Esame tikri, kad žinote, kas yra masažas. Tiksliau tariant, masažas yra būdas manipuliuoti sausgyslėmis, minkštais audiniais ir kūno raumenimis, kuris yra terapija. Kadangi masažas apima raumenis ir audinius, jį paprastai atlieka patyręs ir apmokytas asmuo, išmanantis jūsų kūno dalių glostymo, trynimo ir judėjimo meną, kad būtų galima išspręsti jūsų problemą. Slėgis, kuris paprastai taikomas kūnui, svyruoja nuo lengvo iki stipraus, kiekvienas priklauso nuo to, kokią kūno problemą reikia spręsti. Masažas yra tikras būdas atsikratyti įtampos maišų ir pasinerti į palengvėjimą. Kai kurie masažai daromi net siekiant palengvinti dažną galvos skausmą ar peršalimą.

Įvairūs masažo tipai ir jų terapinis panaudojimas

Masažo terapijos metodai visoms kūno dalims:

Pažvelkite į įvairias masažo technikas, kurias praktikuoja ekspertai.

1. Minkymas:

Minkymą geriausiai apibūdina ta rankos dalis, kuri naudojama masažui atlikti. Pavyzdžiui, nykščių minkymas ir delnų minkymas yra populiarūs. Slėgis skiriasi priklausomai nuo masažo ir to, ko jis siekia. Masažo ritmas ir greitis taip pat yra labai svarbūs.

2. Trigerio taško terapija:

Ši terapija yra susijusi su raumenų audinių spaudimu. Kai taikomas tam tikras spaudimas, jis atleidžia jus nuo skausmo ir išgydo bet kokius jūsų kūno sutrikimus. Šie trigeriniai taškai paprastai yra raumenų hiperaktyvumo centras, kertantis akupunktūros taškus.

3. Išilginis slydimas:

Tai gali atrodyti didelis, bet iš esmės tai yra masažas kraujotakos kryptimi. Tai taip pat padeda sklaidyti skysčius iš bet kurios kūno vietos, kurioje įvyko sužalojimas, taip sumažindamas uždegimą ir patinimą.

4. Kompresinis masažas:

Kompresinis masažas taip pat žinomas kaip ritminis suspaudimas į raumenis. Tai daroma siekiant sukurti gilią hiperemiją ir taip pat suminkštinti audinius. Tai daugiau apšilimo masažas prieš atliekant bet kurį kitą masažą.

Įvairūs masažo tipai pasaulyje:

Be šių masažo metodų, yra ir praktikuojamų masažo metodų tipų. Pažvelkite į šiuos.

1. Švediškas masažas:

Švediškas masažas

Labiausiai paplitęs metodas yra švediškas masažas. Tai geriausia atsipalaiduoti, ypač po įtemptos ir varginančios savaitės. Masažas yra lengvas ir skirtas absoliučiam atsipalaidavimui. Jie apima ilgesnius ir skystesnius smūgius, kurie užtikrins atsipalaidavimą ir sukuria teigiamą hormoninį atsaką. Tyrimai parodė, kaip vienas švediškas masažas sumažina cirkuliuojantį kortizolį, kuris yra streso hormonas. Tai ypač garsi Goa, nes yra daug ekspertų.

2. Giliųjų audinių masažas:

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas padeda ištaisyti judesių modelius, o tai reiškia, kad reikia giliai masažo metu išlaisvinti sužadinimo taškus ir taip pagerinti judrumą. Masažas nėra skausmingas, tačiau gali būti gana nemalonus. Atlikite šį masažą tik prižiūrint specialistui. Giliųjų audinių masažą geriausia atlikti Keraloje.

3. Rolleris:

Rolfingas

Tai yra viso kūno masažas. Jį sukūrė Ida Rolf. Terapeutai paprastai kiša, stumia ir minko jūsų kūną, kad paskatintų kraujotaką ir geresnį judėjimą. Jie naudoja metodą, vadinamą struktūrine integracija, kuris yra viso kūno metodas. Indijos Maharaštros valstijoje yra daug sertifikuotų rolfo terapeutų, kurie yra apmokyti.

4. Shiatsu:

Shiatsu

„Shiatsu“ japonų kalba reiškia „pirštų spaudimas“, kai terapeutai visame kūne naudoja tik nykštį, pirštus ir delną. Jie taikė skirtingą spaudimą, siekdami išgydyti ir atkurti kūną. Taip pat žinoma, kad „Shiatsu“ pagerina jūsų miego ciklą. Kochi, Kerala valstijoje, siūlo puikų Shiatsu masažą.

