Baltymai yra viena iš svarbiausių mūsų organizmui reikalingų maistinių medžiagų, be angliavandenių ir riebalų. Svarbiam medžiagų apykaitos procesui ir mūsų kūno organams reikia baltymų turinčių maisto produktų, kurie padėtų jam augti ir įgyti jėgų. Raumenys augimui ir plėtrai naudoja baltymus, baltymai padeda vystytis atminčiai, baltymai padeda gerinti mūsų imuninę sistemą ir kt. Baltymų vartojimas kiekvieną dieną turi įvairių privalumų. Yra daug baltymų turinčių maisto produktų, kurių sudėtyje yra baltymų, kuriuos vartojame kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, kiaušiniai, riešutai, vištiena, avižos, pienas, sūris ir kt..

Indijoje yra daug baltymų turinčių maisto produktų sąrašas

Taip pat yra įvairių kitų maisto produktų, kurie taip pat gali suteikti jums geriausią baltymų šaltinį. Jei paklaustumėte, kokiuose maisto produktuose yra daug baltymų? Todėl, norėdami sužinoti visus kitus baltymų šaltinius, turite perskaityti visą šį straipsnį. Turėdami daugiau maisto variantų, galėsite kasdien patirti įvairių receptų ir kasdien vartoti baltymų..

Kas yra Baltymai?

Baltymai vadinami junginiu, kuriame yra amino rūgščių ir padeda organizmui augti. Jis laikomas gyvybės statybiniu bloku ir šiuo metu yra kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje. Baltymai yra prijungti prie vienos molekulės prie kitos ilgomis grandinėmis. Aminorūgščių išdėstymo būdas nustatys to konkretaus baltymo vaidmenį.

Baltymų svarba jūsų organizmui:

Baltymai padeda atlikti įvairius vaidmenis jūsų kūne, o be baltymų jūsų kūnas negali veikti. Aukščiausios kokybės baltyminis maistas padeda transportuoti įvairių tipų molekules visame kūne, taip pat padeda atkurti įvairias pažeistas kūno ląsteles. Baltymai taip pat padeda izoliuoti organizmą nuo visų rūšių bakterijų ir virusų bei apsaugo organizmą nuo pagrindinių ligų. Be to, baltymai taip pat yra labai svarbus normalus ūgio, kūno, svorio, raumenų ir kt. kūno. Štai kodėl maistas, kuriame gausu baltymų, yra labai svarbus paaugliams, vaikams ir nėščioms moterims. Baltymų svarba žmogaus organizme yra didžiulė.

Kiek baltymų jums reikia?

Mitybos leidimas rekomendavo, kad minimalus baltymų kiekis būtų 0,8 gramo kilogramui jūsų kūno svorio. Tai reiškia, kad jei jūsų kūno svoris yra 40 KG, 32 gramai baltymų turėtų būti jūsų rekomenduojamas baltymų kiekis kasdien. Nerekomenduojama per daug valgyti maisto produktų, kuriuose yra baltymų, nes tai gali sukelti per daug aminorūgščių nusėdimą organizme.

Geriausi daug baltymų turintys maisto produktai Indijoje:

Čia mes įtraukėme 40 skanių baltymų maisto šaltinių ir kaip įtraukti į savo mitybą. Pažvelkime į juos.

daug baltymų turintis maistas

1. Žemės riešutų sviestas: 7,7 gramo baltymų 2 šaukštuose

Galima nesunkiai patirti, kad su 2 šaukštais žemės riešutų sviesto gausite beveik 8 gramus baltymų. Šiuo maistu galite lengvai papildyti duonos skrebučius, ir tai bus puikus derinys. Taip pat galite pridėti jį prie baltymų kokteilių ar kokteilių. Net jei tai vegetariška dieta, ji turi daug baltymų. Tai padės jūsų organizmui gauti daugiau maistinių medžiagų raumenims ir imuninei sistemai ugdyti.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog kiekvieną rytą ar vakarą į dubenį vaisių ar duonos įpilkite žemės riešutų sviesto.

