Vitaminas E yra viena iš svarbiausių maistinių medžiagų, atsakingų už odos, kaulų ir audinių sveikatą. Tai antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Vitamino E trūkumas gali sukelti daug sveikatos sutrikimų, tokių kaip sumažėjusi imuninė sistema, nutukimas, odos pažeidimas ir net plaukų slinkimas. Svarbu, kad šie žmonės būtinų vitamino E poreikių suvartotų iš maisto šaltinių. Tačiau dėl nepakankamų žinių apie vitamino E turtingų maisto produktų sąrašą jie priklauso nuo dirbtinių vitamino E papildų. Rekomenduojama vitaminus gauti iš maisto produktų, o ne kitų priemonių, nes jie yra grynos formos ir aprūpina organizmą papildomomis maistinėmis medžiagomis. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie maisto produktai yra geriausi vitamino E šaltiniai.

Maistas, kuriame gausu vitamino E.

Kas yra vitaminas E? Kodėl tai būtina?

Vitaminas E yra riebaluose tirpus vitaminas. Kitas vitamino E pavadinimas yra tokoferolis ir yra turtingas antioksidantas. Jis vaidina lemiamą vaidmenį formuojant raudonuosius kraujo kūnelius, taip pat padeda organizmui įsisavinti vitaminą K iš šaltinių. Vitaminas E yra atsakingas už kraujagyslių išsiplėtimą ir apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo organizme. Tai būtina stiprinant imuninę sistemą ir kovojant su bakterijomis ir virusais. Vitaminas E yra labai svarbus odos, nagų ir plaukų sveikatai užtikrinti.

Kiek vitamino E reikia per dieną?

Rekomenduojama vitamino E paros dozė yra 15 mg. Taip pat patariama, kad vitamino E reikia gauti iš maisto šaltinių, o ne pasikliauti dirbtinėmis tabletėmis, nes tai gali sukelti perdozavimą.

Vitamino E nauda:

Štai vitamino E nauda sveikatai:

 • Oksidacinė apsauga: Vitaminas E yra antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo pažeidimų nuo laisvųjų radikalų.
 • Apsauga nuo UV: Šis vitaminas apsaugo kūną nuo saulės UV spindulių ir sumažina žalą, tokią kaip saulės nudegimas.
 • Anti-senėjimas: Vitaminas E mažina senėjimo požymius, pavyzdžiui, raukšles, smulkias raukšleles, šiurkštumą.
 • Apsaugo širdį: Vitaminas E apsaugo širdį nuo cholesterolio poveikio. Jis apsaugo nuo MTL oksidacijos ir sumažina arterijų standumą.
 • Padidėjęs imunitetas: Vitaminas E apsaugo organizmą nuo bakterinių ir virusinių infekcijų, stiprindamas imuninę sistemą.

Populiariausi maisto produktai, kuriuose gausu vitamino E:

vitamino e maisto produktai

Žemiau yra keletas vitamino E maisto šaltinių, kurie ne tik padeda mums išlikti sveikiems, bet ir padeda atrodyti jauniems ir tinkamiems, vitaminas E padeda pernelyg senti ir taip padeda išlaikyti norimą išvaizdą ilgesnį laiką. Kai kurie iš šių vitamino E turtingų maisto produktų yra:-

1. Migdolai:

maisto produktai, turintys daug vitamino e

Pakanka suvalgyti kelis migdolus per dieną, kad išlaikytumėte vitamino E lygio stabilumą organizme. Kiekviename migdole yra pakankamai vitamino E, kad išlaikytų pusę jūsų kūno. Migdolai yra laikomi geriausiu vitamino E šaltiniu planetoje. Taip pat yra migdolų pieno ir aliejaus, tačiau patariama vartoti žalius migdolus.

Ingredientų patiekimas gramais: 28,3 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 10,0 TV

Ingredientas DV %: 35 %

2. Garstyčių žalumynai:

Garstyčių žalumynuose yra 14% visų jūsų mitybos poreikių ir jie laikomi vienu geriausių vitamino E ekstrakto šaltinių pasaulyje. Garstyčių žalumynuose taip pat gausu vitamino A, C ir daugelio kitų maistinių medžiagų, kurios puikiai tinka organizmui ir padeda išlaikyti jūsų sveikatą bei oksiduoja odą.

