Pasivaikščiojimas turguje neabejotinai prikaustys akis prie ryškių spalvų vaisių ir daržovių, tokių kaip Capsicums, morkos, abrikosai ir pan. Taip yra dėl pigmento, vadinamo beta karotinu. Beta karotinu turtingas maistas yra lengvai prieinamas rinkoje, nereikia pasikliauti papildais. Šio karotinoido trūkumas gali sukelti odos sausumą, akių sausumą ir niežėjimą, gerklės infekcijas, spuogus, naktinį aklumą ir net nevaisingumą. Gydytojai rekomenduoja valgyti oranžinės arba raudonos spalvos maisto produktus, kad į savo racioną būtų įtrauktas beta karotinas. Šis sąrašas gali padėti jums paruošti dietos lentelę su svarbiausiais beta karotino šaltiniais.

Beta karotinu turtingų maisto produktų sąrašas, esantis 14 Indijoje

Kiek reikia vartoti beta karotino?

Beta karotino mitybos gairių nėra. Gydytojai rekomenduoja vartoti nuo 15 mg iki 180 mg per parą, kad atitiktų dienos poreikius. Į savo valgį galite įtraukti vaisių ir daržovių, o ne laikytis vieno šaltinio.

Beta karotino maisto produktų sąrašas Indijoje:

Čia mes įtraukėme 14 geriausių beta karotino turinčių maisto produktų. Pažvelkime į juos.

1. Saldžiosios bulvės:

maistas, kuriame gausu beta karotino

Saldžiosiose bulvėse yra labai daug beta karotino. Šis maistas yra puikus antioksidantų, vitamino B6, vitamino C, vitamino D, geležies ir magnio šaltinis. Šios maistinės medžiagos leidžia organizmui kovoti su peršalimu, gripu, virusais ir odos senėjimu, taip pat padeda kaupti energijos lygį ir ištvermę organizme. Žinoma, kad saldžiosios bulvės padeda sveikam kaulų, dantų ir odos audinių augimui.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 48 %

2. Morkos:

Morkose gausu vitamino A ir beta karotino. Morkos padeda išlaikyti dantų ir širdies sveikatą. Be to, morkos taip pat padeda kovoti su senėjimu, maitina odą ir gerina regėjimą. Jie yra vienas iš lengvai prieinamų šaltinių, padedančių į dietą įtraukti beta karotino.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 77 %

3. Moliūgas:

Tai yra vienas iš geriausių beta karotino šaltinių organizmui. Beta karotinas, būdamas antioksidantas, organizme virsta vitaminu A ir apsaugo organizmą nuo širdies ligų, astmos ir tam tikrų vėžio formų. Moliūgai padeda organizmui kovoti su kraujospūdžiu, imunitetu ir net vėžiu. Taip pat žinoma, kad moliūgai yra geri regėjimui. Vitaminas A, kurį suteikia šis maistas, yra tikrai svarbus nėščioms ir žindančioms moterims.

4. Špinatai:

beta karotino šaltiniai

Špinatuose yra daug beta karotino ir antioksidantų, todėl jie yra gyvybiškai svarbus maistas stipriems dantims ir stipriems kaulams augti. Ši daržovė yra viena stipriausių varžovų savo grupėje, apsauganti organizmą nuo prostatos vėžio. Špinatai turi visas maistines medžiagas, kurios suteikia sveiką regėjimą ir turi priešuždegiminių bei priešvėžinių savybių.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 58 %

5. Ropės žalumynai:

Ropės žalumynai yra daug maistingesni nei pati ropė. Ropės žalumynuose gausu antioksidantų, vitaminų ir mineralų, o kalorijų kiekis yra gana mažas. Geriausia juos auginti žiemos sezono metu. Ropės, turinčios daug beta karotino, kaip ir visos kitos daržovės ir vaisiai, taip pat turi antioksidacinių, senėjimą stabdančių ir priešvėžinių savybių. Šioje daržovėje esantis beta karotinas organizme virsta vitaminu A, todėl jis naudingas odai ir akims.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 58 %

6. Burokėlių žalumynai:

Kalbant apie burokėlius, mes dažniausiai suvartojame tik apatinę dalį ir nupjauname lapus. Tačiau burokėlių žalumynai yra labai maistingi ir turi daug naudos sveikatai. Burokėlių žalumynuose gausu mineralų, vitaminų ir galingų antioksidantų. Šie lapai taip pat yra mažai kaloringi, juose nėra cholesterolio ir mažai riebalų, todėl jie puikiai tinka norintiems numesti svorio. Burokėlių žalumynuose esantis beta karotinas, kaip ir kiti, suteikia organizmui antioksidacinių ir priešvėžinių savybių. Ši antioksidacinė daržovė daro stebuklus odai ir regėjimui.