2. Šveicariškas sūris: 7,5 gramo baltymų vienoje skiltelėje

Tai taip pat yra dar vienas sveikų baltymų turinčių maisto produktų šaltinis, kuris gali padėti jūsų akims, kaulams ir imuninei sistemai. Jame yra mažai kalio, todėl net ir pacientai, sergantys inkstais, taip pat gali valgyti šį maistą. Taip pat yra ožkos sūris, kuriame yra 7 gramai baltymų vienoje uncijoje. Naudodami šį maisto produktą neturite per daug jaudintis dėl suvartojamų kalorijų.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog įpilkite šveicariško sūrio į savo sumuštinį ar dubenį sriubos, ir viskas gerai.

3. Varškės sūris: 28 gramai baltymų viename puodelyje

Reikėtų pažymėti, kad kiekvienoje pusėje puodelio varškės yra apie 13 gramų aukštos kokybės baltymų turinčio maisto. Maistas nėra labai brangus ir vis tiek išlieka sveikas. Jis ne tik suteikia baltymų raumenims, bet ir suteikia kalcio kaulams. Maišymas su daržovėmis ar vaisiais yra puikus būdas juos valgyti. Taip pat yra ir kitų rūšių varškės.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Į skrebučius, daržovių ar vaisių salotas galite pridėti varškės arba mėgautis atskirai.

4. Kiaušinių baltymai: 3,6 gramo baltymų viename kiaušinyje

Nenuostabu, kad daugumai vartotojų kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis. Kiaušinių baltymuose yra mažai cholesterolio ir labai daug baltymų. Jie taip pat turi mažai riebalų. Todėl su juo galite lengvai valgyti sveikus ir maistingus pusryčius. Tai taip pat suteiks jums visą energiją ir amino rūgštis. Suaugusiesiems rekomenduojama valgyti bent vieną kiaušinį per dieną.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog padarykite kiaušinių baltymus savo kasdienių salotų dalimi.

5. Tofu: 12,8 gramo baltymų viename tofu

Neabejotina, kad tofu yra puikus alternatyvus maisto produktas gyvūnų mėsai, todėl jis taip pat labai naudojamas daugelyje Indijos patiekalų. Jame taip pat yra daug baltymų turinčių maisto produktų sąrašo, magnio, geležies ir kitų svarbių maistinių medžiagų. Tofu taip pat mažina širdies ligas, mažindamas blogojo cholesterolio kiekį organizme ir taip skatindamas gerą cholesterolį. Geras cholesterolis reikalingas gerai širdžiai ir normaliam kraujospūdžiui.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite lengvai išbandyti savo mėgstamus maisto receptus, pakeisdami mėsą tofu.

6. Graikiškas jogurtas: 11 gramų baltymų viename ⅔ puodelio

Jei valgysite graikišką jogurtą, gausite ne tik baltymų, bet ir kalcio bei vitamino B12. Kalcis yra specifinė mineralinė medžiaga, kurios negalite gaminti patys, todėl turite valgyti maisto, kuriame yra kalcio. Kalcis taip pat labai svarbus jūsų kaulams. Vitaminas b12 yra labai reikalingas ir raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui jūsų organizme. Susidarius daugiau raudonųjų kraujo kūnelių, jūsų organizmas gaus daugiau deguonies.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Pasibaigus valgymui, tiesiog išgerkite graikiško jogurto.

7. Sojų pienas: 8 gramai baltymų viename puodelyje

Jei esate vegetaras, sojos pienas taip pat yra puikus maisto produktų, kuriuose yra daug baltymų, šaltinis. Sojos pieno vartojimas su kasdieniu maistu padės papildyti kasdien reikalingą baltymų poreikį normaliam vyrui. Taip pat buvo įrodyta įvairiais tyrimais, kad sojų pienas taip pat gali padėti sumažinti osteoporozę, o tai, mažų mažiausiai, yra puiku. Tai padės pajusti stiprius kaulus net senstant ir išlikti tinkamiems.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog į savo kasdienius pusryčių dribsnius įpilkite sojos pieno.

