Visi žinome apie žalingą greito maisto poveikį. Vis dėlto mes pasirenkame tai mėgautis, nes jis yra skanus, nebrangus ir lengvai prieinamas. Nuo mėsainių iki bulvyčių, saldainių iki kolos ir traškučių iki riebios masalos – nepageidaujamas maistas yra įvairių formų. Tai tik skanūs nuodai, kurie gali sukelti liūdesį jūsų gyvenime lėtai, bet tikrai! Netinkamas maistas, kuriame gausu natrio, cukraus ir riebalų, yra jūsų vartai į pragarą! Apskaičiuota, kad visame pasaulyje dėl nepageidaujamo maisto kasmet vidutiniškai miršta 40 000 žmonių. Šokiruoja? Bet tai tiesa! Skaitykite toliau, kad suprastumėte neigiamą greito maisto poveikį jūsų sveikatai.

18 rimtų nepageidaujamo maisto šalutinių poveikių jūsų sveikatai

Kas yra greitas maistas?

Taigi, kas patenka į „greito maisto“ kategoriją? Bet koks perdirbtas maistas, kuriame yra daug druskos, cukraus ir aliejaus, yra pažymėtas kaip nepageidaujamas maistas. Dauguma fasuotų maisto produktų, tokių kaip konservuotos sultys, traškučiai ar paruošti valgyti, turi labai mažą maistinę vertę. Tam tikri greito maisto produktai, tokie kaip gamykloje pagamintos picos, mėsainiai ir makaronų dalys, taip pat gali priklausyti nuo greito maisto, atsižvelgiant į jų maistinę vertę ir sudedamąsias dalis.

Šokiruojantis nepageidaujamo maisto šalutinis poveikis jūsų kūnui:

Čia mes įtraukėme 18 rimtų greito maisto padarinių jūsų sveikatai. Pažvelkime į juos.

1. Nužudo jūsų apetitą:

Galbūt vienintelis geras dalykas, susijęs su greitu maistu, yra tai, kad jis akimirksniu ir ilgą laiką užpildo skrandį, kad galėtumėte niekuo nesirūpindami atlikti savo kasdienius darbus. Maiste yra daug riebalų, angliavandenių ir net vitaminų, kurie ilgainiui gali turėti neigiamos įtakos jūsų sistemai, tačiau jei jie bus valgomi kontroliuojamai, visada bus naudinga. Tai gerai, kai nuolat judate, nes tai suteiks jums jėgų eiti toliau.

2. Veda prie virškinimo sutrikimų:

Neigiamas greito maisto poveikis virškinimo sistemai mums yra gana žinomas. Virškinimo sistema veikia gerai, kad sudegintų gerą angliavandenių kiekį, kad būtų galima kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, taip pat padeda išlaikyti jūsų kūną sveiką. Vis dėlto virškinimas pablogės, kai ir toliau valgysite per daug nesveiko maisto, nes visų rūšių greitas maistas yra prisotintas per daug angliavandenių, o tai tikrai pakenks cukraus kiekiui kraujyje.

3. Gali sukelti kvėpavimo problemų:

Kita labai sunki problema, susijusi su greitu maistu, yra kvėpavimo problemos. Kvėpavimo problemos yra susijusios su greitu maistu dėl nutukimo, kurį sukelia maistas. Padidėjus nutukimui, taip pat padaugės kvėpavimo problemų, o neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vaikai, valgantys greitą maistą tris ar keturis kartus per savaitę, yra linkę sirgti astma greičiau nei bet kuris kitas vaikas..

4. Poveikis nervų sistemai:

Nervų sistema taip pat veikia valgant per daug greito maisto. Nervų sistema paveikta sukelia ūmią depresiją, o neseniai atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie valgo komercinį maistą, labiau linkę sirgti depresija nei bet kuris kitas žmogus.

5. Padaro odą nuobodžią ir negyvą:

Taip pat gerai žinoma, kad greitas maistas veikia ir odą. Taip yra todėl, kad greitas maistas, kurį valgote, yra užpildytas angliavandeniais, kurie ilgainiui daro didelę įtaką cukraus kiekiui. Poveikis cukraus kiekiui ilgainiui neabejotinai padidins spuogų kiekį ir daugelį kitų su jūsų kūnu susijusių problemų.

6. Dantų erozija:

Greitas maistas, kurį valgote, ilgainiui veikia dantų emalį. Jei prarandate emalį, taisyti dantis yra visiškai neįmanoma. Jūsų dantys yra labai svarbi jūsų kūno dalis, o dantų netekimas neabejotinai atbaidys jus.

7. Silpnina kaulus:

Net jūsų kaulai neapleidžia greito maisto, kenkiančio jūsų kūnui, lygties. Taip yra todėl, kad besaikis maistas neabejotinai padidins cukraus kiekį kraujyje, sukeldamas diabetą, kuris ilgainiui sukelia kaulų susilpnėjimą. Lūžę kaulai tikrai labai paveiks jūsų sveikatą.

8. Veda prie širdies ligų:

Viena iš drastiškiausių greito maisto problemų yra širdies problemos, kurias ilgainiui tikrai išspręsite. Vidutiniškai 3–4 kartus per savaitę valgant nesveiko maisto, padidės cholesterolio kiekis organizme, sukeldamas diabetą, ir kitos problemos, tokios kaip nutukimas, dėl kurio širdis patiria didelį spaudimą. Širdies priepuoliai yra linkę žmonėms, kurie valgo maistą nuo greito maisto.

