visose mūsų odos vietose, išskyrus keletą dalių, tokių kaip delnai ir padai. Jų labai daug ant veido ir galvos odos. Mūsų oda nuolat lieja išorinius sluoksnius ir dėl to negyvos odos ląstelės lieka. Dėl to riebūs riebalai juos įstrigo, sukeldami porų užsikimšimą.

Kai poros užsikimšusios, jos susirenka už užsikimšimo ir gamina daugiau riebalų iš liaukų. Šiame užblokuotame sebume yra lėtai augančių bakterijų, kurios yra susijusios su spuogais. Jų buvimas ant mūsų odos yra nekenksmingas, tačiau radę tinkamas sąlygas jie gali greitai daugintis ir tapti rimta problema. Paprastai šios bakterijos maitina riebalus, kurie gamina medžiagą, sukeliančią imuninį atsaką. Šis atsakas dar labiau sukelia odos ir dėmių uždegimą.

Spuogų tipai ir jų simptomai:

Žemiau yra įvairių tipų spuogai ir jų simptomai.

Baltos ir juodos galvos

Baltgalviai – Jie taip pat žinomi kaip uždaras komedijas, nes yra labai maži ir lieka po oda. Jie yra mažo dydžio ir turi kūno spalvos papules.

Juodagalviai – Jie yra žinomi kaip atviras komedijas ir yra lengvai matomi. Jie atsiranda ant odos paviršiaus ir yra juodos spalvos. Žmonės klaidingai mano, kad juos sukelia purvas, dėl juodos spalvos ir energingai šveičia veidus, kad juos pašalintų. Jų šveitimas nepadeda jų pašalinti, tačiau gali sudirginti odą ir sukelti kitų problemų.

Papulės – Tai yra nedideli, suapvalinti tvirti iškilimai, kylantys iš odos. Šie iškilimai dažnai būna rausvos spalvos.

Pustulės – Tai spuogai, kuriuose pilna pūlių. Jie tampa aiškiai matomi ant odos paviršiaus, nes jo pagrindas yra raudonas, o jo viršuje susidaro pūliai.

Mazgai – Jie yra panašios struktūros kaip papulės, tačiau yra daug didesni. Jie yra patys skausmingiausi, nes yra įterpti giliai į odą.

Cistos – Šio tipo spuogai yra aiškiai matomi odos paviršiuje. Jie yra pilni pūlių ir paprastai yra skausmingi, dažniausiai sukelia randus ant odos.

spuogų rūšys

Kaip išgydyti spuogus:

1. Daugelis iš mūsų pradeda skinti odą, norėdami pašalinti spuogus ar spuogus, kurie sukelia daugiau randų ant odos.

Venkite skinti, jei ant odos atsiranda spuogai, nes tai pablogina spuogų uždegimą, sukeliantį randus. Vietoj to, toliau valykite ir drėkinkite naudodami natūralius odos priežiūros ingredientus.

2. Norėdami atsikratyti spuogų, naudokite vaistažoles kartu su botaniniais ingredientais. Botanikos ingredientai yra produktai, kuriuose nėra kenksmingų cheminių priedų ar konservantų.

Žolelių ekstraktai gaminami iš džiovintos augalinės medžiagos. Jį galite naudoti praskiedę žolelių ekstraktus kitais ingredientais, tokiais kaip vanduo, rožių vanduo ar kiti nešikliai.

[Skaityti daugiau: Geriausi namų gynimo būdai, kaip pašalinti spuogus ant veido]

3. Medus turi galimybę pašalinti nešvarumus iš odos, nes juose yra tam tikrų valymo ir dezinfekavimo savybių.

Medus padeda naikinti bakterijas ir pašalina spuogų randus. Taip pat odą maitina medaus maistinės savybės, todėl jis yra natūralus drėkiklis be aliejaus. Medus taip pat yra puikus natūralus valiklis.