8. Kepsnys (maltos jautienos): 7,6 gramo baltymų vienai uncijai

Kepsnyje labai daug amino rūgščių. Šios amino rūgštys padeda apsaugoti organizmą nuo įvairių ligų, susijusių su raumenų skaidulomis. Jie padeda formuoti kūno raumenis. Amino rūgštys taip pat padeda sumažinti kraujospūdį, taip pat stiprina jungiamuosius audinius. Įprastoje maltos jautienos porcijoje, kuri yra 85 gramai, yra 23 gramai baltymų. Didelis baltymų kiekis kepsnyje padės jums pasiekti kasdienį baltymų poreikį.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite virti jautienos sultinio sriubą arba į savo salotas įtraukti jautieną.

9. Kiaulienos kotletai: 39 gramai baltymų viename kiaulienos gabalėlyje

Kiaulienos kotletuose yra ne tik daug baltymų turinčio maisto, bet ir cinko. Cinkas yra labai svarbus palaikant daugybę organizmo reakcijų. Be to, jei turite cinko trūkumą, galite lengvai sukelti naktinį aklumą arba silpną imuninę sistemą. Be kiaulienos kotletų, taip pat galite valgyti Kanados šoninę ir ispanišką kiaulienos dešrelę.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Jūs galite lengvai gauti kiaulienos kotletus su salotomis ar virtomis daržovėmis.
 • Taip pat galite valgyti su rudaisiais ryžiais ir grybų padažu.

10. Kalakutienos krūtinėlė: 4 gramai baltymų vienoje skiltelėje

Tai yra vienas iš geriausių baltymų turinčių maisto produktų, kuriuose yra daug baltymų. Kalakutienos krūtinėlė taip pat gali pripildyti pilvą ilgesnį laiką. Kalakutienos krūtinėlė turi mažai kalorijų ir riebalų nei kitų rūšių mėsa. Kalakutienoje taip pat yra seleno, kuris gali padėti kovoti su įvairių rūšių vėžiu. Šis maisto produktas taip pat aktualus pacientams, kurie šiuo metu gydomi vėžiu.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Gaukite šviežią, ekologišką kalakutieną ir nevalgykite perdirbtos kalakutienos.
 • Vakarienės metu galite valgyti kalakutieną.

11. Vištienos krūtinėlė: 28 gramai baltymų vienai pusei vištienos krūtinėlės

Jei pradėsite vartoti paukštienos produktus, taip pat galite turėti daug naudos sveikatai savo kūnui. Jei esate asmuo, kuriam reikia daug baltymų ir kalorijų, tada paukštienos produktai jums bus tinkamiausi. Savo poreikiams galite naudoti vištienos krūtinėlę, o išmetę kaulus – virti sriubą. Tai puikus maistas, kuriame yra daug baltymų. Vištienos krūtinėje neabejotinai yra mažai riebalų ir cholesterolio.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite valgyti vištienos krūtinėlę su sveikais grūdais, daržovėmis ir vaisiais.

12. Paltusas: ½ filė – 42 gramai baltymų

Paltusas yra riebios žuvies rūšis, kurioje yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūšies riebalų rūgštys yra labai naudingos jūsų širdžiai ir padės sumažinti bet kokias širdies ligas. Štai kodėl otas, kuriame mažai sočiųjų riebalų, yra labai rekomenduojamas jūsų sveikatai. Sotieji riebalai yra labai nesveika jūsų organizmui. Sotieji riebalai taip pat sukelia diabetą ir įvairias kitas širdies ir kraujagyslių ligas.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Šios rūšies žuvis mėgstama kepant ar kepant ant grotelių, kartu su citrina, žolelėmis ir prieskoniais.

13. Sardinės: 3 gramai baltymų vienoje mažoje sardinėje

Sardinėse yra labai daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda sumažinti bet kokią uždegimo riziką, taip pat bet kokio tipo širdies ir kraujagyslių ligas. Taip pat yra kitų maistinių medžiagų, kurios yra sardinėse, kuriose yra daug seleno, taip pat vitamino B12. Sardinės taip pat turi vitamino D, kuris padeda kaulų sveikatai. Turėdami stiprius kaulus, neturite jaudintis dėl osteoporozės senatvėje.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog į savo pagrindines salotas pridėkite susmulkintų sardinių.