5. Sportinis masažas:

Sportinis masažas

Sporto masažą naudoja sportininkai, norėdami juos paruošti ar net atsigauti po bet kokio sporto renginio. Tai daroma siekiant išvengti traumų, padidinti lankstumą. Tai taip pat pagerins bendrą sportinę veiklą. Tačiau net jei nesate sportininkas, vis tiek galite tai padaryti, nes tai tik gydys raumenų skausmą ir pagerins jūsų bendrą judėjimą. Atliekant sportinį masažą, daugiausia dėmesio skiriama tiems raumenų rinkiniams, į kuriuos įtraukiamas sportininkas, taip padidindamas kraujotaką. Suspaudimas, greitesnė smūgių trintis ir slėgio taško terapija yra kai kurie eksperto naudojami metodai.

6. Refleksologija:

Refleksologija

Tai tikrai ne masažas, o praktika, kuri daro spaudimą jūsų pėdų, rankų ir išorinės ausies refleksinėms zonoms. Šios dalys yra susijusios su kitais specifiniais jūsų ir net liaukų organais. Kai šios dalys yra stimuliuojamos spaudžiant pirštus, tai padeda pagerinti tų prijungtų organų ir liaukų sveikatą, kurie stimuliuojami energijos keliais. Pasitikėk tuo Kerala!

7. Kaukolės sakralinė terapija:

Kaukolės sakralinė terapija

CST arba kaukolės sakralinė terapija yra masažo rūšis, kuri yra kėbulas, skirtas palengvinti galvos, kryžkaulio, kuris yra trikampis kaulas apatinėje nugaros dalyje, ir stuburo, kaulų suspaudimą. Jis švelniai spaudžia galvą, kaklą ir nugarą, kad sumažintų sukeltą suspaudimą ir dėl to atsirandantį skausmą. Jį gali atlikti įvairaus amžiaus žmonės, daugiausia kaip migrenos, vidurių užkietėjimo, galvos skausmo, sinusų, kaklo skausmo, miego sutrikimų ir nemigos gydymas. Šis masažas yra garsus ir ekspertai daugiausia randami Delyje ir Gurgaone.

8. Prenatalinis masažas:

Prenatalinis masažas

Tai yra įprastas masažas, padedantis atpalaiduoti įsitempusius raumenis, palengvinti kylančias dėmes, pagerinti kraujotaką ir judumą. Taikomi metodai keičiasi atsižvelgiant į nešiojančios motinos poreikius ir tai, kas jai tinka šiame etape. Jis atpalaiduoja raiščius. Yra žinoma, kad tai pagerina nuotaiką ir nėštumo depresiją, kuri dažniausiai užklumpa moteris nėštumo metu. Haidarabade yra keletas gerai apmokytų ekspertų, kurie teikia puikias paslaugas.

9. Geriatrinis masažas:

Geriatrinis masažas

Čia yra geras masažas pagyvenusiems ir senstantiems žmonėms. Jis specialiai sukurtas jų poreikiams tenkinti, kai rankos naudojamos manipuliuoti minkštais kūno audiniais. Tai pagerins bendrą kraujotaką, palengvins skausmą ir pagerins judesių amplitudę. Tai taip pat padės išlaikyti bendrą jų sveikatą senstant. Bet kuris iš pirmaujančių SPA miesto mieste jums padės.

10. Aromaterapinis masažas:

Aromaterapinis masažas

šis labiau panašus į švedišką masažą, tačiau su kvapniais aliejais ir kvapu. Eteriniai aliejai yra geras būdas atsipalaiduoti ir atleisti jus nuo streso. Jie turi didelę gydomąją galią. Levandų aliejai padeda atsipalaiduoti, o rožių aliejai nuramins ir nuramins jūsų protą. Šis raminantis poveikis gali išgydyti galvos skausmą, nemigą ir kitus virškinimo sutrikimus. Juos geriausia atlikti Goa ar Kerala. Valstijos siūlo įvairius aromaterapinius masažus su tikrais kvepiančiais aliejais.

11. Karštų akmenų masažas:

Masažas su karštais akmenimis

Masažas karštais akmenimis yra dar viena masažo rūšis, skirta atsipalaiduoti, taip pat atpalaiduoti įtemptus raumenis. Masažo metu kūnas yra veikiamas lygių ir plokščių įkaitintų akmenų ant tam tikrų kūno dalių. Akmenyse yra bazalto, kuris, kaip žinoma, sulaiko šilumą. Šie akmenys gali būti dedami ant skrandžio, krūtinės, stuburo, veido ar pėdų. Tam, kad atitiktų konkretų gydymo būdą, jie gali naudoti ilgas apkrovas, sukamuosius judesius, vibraciją ar net minkymą. Tai žymiai sumažina depresiją ir atpalaiduoja jūsų kūną, pagerindama kraujotaką paveiktoje zonoje. Masažai karštais akmenimis garsėja Udaipuras.