Ingredientų porcija gramais: 30 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 1,7 mg

Ingredientas DV %: 7 %

3. Šveicarijos mangoldas:

Šiame maisto šaltinyje, jei jis valgomas kasdien, yra 17 % visų jūsų mitybos poreikių. Jame yra daug vitaminų, tokių kaip A, K ir C, šaltinis, taip pat gerai žinomas kaip turtingas vitamino E. Šveicarijos mangoldas yra vienas iš sveikiausių maisto produktų, kurį reikia valgyti planetoje, ir tikrai išlaikys jūsų kūną sveiką. visus laikus.

Ingredientų patiekimas gramais: 175 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 3,3 mg

Ingredientas DV%: 22%

4. Žalios sėklos:

vitamino e maisto šaltiniai

Kasdien valgant žalias sėklas, tokias kaip moliūgų ar saulėgrąžų sėklos, yra puikus būdas papildyti bet kokį vitamino E trūkumą, nes vienos sėklos vitamino E vertė atitinka 95 % visų jūsų mitybos vitamino E poreikių. Žalios sėklos taip pat padeda virškinti ir palaiko skrandį švarų.

Ingredientų patiekimas gramais: 25 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 10 mg

Ingredientas DV %: 16 %

5. Špinatai:

maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino E.

Špinatai dar kartą laikomi dar vienu visame pasaulyje žinomo sveiko maisto šaltiniu, kuris ne tik išlaiko jus sveikus ir stiprius, bet ir padeda virškinti, kad jūsų kūnas išlaikytų visą maistinę vertę, reikalingą tinkamai veikti. Po visų šių privalumų špinatai taip pat yra turtingas vitamino E šaltinis, kuris suteiks jums tinkamą oksidaciją, kad jūsų oda išliktų nepriekaištinga. Daugelio moterų špinatai buvo įtraukti į jų mitybą dėl jų šveičiamosios vertės. Dietologai tvirtina, kad špinatai neturi jokių trūkumų vartojant ir visais atžvilgiais padeda užtikrinti jūsų sistemos funkcionalumą.

Ingredientų patiekimas gramais: 250 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 0,6 mg

Ingredientas DV %: 3 %

6. Ropės žalumynai:

vitamino e maisto produktų sąrašas

Apskritai visose žaliosiose daržovėse yra daug vitamino E dėl jų oksidatoriaus, tačiau ropėse yra šiek tiek daugiau vitamino E, todėl jos buvo rekomenduojamos iš kitų žalių daržovių sąrašo. Ropės žalumynai yra puikus vitamino E šaltinis ir sudaro daugumą jūsų mitybos poreikių, kai jie valgomi kiekvieną dieną.

Ingredientų patiekimas gramais: 136 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 2,7 mg

Ingredientas DV %: 14 %

7. Sojos produktai:

vitamino e maisto produktai

Tai dar vienas vitamino E šaltinis, sojos produktuose gausu vitamino E, todėl kiekvienas asmuo, kuriam trūksta vitamino E, gali mėgautis šiais maisto produktais ir taip pat suvartoti pakankamą vitamino D kiekį, kad galėtų funkcionuoti organizmas. Sojos produktuose gausu kitų vitaminų, įskaitant baltymus ir vitaminą D, kurie puikiai tinka odai ir kūno augimui. Apskritai tai yra visiškai suapvalintas patiekalas bet kuriam asmeniui.

Ingredientų patiekimas gramais: 136 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 2,7 mg

Ingredientas DV %: 14 %

8. Kale:

geriausias vitamino e maistas

Kopūstai yra dar vienas labai maistingas maistas, kuriame yra ne mažiau kaip 6 % kasdienio vitamino E kiekio, vartojamo kasdien. Kopūstuose esantis vitaminas gali padėti jūsų organizmui įvairiais būdais ir kadangi kopūstuose gausu kitų maistinių medžiagų, tai yra geriausias maistas bet kuriam žmogui, jis laikomas vienu sveikiausių maisto produktų planetoje.

Ingredientų patiekimas gramais: 16 gramų

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 80,4 mg

Ingredientas DV %: 134 %

9. Lazdyno riešutai:

Lazdyno riešutai yra dar vienas turtingas vitamino E. šaltinis. Kasdien valgant žalius lazdyno riešutus tenka ne mažiau kaip 10 % kasdienio vitamino E poreikio. Lazdyno riešutai taip pat yra puikus maistas, padedantis virškinti, taip pat padėti kepenims funkcionuoti. Visi šie maisto produktai yra draugiški kiekvienam žmogui, tačiau retais atvejais, jei esate alergiškas lazdyno riešutams ar bet kokiems riešutams, naudokitės kitais laisvalaikio pasirinkimais..