14. Ramiojo vandenyno menkės žuvis: 21 gramas baltymų vienoje filė

Geriausias dalykas valgant menkes, be didelio kiekio įvairių baltymų turinčių maisto produktų, yra ir riebalų kiekis. Taip pat yra daug mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, kurių galima rasti menkėse. Taip pat yra vitamino d ir b12 pėdsakų, kurie padės pagerinti jūsų sveikatą ir pagerinti nervų veiklą. Geras nervų darbas taip pat paskatins geresnius refleksus ir gerą smegenų sveikatą.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Menkes reikia valgyti su šparaginėmis pupelėmis, kartu su labai skaniu padažu.

15. Ančiuviai: 5,7 gramo baltymų už unciją

Ančiuviuose yra ne tik baltymų, bet ir labai daug magnio, fosforo ir kalcio. Šie mineralai yra labai svarbūs kaulų vystymuisi, taip pat kaulų priežiūrai. Kalcis taip pat padeda geriau funkcionuoti mūsų kūno širdies ir kraujagyslių sistemai. Kalcis taip pat stimuliuoja širdies kraujagysles, o magnis padeda jas atpalaiduoti. Atsipalaidavusios kraujagyslės pumpuoja daugiau kraujo į širdį ir taip palaiko normalią kraujotaką.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Visada rinkitės šviežius ančiuvius, kuriuos galima kepti ant grotelių su makaronais ir pomidorų padažu.

16. Aštuonkojai: 4,2 gramo baltymų už unciją

Aštuonkojis, kaip ir visos jūros gėrybės, yra labai mažai kaloringas. Tačiau pagrindinis trūkumas yra tai, kad jame yra labai daug cholesterolio. Todėl jūs turite būti atsargūs ir nevalgyti per daug. Be to, aštuonkojis turi daug geležies, kuri padeda pernešti deguonį iš ląstelės į ląstelę. Aštuonkojai taip pat turi seleno ir vitamino B12. Gerai ir atsipalaidavusiai sveikatai ir kūnui labai reikalingas geras deguonies transportavimas tarp ląstelių.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Aštuonkojus troškinkite jūros gėrybių sultinyje, įpilkite svogūnų, lauro lapų, druskos, pipirų ir citrinos.

17. Geltonapelekis tunas (šviesusis tunas): 6,6 gramo baltymų už unciją

Be to, kad tune yra daug baltymų, jis taip pat turi daug vitamino B. Vitaminas b padeda geriau funkcionuoti nervų sistemai, taip pat padeda kraujotakai. Tunuose yra mažai kalorijų ir riebalų, todėl tai idealus baltymų šaltinis. Vienoje porcijoje 154 gramų tuno yra 39 gramai baltymų. Šis baltymų kiekis labai padės išspręsti visas jūsų organizmo problemas, susijusias su mažai maistinių medžiagų.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Geriausias būdas valgyti tuną – jį kepti ant grotelių.

18. Aliaskos lašiša: 6,3 gramo baltymų už unciją

Niekam nenuostabu, kad lašiša yra tik visų rūšių maistinių medžiagų jėgainė. Tai labai prisideda prie bendros kūno sveikatos. Jame yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda gydyti sąnarių skausmus, padeda širdžiai, padeda atstatyti neurologinę sistemą, taip pat gali padėti pagerinti odos sveikatą. Sveikai odai reikia geros kūno, kad nesirgtumėte odos ligomis.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog į savo makaronus įpilkite rūkytos lašišos, tada įpilkite grietinėlės.