12. Tailando masažas:

Tailandietiškas masažas

Dažnai girdimas masažas šalia švediško masažo yra tailandietiškas masažas. Jis naudoja slėgio taškus, raumenų tempimą ir net suspaudimą ritmiškais judesiais. Masažo metu terapeutas naudoja ranką, kojas ir alkūnę. Jis nenaudoja aliejų ir paima kūno energijos taškus masažui, kad būtų pasiekti rezultatai. Tai pagerina bendrą kraujotaką ir sumažina žmogaus streso lygį. Haidarabade yra puikūs tajų masažo centrai. Tokios valstijos kaip Goa ir Kerala taip pat siūlo gerą tailandietišką masažą.

13. Reiki masažas:

Reiki masažas

Reiki yra daugiau natūralus kūno gijimas, daugiausia dėmesio skiriantis kūno energijai. Reiki padeda kūnui atsikratyti įtampos, sutelkdamas dėmesį į kelius, vadinamus čakra, dienovidiniu ir Nadi. Tai yra keliai, kuriais teka gyvenimas. Jis gyja tekėdamas per šias paveiktas energijos dalis. Jūs turite tai padaryti kartą gyvenime, kad iš tikrųjų pajustumėte masažo malonumą. Reiki dažniausiai daromas Keraloje, bet dažniausiai už Indijos ribų.

Kiek masažo rūšių Indijoje ir kur jie atliekami:

Čia yra išsamus vadovas, kuriame rasite geriausius masažo centrus Indijoje.

1. Somatheeram Ajurveda kurortas, Kerala:

Įsikūrusi Kovalam pietuose, Trivandrume, ši vieta yra žinoma dėl daugybės masažų. Jie turi ajurvedos paketus, skirtus išgydyti paralyžių ir kitus nervų sutrikimus. Kiekviena sesija trunka apie 60–90 minučių 7–21 dieną. Į komplektą taip pat įtrauktos geriausios jūsų tikslui skirtos jogos formos. Medicinoje įrodyta, kad jų ajurvedos gydymas yra veiksmingas. Čia tikėkitės tik geriausio.

2. Devaaya:

Tai Ajurvedos ir gamtos gydymo centras Goa, kuris rimtai žiūri į natūropatiją. Gydymas vyksta kartu su joga, meditacija ir muzika. Gyvenimo būdo korekcija ir dietos planavimas yra ir kiti čia siūlomi privalumai. Centras sukasi aplink Višnu Šastrą, pridėdamas harmonijos jūsų bendrai patirčiai. Jei manėte, kad „Goa“ yra tik šokinėjimas po vakarėlį ir gėrimai, pats laikas tai patirti.

3. Ananda, Himalajai:

Tarp kylančių Himalajų yra vieta, siūlanti palaimingą atjauninimo procesą, padedantį išgydyti per Ajurvedą ir aromaterapiją. Čia siūlomos europietiškos ir tailandietiškos procedūros. Gydymo procesui užbaigti jie naudoja mažiau aliejaus ir daugiau lėtų masažų pagal reguliarų mitybos planą. Gerkite sveikos arbatos, kol pasinersite į kvapą gniaužiantį kalnų vaizdą.

4. Leela, Udaipuras:

Udaipuras, žinomas kaip ežerų ir rūmų miestas, siūlo puikias gydomąsias Ajurvedos procedūras ir masažus. Jie specializuojasi karštų akmenų masažuose, veido procedūrose, jogoje ir meditacijoje. SPA palapinės ir haveli stiliaus architektūra yra malonumas akims ir padės atsipalaiduoti bei paleisti gyvenimo negatyvumą. Pasimėgaukite gera muzika ir tiesiog susikoncentruokite į skausmo nuplovimą.

5. Kairalio Ajurvedos sveikatos kaimas:

Kitas iš Keralos, šis yra Palakkade. Centras, pastatytas aplink Ajurvedos teikiamą naudą, siūlo vaistažolių preparatus. Jie taip pat turi apie 20 centrų užsienyje ir 25 centrus visoje Indijoje. Patirkite gerumą gyventi be įtampos ir sveiką gyvenimą vaizdinguose Vakarų Ghatuose.

Masažas yra veiksmingas daugelio kūno skausmų gydymo būdas. Jie ne tik suteikia daug atsipalaidavimo, bet ir padeda pagerinti kraujotaką bei padidina organizmo imunitetą. Geras masažas taip pat atliekamas esant skirtingam slėgiui, kurį visada turi atlikti ekspertas. Taigi, ko jūs laukiate? Pasinerkite ir pajuskite gero masažo naudą šį savaitgalį. Esame tikri, kad jums tai patiks!

MASAŽŲ RŪŠYS