4. Alavijas yra vienas iš dažniausiai naudojamų augalų, kuriame gausu maistinių medžiagų ir unikalių gydomųjų savybių.

Reguliarus alavijo sulčių gėrimas padeda detoksikuoti ir maitinti kūną iš vidaus. Jis taip pat valo nešvarumus ir suteikia žvilgančią veido spalvą. Alavijo augalas turi galingų maistinių medžiagų detoksikacijos savybių, kurios pašalina atliekas ir toksinus iš organizmo.

5. Išskyrus alavijo sultis, alavijo augalo gelis suteikia odai valymo ir drėkinimo privalumų. Šis natūralus odos priežiūros ingredientas, be kitų vitaminų, mineralų ir antioksidantų, taip pat turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, apsaugančių nuo tolesnių odos infekcijų..

Tiesiog alavijo gelio tepimas ant odos apsaugo nuo infekcijos ir gydo spuogus.

6. „Fuller’s Earth Clay“ yra kitas natūralus ingredientas, atsirandantis ant nuosėdinio molio ir šimtmečius buvo naudojamas kaip natūralus valiklis ir odos balinimo priemonė..

pilna žemė

Molis taip pat turi puikias sugeriančias savybes, kurios puikiai pašalina nešvarumus nuo odos. Šis molis paprastai sumaišomas su paprastu vandeniu arba rožių vandeniu.

Fullerio žemės molis gali būti sumaišytas su rožių vandeniu, žolelių arbata ar žalia arbata. Šie skysčiai daro purvo kaukę naudingesnę odai, pridedant papildomų maistinių medžiagų iš skysčių.

Paprasti patarimai:

Nesinervinkite, jei niekas jums nepadeda išvalyti spuogų ar spuogų. Daugeliu atvejų spuogai ar spuogai ar kitos odos ligos yra paveldimos savybės. Toliau pateikiami keli patarimai, kurie gali padėti jums susidoroti su tokiomis spuogų problemomis.

1. Daugelis žmonių dažnai mano, kad spuogai ar spuogai yra užkrečiami, o tai tikrai nėra tiesa. Jūs negalite sugauti spuogų iš kito žmogaus, nes jie nėra užkrečiami.

2. Oda tampa elastingesnė, kai geriame pakankamą kiekį skysčių, tokių kaip vanduo.

Gerkite pakankamai vandens ir daug žalių ar šviežiai spaustų vaisių sulčių mišinių. Galite gerti šviežiai paruoštas vaisių sultis, kuriose yra daug maistinių medžiagų ir kurios turi odai detoksikacinių ir gydomųjų savybių.

Spuogai 100234

3. Žmonės, valgantys daug pieno produktų ir daug glicerino turinčio maisto, labiau linkę pritraukti spuogus. Venkite valgyti maisto produktų, kuriems esate alergiškas, nes jie registruojami kaip toksinai jūsų kūno sistemoje.

4. Odos valymas atšiauriais produktais gali atimti per daug natūralių aliejų ir pabloginti problemas, paskatindamas liaukas gaminti daugiau aliejų.

5. Ne visi augaliniai ingredientai tinka odos priežiūrai. Kai kurie produktai gali būti per daug atšiaurūs (dauguma eterinių aliejų), kiti – per riebūs (dauguma augalinių sviestų ir nešiklių aliejų). Yra keletas rekomenduojamų veido odos priežiūros priemonių, priklausomai nuo jūsų odos riebumo ar sausumo. Taigi pirkdami tokius produktus būkite atrankūs.

6. Kai mūsų oda prakaituoja, ji pašalina toksinus, kurie savo ruožtu padeda išvalyti spuogus. Taigi pradėkite mankštintis, kad būtumėte sveiki ir apsaugotumėte nuo spuogų problemų. Nors po prakaitavimo oda turi būti tinkamai išvalyta ir sudrėkinta.

7. Poilsio trūkumas neleidžia kūnui išgydyti tiek emociškai, tiek fiziškai. Miegodami mes iš tikrųjų pailsime nuo streso ir atgauname savo sistemas, kad kitą dieną jos galėtų tinkamai veikti.

Kai mūsų sistemos veikia tinkamai, spuogų atsiradimo tikimybė yra mažesnė.