19. Tilapija: 4,2 gramo baltymų už unciją

Tilapijoje yra ne tik daug baltymų, bet ir omega-3 riebalų rūgščių, kaip ir kitose populiariose žuvyse. Omega-3 yra puikus kalcio šaltinis, padedantis stiprinti kaulus ir stiprius dantis. Jame taip pat yra kalio, kuris leidžia mūsų kūno nervų sistemai tinkamai veikti. Nervų sistema yra pagrindinė mūsų kūno sistema, kuri kontroliuoja visas kitas kūno funkcijas.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tilapiją galite lengvai virti su bet kokio tipo maistu.
 • Galite pridėti prie salotų arba virti su mėgstamu padažu.

20. Pistacijos: 25 gramai baltymų viename puodelyje

Pistacijos yra ne tik didelis baltymų šaltinis, bet ir puikus ląstelienos šaltinis. Pluoštas padeda pagerinti virškinimą, taip pat gali išlaikyti pilvą pilną. Taip išvengsite bet kokio persivalgymo ir taip padėsite laikytis dietos ar numesti svorio. Juose taip pat yra daug folio rūgšties, kuri yra svarbi nėščioms moterims. Juose taip pat yra antioksidantų. Antioksidantai padeda organizmui detoksikuoti ir pašalinti iš organizmo visus toksiškus elementus.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog įpilkite pistacijų į savo salotas ar jogurtą ir viskas.

21. Kvinoja: 24 gramai baltymų puodelyje

Kvinojos sėklose yra dviejų rūšių augaliniai junginiai, žinomi kaip kaempferolis ir kvercetinas. Šie augaliniai junginiai padeda kovoti su uždegimu jūsų organizme, taip pat turi įvairių priešvėžinių savybių. Todėl valgydami šiuos maisto produktus sumažinsite riziką susirgti vėžiu. Dėl to šis maistas yra puikus pasirinkimas pacientams, kurie šiuo metu kovoja su vėžiu, ir padės greičiau jį išgydyti. Be to, jis taip pat suteiks visas būtinas maistines medžiagas, reikalingas pacientų sveikatai palaikyti.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Jums tereikia išvirti sėklas, įberti druskos ir mėgautis puikiu vakaro užkandžiu.

22. Migdolai: 5,9 gramo baltymų 10 migdolų

Migdolai ne tik turi daug baltymų, bet ir yra labai veiksmingi mažinant bet kokios formos žmogaus organizmo vėžį. Jie taip pat padeda sumažinti bet kokios formos širdies ligas. Migdolai taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį. Štai kodėl migdolai taip pat yra labai veiksmingi kovojant su diabetu, taip pat mažina diabeto riziką. Tai padės sumažinti bet kokius kūno smūgius ar širdies priepuolius.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite įpilti migdolų į salotas ar bet kokius kitus patiekalus ar kokteilius, kad gautumėte geresnį skonį.

23. Graikiniai riešutai: 18 gramų baltymų viename puodelyje

Jei reguliariai valgote graikinius riešutus, tai gali padėti išvengti bet kokio tulžies akmenų susidarymo. Riešutuose, be baltymų, taip pat yra vario. Varis padeda pagerinti kaulų mineralinį tankį ir taip apsaugo nuo bet kokios osteoporozės. Graikiniuose riešutuose taip pat yra magnio, kuris padeda kovoti su bet kokia epilepsija. Štai kodėl gydytojai labai rekomenduoja graikinius riešutus sveikesniam gyvenimo būdui. Graikiniai riešutai taip pat suteikia ląstelienos, kad pagerintų maisto virškinimą organizme.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Tiesiog pridėkite graikinių riešutų į savo salotas.

24. Moliūgų sėklos: 12 gramų baltymų viename puodelyje

Moliūgų sėklose yra baltymų, taip pat cinko. Tai labai padeda pagerinti jūsų organizmo imunitetą. Cinkas taip pat leidžia pagerinti prostatos sveikatą, taip užkertant kelią bet kokiam vyrų prostatos vėžiui. Sėklos taip pat leidžia normaliai insulino sekrecijai organizme, taip užkertant kelią bet kokiai diabeto rizikai organizme

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite lengvai valgyti sėklas savarankiškai arba tiesiog pasigaminti salotų.