7. Salotos:

beta karotino maistas

Salotų lapai yra viena iš populiariausių beta karotino daržovių. Šiuose lapuose yra mažai riebalų ir daug baltymų, todėl jie yra puikus maistas treniruotis ir numesti svorio. Salotos tikrai naudingos ir sveikai širdžiai. Šiame maiste taip pat yra antioksidantų, kurie yra palaima odos mitybai ir sveikatai.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 48 %

8. Muskusas:

Tai vasaros sezono vaisius ir priklauso moliūgų, moliūgų, agurkų ir tt šeimai. „Muskmelon“ yra labai turtingas antioksidanto flavonoido beta karotino. Beta karotinas apsaugo kūno ląsteles nuo laisvųjų radikalų, taip apsaugodamas organizmą nuo įvairių rūšių vėžio.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 19 %

9. Abrikosas:

Abrikosuose gausu antioksidantų ir gana mažai kalorijų. Abrikosai yra geras beta karotino šaltinis, todėl jie naudingi akims, odai ir turi priešvėžinių savybių. Sausi abrikosai turi koncentruotą vitamino A arba beta karotino kiekį, palyginti su šviežiais vaisiais. Tai taip pat yra vienas geriausių maisto produktų, kuriuose yra daug beta karotino ir kitų karotinoidų.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 10 %

10. Butternut Skvošas:

maisto produktai, kuriuose yra daug beta karotino

Butternut skvošas yra vienas iš labai gerų beta karotino šaltinių. Jis ryškiai gelsvas, oranžinis pigmentas atsiranda dėl beta karotino. Manoma, kad puodelis virtų sviestinių moliūgų suteikia apie 10 g šios gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos. „Butternut Squash“ taip pat yra daug kitų rūšių karotinoidų, tokių kaip liuteinas, alfa karotinas, kurie visi yra galingi antioksidantai.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 42 %

11. Brokoliai:

Brokoliuose taip pat gausu beta karotino ir kitų gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Turtingas žalios spalvos pigmentas yra dėl daugybės jame esančių karotinoidų, įskaitant beta karotiną. Sakoma, kad tamsesnė gėlių spalva, tuo turtingesnė yra beta karotino koncentracija. Brokoliai yra pakrauti šiais natūraliais antioksidantais, kad sustiprintų imuninę sistemą ir sumažintų laisvųjų ląstelių pažeidimus.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 9 %

12. Mangai:

„Vaisių karalius“ ir laukiamiausias vasaros vaisius „Mango“ yra turtingas beta karotino šaltinis. Ryškesni vaisiai su giliai oranžiškai gelsvu atspalviu turi geresnę karotinoidų koncentraciją. Mango yra žinomas dėl savo imunitetą stiprinančių savybių dėl didelio antioksidantų kiekio. Tai populiariausias vaisius, kuriame yra daug beta karotino turinčių maisto produktų sąrašo.

13. Apelsinai:

geri beta karotino šaltiniai

Oranžinė yra dar vienas pagrindinis beta karotino šaltinis. Ypač ryškių spalvų, oranžinės spalvos vaisiuose yra didžiausias beta karotino kiekis. Be to, apelsinuose taip pat gausu vitamino C, kuris gali sustiprinti jų imuninę sistemą ir padėti išvengti infekcijų pavojaus. Valgydami apelsinus galite sumažinti gerklės infekcijų, regėjimo problemų ir kitų beta karotino trūkumo požymių tikimybę.

14. Žirniai su ankštimis:

Kartu su morkomis žirniai taip pat yra vienas geriausių beta karotino šaltinių. Tiesą sakant, juose yra daug įvairių karotinoidų, tokių kaip alfa karotinas, liuteinas ir zeaksantinas, kartu su beta karotinu. Juose gausu vitamino A, kuris yra išankstinė šio karotinoido forma, todėl jie yra būtini sveikam kūnui, odai ir plaukams. Rekomenduojama suvalgyti bent vieną porciją žirnių, kad būtų pašalintas karotinoidų trūkumas.

Beta karotino % vertė 100 gramų: 7 %

Dabar, kai supratote maisto produktų, kurių sudėtyje yra beta karotino, svarbą mūsų organizmui, laikas patenkinti kasdienius poreikius. Beta karotinas yra vienas iš pagrindinių karotinoidų, kuris yra būtinas mūsų kūno gerovei. Tai būtina norint pažinti kūną, užkirsti kelią vėžiui, apsisaugoti nuo infekcijų ir netgi gydyti kvėpavimo takų problemas. Primygtinai rekomenduojame kiekvieną dieną vartoti šių maisto produktų derinį, kad galėtumėte mėgautis sveikata be ligų.