Sniegas krinta, apsnigti medžiai, vėjai! Ar ne gražiai atrodo? Visa tai sukuria nuostabų žiemos vaizdą. Jei jums patinka šaltas oras, tuomet labai svarbu žinoti blogą šalto oro poveikį jūsų sveikatai. Be to, šaltas oras gali sukelti ne itin malonią grėsmę. Šalta temperatūra gali kelti pavojų ligoms ir sužalojimams visiems, tačiau dažniausiai jautrios populiacijos yra jaunos, lėtinės ligos ir vyresnio amžiaus žmonės. Taigi šiame straipsnyje aš ištyriau tam tikros didžiausios rizikos šaltu oru sąrašą, kad būčiau budrus jūsų šeimai.

šalto oro padariniai

9 geriausi šalto oro efektai:

1. Frostnip:

Tai lengviausias šalčio sužalojimo tipas. Tai atsiranda, kai tik ausų skilčiai, skruostai, nosys, pirštai, kitaip pirštai yra nuogi nuo šalčio, taip pat viršutinis odos šaltis. Perdėto ploto membrana pasidaro balta, be to, ji gali nutirpti. Viršutinis odos sluoksnis jaučiasi tvirtas, tačiau gilesnis audinys vis dar jaučiasi normalus (minkštas).

2. Širdies priepuoliai:

Turite žinoti, kad žiemą širdies priepuoliai būna dažnesni. Tai gali būti dėl to, kad šalti spragtelėjimai padidina kraujospūdį ir pridaro daugiau žalos širdžiai. Be to, jūsų širdis turi sunkiau dirbti, kad išlaikytų kūno šilumą, kol šalta. Šaltas oras sumažina širdies aprūpinimą krauju, o taikymas padidina jo paklausą. Šis pasiūlos ir paklausos skirtumas taip pat gali sukelti krūtinės skausmo priepuolius.

3. Tranšėja:

Tai apibrėžiama kaip „šlapio šalčio liga“, atsirandanti dėl ilgesnės patirties drėgnoje, kitaip drėgnoje aplinkoje nuo užšalimo iki maždaug 10 ° C (50 ° F). Priklausomai nuo temperatūros, simptomai gali prasidėti nuo kelių valandų iki kelių dienų, tačiau vidutiniškai tai yra 3 dienos. „Trenchfoot“ greičiausiai įvyks esant žemesnei temperatūrai, o panardinimo pėda gali atsirasti esant aukštesnei temperatūrai ir ilgesniam ekspozicijos laikui.

4. Astma:

Tai yra papildoma sąlyga, kuri žiemą gali pablogėti. Kvėpuokite šaltai; sausas žiemos oras gali sukelti bronchų spazmus – oro praleidimo susitraukimą plaučiuose.

5. Hipotermija:

Hipotermija atsiranda, kai jūsų kūno temperatūra nukrenta iki 95 laipsnių F (35 laipsnių C), kitaip mažesnis pliusas gali būti mirtinas, jei jis nebus greitai aptiktas ir tinkamai gydomas. Esant tokiai būklei, kad padengtumėte hipotermiją; pirmiausia kentėsite nuo šalčio, šiurpės ir atrodysite viešai pasitraukę.

6. Drebulys:

Tai refleksinis raumenų judesys, kurio tikslas – įkaisti. Turėdami tvirtą valią, galite nutraukti veiksmą, tačiau neilgam. Intensyvus drebulys gali padidinti šilumos gamybą iki 5 kartų.

7. Nušalimas:

Tai yra dažnas sužalojimas, kurį sukelia sąlytis su per dideliu šalčiu, kitaip dėl sąlyčio su labai šaltais daiktais (ypač pagamintais iš metalo). Nušalimas atsiranda, kai audinių temperatūra nukrinta žemiau užšalimo taško (0 ° C/32 ° F), priešingu atveju, kai sutrinka kraujotaka. Jis gali ilgalaikiai sužeisti kūno audinius, o sunkūs atvejai gali lemti amputaciją. Nušalimas gali sukelti jausmų ir spalvų praradimą paveiktose vietose, pavyzdžiui, nosyje, skruostuose, ausyse, smakre, pirštuose ar kituose pirštuose.

8. Peršalimas sergant gripu:

Atminkite, kad šalta temperatūra iš tikrųjų gali sukelti peršalimą, ribodama infekciją kovojančių baltųjų kraujo kūnelių išsiskyrimą nosies ertmėje, kur dauguma šaltų virusų dažnai patenka į organizmą. Be to, tyrimas rodo, kad gripo virusas yra ypač stabilus ir ilgiau išlieka ore, kol oras yra šaltas ir sausas.

9. „Chilblains“:

Tai yra švelnus šalčio sužalojimas, kurį sukelia ilgas ir pakartotinis kelių valandų poveikis oro temperatūrai nuo peršalimo (0 ° C arba 32 ° F) iki 16 ° C (arba apie 60 ° F). Perdėtoje odos srityje bus paraudimas, paburkimas, dilgčiojimas ir skausmas.

Vaizdo šaltinis: 1