25. Pekano riešutai: 10 gramų baltymų puodelyje

Be pekano riešutų, kuriuose yra daug baltymų, taip pat yra sveikų riebalų, kurie padeda išlaikyti kūno svorį. Pekano riešutai taip pat turi daug antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti bet kokį stresą. Pekano riešutai taip pat padeda augti plaukams, gerina virškinimo sistemą, taip pat gali sumažinti insulto riziką. Turėdami gerus plaukus ir virškinimo sistemą, galite turėti bendrą teigiamą sveiką kūno struktūrą.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Jūs galite lengvai paskrudinti pekano riešutus kaip puikų vakaro užkandį.

26. Kanapių sėklos: 9,2 gramo baltymų vienoje uncijoje

Jei esate alergiškas sojos produktams, turėtumėte išbandyti kanapių sėklas. Sėklos suteiks jums visas būtinas maistines medžiagas, tokias kaip amino rūgštys, kurias organizmas panaudos naujų raumenų formavimui. Be to, kanapių sėklose esančios riebalų rūgštys taip pat labai padeda pagerinti jūsų organizmo imuninę sistemą. Turėdami geresnį imunitetą, galite apsaugoti savo kūną nuo kenksmingų mikrobų ir bakterijų.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite valgyti kanapių sėklas jas skrudindami arba valgydami įprastai.

27. Anakardžiai: 5,1 gramo baltymų vienai uncijai

Anakardžiuose, be baltymų, yra geležies ir vario, kurie padeda formuotis naujiems raudoniesiems kraujo kūneliams. Tai padeda kuo geriau išlaikyti visą kūno sistemą. Anakardžiai taip pat puikiai tinka jūsų akims. Anakardžiuose taip pat yra magnio, kuris yra būtinas mineralas žmogaus organizme. Anakardžiai taip pat padeda išlaikyti svorį ir taip pat gali užkirsti kelią vėžiui. Kadangi anakardžius gauti yra gana pigu, jų turėtumėte turėti kiekvieną dieną.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Anakardžius galite lengvai valgyti patys arba į savo kokteilį.

28. Chia sėklos: 4,4 gramo baltymų vienoje uncijoje

Chia sėklose yra daug skaidulų ir omega-3 riebalų rūgščių. Chia sėklos taip pat suteikia energijos. Šiose sėklose yra didžiulis maistinių medžiagų kiekis ir tik keli kalorijų kiekiai. Chia sėklos gali sumažinti širdies ir net 2 tipo diabeto riziką, todėl jos yra puikus maistas diabetu sergantiems pacientams. Tai taip pat padės normaliai insulino hormono sekrecijai.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Į savo kokteilį galite pridėti chia sėklų ir mėgautis jomis.

29. Sojų pupelės: 68 gramai baltymų viename puodelyje

Sojų pupelėse yra daug baltymų turinčių maisto produktų, skirtų svorio netekimui, sąrašas tarp visų rūšių augalinių šaltinių. Jame yra visų nepakeičiamų amino rūgščių ir omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda išvengti bet kokių ligų, susijusių su širdies ir kraujagyslių sistema. Sojų pupelės taip pat pagerina virškinimą. Jame taip pat yra daug geležies ir kalcio. Tai padeda išlaikyti optimalią sveikatą.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite gerti sojos pieną arba į rytinę kavą ar arbatą įpilti sojos grietinėlės arba valgyti sojos jogurto.

30. Lęšiai: 3,1 gramo baltymų viename šaukšte

Lęšiuose yra daug kalio, ląstelienos ir folio rūgšties. Taigi, jie puikiai tinka jūsų širdžiai. Folio rūgštis yra svarbi nėščioms moterims. Tai atideda ankstyvą gimdymą ir taip pat sumažina bet kokius naujagimių apsigimimus. Lęšiai taip pat padeda kovoti su nuovargiu, nes juose yra daug geležies. Didesnis geležies kiekis taip pat padės ląstelėms pernešti daugiau deguonies visame kūne.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Į bet kokią sriubą galite lengvai pridėti lęšių ir taip gauti maistinių medžiagų bei ląstelienos.

