Mūsų organizmui reikalingos aminorūgštys, atsakingos už daugelį gyvybiškai svarbių organizmo funkcijų. Viena iš šiandien aptariamų aminorūgščių yra fenilalaninas. Prieš pradėdami vartoti maisto produktus, kuriuose gausu fenilalanino, šiek tiek daugiau apie tai suprasime.

maistas, kuriame gausu fenilalanino

Kas yra fenilalaninas?

Fenilalaninas yra amino rūgštis. Jis turi dvi formas, vadinamas L-fenilalaninu ir D-fenilalaninu. Žmogaus kūnas negali gaminti L formos ir yra gaunamas su maistu. Šie šaltiniai apima ir augalus, ir gyvūnus. Fenilalaninas yra svarbus daugelio odos ligų gydymui, skausmui malšinti ir net depresijai gydyti. Skaičiuojama, kad vidutinis suaugęs žmogus, norėdamas pagerinti sveikatą, turėtų suvartoti daugiau nei 100 mg šios amino rūgšties. Taigi, pradėkime mokytis apie kai kuriuos geriausius fenilalanino turinčius maisto produktus.

Populiariausi maisto produktai, kuriuose gausu fenilalanino:

Čia yra mūsų 10 geriausių fenilalanino turinčių maisto produktų Indijoje. Pažvelkime į juos.

1. Mėsa ir žuvis:

maistas su fenilalaninu

Šie maisto produktai yra pagrindiniai baltymų šaltiniai ir juose gausu fenilalanino. Kiekvienoje mėsoje yra apie 1000 mg kiekvieno 100 g fenilalanino. Omarai, tunai, lašišos, austrės ir kt. Taip pat turi fenilalanino. Lyginant su žuvimi, mėsoje yra šiek tiek daugiau fenilalanino, taip pat yra geresnis baltymų šaltinis. Tarp mėsos, bekono, jautienos, kalakutienos ir kt. Yra geriausi šios amino rūgšties šaltiniai.

% fenilalanino 100 g: vidutiniškai 148 %

2. Sojų maistas:

Kadangi fenilalaninas padeda kurti DNR, turime kasdien suvartoti reikiamą maisto kiekį, kad mūsų organizmas gautų šios vertingos aminorūgšties gėrio. Sojos maisto produktuose, tokiuose kaip skrudintos sojos pupelės, yra daugiau nei 2000 mg fenilalanino 100 gramų. Kiti šios kategorijos maisto produktai yra sojos traškučiai, sojos tofu, sojų miltai ir kt.

% fenilalanino 100 gramų: vidutiniškai 236 %

3. Kiaušiniai ir pienas:

Pieno produktuose yra daug fenilalanino, o tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių saldus pienas yra supakuotas. Sūryje, kiaušiniuose ir tt yra gausu šios konkrečios amino rūgšties. Kiaušinyje yra apie 500 mg fenilalanino, todėl jis yra vienas geriausių maisto produktų, kuriuose yra fenilalanino.

% fenilalanino 100 gramų: vidutiniškai 78 %

4. Sėklos ir riešutai:

maistas, kuriame gausu fenilalanino

Daugelyje sėklų ir riešutų yra daug fenilalanino. Pavyzdžiui, moliūgų sėklose yra 1733 mg šios amino rūgšties 100 gramų. Kartu su moliūgais kitų vaisių, tokių kaip arbūzas, sėklose taip pat yra didelė dalis fenilalanino. Migdoluose taip pat gausu šios amino rūgšties.

% fenilalanino 100 gramų: vidutiniškai 198 %

5. Riešutai:

Yra tam tikrų riešutų, kuriuose yra daug fenilalanino. Riešutai, tokie kaip graikiniai riešutai, gali suteikti mūsų organizmui reikiamą geros amino rūgšties kiekį. Riešutai taip pat turi daug baltymų ir gali padidinti mūsų kūno sveikatą ir stiprumą.

% fenilalanino 100 gramų: vidutiniškai 198 %

6. Aspartamas:

Tai yra dirbtinis saldiklis, naudojamas daugelyje supakuotų produktų. Pavyzdžiui, kramtomosiose gumose, gaiviuosiuose gėrimuose ir tt yra daug fenilalanino, kuris yra naudingas mūsų DNR kaupimui, tačiau tam tikru mastu. Tačiau aspartamo perdozavimas gali būti pavojingas mūsų sveikatai ir negali būti naudojamas kaip pagrindinis fenilalanino šaltinis.

% fenilalanino 100 gramų: vidutiniškai 68 %

7. Aviena:

Liesoje jautienoje ar ėriukuose yra daug fenilalanino. Šie maisto produktai yra daug baltymų ir yra labai naudingi organizmui. Skrudintos jautienos 100 gramų yra apie 1464 mg fenilalanino. Galite pabandyti imtis įvairių jautienos formų, tokių kaip pečiai, nugarinė, šonkauliai ir kt.,

% fenilalanino 100 g: 167 %

8. Liesa kiauliena:

Visi mėgsta kiaulieną. Kiauliena yra neatskiriama kai kurių skaniausių patiekalų pasaulyje dalis. Tai turtingas liesų baltymų šaltinis ir jame yra daug fenilalanino. Kiauliena turi daugiau 100 mg (100 gramų) šios amino rūgšties, kuri yra lygi 1095 miligramams 85 gramuose. Tinkamas šios rūšies mėsos vartojimas padidins naudingų ir būtinų amino rūgščių kiekį organizme.

% fenilalanino 100 g: 147 %

9. Pilni grūdai:

Sveiki grūdai, tokie kaip Kamut, turi gerą fenilalanino proporciją. Juose yra apie 300 mg (100 gramų) šios amino rūgšties. Nesmulkinti grūdai yra vienas geriausių fenilalanino šaltinių ir yra naudingas taisant audinių pažeidimus ir kitus vidaus sužalojimus. Pridėkite šį maistą prie įprastos dietos, kad pagerintumėte fenilalanino kiekį organizme.

% fenilalanino 100 g: 34 %

10. Pupelės ir lęšiai (Pinto pupelės):

maisto produktai, turintys daug fenilalanino

Pupelės, ypač Pinto pupelės, yra vienas iš geriausių fenilalanino turinčių maisto produktų. Ypač vegetarams yra daug mažiau galimybių gauti amino rūgščių augaliniuose šaltiniuose. Pupelių ir ankštinių augalų įtraukimas gali padėti įveikti šiuos trūkumus ir aprūpinti organizmą pagrindiniais baltymais, tokiais kaip fenilalaninas.

% fenilalanino 100 g: 61 %

Dabar, kai sužinojote nuostabų maistą, kuriame gausu fenilalanino, pats laikas juos įtraukti į savo mitybą. Šios svarbios aminorūgšties organizmui reikia tiek fizinei, tiek psichinei gerovei skatinti. Tai padeda valdyti stresą, mažina nuotaikų svyravimus ir netgi palaiko mūsų energijos lygį. Kartu su šiais privalumais fenilalaninas taip pat reikalingas skydliaukės funkcijoms pagerinti. Taigi, nepraleiskite šios pagrindinės maistinės medžiagos. Pradėkite valgyti šiuos maisto produktus, kad gautumėte maksimalią naudą.