9. Suteikia jums dusulį:

Dusulys yra labai normalus veiksnys, kai ilgą laiką valgote greito maisto. Taip yra dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje organizme dėl riebalų, angliavandenių ir natrio pertekliaus, sukeliančių nutukimą ir diabetą, kurie kartu mažina jūsų ištvermę dėl visų sveikatos problemų. Dusulys tikrai labai sumažins jūsų darbingumą.

10. Galvos skausmas:

Galvos skausmas yra nedidelis veiksnys, palyginti su visais kitais greito maisto poveikiais, tačiau dienos pabaigoje jokia problema nėra per maža. Galvos skausmas yra labai dirginanti problema ir atsiranda dėl greito maisto poveikio cukraus kiekiui kraujyje. Nuolatiniai pakilimai ir nuosmukiai neabejotinai sukels galvos skausmą, kuris neišnyks taip lengvai.

11. Neigiamos kalorijos:

greito maisto šalutinis poveikis

Nors papildomos kalorijos liesam žmogui skamba kaip kažkas gero, nes tai padeda priaugti per daug kalorijų, tik nutukiate, o tai sumažina jūsų ištvermės lygį perpus. Papildomas kalorijas galima kontroliuoti bet kuriuo metu, kontroliuojant greito maisto suvartojimą.

12. Pakelia kraujospūdį:

Netinkamas maistas ilgainiui taip pat labai padidina kraujospūdį, ir tai yra labai svarbus širdies priepuolių veiksnys. Kai esate jaunas, galite būti atsparesnis, tačiau su amžiumi jūsų kūnas gali būti lengvai paveiktas, todėl padidės kraujospūdis ir kartu atsiras širdies problemų.

13. Padidina MTL lygį:

Netinkamas maistas taip pat turi įtakos cholesterolio kiekiui, kuris yra būtinas riebalams skaidyti ir raumenims palaikyti. Cholesterolis taip pat palaiko jūsų kraujo lygį, kad jūsų širdis būtų sveika, o tai neįmanoma laikui bėgant vartojant greito maisto.

14. Elgesio problemos:

Kenksmingas greito maisto poveikis vaikams yra labai blogas! Taip pat pastebėta, kad greitas maistas taip pat sukelia vaikų elgesio problemų dėl nesveikų mitybos įpročių. Netinkamas maistas netenka mitybos, kuri, maitinant mažus vaikus, gali paveikti jų centrinę nervų sistemą. Tinkamų vitaminų ir mineralų trūkumas gali padaryti juos nuobodžius, mieguistus ir kartais agresyvius.

15. Nutukimas:

Vienas iš pagrindinių greito maisto trūkumų yra padidėjusi nutukimo rizika. Netinkamas maistas yra pripildytas cholesterolio, kuris gali papildomai padidinti jūsų liemenį. Dėl neatsakingo pasileidimo jūsų kūnas gali sulėtėti po tam tikro laiko. Jūs susidursite su visais šalutiniais nutukimo padariniais, įskaitant kvėpavimo sutrikimus, vidurių užkietėjimą, širdies problemas ir net socialinę gėdą.

16. Veda prie atminties praradimo:

Vienas iš mažiau žinomų greito maisto valgymo trūkumų yra jo poveikis atminčiai. Tyrimai rodo, kad valgant maisto produktus, kuriuose yra daug cukraus ir druskos, žinoma, kad jie veikia smegenų funkcijas. Ilgai valgant šlamštą maistą gali sumažėti atmintis dėl sumažėjusios tam tikrų cheminių medžiagų gamybos. Tai netgi gali sukelti mokymosi problemų, ypač vaikams ir jauniems suaugusiems.

17. Diabetas:

Diabetas yra vienas iš rimtų nepageidaujamo maisto šalutinių poveikių. Maistas, kuriame yra cukraus, pavyzdžiui, ledai, saldainiai, kolos ir saldumynai, gali sukelti didelį gliukozės siurbimą į organizmą. Tai gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir prastą insulino gamybą. Be to, žinoma, kad sūrių produktų valgymas sukelia potraukį cukrui. Štai kodėl sūdyti traškučiai taip pat netiesiogiai prisideda prie diabeto.

18. Inkstų liga:

Kitas rimtas greito maisto poveikis sveikatai yra jo poveikis jūsų išskyrimo sistemai. Pernelyg didelis greito maisto vartojimas gali sukelti inkstų ligas. Visas šis maistas virsta gliukoze ir patenka į inkstus. Inkstai sunkiai juos pašalina, todėl susidėvi. Tai veda prie inkstų funkcijos sutrikimo ir net inkstų nepakankamumo.

Ar šie nepageidaujamo maisto valgymo padariniai jūsų negąsdina? Mūsų kūnas yra šventa vieta, kuri nusipelno pagarbos, švaros ir dėmesio. Prikrovę šiukšlių (nenuostabu, kodėl tai vadinama šiukšlėmis), jūs pašalinate savo vidinio „aš“ šventumą. Visa sistema sukrėsta ir jūsų gyvenimas tampa trapus. Dažniausiai greitas maistas daro negrįžtamą žalą organizmui ir laukia progos jus užpulti. Neleisk, kad sultingas „Jilebi“ ar traškučių paketas tavęs gundytų! Tai kampe slypintis pavojus!!