31. Inkstų pupelės: 1 valgomasis šaukštas baltymų

Pupelėse yra daug vitamino B1, todėl jos padeda pagerinti atmintį. Pupelės taip pat padeda išvengti Alzheimerio ligos. Pupelėse yra molibdeno, kuris leidžia organizmui detoksikuoti. Visų rūšių pupelėse yra daug baltymų. Štai kodėl pupelės yra mėgstamiausias užkandis daugeliui žmonių, taigi ir labai naudingas. Inkstų pupeles labai lengva rasti, todėl tai puikus pasirinkimas kasdieniam užkandžiui.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Pupeles galite lengvai įtraukti į sriubas ir salotas ir mėgautis.

32. Kviečių gemalai: 27 gramai baltymų viename puodelyje

Neatsitiktinai kitame augale yra daug baltymų turintis vegetariškas maistas, kuriame yra labai daug baltymų. Kviečių gemaluose taip pat yra vitamino e, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais. Jame taip pat yra kitų būtinų maistinių medžiagų ir svarbių mineralų, reikalingų organizmui, pavyzdžiui, magnio, kalio, tiamino ir galiausiai cinko. Dėl to kviečių gemalai yra puikus visapusiškas maistas daugeliui žmonių. Kviečių gemalus gali lengvai turėti žmonės, kenčiantys nuo maistinių medžiagų trūkumo ligų.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Jums tiesiog reikia pridėti kviečių gemalų į savo jogurtą ar kokteilį ir tai padarys.

33. Avižos: 26 gramai baltymų puodelyje

Be didelio baltymų kiekio, avižos taip pat yra puikus augalinių skaidulų šaltinis. Pluoštas padeda užkirsti kelią bet kokioms koronarinėms širdies ligoms, taip pat gerina virškinimą skrandyje. Avižos taip pat apsaugo nuo storosios žarnos vėžio. Be to, valgydami ląstelieną, galite numesti svorio ir išlaikyti pilvą. Kad jūsų žarnyno sistema būtų geresnė, kasdieniame maiste turi būti daug skaidulų.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Labai skaniems pusryčiams galite naudoti avižinius dribsnius arba valgyti avižas su obuoliais, jogurtu ir cinamonu.

34. Miežiai: 23 gramai baltymų puodelyje

Miežiuose, kaip ir avižose, yra daug skaidulų. Tai padeda pagerinti virškinimą ir taip pat numesti svorio. Be to, miežiai taip pat palaiko normalų cukraus kiekį kraujyje, taip pat gali išlaikyti cholesterolio kiekį. Tai taip pat padeda apsisaugoti nuo vėžio. Todėl miežiai turėtų būti jūsų kasdienis ingredientas, vartojant lieso baltymo maisto produktus.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite lengvai valgyti viso grūdo duoną ir gauti miežių.
 • Taip pat galite virti su grūdais.
 • Miežiai taip pat gali būti naudojami įvairių rūšių įdarui.

35. Avinžirniai: 15 gramų baltymų viename puodelyje

Galima lengvai pasakyti, kad avinžirniuose yra sudėtingiausia angliavandenių struktūra, todėl jiems reikia laiko virškinimui ir energijos išleidimui. Tai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Jame taip pat yra skaidulų ir daug baltymų turinčio mažai kalorijų turinčio maisto. Didelis skaidulų kiekis taip pat pagerina virškinimą, todėl leidžia numesti svorį. Įprastoje avinžirnių porcijoje yra apie 3 gramai baltymų. Ir tokio kiekio baltymų pakanka normalaus žmogaus baltymų poreikiui.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Į savo pagrindines salotas galite lengvai pridėti avinžirnių ir mėgautis.

36. Soba makaronai: 4 gramai baltymų už unciją

Jei norite puikaus mangano šaltinio, soba makaronai yra puikus būdas patenkinti šį poreikį. Manganas padeda pagerinti gliukozės metabolizmą, taip pat padeda nervų sistemai veikti geriau. Manganas taip pat padeda pagreitinti žaizdų gijimą. „Soba“ makaronuose taip pat yra tiamino, kuris mažina raumenų silpnumą ir sumišimą. Todėl jūsų kūno raumenys bus stiprūs ir sveiki, kad galėtumėte dirbti daugiau.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite pasigaminti soba makaronus su špinatais, grybais ir morkomis ir pagaliau mėgautis visa papildoma mityba.

