Viršutinės nugaros dalies skausmas yra toks paplitęs, kad mes linkę tapti apatiški jo atžvilgiu. Dažniausiai nugaros skausmus atmetame dėl dar vienos ilgos dienos biure ar sunkaus fizinio darbo. Nors tai gali būti tiesa, tai taip pat rodo žalą, kurią padarome patys, jei problema nebus gydoma. Išskyrus nugaros sužalojimo atvejus, dauguma nugaros skausmo atvejų prasideda kaip mažo intensyvumo varginantis skausmas, kuris atsiranda ir praeina. Negydomas, tai gali sukelti silpną negalavimą.

Kaip gydyti viršutinės nugaros dalies skausmą

Viršutinės nugaros dalies skausmą dažniausiai sukelia netinkama laikysena, išmaniųjų telefonų naudojimas, ilgas kompiuterio veikimas, nuolatinis skaitymas ir kaklo lenkimas. Kiti veiksniai, tokie kaip trauma, patempimas, išvarža ir kt., Yra rimtos problemos, kurioms reikia derinti medicininę pagalbą ir fizioterapiją. Šis nepakeliamas skausmas tikrai gali apsunkinti jūsų gyvenimą ir privers jus gyventi nuo skausmą malšinančių vaistų. Apsvarstykite viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis ir gydymą.

Viršutinės nugaros dalies skausmo priežastys ir gydymas:

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie įvairius viršutinės nugaros dalies skausmo gydymo būdus ir priežastis.

1. Raumenų dirginimas arba miofascialinis skausmas:

Viena iš pagrindinių viršutinės nugaros dalies skausmo priežasčių yra raumenų sudirginimas arba tai, kas medicinoje vadinama miofacialiniu skausmu. Taip atsitinka, kai sudirginami dideli viršutiniai nugaros raumenys. Tai tikriausiai gali būti tiesioginis su sportu susijusių sužalojimų, treniruočių ar net jėgų trūkumo rezultatas.

Dažniausiai ši problema gali būti išspręsta derinant fizinę terapiją ir vaistus nuo skausmo. Kraštutiniais atvejais žinoma, kad pacientams akupunktūra yra naudinga, nes raumenų dirginimui būdingi trigeriniai taškai, kuriuose skausmas yra sutelktas. Taip pat naudinga chiropraktika ir osteopatinė terapija bei masažas. Tai yra išsamus viršutinės nugaros dalies skausmo gydymas.

2. Viršutinės nugaros dalies skausmas dėl sąnario disfunkcijos:

Viršutinės nugaros dalies skausmas dėl sąnario funkcijos sutrikimo gali atsirasti, kai sąnariai, jungiantys šonkaulius su krūtinės ląstos stuburu iš abiejų pusių, patiria traumą ar sužalojimą. Gydymas tokiomis aplinkybėmis paprastai apima chiropraktiką, osteopatiją, fizinę terapiją ir akupunktūrą. Mankštintis namuose, siekiant ištempti viršutinę kūno dalį, gali patarti gydytojas.

Aerobika ir panašios treniruotės gali būti naudingos tiems, kurie kenčia nuo viršutinės nugaros dalies skausmo dėl sąnarių funkcijos sutrikimo. Kadangi skausmas dažnai būna stiprus, gali prireikti ir skausmą malšinančių vaistų. Priešuždegiminiai vaistai dažniausiai yra pasirenkami vaistai sąnarių disfunkcijos atveju. Dažniausiai naudojami vaistai yra ibuprofenas ir COX-2 inhibitoriai. Tai taip pat yra geriausias viršutinės nugaros dalies gydymas.

3. Degeneruoti ar išvaržyti diskai:

Nors neįprasta, kad viršutinės nugaros dalies skausmą sukelia degeneraciniai ar išvaržyti stuburo diskai, jis nėra visiškai negirdėtas. Degeneravę diskai dažnai atsiranda dėl senatvės, net jei diskai, kurie tarnauja kaip buferis tarp kiekvieno slankstelio, lėtai nusidėvi. Dėl to gali atsirasti diskų išvarža, kai minkšta vidinė stuburo disko šerdis iš tikrųjų gali ištekėti ir susmulkinti jautrius nervus. Abi šios sąlygos gali sukelti įvairaus laipsnio viršutinės nugaros dalies skausmą.

Sergant degeneracinėmis diskų ligomis, mankšta su kineziterapeuto pagalba yra labiausiai paplitęs veiksmas. Skausmą malšinantys vaistai gali būti skiriami arba ne. Tikriausiai patartina keisti gyvenimo būdą, nes besaikis rūkymas, alkoholio vartojimas ir sustingęs gyvenimo būdas iš tikrųjų gali apsunkinti problemą. Kai kuriais sunkiais atvejais taip pat galima pasirinkti operaciją. Išvaržų krūtinės ląstos diskų atveju MRT dažnai atskleidžia žalos mastą ir atitinkamai sprendžiamas gydymo kursas. Tai puiki viršutinės nugaros dalies skausmo gydymo priemonė.

4. Osteoporozė ir osteoartritas:

Osteoporozė atsiranda, kai kaulai susilpnėja dėl senatvės, menopauzės, anoreksijos, inkstų ligų ir kitų veiksnių. Simptomų nepastebima, kol kaulas nėra sulaužytas ar sulaužytas. Žinoma, kad osteoporozė sukelia suspaudžiamus nugaros kaulų lūžius, dėl kurių atsiranda viršutinės ir apatinės nugaros dalies skausmai.

Žinoma, kad ištvermės pratimai ir jėgos treniruotės padeda tokiomis sąlygomis. Taip pat paplitę vaistai, skirti užkirsti kelią tolesniam kaulų irimui, ir vaistai nuo skausmo. Gydymas hormonais taip pat yra vienas iš osteoporozės gydymo būdų moterims, kurioms liga atsirado prasidėjus menopauzei. Osteoartritas taip pat gali sukelti viršutinės nugaros dalies skausmą, nes sumažėja viršutinės nugaros dalies sąnarių stiprumas. Vėlgi, geriausias gydymo būdas yra kombinuotas vaistų ir pratimų kursas. Tai veiksminga viršutinės nugaros dalies skausmo gydymo priemonė.

5. Suspaustas nervas viršutinėje nugaros dalyje

Suspaustas nervas taip pat gali sukelti stiprų skausmą ir diskomfortą viršutinėje nugaros dalyje. Kai audiniuose suspaudžiamas nervas, atsiranda viršutinės nugaros dalies raumenų įtempimas ir nejudrumas.

Geriausias šios būklės gydymas yra stuburo tempimo pratimai. Švelniai sukant stuburą, sukant pečių ašmenis ir atliekant nugaros lenkimo tempimą, skausmas gali būti šiek tiek sumažintas. Tačiau svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir tai atlikti prižiūrint.

Atlikus paprastus gyvenimo būdo pakeitimus, galima išvengti viršutinės nugaros dalies skausmo. Dirbant su kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais svarbu sutrumpinti ekrano laiką ir laikytis tinkamos laikysenos. Ilgalaikis šių prietaisų naudojimas gali visam laikui pažeisti kaklą ir viršutinę nugaros dalį. Reguliari mankšta, gera laikysena, miegas ant tinkamo čiužinio gali padėti gyventi neskausmingai ir be vaistų.