Amino rūgštys vaidina svarbų vaidmenį žmogaus organizme. Tarp jų yra pagrindinė amino rūgštis, kuri yra atsakinga už smegenų ląstelių, vadinamų tirozinu, aktyvavimą! Gydytojai rekomenduoja reguliariai vartoti maisto produktų, kuriuose gausu tirozino, kad pagerėtų protinis budrumas ir susikaupimas. Prieš žiūrėdami į maisto produktus, greitai suprasime šiek tiek daugiau apie tiroziną.

Kas yra tirozinas?

Tirozinas yra aminorūgštis, natūraliai gaminama organizme iš kitos pagrindinės amino rūgšties, vadinamos „fenilalaninu“. Šio junginio trūkumas gali sukelti blogą smegenų reakciją, depresiją, hiperaktyvumo sutrikimą ir daugybę kitų susijusių negalavimų. Žmonės, kurių tirozino kiekis yra mažas, turi vartoti maisto produktus, kuriuose gausu šio agento, pavyzdžiui, liesą mėsą ir pieno produktus.

maistas, kuriame gausu tirozino

Nors daugelis pacientų imasi dirbtinių tirozino papildų, jie turi daugybę šalutinių poveikių. Taip pat žinoma, kad valgant maisto produktus, kurių sudėtyje yra tirozino, palaikomos organų funkcijos, statomas raumenų audinys ir gaminami neurotransmiteriai. Subalansuotas tirozino kiekis gali išstumti narkolepsiją, priešmenstruacinį sindromą, Alzheimerio, Parkinsono ligas ir net greitai parodyti narkotikų ir alkoholio vartojimo nutraukimo rezultatus.

Maisto produktai, kuriuose yra daug tirozino:

Štai keletas svarbių maisto produktų, kuriuose gausu tirozino, kurie padės išlaikyti jūsų kūną sveiką ir geresnį. Pažvelkime į juos.

1. Spirulina:

maistas, kuriame gausu tirozino

Pasaulio sveikatos organizacija spiruliną, dažniausiai vartojamą papildoma forma, pripažino tinkamu maistu, kuriame gausu baltymų ir geležies. Tai taip pat saugu vaikams. Yra žinoma, kad 200 kalorijų porcijoje spirulinos yra 2046 miligramai tirozino. Tai yra vienas iš pagrindinių tirozino maisto šaltinių.

2. Sojos:

Soja be priežasties nelaikoma nuostabiu veganų pasaulio maistu. 200 kalorijų porcija sojos, randama įvairiuose variantuose, tokiuose kaip sojos pupelės, sojos pienas, sojos riešutai ir žalios sojos sėklos, papildo mūsų kūną 2000–1900 miligramų tirozino. Soja yra puikus maisto šaltinis, kuriame yra tirozino.

% tirozino 100 g: 171 %

3. Kiaušiniai:

Nors daugelis žmonių vengia kiaušinių dėl didelio cholesterolio kiekio, tyrimai parodė, kad kiaušiniai yra privalomas maistas, kurį reikia valgyti saikingai. Kasdien 200 kalorijų porcija kiaušinių gali papildyti organizmą 1600–1900 miligramų tirozino.

% tirozino 100 g: 57 %

4. Riešutai:

maistas, kuriame gausu tirozino2

Štai dar viena priežastis pridėti riešutų į savo kasdienę mitybą, be to, kad jie yra turtingas maistinių skaidulų šaltinis, padedantis virškinti, riešutai yra turtingas tirozino šaltinis. Yra žinoma, kad 200 kalorijų porcijoje riešutų, tokių kaip migdolai, pekano riešutai, žemės riešutai ir graikiniai riešutai, yra daug tirozino. Tiesiog pridėkite saują riešutų į rytinius javus arba sumaišykite su pienu, kad gautumėte tirozino turinčio kokteilio.

% tirozino 100 g: 125 %

5. Pupelės:

Dar kartą gera žinia veganams. Jei nesiryžtate vartoti pieno produktų, kuriuose paprastai yra daug tirozino, mėsos, lima pupelės ir kiti pupelių variantai gali būti geras pakaitalas. Šie maisto produktai taip pat puikiai tinka baltymų kiekiui padidinti. Geros naujienos yra tai, kad pupelės yra puikus veganų receptas.