37. Žalieji žirniai: 9 gramai baltymų puodelyje

Žaliuosiuose žirniuose gausu ne tik daug baltymų turinčio mažai riebalų turinčio maisto, bet ir įvairių kitų maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, cinkas, varis, manganas, kalcis, taip pat vitaminas k. Šios maistinės medžiagos padeda viso organizmo funkcionavimui. Žirniai taip pat apsaugo nuo bet kokio smegenų pažeidimo, todėl taip pat apsaugo nuo Alzheimerio ligos. Jie taip pat yra pigūs pirkti. Jie taip pat turi ląstelienos, kad pagerintų virškinimą. Tai taip pat gali padėti numesti svorio, taip pat gerai ištuštinti organizmą.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite tiesiog pridėti žirnių į savo salotas.

38. Briuselio kopūstai: 3 gramai baltymų viename puodelyje

Šie daigai, be vidutinio baltymų kiekio, taip pat turi ląstelienos, vitaminų, mineralų ir baltymų. Šie daigai yra ekologiški ir todėl padės jūsų organizmui geriau veikti. Juose taip pat yra visų pagrindinių maistinių medžiagų ir įvairių priešvėžinių savybių, todėl jie puikiai sumažina bet kokią vėžio riziką. Šį maistą gali valgyti ir šiuo metu vėžiu sergantys pacientai.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Galite lengvai sumaišyti daigus su įprastomis salotomis ir mėgautis jomis taip pat žaliomis.

39. Brokoliai: 4,3 gramo baltymų vienoje brokolyje

Brokoliai yra viena iš daugiausiai baltymų turinčių daržovių. Jis netgi gali kovoti su vėžiu. Kadangi jame yra fitocheminių medžiagų, tai, be abejo, yra puikus priešvėžinis maistas. Tai taip pat yra didžiulis pluošto šaltinis. Taip pat galite gauti vitamino k, kuris gali padėti pagerinti kaulų sveikatą ir kalcio absorbciją. Geri dantys ir kaulai, gaunami iš šio maisto produkto organizme suvartojant kalcio.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Brokolius galite pridėti prie savo kasdienio valgio arba valgyti kaip salotas.

40. Šparagai: 3 gramai baltymų viename puodelyje

Šparagai gali ne tik suteikti jums baltymų turinčio dietinio maisto, bet ir padėti išvengti bet kokių šlapimo takų infekcijų. Jame taip pat yra amino rūgščių, kurios yra natūralus diuretikas. Taip pat yra vitamino e, kuris pagerina odos sveikatą. Be to, jis taip pat yra vitamino B6 ir folio šaltinis, siekiant pagerinti nuotaiką ar jausmus. Tai padės jums pagerinti nuotaiką, kai esate liūdnas ar sergate depresija, ir padės jums grįžti į įprastą gyvenimą.

Kaip įtraukti į savo mitybą:

 • Šparagus galite valgyti kaip žalią daržovę arba tiesiog virti garuose.

Jei klausiate, kuriame maiste yra daugiau baltymų? Tada nesunku pastebėti, kad yra įvairių būdų gauti baltymų iš augalinių ar gyvūninių šaltinių. Tačiau, kaip matome aukščiau išvardintus maisto produktus, nenuostabu pamatyti tiek daug ekologiškų augalinių produktų, o tai iš tikrųjų yra gerai, nes ląstelienos taip pat gaunate iš augalinių produktų, išskyrus visus baltymus ir mineralus. Be to, baltymų taip pat galima gauti iš žuvų, kaip aprašėme straipsnyje. Praneškite mums apie savo atsiliepimus ir pasiūlymus, jei tokių turite. Tikimės, kad naudodami šį straipsnį galėsite mėgautis gerais mitybos įpročiais, jei norite sužinoti, kaip gauti baltymų iš maisto.