Ingredientų patiekimas gramais: 115 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 15,03 mg

Ingredientas DV %: 153 %

10. Pušies riešutai:

vitaminu e praturtintas maistas

Pušies riešutai puikiai tinka bet kokio tipo maistui – nuo ledų iki karšto šokolado. Pušies riešutai yra labai skanūs ir nereikalauja paruošimo, be to, juose gausu vitamino E, kuris puikiai tinka organizmui. Įdėkite šį riešutą į bet kokį valgomą maistą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Ingredientų patiekimas gramais: 28,4 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 2,7 mg

Ingredientas DV %: 8,8 %

11. Avokadas:

geriausi vitamino e maisto produktai

Visi žino, kad avokadas yra nepaprastai skanus, o vitaminų turtingo maisto pasaulyje avokadas laikomas skaniausiu. Įpilkite avokado griežinėlių į savo salotas ar sumuštinius ir greitai ne tik atsikratysite kenčiančio vitamino E trūkumo, bet ir pradėsite mėgautis maistu, kurį valgote.

Ingredientų patiekimas gramais: 150 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 19 mg

Ingredientas DV %: 21,9 %

12. Brokoliai:

maisto produktai, kuriuose yra vitamino E.

Virti brokoliai kartu su salotomis ar vištiena yra geriausias būdas atsikratyti vitamino E trūkumo. Brokoliuose gausu šio vitamino, todėl tai idealus maistas bet kuriuo metu.

Ingredientų patiekimas gramais: 184 gramai

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 2,4 mg

Ingredientas DV %: 13 %

13. Petražolės:

maisto produktai, turintys daug vitamino E.

Petražolės yra prieskoniai, kurie dedami į maistą, kad padidėtų skonis, tačiau nedaugelis žino, kad petražolės yra turtingas vitamino e šaltinis, todėl rekomenduojama jas įtraukti į visų rūšių maistą.

Ingredientų patiekimas gramais: 60 gramų

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 0,4 mg

Ingredientas DV %: 2 %

14. Papaja:

geriausi vitamino e maisto šaltiniai

Kasdien suvalgyti nedidelę porciją papajos ne tik naudinga vitaminui E, bet ir kitoms jūsų kūno vietoms..

Ingredientų patiekimas gramais: 200 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 0,3 mg

Ingredientas DV %: 2 %

15. Alyvuogės:

geri vitamino e šaltiniai

Visų formų alyvuogėse gausu vitamino E. Jei vartosite aliejų arba žalias alyvuoges, visą laiką suvartosite tą patį vitamino E kiekį..

Ingredientų patiekimas gramais: 1,5 g

Sudedamoji dalis vitamino E miligramais: 0,5 mg

Ingredientas DV%: 3%

Kaip padidinti vitamino E suvartojimą?

Jei norite padidinti suvartojamo vitamino E kiekį, geriausia į savo dienos racioną įtraukti maisto, kuriame gausu vitamino E. Turite išsirinkti ir pasirinkti bent 1 vaisių, 1 daržovę ir saują riešutų bei sėklų, kuriuose gausu vitamino E. Laikui bėgant jų kiekis padidės. Taip pat rekomenduojama nesiimti dirbtinių papildų ir vaistų vitaminų kiekiui padidinti, neišbandžius maisto šaltinių.

Vitamino E trūkumo požymiai ir pavojai sveikatai:

Jei trūksta vitamino E, pastebėsite šiuos fizinius simptomus:

 • Raumenų silpnumas
 • Dezorientacija
 • Vaikščiojimo sunkumai
 • Nutirpimas
 • Dilgčiojimo pojūtis
 • Regėjimo problemos
 • Sumažėjusi imuninė sistema
 • Odos pažeidimas

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė informacijos, kodėl vitaminas E tampa toks būtinas žmogaus organizmui. Dauguma žmonių nevalgo subalansuotos mitybos ir tampa vitaminų trūkumo aukomis. Pagrindinė priežastis, dėl kurios nevalgomas rekomenduojamas dienos vaisių, daržovių ir riešutų kiekis. Gamtos duoti maisto produktai yra maistinių medžiagų lobis. Valgydami šviežią, natūralų maistą, jūs ne tik gausite norimą vitaminų kiekį, bet ir subalansuotą mitybą. Nerekomenduojama pasikliauti tabletėmis ir tabletėmis, kad padidėtų vitaminų kiekis ir tai gali būti labai pavojinga sveikatai.