% tirozino 100 g: 31 %

6. Paukštiena:

Jūsų ne vegetariška lėkštė tapo nuostabesnė. Naminiai paukščiai, tokie kaip vištiena, putpelės, antis ir kalakutiena, yra žinomi turtingam tirozino šaltiniui. Kasdienis naminių paukščių vartojimas yra naudingas augantiems vaikams, nes jame gausu ir nepakeičiamų, ir neesminių amino rūgščių, kurios padeda raumenų augimui ir organų funkcijoms. Paukštiena yra žinoma dėl savo universalumo virtuvėje, nes ją galima kepti ant grotelių, kepti, dėti į sriubas ir virti padaže.

% tirozino 100 g: 132 %

7. Mėsa:

maistas, kuriame gausu tirozino3

Žinoma, kad visų rūšių raudonoje mėsoje yra daug tirozino ir kitų amino rūgščių. Siekiant maksimalaus tirozino kiekio: geriausia padidinti tirozino kiekį valgant liesą kiaulieną ir jautieną. Žvėrienos mėsa, tokia kaip elniai ir briedžiai, taip pat yra dar vienas geras tirozino šaltinis. Mėsa gali būti valgoma įvairiais būdais, nes gali būti dedama į sriubas, virti padaže, kepti ant grotelių, skrudinti ir kepti.

% tirozino 100 g: 158 %

8. Varškės sūris:

Kuo daugiau neriebios varškės suvartosite, tuo geriau. Nors žinoma, kad varškė padeda virškinimui ir yra daug baltymų, ji taip pat yra puikus amino rūgščių, tokių kaip tirozinas, šaltinis. Vien tik 100 gramų varškės porcija suteikia apie 228% tirozino, todėl tai yra geriausias maistas tirozino dietos lentelėje.

% tirozino 100 g: 228 %

9. Sėklos:

Žinoma, kad moliūgų ir sezamo sėklos yra geras tirozino šaltinis. Skrudintos ir sūdytos šios sėklos gali būti vartojamos kaip užkandis arba netgi dedamos į kepinius, pavyzdžiui, sausainius ir pyragus. Šiose sėklose taip pat gausu omega riebalų rūgščių, kalcio ir kitų gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, reikalingų geram jūsų kūno funkcionavimui.

% tirozino 100 g: 125 %

10. Grūdai:

tirozino turtingas maistas4

Išbandykite avižas. Avižos yra dar vienas puikus tirozino maisto šaltinis. Pusėje puodelio yra apie 447 miligramus. Padarykite tai sveiku pusryčių pasirinkimu kiekvieną dieną. Kartu su tirozinu avižose taip pat yra daug maistinių skaidulų, kurios padeda sklandžiai virškinti ir mažina blogojo cholesterolio kiekį organizme.

% tirozino 100 g: 102 %

11. Špinatai:

Žinoma, kad špinatai pagerina smegenų refliuksą dėl didelio tirozino kiekio. Valgyti špinatus gydytojai labai rekomenduoja vairuotojams ir moksleiviams, ypač norėdami sustiprinti jų budrumą ir pagerinti dėmesį. Be to, špinatai taip pat yra pagrindinis geležies ir kalcio šaltinis, reikalingas sveikam kūnui ir protui.

% tirozino 100 g: 6 %

12. Obuoliai:

maistas, kuriame gausu tirozino5

Žinoma, kad obuoliai padidina dopamino kiekį, kuris gali pašalinti depresiją. Tai yra svarbus neuromediatorius, galintis atpalaiduoti nervus ir jaustis patogiai. Dopaminas taip pat pagerina pažinimo gebėjimus, motyvacijos lygį, o tai savo ruožtu gali sukelti atlygį ar malonumą.

Dabar, kai sužinojote apie šių tirozino turinčių maisto produktų naudą, laikas juos įtraukti į savo dienos racioną. Kartu su tirozinu. Šie maisto produktai taip pat aprūpina pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, kurios yra būtinos sveikai gyvensenai. Jei visą laiką jaučiatės silpni, jaučiate depresijos simptomus arba susiduriate su problemomis, kai sutelkiate dėmesį į temą, būtinai įtraukite visus šiuos maisto produktus, kad su jais susidorotumėte. Būkite budrūs, likite patenkinti tirozinu!

Praneškite mums, jei vis dar abejojate ar nerimaujate dėl tirozino turinčio maisto. Mes norėtume padėti jums rasti geriausius sprendimus ir atsakymus.